Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub dobrej książki
Autor Wiadomość
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-01-25, 17:59   

Mi się zdecydowanie podobał bardziej właśnie Hobbit. Miał ten ciekawy bajkowy klimat. Trylogia jest zbyt patetyczna moim zdaniem.

Ostatnio kupiłem i przeczytałem "Wilkozacy: Wilcze prawo" Rafała Dębskiego i zaciekawiła mnie tak, że z niecierpliwością oczekuję na kontynuację.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-01-30, 19:39   

Przeczytałem "Hobbita" i... jest ok ; ) Przyjemna książka, tylko zawiodłem się na wizerunku krasnoludów - zawsze miałem ich za mężny lud, a okazali się trochę płochliwi (szczególnie przy smoku). No, ale przy złocie stają się bojowi niczym lwica przy małym lwiątku ; )

Teraz trylogia mnie czeka. ; )
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-02-02, 14:06   

Trochę w druga stronę niż sugeruje nazwa tematu, ale po ostatniej pladze urodzin może se komuś przyda:
http://www.smog.pl/wideo/..._ibisza_miazga/
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Cthulhu 
Chłop



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-03-01, 12:07   

Witam wszystkich.
Ja ze swojej strony polecam:
- cykl Trylogia Demonów Petera Bretta, świetne książki.
- Trylogia Nocnego Anioła, Brent Weeks
- Popiół i Kurz - Jarka Grzędowicza,
- i generalnie wszystko co jest Jacka Piekary (szczególnie książki o Inkwizytorze Mordimerze Maderdinie).
_________________
Wypełnij prosty quiz i zgarnij $50 na pokera
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-03-01, 14:11   

Witam
Brzmi ciekawie, chyba rozejrzę się za tymi tytułami.

Osobiście polecam książkę „Obrzęd” traktuje o rzeczach nie do końca rozumianych we współczesnym świecie. Opisana jest tam istota Rytuału Rzymskiego w bardzo klimatycznej atmosferze.
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2011-03-02, 00:05   

Ostatnio zacząłem zapoznawać się z twórczością Pilipiuka od Wędrowycza strony i czekam, aż ktoś odda "Weźmisz czarno kure..." do biblioteki uczelnianej, bym mógł kontynuować poznawanie przygód starego bimbronika, kłusownika i egzorcysty amatora.

Przyznam, że frajda z czytania jest większa niż w przypadku Piekary.
Może dlatego, że nie spodziewałem się tak interesującego głównego bohatera, a zwłaszcza jego metod na rozwiązywanie różnego rodzaju problemów/potrzeb. :)
Plus dla autora za realia/ramy czasowe, w których to są osadzone perypetie Jakuba W. - w końcu coś swojskiego.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Thundering 
Chłop



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-03-02, 02:42   

"Imię bestii" Jacka Komudy. Mroczne przygody łotra w czasach średniowiecznej Francji :) Polecam ;-)
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2011-03-03, 09:32   

Ostatnio czytałem czteroksiąg Kossakowskiej zatytułowany "Upiór Południa".
Pierwsza część, "Czerń" nadspodziewanie dobra, dobrze poprowadzona fabuła ale przede wszystkim opisy. Pewnie nie każdemu się takie spodobają ale jak dla mnie to jednak fajna ciekawostka, zazwyczaj tak rozbudowanych się nie spotyka.

Kolejne części zaś już tak dobre nie są, chociaż najdziwniejsze jest to, że nie są w ogóle ze sobą powiązane. Niby ma je łączyć motyw upałów, gorących klimatów, ale w ostatniej części nie ma tam w ogóle czegoś takiego, nie licząc lipnego miniopowiadania na koniec. Swoją drogą czwarta część też jakiś tam poziom trzyma, ale jak dla mnie to nic specjalnego, ostatnia ćwierć książki jest niczego sobie, ale wcześniej to bez fajerwerków.

Druga część, ta zaś ma raczej wszystko do kitu, fabuła mocno kuleje, jak dla mnie jest bardzo, bardzo nielogiczna. Końcowa rozpierducha pokazuje, że wcześniejsze podchody nie miały najmniejszego sensu, czyli cała książka nie miała praktycznie sensu. No i ten happy end, lipa ogólnie straszna. Dodać jeszcze można, że już mniej więcej w połowie książki wiadomo o co chodzi, co mnie akurat mocno irytowało, bo po kiego wała robić jako taką intrygę kiedy jest przejrzysta jak woda w lagunie?

Trzecia część z charakterystyczną, beznadziejną nazwą. Bez urazy, ale żeby książkę nazwać "Burzowe Kocię" to trzeba być ciekawą personą. Poza tym sugeruje, że to Burzowe Kocię będzie miało istotny wpływ na fabułę, ale oczywiście tak wcale nie jest, to postać ledwie drugoplanowa. Ogólnie podczas lektury jednak (o dziwo!) nie było tak tragicznie, może też nie rewelacyjnie ale czytać się to dało. Ale końcówka była tak (tutaj po prostu musi pojawić się przekleństwo które jest synonimem do słowa "dziwne"), że ogólnie była to chyba najgorsze część cyklu. Swoją drogą tutaj też tego upału to jest mnóstwo, na początku coś tam było opisywane, a raczej raz opisane, a później króciutki epizod na pustyni.

Pierwszą część polecam z całego serca, trzecia od biedy ujdzie, a reszta raczej dla desperatów którzy są zdesperowani.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-03-03, 21:56   

Ja dam coś z literatury wojennej, niewiem czy ktoś to dawał ale w razie czego ja dam to jeszcze :D Chodzi mi konkretnie o książkę pt. "Chłopiec w pasiastej piżamie". Książka opowiada o dziecięcym spojrzeniu na świat, na wojny tego świata, na spojrzeniu n a drugiego człowieka, którego każdy z nas powinien się uczyć. Książka opowiada bowiem o przyjaźni niemieckiego chłopca z chłopcem żydowskim z obozu, do którego kontroli zostaje przydzielony ojciec młodego Niemca. Chłopiec wogóle nie wie o całym planie likwidacji Żydów, patrzy na niego jak równy z równym. Historia pełna smutku, pobudza do refleksji. Naprawdę warto przeczytać ;-)
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-03-04, 23:57   

Oglądałem film - jeden z niewielu, który na prawdę mnie wzruszył. Wcześniej byłem namawiany do przeczytania książki, ale czasu nie mogłem znaleźć. Historia sama w sobie jest świetna. Książka - na podstawie znanych mi opinii - również.
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-07-11, 17:15   

Mam takie pytanie... Czytał ktoś z was "Charakternika" Jacka Piekary? Albo "Diabła Łańcuckiego" Jacka Komudy? Zastanawiam się nad kupnem.

Czytam przygody Mordimera Madderdina Piekary i przeczytałem też "Opowieści z dzikich pól" i "Czarną banderę" Komudy i wiem, że piszą świetnie. Chciałem jednak się dowiedzieć jakie wrażenie zrobiły na was (jeśli ktoś czytał) dwie wymienione na początku książki tych dwóch panów ;-)
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2011-07-11, 17:32   

"Diabeł Ł." mi się osobiście podobał, chociaż znam osobę która nic z tego nie zrozumiała i nie wiedziała o co w ogóle chodzi.

"Charakternika" nie czytałam.

Osobiście wolę styl pisania Komudy, więc proponowałabym Diabła. Zwłaszcza, że jego zakończenie bezpośrednio łączy się z początkiem "Samozwańca cz.1" a to warto przeczytać.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-11-23, 20:31   



"Siewca wiatru i "Zbieracz burz" czyli historia archaniołów oraz Abbadona niszczyciela światów, starających się utrzymać wszystkie światy we względnym ładzie ukrywając to, iż Bóg opuścił swoje dzieło.
W drugiej części autorka trochę pojechała po Lucyferze i Asmodeuszu czym mnie wkurzyła ale nadal czytało się świetnie :mrgreen:

Swego czasu zakupiłem wszystkie i nie żałuję, teraz poluje na "Żarna Niebios" by mieć komplet.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2011-11-24, 11:07   



Najnowsza część Pieśni Lodu i Ognia wreszcie w Polsce ;D
Polski wydawca doprowadził mnie do furii dzieląc oryginalną książkę na dwie części, za każdą żądając 45zł, ale po lekturze samego na razie prologu już sądzę, że nie przepłaciłem ;)
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2011-12-12, 12:01   

Pilipiuk miło mnie zaskoczył książką "Wampir z M-3". Generalnie jest komuna, są wampiry... Dość powiedzieć, że bawiłem się przy jej czytaniu równie dobrze co przy cyklu o Wędrowyczu, nic więcej chyba dodawać nie trzeba.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2011-12-12, 13:10   

W temacie wampirów, ostatnio czytałem dosyć znany "Wywiad z wampirem", początkowo wydaje się być dobre, nawet jeśli w miarę proste jak na powieść o wampirach, jednak samo w sobie później staje się 'mętne'.

Prędzej czy później tekst niczym już nie zaskakuje. Przez wiele stronic nic się nie dzieje, a sam tekst to bez końca kopiuj-wklej opisu uczuć i doznań przy wampirzych zmysłach.

Średnio się przy tym bawiłem, nie znam dalszych ksiąg z serii i raczej po nie sięgać nie będę. Nie jestem też pewien czy jest komu ją polecić. Na pewno nie jest to całkiem zła książka miała kilka lepszych motywów które ciekawiły, jednak było ich dosyć mało.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Kazgah 
Rycerz piekieł
Nikt


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: 666
Wysłany: 2011-12-29, 01:08   

Nie dawno udało mi się dotrzeć do twórczości Williama Gibsona, znanego autora gatunku cyberpunka. Jestem w trakcie czytania Neuromancera, jedną z trzech z cyklu Trylogii Ciągu.

Akcja powieści rozgrywa się w świecie przyszłości o charakterze dystopijnym, a jej głównym bohaterem jest Case, bezrobotny haker, który zostaje wynajęty przez nieznanego mocodawcę do popełnienia, wydawałoby się niewykonalnego, przestępstwa.

Jeśli ktoś lubi książki o tematyce cyberprzestrzeni to ta książka jest warta przeczytania.
_________________
Nie ma co tu szukać, nic tu nie ma
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2012-02-15, 21:03   

"Sztuka nabijania na pal"
http://www.konflikty.pl/a,3870,Wywiady,.html
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-02-19, 10:51   

"Napisałem powieść o Draculi na pohybel wszystkim opowieściom o bladolicych wampirach, żeby przywrócić dobre imię wołoskiemu władcy"

Facet się nieco spóźnił bo w 2009 roku zakupiłem i przeczytałem świeżą jeszcze książkę C.C Humphreysa "Wład Palownik, Prawdziwa historia Draculi", która pokazywała właśnie życie hospodara wołoskiego od dzieciństwa po kres życia. Także nic odkrywczego pan Domagalski nie wymyślił :-P
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-01, 22:18   

Ja dzisiaj, czytając Grabarza Polskiego, natknąłem się na wzmiankę o Stefanie Grabińskim, który był wymieniony obok mojego ulubionego pisarza grozy Lovecrafta i Poego. Jestem po kolejnym jego opowiadaniu i muszę przyznać, że tego mi brakowało, nieco archaicznych powieści grozy. Tutaj kilka jego opowiadań dla zainteresowanych:
http://literat.ug.edu.pl/grabin/index.htm#spis
Szczególnie Kochanka Szamoty udana.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum