Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Krasnale a niziołki
Autor Wiadomość
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2010-03-05, 10:16   Krasnale a niziołki

Chodzi oczywiście o sprawę lekkostopych i ich przynależności rasowej.
Przez długi czas uważałem, że lekkostope to po prostu żeńska część rasy krasnoludzkiej, zaś przedstawienie lekkostopych w pierwszej części jako mężczyzn to przykład tego, że uniwersum Disów było niedopracowane. Zmiana koncepcji twórców po prostu. Jednak kiedyś na chacie Vogel powiedział co o tym myśli i mnie przekonał. Otóż te lekkostope które widzimy w DII to są krasnoludzkie kobiety, ale lekkostopi pokazani w pierwszej części Apostołów to są po prostu krasnoludzcy mężczyźni. Rzeczywiście, jak się przyjrzeć temu jak wygląda alchemik to widać, że niczym się on od krasnoludów nie różni, oprócz zgolonych wąsów, a zgolenie wąsów na pewno nie zmienia czyjejś rasy. Przy czym warto przyjrzeć się szczegółom, jak na przykład takie same spiczaste uszy jak u zwykłych krasnoludów. Zaś te jednostki które są przed alchemikiem to najpewniej po prostu wyrostki krasnoludzkie, jeśli ktoś przypuszczał, że krasnal od razu rodzi się z brodą to się pomylił.
Takie wyjaśnienie pokazuje, że nie ma tutaj żadnych sprzeczności i wielkich zmian wizji. Lekkostope na pewno są krasnoludzkimi kobietami, wystarczy spojrzeć na nowicjuszkę i Yatta Hali, nikt nie powinien mieć wątpliwości, może poza Qumim dla którego nieco inny kształt twarzy oraz nazbyt bujny biust to cechy wystarczające by orzec, że Yatta Hali nie ma nic z lekkostopymi wspólnego. Jeśli ktoś taki pogląd podziela to najpewniej uważa również, że królewski ród elfów to również zupełnie inna rasa, inny kolor skóry kompletnie wyklucza Ilumielle jako przedstawicielkę elfickiej rasy.

Pewnie dla niektórych sprawa jest oczywista, ale moim zdaniem sprawę trzeba wyjaśnić co by potem nie było różnych dziwnych kwiatków w Disowych projektach, teraz w Disciples Hex, a później w DisRPG.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-03-05, 12:31   

Osobiście podzielam stanowisko Saemiela - jest logiczne i nie burzy sensu uniwersum Disciples. Uważam też, że takie ujęcie sprawy jest korzystne dla projektów fanowskich, zarówno przy DRPG, przy wyborze i kreowaniu postaci, jak i w fabularnym rozwinięciu Disciples (mam na myśli fanfiki bądź fanarty).

Ze swojej strony - zawsze chciałam zobaczyć jak to jest, grać krasnoludką :)
_________________

 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-05, 13:22   

Dla mnie sprawa jest prosta, cale te drzewko to karasiowe kobiety.
Po prostu w DII nastąpił retcon, bo Karasie to byly dość niefeministyczne w jedynce.
Choć można się zgodzić ze w jedynce to mogli być to faceci (ale ja tam tego nie uznaje, bo co baby im wtedy siedzialy w domach przy garach ? :P) ale nie jakieś niziołki, bo żadnej wzmianki o innej rasie nie ma nigdzie w grze.
_________________
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-03-05, 14:34   

Ja się po dłuższym przysłuchiwaniu argumentom przychylić muszę do tezy prezentowanej przez Saego. Po prostu argumenty są mocne, logiczne i rzeczowe. Plus, wszystko się składa ładnie.
Abstrahując - co was wzięło z tym DRPG? To mi podpada pod jakiś absurdalny onanizm słowny; lubicie o tym gadać i chyba wam daje to jakąś przyjemność, ale jak chciałem disową sesję prowadzić to chętnych jakoś nie było (poza Vogelem). Dlatego zaczynam to odczytywać jako zaburzenia specyficzne.
_________________
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2010-03-05, 14:53   

Co do tej sesji w DRPG to też się zgłaszałem, a że chciałem grać krasnoludem to ta kwestia wyszła i wtedy co do tego porozumienia nie było, toteż wspomnienie o DRPG nie powinno dziwić ;)
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2010-03-05, 15:18   

Z tego co pamiętam to tylko ja i Quimi byliśmy postawy, że Lekkostopi to nie są normalne krasnoludy. Nie wiem jak u Quimiego, ale dla mnie stało się to już obojętnym od pewnego, dłuższego czasu. Mogą to być krasnoludzkie kobiety, moze to być jakiś ułomny klan czy też normalne krasnoludy. Co będzie postanowione to ja się dostosuję.

Bardziej niż o DRPG (w tym kontekście) powinniście pomyśleć nad Discipedią - w końcu tam będzie umieszczona forumowa wersja oficjalna świata Disciples i w oparciu o to wszystko inne (powinno być) podporządkowane.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-03-05, 15:47   

Voz, Ty się o DRPG nie czepiaj, ja byłam chętna do robienia wariacji scenariuszy, a kiedy mnie zgaszono to zwyczajnie straciłam chęci. Poza tym, jak już dzisiaj powiedziałam Ellemu, mam trochę zbyt mało czasu i na zajmownanie się forum i na DRPGowanie.

Co do "niziołków" - wcześniej też zdarzyło mi się popierać ten pomysł, tak naprawdę z braku innego.
_________________

 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2010-03-06, 13:26   

MachaK napisał/a:
obojętnym od pewnego, dłuższego czasu. Mogą to być krasnoludzkie kobiety, moze to być jakiś ułomny klan czy też normalne krasnoludy. Co będzie postanowione to ja się dostosuję.


Popieram...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum