Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub dobrej książki
Autor Wiadomość
luven 
Giermek
Sługa Pański



Wiek: 30
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 2010-08-29, 20:53   

"Imię Róży" jest wyjątkowe, więc trudno o coś równie dobrego. Ale mi się podobała "Wyspa dnia poprzedniego". Co prawda trochę ciężka, ale jak przeszedłeś przez "Imię..." to nie będzie problemu.
Poza tym uwielbiam jego "Zapiski na pudelku od zapałek". nie jest to powieść, ale zbiór felietonów. Akurat mój typ humoru :)
_________________
Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-08-30, 11:16   

Tak trochę poza tematem, film "Imię róży" także warty obejrzenia.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2010-08-30, 23:22   

A ja teraz czytam "Don Kichote". Czytał ktoś? Do tej pory drugi rozdział, ale zamierzam się "mocniej" wziąć za tą książkę.
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
  Wysłany: 2010-09-30, 16:06   Millenium


"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i "Dziewczyna, która igrała z ogniem" to dwie pierwsze książki serii "Millenium" opowiadającej o dziennikarzu śledczym prowadzącym niskonakładowe pismo demaskujące intrygi w bogatych koncernach itp, oraz o dwudziestokilkuletniej dziewczyny (nienawidzącej mężczyzn, nienawidzących kobiet) o skomplikowanej przeszłości. Stieg Larsson opisuje historie bardzo ciekawe, powoli ujawniając fakty nie pozwala na oderwanie się od lektury w oczekiwaniu na odkrycie kolejnego wątku.
Naprawdę polecam te cegły (600-700 stron) ja od jutra startuje z trzecią i ostatnią książką serii.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2010-10-17, 17:07   

Ha ale dawno nic nie pisałem tu :-P
Książka się zwie "Czaropis" i jest reklamowana nachalnie przez magazyn "Fantastyka" ( xD= ). Napiszę tak: czyta się świetnie, zwłaszcza jeżeli lubi się magów (nawet Chorego Portiera, bo tego też mi się miło czytało..... :mrgreen: )- lektura wręcz obowiązkowa!
Skojarzenia z matriksem mile widziane (zwłaszcza przy redagowaniu konstruktów i czarze badawczym. Tylko zamiast zielonego kodu mamy złoty i srebrny), bo ja sobie tego inaczej wyobrazić nie umiem :-D
604 i pół strony jestem za połową świetnie się bawię, kilka naprawdę niezłych zwrotów akcji, polecam ;-)
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2010-12-27, 21:10   

Ja przeczytałem Legendę Drizzta i muszę przyznać iż była świetna. Niestety te II ostatnie to autor już chyba chciał... hmmm.... ciężko stwierdzić, ale można założyć iż miały zapoczątkować następną historię - tylko się nie udało i poprzestał. Tak więc XI polecam, a te II ostatnie to chyba tylko po to aby powiedzieć, że się przeczytało wszystkie.
Ogólnie seria obraca się wokół tytułowego Drowa, który wbrew swojej rasie ma honor i zasady, a może raczej nie ma ambicji wdawać się w "wyścig szczurów". Z ich powodu nie potrafi znaleźć miejsca w swoim "domu", znowuż z powodu koloru skóry ma problemy aby znaleźć go gdzieś indziej. Jeśli ktoś lubi świat FR to powinno przypaść do gustu.

Aktualnie zamówiłem serie "Najemnicy"
Najemnicy
Jak przeczytam to się wypowiem, ale już mogę zaznaczyć iż jest powiązanie z powyższa serią.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2010-12-27, 23:29   

Czapa, czytałem i owszem fajna seria, zwłaszcza jak się na D&D nie ma uczulenia ;-) Ja polecę choć może to już robiłem, to polecam jeszcze raz:
Jacek Komuda: "Samozwaniec." W 2gim tomie akcja się rozkręca! I scena z husarskimi końmi nieodparcie wzrusza :-P
Jack Campbell: "Zaginiona flota": tom 4 "Waleczny" czytam po raz 3ci i czekam na 5tkę, bo się im z tłumaczeniem nie spieszy- genialne military SF ;-)
Jarosław Grzędowicz: "Pan Lodowego Ogrodu" tom 3ci czytam też po raz 3ci. Miażdży! :-D
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-12-28, 10:46   

A ja po raz trzeci czytam Miecz i Kwiaty Mortki i jestem cholernie zadowolony ;) Są co prawda pewne niedociągnięcia, jeśli czyta się to za którymś razem, ale ogólnie kawał solidnej, krzyżowej rozpierduchy no i zakończenie drugiego tomu miażdży nawet za trzecim razem :)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-12-28, 12:00   

Ja mogę polecić sagę inkwizytorską Jacka Piekary. "Płomień i krzyż", "Sługa Boży", "Młot na czarownice" i "Miecz aniołów". Niedługo w swoje łapy dostanę "Ja inkwizytor: Wieże do nieba" i ocenię czy jest tak ciekawa jak pozostałe przygody Mordimera Maderdina.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2010-12-28, 12:30   

Jest dobra Raven, jest. Niestety powiela też błąd znany z poprzednich o inkwizytorze (ale to styl pisarza) - czyta się zbyt szybko i przez to wydaje się bardzo krótka.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-12-28, 19:36   

To samo tyczy się kolejnej części, "Ja inkwizytor: Dotyk zła", chociaż jest w niej jakiś dysonans w porównaniu do poprzednich części. Nie wyjawia nic więcej z tajemnic dotyczących Mordimera, a co do jego zachowania też były dziwne momenty. Raził mnie np. brak reakcji glównego bohatera na określanie "cukrowym misiaczkiem" i "szafranowym ciasteczkiem", nawet przez ładną i chętną do figli dziewoję :P Ale ogólnie książka nadal warta polecenia :)
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-28, 20:01   

Może Mordi twardy jest i nie dał się jej podejść :D
Żeby nie było, że nie na temat:
dla osób zainteresowanych konfliktem na Bliskich Wschodzie, jego sytuacją, aktorami, Libanem czy ogólnie polityką czy historią polecam książkę Zbigniewa Domarańczyka "Strzały w Bejrucie". Autor opisuje pierwszą wojnę libańsko -żydowską, okoliczności jej wybuchu, interesy państw oraz organizacji, które były realizowane podczas wojny, sposób, w jaki Jankesi patrzą na swoją politykę zagraniczną i wiele innych. Mimo, że to książka historyczno - polityczna, przez skomplikowany temat czyta się ją dobry thriller czy fantastykę.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-12-30, 11:46   

Jeszcze takie pytanie odnośnie Mordimera. W "Łowcach dusz" wyjaśnia się choć trochę cała zagmatwana sprawa czy gmatwa się jeszcze bardziej? :-P
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-12-30, 18:18   

Z tego co pamiętam niewiele zostaje wyjaśnione :P chyba w łowcach dusz jest fragment o roli aniołów w zamieszaniu? ktoś pamięta? ale i on nie wnosi aż tak wiele. dopiero spojrzenie w losy matki mordimera pozwala zrozumieć co nieco :) ale ja czekam z niecierpliwością na części toczące się już po wydarzeniach opisanych w dostępnych nam książkach ;)
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-12-30, 20:10   

O roli aniołów w całym tym zamieszaniu wspomniane było też w "Miecz aniołów" w ostatnim opowiadaniu o tymże samym tytule. Ale jak to bywa w tych książkach jest to tylko strzęp informacji i samemu trzeba się wiele domyślać.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2010-12-31, 12:58   

Teraz moje ulubiona książka jest autorstwa Krysickiego i Włodarskiego - cóż za wartka akcja :mrgreen:
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2011-01-23, 21:29   

Właśnie skończyłem czytać i muszę przyznać, że książka była całkiem dobra. Tak mnie pochłonęła, że czytałem praktycznie cały dzień. Szkoda, że już się skończyła i nie ma kontynuacji.

Pierścień Zimy
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-01-24, 23:05   

Jako, że lubię fantastykę, a nigdy nie czytałem Tolkiena - dziś postanowiłem naprawić ten błąd. Wypożyczyłem "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Jeżeli będzie mi się dobrze czytało, to następnie całą trylogię przeczytam.

A ostatnio przeczytałem "My, dzieci z dworca ZOO". Dosyć wstrząsające.
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-01-25, 10:24   

Jak dla mnie hobbit od trylogii różnił się diametralnie, więc nie wiem czy powinieneś tak uzależniać jedno od drugiego :P Hobbit jest bardziej dziecinny, umowny, bajkowy, trylogia za to poważna i czasami trudna do przebrnięcia, bardziej mroczna :P
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-01-25, 15:43   

Ja zacząłem od Hobbita i to ta książka zmotywowała mnie to czytania trylogii, której nie doczytałem brakło mi ok 100 stron.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum