Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Debeściarskie RPGi
Autor Wiadomość
Khagrael 
Opętany
Książe legionów



Wiek: 32
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Warownia dusz
Wysłany: 2008-05-01, 18:17   

Ja to lubię se popykać w TES 3: Morrowind+dodatki,niestety Oblivion u mnie niedziała :-x i nie wiem czemu, poza tym Gothic, Icewind, Fallout, Neverwinter Nights, Baldurs gate. W resztę nie grałem i na pewno nie zagram, przynajmniej na razie, gdyż gram D2 :-)
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-05-14, 00:02   

Cethu napisał/a:
Wracając do tematu. Najnowszym RPG w jakie grałem jest Mass Effect i musze przyznać, że jestem zauroczony rozmachem i estetyką. Gra jest mistrzowska :D


Gupi jesteś! :-P Czyli dobrze sprawdza się to połączenie FPS z cRPG, o które tak bardzo się martwiłem? Jaj, jakbym wiedział czy odpaliłby na moim laptopie (choć nie najgorszych lotów, to myślę, że jednak nie) też bym pograł, jeśli jest przynajmniej tak dobre jak pierwszy KotoR :-)
(tak, wiem, że to inne kosmiczne klimaty, ale za to ten sam "sprawdzony" producent).
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vidriel 
Adept
a.k.a FiNCu



Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-15, 00:34   

Polecam z doświadczenia ;) ( kolejność przypadkowa ) :
CAŁA seria Fallout ( faworyzuje 2kę z uwagi na fakt że 8 lat temu się od niej uzależniłem lol moja pierwsza gra rpg na PC )
Planescape : Torment ( fabuła ! )
Morrowind w każdej postaci ( swoboda działania )
Baldurs Gate , Icewind Dale ( klimat swiata D&D )
oraz hybryde FPS/RPG - Deus Ex'a - koniecznie 1kę ( mam słabośc do cyberpunku )
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-05-15, 11:57   

Lemon_T(h)ree napisał/a:
Gupi jesteś!

Sam jesteś głupi... :D Mówiąc coś takiego do JA :D

Lemon_T(h)ree napisał/a:
Jaj, jakbym wiedział czy odpaliłby na moim laptopie (choć nie najgorszych lotów, to myślę, że jednak nie) też bym pograł, jeśli jest przynajmniej tak dobre jak pierwszy KotoR


Genialna gierka, połączenie sztrzelanki z RPG wyszło tu idealnie. A co najważniejsze, epicki klimat od początku do końca. Choć jeśli jesteś zagorzałym RPGowcem to nie wiem czy będziesz równie zachwycony.
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-05-15, 20:59   

Zagorzałym RPGowcem nie jestem (zależy, jak to rozumieć - przywiązanym do klasycznych, sprawdzonych rozwiązań?), bo np. w takie Jade Empire jeszcze się grało... myślę, że Mass Effect przyjąłby się mnie, kiedyś grałem (co prawda przeciętniak, ale jednak) w coś z elementami RPG i jakby strzelanką - Cold Zero. Jeszcze taka kwestia Cethu - na jakim sprzęcie i z jakimi detalami/rozdzielczością/efektami pocinasz w ME? Coś czuję, że mój Core 2 Duo T7200, 2GB RAM i GForce 7600 Go mogłyby sobie nie poradzić z tym tytułem :( (w końcu w Wiedźmina musiałem jednak grać na najniższych detalach...). No, ale Gears of War dawało radę na średnich ^_^
_________________
Deal with it.
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-05-15, 22:39   

Jak Ci GoW dawało rade to w ME tez potniesz, ten sam silniczek więc różnic nie powinno być. A gra naprawde wciąga, godziny spędziłem na samym zwiedzaniu kolejnych galaktych i czytaniu opisów planet :D Gra oprócz typowego sf z dawnych lat ma jeszcze w sobie nutkę tajemniczości. Nie mówie tu nawet o samym głównym motywie który tez jest dość tajemniczy i mroczny ale latając po różnych układach słonecznych natknąć się można na opuszczone statki towarowe dryfujące od lat albo sygnały sos z różnych planet. Naprawde extra zajawka godna polecenia.
Tyle mojego, pzdr :D

Jeśli chodzi o sprzęt to gre mam na X360 i pocina się extra. Choc na kompie tez by mi poszła ( tak myśle) Core 2 DUO E6550/ 2GB ram / GForce 8800 GTS
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2008-05-16, 16:34   

Gra paragrafowa online w klimatach Zew Cthulhu. Przechodzę ją któryś raz, lecz nadal mam problemy z niektórymi elementami (np. szyfr, zdobycie kilku przedmiotów etc.)

http://horror.polter.pl/Sasiedzi-Lonesbury-c13076
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-05-16, 18:12   

Cethu napisał/a:
Jak Ci GoW dawało rade to w ME tez potniesz, ten sam silniczek więc różnic nie powinno być. A gra naprawde wciąga, godziny spędziłem na samym zwiedzaniu kolejnych galaktych i czytaniu opisów planet :D Gra oprócz typowego sf z dawnych lat ma jeszcze w sobie nutkę tajemniczości. Nie mówie tu nawet o samym głównym motywie który tez jest dość tajemniczy i mroczny ale latając po różnych układach słonecznych natknąć się można na opuszczone statki towarowe dryfujące od lat albo sygnały sos z różnych planet. Naprawde extra zajawka godna polecenia.
Tyle mojego, pzdr :D

Jeśli chodzi o sprzęt to gre mam na X360 i pocina się extra. Choc na kompie tez by mi poszła ( tak myśle) Core 2 DUO E6550/ 2GB ram / GForce 8800 GTS


Z tymże zapomniałem dodać, że GoW'a nie przeszedłem - odstawiłem (bynajmniej nie dla tego, że się znudził) tak gdzieś na początku gry. A w Wiedźmina też z początku pogrywałem na średnich detalach, po czym byłem zmuszony przejść na najniższe (choć i tak były problemy - chodzi mi o lokację "Pola", gra mni wtedy zwalniała do 5 klatek na sekundę :shock: No, ale skoro ME korzysta z Unreal Engine 3.0, a demko UT3 tez mnie całkiem sprawnie działało, to może i by ruszyło.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-05-16, 19:01   

Ja GoWa przeszedłem chyba z 5 razy :D Tak dla Achievmentów.
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Khagrael 
Opętany
Książe legionów



Wiek: 32
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Warownia dusz
Wysłany: 2008-05-23, 10:55   

Ostatnio pogrywam w ToEE. Grał w to ktoś?
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-05-23, 11:09   

Osobiście to chyba raczej nie, choć nie zawsze jestem w stanie odczytać nazwę gry ze SKRÓTU
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Khagrael 
Opętany
Książe legionów



Wiek: 32
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Warownia dusz
Wysłany: 2008-05-23, 13:28   

Dokładnie to chodzi mi o RPG'a pt. Świątynia Pierwotnego Zła ;-)
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-05-23, 13:52   

Zgadzam się w pełni z Vogelem, to, że podasz skrót nie uczyni Cię pro rpg'owcem a tylko utrudni reszcie zrozumienie o co Ci chodziło.
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Armagedon 
Wiedźmiarz
Siła Nieczysta...



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 168
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-05-25, 15:25   

1. Baldurs Gate 2 (pierwsza gra w jaką grałem - największy sentyment)
2. Morrowind (głównie dlatego bo oblivion nie ma klimatu i jest zbyt zkonsolonizowany :/ )
3. seria neverwinter nights (za moduły które tworzą gracze...)
_________________
Pojawiam się i znikam
 
 
rotten 
Opętany
The Passanger



Wiek: 37
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2008-06-24, 00:27   

Diablo jako RPG nie kwalifikuje ( a to właśnie przy niej straciłem najwięcej swojego życia przed kompem, więc miała by murowany nr 1 )

A miejsce pierwsze zajmuje bezapelacyjnie Planescape: Torment. Pomijam już genialną fabułę i klimatyczny świat, bo to "oczywista oczywistość". Po prostu w żadnej innej grze nie związałem się tak bardzo emocjonalnie z bohaterami, czułem się jakbym osobiście sam tego wszystkiego doświadczał :shock:
_________________
Nauczeni od dziecka korzystać bez umiaru
Stajemy się powoli zależni od nadmiaru
żyjemy więc nerwowo otoczeni nadmiarem
Nie widząc jak nasz sen staje się koszmarem
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-07-06, 13:51   

Gral ktoś w morrowind?
Bardzo fajna gra zero ograniczeń można robić tam co dusza zapragnie :-)
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2008-07-17, 19:08   

http://pl.youtube.com/watch?v=j8_iBwVqxWs
Nowy Trailer Fallouta 3.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-07-18, 10:24   

Ładnie wyglada choć to juz nie ta sama gra.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2008-07-18, 11:01   

Może tak źle nie będzie, jak dadzą dobrą fabułę a gra nie będzie polegała tylko na strzelaniu to kto wie, choć zapewne nie na mój komputer więc -1
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-07-18, 20:09   

Khem, nie chce nic złego posac, ale ja uważam Oblivion za popłuczyny po Morrowindzie. Fallout 3 zapowiada się na "Obliviona ze spluwami" (OMG oni chcą zachować levelscaling!! Idiotyzm!). Poza tym... działo atomowe? Camon! To jakiś nieśmieszny żart! Za to pipboy jest bardzo fajny, jedyny element który mi się podoba. Bo nierealistyczne zachowanie przeciwników, i zmiana konwencji na FPP itp. mnie jak na razie odstraszyło :-/
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum