Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Uther
Autor Wiadomość
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2011-11-15, 10:35   Uther

Może to co tutaj napiszę niektórych nie zszokuje i już wcześniej to zauważyli, ale ten problem chyba nie był wcześniej omawiany.

Ostatnio gdy po raz wtóry żaliłem się kumplowi jak Disciples III jest skopane i dla przeciwstawienia pokazywałem genialność wcześniejszych części odkryłem pewne ciekawe podobieństwo. Otóż streszczałem mu fabułę i przy okazji omawiania sprawy Uthera dostrzegłem analogię między Disciples, a... Diablo.

Dodatkowe szybkie śledztwo wykazało, że pierwsza część Diaboła została wydana jakieś 2 lata przed wyjściem pierwszej odsłony Apostołów, co jest nie bez znaczenia, chociaż jeszcze ważniejsze jest to, że Diablo wyszło przed drugą odsłoną.

Historie Uthera, syna cesarza, w zasadzie nie trzeba omawiać. Dlatego pokrótce podobieństwa.

W Diablo przybywamy do Tristram i dowiadujemy się, że syn króla, Uther, został porwany przez demony. - Tutaj występuje tylko zbieżność imion, no i jeszcze fakt porwania przez demony. W Disciples, o ile się nie mylę, akurat kwestia czy Uther został bezpośrednio porwany przez potępionych nie był wyjaśniony, choć taka możliwość istniała.

Dużo ciekawiej jest gdy dowiadujemy się, że w Diablo syn Uthera został wykorzystany jako naczynia dla tytułowego Diablo. Zaś coś takiego chyba skądś znamy...

Fakt, faktem, że w Disciples sprawa opętania Uthera przez Bethrezena jest bardziej skomplikowana, ale trudno jest nie zauważyć podobieństw.

Jeśli o mnie chodzi to trochę się zawiodłem, choć z drugiej strony długo żyłem w błogiej nieświadomości, pomimo, że fabułę Diablo znam w zasadzie od dłuższego czasu niż fabułę Disciples.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
XenXimilionXX 
Krasnolud
Władca Chaosu


Wiek: 25
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-11-15, 11:22   

Faktycznie, bardzo duże podobieństwo, widocznie twórcy Disciplesa II, lubili sobie pograć w starego dobrego "Diabolo" :-)
Chociaż może to być tylko przypadkowa zbieżność imion, i przypadkowe podobieństwo fabuły, ale w to akurat wątpię. No i niestety żałuję że musiałem zaspokoić swoją ciekawość i przeczytać nowy temat w którym był fragment fabuły, ale to nic :mrgreen:
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-11-15, 12:48   

Może twórcy wprowadzili to jako easter egg. Nie jest to też jedyny przypadek, w którym twórcy nie grzeszyli oryginalnością.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-11-15, 15:14   

Ano, zbyt dosłowne zapożyczenia/inspiracje się zdarzają (nawet wśród wielkich rynku gier; polecam przeanalizować podobieństwa Starcrafta i Wh40k np. skafandry marines, zergi zalatujące tyranidami, protossi bardzo mocno niekiedy pokrewni eldarom a na koniec dodać do tego, że SC powstał, gdy GamesWorkshop nie dał Blizzowi licencji na robienie gry z 40-stki) i osobiście ja jestem w stanie z tym żyć.
Zwłaszcza, że różnice w ogólnej koncepcji są (Uther jest wybranym naczyniem od narodzin, przeciwstawia się Beciowi i zaczyna zdobywać wpływy w piekle etc.), dlatego na razie podchodziłbym do tego jak do celowej aluzji.
_________________
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-11-15, 17:52   

Tak dla sprostowania, mi również nie przeszkadzają zapożyczenia które sa obecna w disie.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2011-11-17, 11:58   

Jeśli o mnie chodzi to podejrzewam, że imię syna cesarza, Uther, było wprowadzone przypadkowo, akurat tak się złożyło, że są takie same. Ale gdy zaczęli brać się za fabułę drugiej części i zauważyli to podobieństwo to postanowiono dodać tych podobieństw ciut więcej.

No i jakby nie patrzeć to różnice faktycznie są, więc raczej inspiracja, niźli zerżnięcie. W Diablo wątek Uthera jest znacznie prostszy, tam nie było żadnego powrotu opętanego który powrócił by siać zamęt jeszcze w ludzkiej postaci itp.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-11-17, 13:00   

Jeśli stricte o imię chodzi to Uthera wszyscy solidarnie zerżnęli od niejakiego Uthera Pendragona, ojca takiego jednego, co zasłynął zamiłowaniem do okrągłych mebli.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-11-17, 14:32   

Uther pojawia się też jako paladyn w Warcrafcie III. Kiedyś było to dość popularne imię w grach.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2011-11-19, 22:33   

Uther, proszę pana, to pochodzi z WarCrafta, ale 2, bowiem Uther Lightbringer to postać z tej właśnie gry, później to następnej częsci przeniesiony. Podobnie zresztą jak Grom Hellscream (Ech, czemu mu nie zostawili piskliwego głosu?).

Poza tym to jest całkowicie normalne imię średniowieczne, wedle różnych teorii pochodzące z legend, wedle innych teorii to legendy wzięły to imię z realiów życia codziennego.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-11-20, 11:28   

Nie pamiętam zbyt dobrze Warcrafta2. Gdzieś w dalszych zakątkach pamięci pamiętam tylko Zul Jina i jakiegoś ogrzego magusa :-P
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum