Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 135
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Darkest Dungeon
Gedeon

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 21805

PostForum: Gry   Wysłany: 2022-02-28, 11:00   Temat: Darkest Dungeon
Świetna gra, choć lepiej ją sobie "dawkować" (czemu sprzyja jej konstrukcja zresztą), niż przechodzić całą jednym ciągiem, bo jednak kilka misji z rzędu może się nudzić. Na EPIC jest już wczesny dostęp dwójki - ktoś próbował? Ja nie, na Epic mam konto tylko w celu zgarniania darmówek, ale jak się pojawi na GOG, an pewno się skuszę.
  Temat: Wiedźmin od NETFLIX
Gedeon

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 17233

PostForum: Książka i film   Wysłany: 2022-02-28, 10:41   Temat: Wiedźmin od NETFLIX
Pierwszy sezon przyzwoity, drugi mocno rozczarowujący. Pierwszy jako tako trzymał się opowiadań, drugi jest oparty luźno na motywach z "Krwi Elfów", widać, że twórcom bardziej zależy na ukazaniu własnej "wizji" niż wiernej ekranizacji.
  Temat: Gry paragrafowe
Gedeon

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1240

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2022-02-28, 10:39   Temat: Gry paragrafowe
Nie wiem, czy słyszeliście o czymś takim, jak "gry paragrafowe". Otóż są to interaktywne opowiadania, które - jak sama nazwa wskazuje - są podzielone na "paragrafy". Nie czyta się ich od początku do końca, tylko raczej na tej zasadzie:
"Stoisz na rozwidleniu dróg. Jeśli idziesz w prawo, przejdź do paragrafu 12, jeśli w lewo do paragrafu 547".
Przechodzisz do paragrafu 12, czytasz, jest tam opis jak dochodzisz do baru, okazuje się, że jest to podła speluna, zaczepia Cię kilku gości i znowu masz wybór - chcesz się z nimi bić, idź do paragrafu 15, wolisz uciekać, idź do paragrafu 3. I tak dalej.
Swego czasu w Polsce była popularna paragrafówka "Dreszcz" oraz seria "Wehikuł Czasu" - jeśli kojarzycie te tytuły, to właśnie coś takiego.


Pierwsza - "Kręte drogi" - jest niezbyt oryginalna i niezbyt rozbudowana (na zasadzie "pierwsze koty za płoty"). Gracz wciela się w rycerza Zakonu Światłości, któremu przyjdzie się mierzyć z wielce mrocznym zagrożeniem... albo do niego dołączyć.
wersja HMTL:
https://www.mediafire.com...gi_1.3.rar/file

Aby zacząć, uruchom plik "1start".

Druga - "Wielka Wojna Sukcesyjna - jest odrobinę (ale tylko odrobinę) bardziej oryginalna i rozbudowana. Założenie jest dosyć sztampowe, choć w "interaktywnej fikcji" chyba nie było jeszcze użyte. Miejscem akcji jest niegdyś potężne Imperium (jak wspominałem, sztampa). Ostatni cesarz umarł, nie pozostawiając męskiego potomka, w związku z czym imperialni możnowładcy rozpoczęli krwawy spór o koronę. Do konfliktu mieszają się też inne potężne frakcje, takie jak Imperialny Senat czy Kościół Hierarchistyczny, a także stłamszeni wyznawcy starych, pogańskich bogów pragnący wykorzystać wojenny chaos, by wyjść z podziemia i na nowo wznieść sztandar swojej wiary. Co gorsza, ościenne mocarstwa są gotowe wkroczyć z interwencją, by ugrać coś dla siebie. Alter ego gracza jest dawnym żołnierzem, który po zakończeniu służby osiadł na wsi, aby pędzić żywot spokojnego kmiecia. Ale pewnego dnia wojna domowa wkracza do jego osady i bohater zostaje wplątany w wir wydarzeń.
Z początku gracz kieruje jedynie własną osobą i niewielką grupą towarzyszy broni, ale w miarę rozwoju historii może uzyskać większy wpływ na wydarzenia rozgrywające się w Imperium. Czytelnik będzie dowodził oddziałami i armiami, piął się w hierarchii, zawierał sojusze i zdradzał swoich mocodawców, knuł spiski lub dokonywał bohaterskich czynów. Od jego wyborów będzie zależało to, czy jego frakcja zwycięży w wojnie, czy pomoże zasiąść na tronie komuś innemu, czy też sam zdobędzie władzę nad Imperium, czy doprowadzi państwo do rozkwitu, czy upadku, czy utwierdzi cesarską władzę, czy przekształci kraj w republikę, czy ugnie kolana przed Kościołem, czy poprowadzi wyznawców starych bogów do zemsty - i tak dalej, i tak dalej. Przewidziane są też wątki romantyczne (choć muszę przyznać, że wyszły mi wyjątkowo sztywno i kiczowato), choćby dlatego, że mariaże też są narzędziem polityki.
Gra liczy 813 paragrafów, ale ze względu na bardzo duże rozgałęzienie fabuły, jednorazowe ukończenie gry zamyka się w liczbie 8-13 wyborów, choć w ten sposób czytelnik ujrzy jedynie niewielki fragment wszystkich możliwości. Paragrafy są dosyć długie, większość z nich zajmuje ok. strony A4.

https://www.mediafire.com...na_1.9.pdf/fileTrzecia - "Sprawy rodzinne". Ten wytwór osadzony jest w tym samym świecie, co "Wielka Wojna Sukcesyjna" , aczkolwiek istnieje kilka istotnych różnic.
- Tematyka - "Sprawy rodzinne" skupiają się na losach pretora (urzędnika wymiaru sprawiedliwości) działającego w Mieście Tronowym, stolicy Imperium. Bohater będzie musiał stawić czoła psychopatycznemu mordercy, odpowiednio postępować ze zwierzchnikami... a także własną rodziną.
- Forma - tym razem poszedłem bardziej w stronę "interaktywnego opowiadania". Oznacza to po pierwsze, że paragrafy są znacznie dłuższe niż w "Wielkiej Wojnie Sukcesyjnej" (co niestety odbiło się na trochę mniejszej ilości paragrafów - jest ich tylko 41). Po drugie - paragrafówka nie jest pisana w drugiej, lecz w trzeciej osobie, a bohaterem nie jest bezimienny awatar gracza, tylko skonkretyzowana postać. Znowuż - jest to rozwiązanie nietypowe i rozumiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. Jeden z testerów stwierdził wręcz "Przykro mi to stwierdzić, nie jest to gra paragrafowa" (dlatego też dałem podtytuł "Opowiadanie interaktywne" zamiast "Gra paragrafowa".

PDF:
https://www.mediafire.com...e_1.99.pdf/fileJeśli ktoś ma jakieś uwagi nt powyższych wytworów, chętnie je poznam.
  Temat: Disciplesowy mod do Medieval II: Total War
Gedeon

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1381

PostForum: Katedra Herolda   Wysłany: 2022-02-28, 10:36   Temat: Disciplesowy mod do Medieval II: Total War
Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, więc dałem tutaj. Wiem, że w obecnej chwili wspieranie Rosjan jest niewskazane, ale i tak dam ;)
Prowadzono prace nad modem do Medieval II: Total War osadzonym w świecie Disciples: https://www.moddb.com/mods/disciples-total-war
Niestety, wygląda na to, że prace zakończyły się na etapie dema i to tylko po rosyjsku.
  Temat: Legiony Potępionych
Gedeon

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10132

PostForum: Disciples: The Card Game (ponoć tytuł roboczy)   Wysłany: 2017-04-01, 09:23   Temat: Legiony Potępionych
Wymyślenie nazw nowych ulepszeń gargulca było chyba najprostsze ze wszystkiego ;)
  Temat: Przymierze Elfów
Gedeon

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15301

PostForum: Disciples: The Card Game (ponoć tytuł roboczy)   Wysłany: 2017-04-01, 09:17   Temat: Przymierze Elfów
Trochę te brody mi nie pasują do elfów.
  Temat: Imperium
Gedeon

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8752

PostForum: Disciples: The Card Game (ponoć tytuł roboczy)   Wysłany: 2017-04-01, 09:14   Temat: Imperium
Ostatecznie przecież są też "dobrzy" inkwizytorzy (znaczy się ci, którzy walczą w naszej armii, jeśli tak zadecydujemy). Albo można uznać, że tytuł jest po prostu wynikiem megalomanii. Ewentualnie jako alternatywę proponowałbym "Inkwizytora generalnego" (zresztą ranga z "realu").
Co do nazw "anielskich" to jest jeszcze cherubin (choć obecnie kojarzy się raczej z "amorkiem", a jego "kanoniczny" wygląd jest jeszcze dziwniejszy).
"Biały arcymag" troszkę nie pasuje, bo to brzmi, jakby był lepszy od dowódcy "po prostu" arcymaga (inna sprawa, że u krasnoludów mamy królewskiego strażnika dowodzącego królami).
  Temat: Blog Gedeona
Gedeon

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8953

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2016-10-14, 10:08   Temat: Blog Gedeona
Ano nie ma, bo prawdę mówiąc, nie wiem, co miałoby być. Z jednej strony, nie ma sensu, żebym pisał zwykłą recenzję Disciplesów, bo seria jest na tyle znana, że raczej nic nowego by ta recenzja nie wniosła (to niemal tak, jakbym napisał "Hej, słuchajcie, znalazłem nową super grę Cywilizacja/Starcraft/Call of Duty, ktoś słyszał?)", z drugiej - nie jestem na tyle ekspertem, żeby napisać bardziej "wyspecjalizowany" artykuł. No i szczerze mówiąc, dalej nie przychodzi mi do głowy nic odkrywczego w tym temacie. Tak że przepraszam, ale chyba zwyczajnie nie ma nic, co miałbym do powiedzenia w temacie.
Ewentualnie mogę umieścić jakąś notkę "reklamową" typu "Nawiasem mówiąc, jak lubicie Disciplesy, zajrzyjcie na to forum" w ramach odwdzięczenia się za to, że nie skasowaliście mojej powyższej reklamy ;)
  Temat: Blog Gedeona
Gedeon

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8953

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2016-07-24, 11:31   Temat: Blog Gedeona
Dzięki za zwrócenie uwagi, wstawiłem @ zamiast kropki.
  Temat: Blog Gedeona
Gedeon

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8953

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2016-07-23, 13:09   Temat: Blog Gedeona
Cześć!
Swego czasu pisałem trochę na Waszym forum, mieliście mi za złe, że się "wykłócam", w dodatku w pewnym momencie nie wiem skąd ubzduraliści sobie, że chcę, żebyście mnie przeprosili (nie wiem za co?), więc odszedłem. W sumie i tak pewnie już nie pamiętacie.
Otóż miałem po drodze przygody z kilkoma innymi forami/portalami, ze wszystkich mnie wywalili/odszedłem, w związku z czym ostatecznie założyłem bloga:

adgedeon.blogspot.com

Zamieszczam na nim swoje gry paragrafowe i planszowe, opowiadania, recenzje, artykuły, materiały na temat RPG itd. Miarą mojej desperacji jest to, że reklamuję je tutaj, z pełną świadomością, że żadne z Was się tym nie zainteresuje... Ale i tak pies z kulawą nogą nie zagląda, więc nie może być gorzej.

Pozdrawiam
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-29, 21:18   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Czemu uważasz, że histeryzuję lub się obrażam, za zwrócenie uwagi? Myślę, to, co napisałem, bez żadnej ironii. Jeśli nie podoba się Wam mój styl pisania tudzież irytuje moje zachowania (do czego macie rzecz jasna prawo i za co w żadnym wypadku się nie obrażam, bo zdaję sobie sprawę, że moje zachowanie może być denerwujące), zaś moje posty mają być kasowane/ignorowane, to moja dalsza obecność tutaj byłaby bezcelowa oraz męcząca dla obu stron, a chyba nie o to tu chodzi? i tyle.
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-29, 21:05   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Cytat:
Ogłaszam nominację do tytułu "Kleofasa miesiąca"!
Otrzymuje ją Gedeon, gratulujemy!

Jestem wielce zobowiązany, cokolwiek to znaczy.

O to mi właśnie chodziło. Ok, skoro jedynie działam na nerwy, a większość moich postów to chłam, to chyba nie ma sensu, żebym zawracał Wam dalej głowę i zakłócał Wasze pełne zgody, harmonii i zrozumienia dyskusje. Żegnam, przepraszam i pozdrawiam.
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-28, 21:23   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Hmm, jeśli wg Ciebie jest to aż 90%, chyba sensowniejszym rozwiązaniem byłby ban? Nie sądzę, żeby te 10% było warte tyle, aby zrównoważyć Wasze nerwy oraz wysiłek związany z ewentualnym kasowaniem reszty.
  Temat: Alkmaar
Gedeon

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 40525

PostForum: Alkmaar   Wysłany: 2009-07-28, 21:16   Temat: Alkmaar
..
  Temat: Alkmaar
Gedeon

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 40525

PostForum: Alkmaar   Wysłany: 2009-07-28, 20:45   Temat: Alkmaar
..
  Temat: Hordy Nieumarłych
Gedeon

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 53353

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2009-07-28, 20:43   Temat: Hordy Nieumarłych
Cytat:
Ponawiam propozycję zamiany tego na "dekapitację".


Zaś ja ponawiam propozycję ,,cios łaski" lub ,,dobicie". Powodem tego jest fakt, ze jednostka musi być ranna - z czego wynika, że jest to dobicie właśnie. Natomiast dekapitacja nie ma związku z tym, czy ktoś jest ranny, czy nie.
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-28, 20:37   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Cytat:
Bo jemu samemu nie dałaby rady.


Co nie zmienia faktu, że gdyby Wotana nie obchodzili jego wyznawcy, ich rzeź nie byłaby żadną zemstą.
Cytat:

O każdy skrawek :?: A gdzie to jest napisane. Z tego co wiem bogowie nie wojują o ziemię ŻADEN z nich.

Cóż, to był nieprecyzyjny zwrot z mojej strony.
Cytat:

No i nie było żadnego rytuału który miał uwolnić Bethrezena! Był rytuał który miał znowu go zamknąć, wykonywany przez Klany. Demony żadnego rytuału nie miały, musiały tylko w nim przeszkodzić.


Mylisz dwa zdarzenia. NAJPIERW (co było celem w ostatniej misji Legionów w D1) demony próbowały przeprowadzić rytuał uwolnienia Bethrezena, który został udaremniony i przejście zostało zapieczętowane. Po 10 latach pieczęcie, czy tam runy, osłabły - a ponieważ demony przeszkodziły w ich odnowieniu, można rzecz, że w tym momencie ich rytuał zapoczątkowany 10 lat temu, doszedł do skutku (inna sprawa, że w niespodziewany sposób).

Cytat:
Nie wiem jak z tym było w pierwszych Apostołach, ale to przez magię runiczną Bethrezen został zamknięty, to chyba jednak Klany, a nie imperium go zamknęły?

A gdzie tu sprzeczność? Imperium i Klany mogły współpracować w udaremieniu rytuału, przy czym samo opieczętowanie przejścia było zadaniem Klanów.
  Temat: Alkmaar
Gedeon

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 40525

PostForum: Alkmaar   Wysłany: 2009-07-27, 22:33   Temat: Alkmaar
..
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-27, 22:23   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Cytat:
I znów Gedeon zatracił świadomość dyskusji....


Nic nie zatraciłem. Po prostu te tematy też mnie interesują, więc je poruszam.


Cytat:
Fakt 2: Nie znamy powodu stworzenia Nevendaar.

Co nie zmienia FAKTU, że jakiś powód był.

Cytat:
Idea dot Faktu 2: Wysoce wątpliwe jest by Nevendaar był placem zabaw, telewizją czy radiem dla Wszechojca. Domyślnie miała być to porządna kraina. Gdyby Wszechojciec chciał mieć rozrywkę z Nevendaaru to by nie opierniczał Bethrezena za to, że stworzył ludzi tylko by mu podziękował, bo dostarczył mu w ten sposób dużo rozrywki.

A skąd wiesz, co kręci Wszechojca? Może właśnie chciał mieć gromadkę bogobojnych milusińskich teletubisiów, spacerujących po łące?

Cytat:
Fakt 3: W czasie WW inne bogi coś działały, nawet dawały werbalnie wsparcie, to Wszechojciec nic nie czynił. Kiedy Uther chodził i przejmował powoli Imperium to tamten milczał.

Już wspominałem, że to dzięki Wszechojcowi udało się zablokować rytuał przyzwania Bethrezena.

Cytat:
Idea dot. faktu 7: Brak odzewu oznacza, że nigdy się tym skrawkiem ziemi nie interesowali.


Ależ ja nie zaprzeczam, że się nie interesowali. Tylko, że wg mnie powodem tego musiało być to, że Alkmaar był już przez kogoś zaklepany.
Cytat:

Chciałabym zobaczyć twój tok rozumowania dot. tego problemu. Lud osądzi czyja wersja jest poprawna. Jak to osądzi to proste, jeśli w innej dyskusji pojawi się znów ten problem to zobaczy się, jaka wersja będzie bardziej popularna.


1. Dziwne jest to, że bogowie wojują o każdy skrawek ziemii, a Alkmaar olali.
2. Musi być tego jakiś racjonalny powód.
3. Powodem, który by sprawił, że Alkmaar nie był łatwym celem, mogłaby być obecność jakiegoś alkmaarskiego bóstwa.


Jeśli bogowie nie interesują się swoimi wyznawcami, to niby czemu Mortis w ramach zemsty na Wotanie wyrzynała jego czcicieli?
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Gedeon

Odpowiedzi: 4814
Wyświetleń: 1915000

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-07-27, 14:55   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Cytat:
Tylko domysły. Możliwe, ale nie pewniaki. Oczywiście, można takie prowadzić. Jednak fakt jest taki, że nie potrzebuje wyznawców więc się o nich nie troszczy.


Zdecyduj się. Jeśli moja teza, że się troszczy jest możliwa, to Twoja, że się nie troszczy, nie jest faktem, tylko również domysłem.
Ale co z tego, że nie potrzebuje? W zasadzie nikogo nie potrzebuje. To co, ma siedzieć na tronie i kontemplować własną boskość?Jemu też się należy trochę rozrywki. Poza tym - znowu to napiszę - gdyby nie obchodził go Nevendaar i jego mieszkańcy, to raz nie kazałby Bethrezenowi go tworzyć, po drugie, nie wkurzyłby się, kiedy zobaczył, że nie wyszło.
Cytat:

Stworzył ludzi bo to miało być zwieńczeniem dzieła stworzenia, jakie zostało mu zlecone przez Wszechojca. To dopiero inni aniołowie, którzy poczuli isę gorsi, skazili ludzkość. Wszechpapa nic o tym nie wiedział i opierniczył kreatora świata. W tym momencie Bethrezen działał pod wpływem altruizmu, że zrobi tak by wszyscy mieli dobrze.


Ech, wybacz, ale jak zwykle mówisz od rzeczy... Czy ja dyskutuję o intencjach Bethrezena? Nie. Ja dyskutuję o intencjach Wszechojca. Skoro kazał stworzyć świat i denerowała się jego niedoskonałością (bez znaczenie, jakie było jej źródło) to znaczy, że choć trochę mu na tym wszystkim zależało.
Cytat:

Kiedy Imperium było na krawędzi (ostatnia misja kamp. Imperium, kiedy to trzeba wyleczyć skażone ziemie -> Disciples: Sacred lands; Uther próbuje stać się bogiem i przejąć tron Imperium) Wszechpapuś palcem nie kiwnął. Czyli jakby nie patrzeć jest bierny. Bierny jest przeciwieństwem aktywności.


To znaczy co? Miał wysunąc rękę z nieba i zgnieść Uthera paluchem? Mówię - daje kapłanom moc, posyła anioły itd. Nie zajmuje się szczegółami, tylko daje ludziom możliwość, żeby sami sobie z nimi poradzili. Po prostu jest bardziej finezyjny niż złe bóstwa.

Cytat:
To, że czyjaś cywilizacja jest dla nas niezrozumiała, nie musi oznaczać, że jest gorsza.


Och, jakież to podniosłe, aż się łezka w oku kręci...
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum