Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Spore
Autor Wiadomość
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-24, 20:15   Spore

Mam takie pytanko odnośnie tej gry:
Czy ktoś wie skąd można pobrać nowe przygody, bo z oficjalnej strony nie mogę :/
Ostatnio zmieniony przez Grz240 2009-08-25, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-25, 12:27   

Mógłbyś założyć temat dla samej gry. TO nie jest dział POmocna Dłoń z forum CDA.
Mógłby jakiś mod zmienić tytuł tematu na Spore?

A przygody pobierasz w samej grze tak jak wszystko inne.
_________________
 
 
 
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-25, 12:38   

Ok już na innym forum znalazłem
Temat zgodnie z życzeniem zmieniam na spore
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-25, 12:44   

To teraz skupmy się na Spore.
Jak tam twoje dzieła bo ja co nieco mam porobione.
_________________
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-08-25, 12:54   

Eeeee a co to właściwie jest :?:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-25, 14:28   

Jak by ktoś chciał to wrzucam pare moich i nie tylko dzieł (troche plików jest)
(wypakować do "moje dzieła spore w moich dokumentach i zgodzić się na podmiane)
(jak czegoś brakuje to piszcie)

Arena.png
przygoda
Plik ściągnięto 26573 raz(y) 26,74 KB

Inwazja.png
przygoda
Plik ściągnięto 26573 raz(y) 34,9 KB

Stwory.rar
brakujące stwory
Pobierz Plik ściągnięto 977 raz(y) 48,23 KB

Budynki.rar
budynki
Pobierz Plik ściągnięto 990 raz(y) 83,87 KB

Stwory.rar
Stwory cześć 3
Pobierz Plik ściągnięto 996 raz(y) 76,23 KB

Stwory.rar
Stwory Cześć 2
Pobierz Plik ściągnięto 1011 raz(y) 230,54 KB

Stwory.rar
stwory do przygód (cześć 1)
Pobierz Plik ściągnięto 1049 raz(y) 174,73 KB

 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-08-25, 14:52   

Cytat:
Eeeee a co to właściwie jest :?:

strategia/symulator zgodny z teorią Darwina zaczynasz od małej komórki kończysz rozbudowując kosmiczną cywilizację...nie wiem co można więcej napisać
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
mozora 
Adept
Tłumacz



Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 800
Skąd: Du Weldenvarden
Wysłany: 2009-08-25, 15:01   

Że miała zastąpić The Sims, ale zabezpieczenia gry stały się tak nieznośne, że gra została poważnie spiracona i znielubiana w sieci ( na merlin itp. )
_________________

 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-25, 17:19   

Kto z powyższych osób grał w Spore bo nie wypowiedzi w stylu "nie znam ale udam eksperta"

Cytat:
Że miała zastąpić The Sims, ale zabezpieczenia gry stały się tak nieznośne, że gra została poważnie spiracona i znielubiana w sieci ( na merlin itp. )

Taka nielubiana to to nie jest, a gracze to szuje i znaleźli sobie usprawiedliwienie dla piracenia (ja się nie czepiam EA za to bo wiem kogo naprawdę za to winić).

Cytat:
strategia/symulator zgodny z teorią Darwina zaczynasz od małej komórki kończysz rozbudowując kosmiczną cywilizację...nie wiem co można więcej napisać
Widać że nie grałeś. Zgodne z teroriami na temat ewolucji to raczej nie jest :P

Cytat:
Eeeee a co to właściwie jest

http://en.wikipedia.org/w...008_video_game)
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Spore)
http://spore.wikia.com/wiki/SporeWiki
http://eu.spore.com/home.cfm)

Spore to mocno uproszczona symulacja życia od prostego organizmu wodnego(żadna komórka mimo iz tak gra ją nazywa), poprzez cała ewolucję stworzenia na lądzie, później plemię cywilizację az po kosmiczne imperium. Każdą z 4 początkowych faz można przejść w trzech stylach, wrogim (początkowo jako drapieżnik a później jako militarysta), przyjaznym (początkowo roślinożerca a na końcu religijna cywilizacja), średnim będącym drogą między poprzednimi (zaczynając od wszystkożercy kończąc na kupcu) nie zależnie od tego jak się przeszło poprzednią fazę, a w ostatniej fazie otrzymać stosowny archetyp i spotykać cywilizacje o różnych archetypach.
Esencją gry jest edytor pozwalający tworzyć samemu stworzenia , ubiory, pojazdy i budynki korzystając z całej masy części można zarówno popuścić wodze fantazji jak i strać się najwierniej odwzorować coś z innej fikcji (jak np. Tie Figther czy Pichachu). Wszystkie dzieła można z łatwością wymieniać z innymi graczami (zwróćcie uwagę na wagę plików podanych przez Grz240). O ile tak w przypadku tworzenia można zignorować statystyki to w przypadku grania to na nie trzeba zwrócić uwagę, dodatkowo w fazach stwora trzeba znajdować części w fazie pierwszej poprzez poszukiwanie fragmentów meteorytu oraz poprzez śmierć organizmu z dana częścią (najczęściej trzeba zabić je samemu) w fazie drugiej poprzez plądrowanie szkieletów oraz zabijanie lub zaprzyjaźnianie się z przywódcami innych stad, w fazie plemienia to statystyki stora mają znaczenie oraz ubiór który zdobywa się wraz z postępami w grze (czyli podboju lub sojuszu z innym plemieniem za które można dostać też narzędzia) w fazie cywilizacji to znaczenie ma zaprojektowanie pojazdu (polegające na upchaniu jak najwięcej części dających HP, szybkość i przedmioty do funkcji pojazdu jak broń, sprzęt gospodarczy, czy religijny), w ostatniej fazie to już to juz wszystko ma znaczenie kosmetyczne.
W fazie pierwszej prowadzisz jedną "komórkę" choć możesz spotkać inne organizmy z twojego gatunku, co jest potrzebne bo każda wizyta w edytorze pozwalająca rozwinąć stwora polega na znalezieniu partnera (zbyt romantyczne to to nie jest bo nie ma podziału płciowego) i złożeniu jaja, rozgrywka podobna do Snake'a polega na unikaniu drapieżników i pożywianiu się (może to być mięso lub rośliny) co prowadzi do zdobywania punktów DNA (waluta w edytorze stwora), nie trzeba się obawiać śmierci za każdym razem się respawnujesz bez żadnej kary po zdobyciu odpowiedniej ilości DNA wychodzi się na ląd (można choć nie trzeba wyhodować sobie nogi) do drugiej fazy, w tej też kierujesz jednym organizmem ale tym maż swoje gniazdo (później mogą powstać nowe) gdzie są twoim pobratymcy, po pewnym czasie można stworzyć drużynę do której mogą dołączyć twoi lub sojusznicy, gra polega na spotykaniu innych gniazd i wybijaniu jego gatunku lub zaprzyjaźnianiu się z nim (choć są też inne zadania) pomagają przy tym umiejętności jakie można rozwijać zarówno bojowe (jak cios lub splunięcie) , przyjazne (np. taniec lub śpiew) jak i neutralne (latanie, sprint) wszytko sprowadza się do zdobywania DNA po zdobyciu odpowiedniej ilości przechodzi sie do fazy plemienia (wskazane ręce) Tutaj kierujesz całym plemieniem, musisz zdobyć pożywienie (polowanie lub zbieractwo) oraz zneutralizować inne plemienia (podbój lub sojusz) tym razem pomaga przy tym ubiór w jaki możesz wyposażyć mieszkańców oraz przedmioty jakie możesz dać mieszkańcom po wybudowaniu odpowiedniej chaty należace do trzech kategorii instrumenty, broń i narzędzia, w miarę rozwoju dostajesz wiecej przedmiotów i ubiorów. Po wyeliminowaniu problemu pozostałych plemion przechodzisz do fazy Cywilizacji gdzie rozwijasz miasto (tylko 3 budynki oprócz ratusza) i budujesz pojazdy które muszą zbierać Przyprawę co daję gotówkę oraz wykonywać swoje zadanie umożliwiające podbój: militarny, gospodarczy i religijny. Po podbiciu wszystkich miast na planecie przechodzisz do fazy kosmosu gdzie niby odpowiadasz za całe swoje imperium ale kierujesz tylko jednym statkiem (możesz mieć drużynę statków ale tylko od sojuszników) i musisz zajmować każdym problemem na swojej , sojuszniczej lub neutralnej planecie od katastrof ekologicznych po wrogi atak, as wróg atakuje chmarą statków a ty tylko maż do dyspozycji swój statek i swoją drożynę przynajmniej te statki są mocniejsze od tych przeciwnika i można je wzmocnić. Nie ma bitew kosmicznych , dzieją się tylko w atmosferze. Oprócz wojny możesz handlować lub wykonywać misje dla danego imperium co ewentualnie kończy się sojuszem. Ciekawy jest pomysł z terraformacją , by przystosować pustą planetę musisz odpowiednio obniżyć lub podwyższyć atmosferę lub temperaturę i wypełnić niszę ekologiczna poprzez sprowadzanie roślin i zwierząt (roślinożerców i drapieżców), Galaktyka jeast ogromna , naprawdę ogromna ma chyba kilka tysięcy systemów i wiele z nich ma na sobie życie i część daje inteligentne życie (nie tylko cywilizacje kosmiczne ale te z poprzednich faz , spora frajda zabawić się w najeźdźcę z kosmosu) i można spotkać każdego stwora jakiego ma sie w swojej grze. Ciekawa jest tez nawet niby fabułą fazy kosmicznej obejmująca Groxów , centrum Galaktyki i archetypy cywilizacji. Ta faza w zasadzie nie ma celu, może nim być zdobycie najwyższego stopnia dla swego kapitana, dotarcie do środka galaktyki lub zrobienie coś z Groxami (wybicie lub sojusz) najpotężniejszej i najgorszej rasy w grze, ale tak naprawdę to wolna amerykanka.

Cytat:

Jak by ktoś chciał to wrzucam pare moich i nie tylko dzieł (troche plików jest)
(wypakować do "moje dzieła spore w moich dokumentach i zgodzić się na podmiane)
(jak czegoś brakuje to piszcie)
Takie ściąganie jest bezsensu nie lepiej załatwić to przez grę?
Mój nick to DeathCloud666
_________________
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-08-25, 19:34   

W Spore grałem u kumpla i szczerze powiedziawszy nic specjalnego. Sam edytor jest bardzo dobrze zrobiony i można fajne rzeczy nim porobić, ale nie licząc fazy komórkowej to jednak trochę to nudnawe jest. No, fazy podboju kosmosu nie widziałem, ale z tego co mi wiadomo to też jakoś rewelacyjnie nie jest.
Tak, dla zabicia czasu można się tym edytorem pobawić, ale znów nie za taką cenę :/
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-25, 20:03   

Przez spore nie moge wysłać, bo nie mam neta na tym kompie co jest spore.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-08-26, 08:30   

Ja osobiście miałem okazję zagrać w Spore`a, jakkolwiek nigdy nie podbiłem zbyt dużego kawałka galaktyki. Mogę powiedzieć tyle, że wszystkie fazy są sympatyczne, przy czym najbardziej lubię plemienną i w skali świata, chociaż komórkowa i faza kształtowania organizmu też są dobre. Zdecydowanie najbardziej upierdliwa jest faza kosmosu: częste ataki piratów są bardzo irytujące. Razi też lekkie niezbalansowanie specjalnych zdolności za ideologię: o ile w fazie planety jeszcze się to jakoś trzymało, to w kosmosie dla cywilizacji wojowniczej bonus wzywający piratów jest mniej użyteczny niż religijny (powrót na macierzystą planetę z dowolnego miejsca w kosmosie) czy handlowców (natychmiastowa możliwość wykupienia planety).
_________________
 
 
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-26, 09:49   

Lepiej grac z dodatkiem kosmiczne przygody bo dodaje nowe czesci do fazy stwora i urozmaica faze kosmosu.
Cytat:
częste ataki piratów są bardzo irytujące

Widocznie masz pecha, ja mam 8 układów i mnie tylko 1 raz zaatakowali :)[/quote]
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-26, 09:54   

Pamiętam, jak się napaliłem na tą grę, nawet nowy komputer planowałem kupić głównie dla tej gry. Jednak na szczęście w porę się dowiedziałem o ograniczonej liczbie instalacji i w ogóle poczytałem artykuły i komentarze i zrezygnowałem z tego g***. Takich idiotycznych pomysłów ograniczenia gracza tolerować nie mogę.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-08-26, 10:54   

Grz240 napisał/a:
Lepiej grac z dodatkiem kosmiczne przygody bo dodaje nowe czesci do fazy stwora i urozmaica faze kosmosu.
Cytat:
częste ataki piratów są bardzo irytujące

Widocznie masz pecha, ja mam 8 układów i mnie tylko 1 raz zaatakowali :)

Nie miałem dostępu do wersji z dodatkiem, tak samo jak grałem bez zasobów z dodatkowych z sieci.
Podejrzewam, że piraci mogli być zachęceni tym, że grałem cywilizacją handlową, najeżdżali jak głupi, na szczęście te najbardziej nastawione na produkcję planety mniej...
_________________
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-26, 11:23   

Cytat:

W Spore grałem u kumpla i szczerze powiedziawszy nic specjalnego. Sam edytor jest bardzo dobrze zrobiony i można fajne rzeczy nim porobić, ale nie licząc fazy komórkowej to jednak trochę to nudnawe jest. No, fazy podboju kosmosu nie widziałem, ale z tego co mi wiadomo to też jakoś rewelacyjnie nie jest.
Tak, dla zabicia czasu można się tym edytorem pobawić, ale znów nie za taką cenę :/
Granie u kumpla to za mało by móc wyrobić porządna opinię, a co do fazy kosmosu jak nie grałeś to jednak nie możesz zbytnio oceniać. Każdy fan Sci FI mimo wad powinien jednak polubić ta fazę.

Cytat:
Przez spore nie moge wysłać, bo nie mam neta na tym kompie co jest spore.
Granie bez netu w Spore trochę mija się z celem, Największy smaczek to możliwosć ściągania dziełinnych graczy oraz fakt że ktoś inny ściąga twoje dzieła.

Cytat:
Pamiętam, jak się napaliłem na tą grę, nawet nowy komputer planowałem kupić głównie dla tej gry. Jednak na szczęście w porę się dowiedziałem o ograniczonej liczbie instalacji i w ogóle poczytałem artykuły i komentarze i zrezygnowałem z tego g***. Takich idiotycznych pomysłów ograniczenia gracza tolerować nie mogę.
To tylko twoja strata, całe te demonizowane zabezpieczenia i ograniczenia nie są takie straszne jak wielu przerażonych krzykaczy chce wmówić innym. I nie nazywaj g*wnem gry tylko dlatego zę nie podoba ci się obrona przed piratami dla niej.

Cytat:
Zdecydowanie najbardziej upierdliwa jest faza kosmosu: częste ataki piratów są bardzo irytujące.
Atakji pirató nie są takie groźne, one tylko narobią pare zniszczeń i ukradną troche przyprawy, nie ma sensu nimi zawracać sobie głowy.

Cytat:
Razi też lekkie niezbalansowanie specjalnych zdolności za ideologię: o ile w fazie planety jeszcze się to jakoś trzymało, to w kosmosie dla cywilizacji wojowniczej bonus wzywający piratów jest mniej użyteczny niż religijny (powrót na macierzystą planetę z dowolnego miejsca w kosmosie) czy handlowców (natychmiastowa możliwość wykupienia planety).
No nie wiem dla mnie wezwanie piratów jest dość użyteczne przy podboju planety i taki bonusów jest więcej niż tylko trzy.

Cytat:
Nie miałem dostępu do wersji z dodatkiem, tak samo jak grałem bez zasobów z dodatkowych z sieci.
Podejrzewam, że piraci mogli być zachęceni tym, że grałem cywilizacją handlową, najeżdżali jak głupi, na szczęście te najbardziej nastawione na produkcję planety mniej...
Prawdopodobnie grasz na wczesnej wersji i po spatchowaniu będzie lepiej, a watro ściągnąć patche bo taki 1.03 i 1.05 dają dużo zmian.
_________________
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-08-26, 12:50   

Granie u kumpla to mało? No zależy ile się grało ;P Śmiało mogę powiedzieć, że Burnout: Paradise to świetna gra, chociaż u siebie w toto nie grałem (cóż, starsze gry mi nie chodzą na moim sprzęcie). Nie trzeba przechodzić całej gry by powiedzieć czy jest dobra czy nie, nawet jeśli ma fajną końcówkę w którą się nie grało to wiesz, że do owej końcówki gra jest np. słaba. Powiem więcej, nie trzeba nawet grać w jakąś grę, a tylko obejrzeć screeny i przeczytać różne informacje jej dotyczące by wiedzieć o jakości gry, wszak o Disciples III każdy już sobie zdanie wyrobił. Dlatego granie w grę u kogoś nie jest w żaden sposób gorsze niż granie u siebie, zwłaszcza, ze nie grałem w Spore nie wiadomo jak dużo, a i tak zdążyłem się znudzić (!).
Tak poza tym olbrzymim fanem Sci-Fi nie jestem, znacznie bliższe są mi klimaty fantasy, pewnie dlatego, że nie znam jakiegoś na prawdę dobrego pisarza w takim temacie nie licząc Lema.
Zaś ograniczona liczba instalacji jest sporym minusem, powiedzmy, że nie mieliśmy miejsca na dysku i odinstalowaliśmy sobie Spore'a, sytuacja powtarza się kilkakrotnie i potem są problemy.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-26, 13:57   

DeathCloud napisał/a:
To tylko twoja strata, całe te demonizowane zabezpieczenia i ograniczenia nie są takie straszne, jak wielu przerażonych krzykaczy chce wmówić innym. I nie nazywaj g*wnem gry tylko dlatego, że nie podoba ci się obrona przed piratami dla niej.


Jako gracz bojkotuje takie zabezpieczenia i będę używał takiego słownictwa, by jak najbardziej ośmieszyć takie głupie ograniczenia, które są wymierzone w graczy, którzy kupili oryginalną grę, a nie w piratów, bo ci zawsze sobie poradzą. Zresztą ograniczenie instalacji jest jednym z głównych powodów, z których gra się nie sprzedała tak, jak było w planach. I bardzo dobrze zresztą.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Grz240 
Włócznik
Hierofanta



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 53
Wysłany: 2009-08-26, 18:58   

Cytat:
Podejrzewam, że piraci mogli być zachęceni tym, że grałem cywilizacją handlową

Możliwe bo ja gram cywilizacją wojskową(tak jest szybciej bo nie musisz czekać na postęp szlaku handlowego tylko atakujesz i po 1 min planeta jest twoja :) )
ja za to mam częste katastrofy ekologiczne :(
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-08-26, 19:32   

@Wiszu - podstawowo ograniczenie gry mówiło o 3 komputerach czyli wystarczyło pilnować aby nie stracić zapisu w rejestrze, zresztą podobno ten idiotyzm zdjęli z gry.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum