Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Bolesna zagadka w edytorze
Autor Wiadomość
Zukolec 
Chłop


Dołączył: 24 Lut 2021
Posty: 2
Skąd: Opolskie
  Wysłany: 2021-03-21, 16:19   Bolesna zagadka w edytorze

Witajcie, użytkownicy tego zacnego forum.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.
Od jakiegoś czasu tworzę dużą i rozbudowaną mapę w discpl2 BE i początkowo skrupulatnie sprawdzałem każde wydarzenie pod względem tego, jak działa i jak reaguje na nie gra. Jednak po jakimś czasie poczułem się na tyle pewnie w kreowaniu scenariuszy, że tego zaniechałem. Iiii... To był błąd.
Po około tygodniu wprowadzania zmian, rozbudowy mapy o nowe zdarzenia przyszedł czas na wspólną grę z dziewczyną, w domowym zaciszu, celem sprawdzenia zmian przed ostateczną aktualizacja.
Domyślacie się już zapewne, że nieco się zdziwiłem, jak się okazało, iż zakończywszy pierwszą turę, gra się wyłącza.
Zacząłem od razu usuwać kolejne zdarzenia, w nadziei,iż trafię na te, które robią złą robotę. Niestety nie dało to nic.
Jeśli macie jakiekolwiek pomysły, propozycję czy pytania, które mogłyby pomóc ustalić przyczynę, będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Kilka wskazówek.
- gra jednoosobowa wyłącza się po wyświetleniu pierwszej wiadomości z "pogróżkami" od kolejnego władcy. W pierwszej turze.
- gra wieloosobowa (na zamianę) kończy się w chwili, w której ruch zwykle rozpoczynają neutralni. W pierwszej turze.
-Starsza wersja mapy, przed wprowadzeniem zmian, działa bez zarzutu(przynajmniej do 90+ tury, do której dotrwaliśmy.)
- Ponadto gra wyłącza sie w momencie, gdy klikam przycisk w stolicy, który odpowiada za opuszczenie miasta przez drużynę pełniąca straż.
Zapraszam do dyskusji.
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2021-06-28, 18:18   

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Jaka to wersja gry i czy wrzucałeś jakiekolwiek modyfikacje?
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2021-07-19, 13:32   

Poza zdarzeniami sprawdź jeszcze, czy nie przekombinowałeś nic z rozkazami dla konkretnych drużyn. Czasem i w tym może być błąd. Przykładowo można zepsuć mapę jeśli stworzymy neutralną drużynę i za dowódcę weźmiemy jednego ze złodziei i wybierzemy im rozkaz nakazujący interakcję na mapie. Generalnie nie polecam bawić się złodziejami jako dowódcami.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum