Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Debeściarskie RPGi
Autor Wiadomość
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2007-04-04, 13:15   Debeściarskie RPGi

Tak jak w temacie, wypiszcie swoje propozycje na najfajniejsze wg was rpgi. Uzasadnijcie dlaczego akurat te. Ja zaczynam...
1. The Elder Scrolls III Morrowind i The Elder Scrolls IV Oblivion
To sa numery I w moim prywatnym rankingu - niesamowita swoboda dzialania, ogromny swiat, swietna fabula, dzwiek, grafika ( oblivion rulez). Ta gre sie przezywa a nie gra. Pochlania czas jak ja spaghetti :mrgreen: . Naprawde kiedy zasiadam do tej serii to ciezko sie od niej oderwac. W zadnej innej grze nie odczuwa sie takiego bliskiego utozsamiania z bohaterem. Bierzcie w ciemno ( o ile sprzet wydoli :-P )
2. Fallout ( cala seria) - pod wzgledem rozbudowania opcji w rozwoju postaci - przewyzsza nawet wyzej wspomnianego TES'a. Grafika moze nie jest najwyzszych lotow, ale wynagradza za to klimat i fabula.
3. Baldurs Gate (cala seria) - bylby na drugim ale nie dorownuje Fallout'owi pod wzgledem opcji rozwoju postaci ( grafike ma lepsza, ale jezeli chodzi o rpgi to stoi ona na drugoplanowym miesjcu), no i dosyc krotka. Ciekawa fabula i system.

Trzy wystarczą, gralem oczywiscie jeszcze w inne tytuly, ale nie ma sensu ich wypisywac. Teraz wasza kolej - napiszcie swoj ranking ( nie musi ograniczac sie do trzech).
 
 
 
Zodd 
Rycerz piekieł
Aktywny palacz



Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-04-04, 15:40   

"Morrowind", no nie powiem, wspaniała gierka. Takiej swobody nigdzie indziej się nie znajdzie. Jednak u mnie zajmuje on miejsce drugie :) Na pierwszym oczywiście klasyka - "Final Fantasy VII". Co tu dużo gadać - fabuła, klimat, muzyka robią swoje :) Grafika już nie jest tak przyjemna dla oka jak kiedyś ale gra nadal wywołuje wiele emocji :) Na ostatnim miejscu... Hmm... No tutaj chyba umieszczę "Baldur's Gate 2" :) Jak przy tym usiadłem to udało mi się oderwać od kompa jedynie do posiłku lub spoczynku. Poza tym ciekawie grało mi się z kumplami ;) Wstyd się przyznać, ale w "Fallout'a" nie grałem :oops: A "Obliviona" mi komp nie pociągnie :P A więc podsumowując:

1) "Final Fantasy VII"
2) "The Elder Scrolls III: Morrowind"
3) "Baldur's Gate II"

... i luzik :D A jak chce ktoś miejsce czwarte to tam znajdowałby się "Icewind Dale II" z podobnych powodów jak "Baldur's(...)" tyle, że mnie mniej wciągnęło ;P
_________________
We don't need no education!
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-04-04, 20:49   

Gralem w FFVII, FFVIII, FFX. Fajne gierki, ale wg mnie to nie sa RPG, tylko przygodowki ( te gry tak naprawde nie spelniaja glownych kryteriow aby zakwalifikowac sie do gatunku RPG. Dlatego nazywa je sie "japonskimi rpg'ami - wiadomo japonczycy sa dziwni :-D ). Niemniej - wporzo gierki :mrgreen:
 
 
 
Książę Bythazar 
Rycerz piekieł
Demoniczny Lord



Wiek: 31
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 301
Skąd: CYtadela Far'Nuli
Wysłany: 2007-04-15, 15:56   

I miejsce: Sacred Podziemia, za wspaniały tryb multi, mase ekwipunku, ogromny świat,
II miejsce: Gothic II noc kruka, za klimat,wciąga jak nie wiadomo co ;-)
III miejsce: Gothic, za jeszcze lepszy klimat, za świetnych NPC-ów,za fajowski URIZIEL ;-)
_________________
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-04-15, 18:14   

Wszyscy tak chwala tego Gothica, a ja jak na niego patrze to normalnie mnie odrzuca od ekranu. Pozatym slyszalem ze ta gra jest zbugowana jak zadna inna ( podobno najnowszy splinter cell nawet wymieka pod tym wzgledem :mrgreen: ).
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-05-25, 10:37   

Mam nadzieję że to nie będzie sprzeczne z regulaminem ;-)
Szykuje się debeściacki RPG, coś jak Fallout. Z tym że na postapo i "fall" w nazwie podobieństwa się kończą: Afterfall :mrgreen: Będzie to jedyny RPG rozgrywający się na terenie byłej Polski (choć teren gry obejmie też wschodnie Niemcy, północne Czechy, część Ukrainy i zachodniej Rosji) :-D

A z tego co już się ukazało to standardowo:
"The Elder Scrolls III: Morrowind", seria "Fallout", seria Gothic (choć nie grałem w 3kę) i większość gier opartych na D&D.
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-25, 13:55   

Ze wszystkich RPG to tylko tak naprawdę Fallout zasłużył w pełni na to miano :)
Między nim a resztą RPG jest przepaść imo nie do pokonania :)
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-25, 15:27   

Tu sie nie zgodze - Fallout jest bardzo dobrym rpg'iem, ale to tytulu krola tej serii jest mu niestety troche mu brakuje. Przede wszystkim "jedynka" jest biednie krotka, w drugiej czesci na szczescie to poprawili ( ale tylko troche). Swoboda niby jest, ale tka naprawde nie jest to samo co np. seria The Elders Scrolls. Ma jeszcze kilka minusow, ale w zasadzie nie ma sensu tego pisac. Gra jest juz kultowa i osobiscie bardzo ja cenie ale...hmm, chyba na razie nie wymyslili "idealnej" gry RPG. Moze w przyszlosci Fallout 3...
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-25, 22:38   

Mówiłem o F2, bo w jedynkę nie grałem. Dla mnie żadna inna gra nie dorównuje tej przecież już starej gierce, ten klimat, te możliwości ech długo można by pisać. Tak a propos spróbujcie mnie pobić :) dawno temu jak grałem to zdobyłem na 3lvl advance power armor :D
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-27, 09:50   

Jestes fanem fallouta a nie grales w pierwsza czesc? ta od ktorej sie to zaczelo?Shame on you...Chociaz nadrob zaleglosci przed czescia trzecia ( no i jak nie grales to pograj tez w tactics).
Ja bym z checia pogral w jakiegos rpg ale nie dziejacego sie w swiecie fantasy ( bo te mnie juz nudza) tylko science fiction ( wogole bardziej preferuje s-f niz fantasy).Bardzo malo ich wychodzi. Widzialem plakat ze w jakim wydaniu klasyki ma byc razem deus ex i deus ex invisible war - moze sie skusze :mrgreen:
Slyszalem tez ze robia tez mmorpg warhammera 40k, ale w takie nie gram ( pewnie bedzie trzeba placic abonament ,wiec niech mnie pocaluja gleboko :-D )
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-27, 18:37   

Szczerze to jakoś mi się nie śpieszy, to jak granie w Mytha gdzie 2 to ulepszona wersja jedynki więc naturalne jest fakt, że po zagraniu w 2 to do 1 nie śpieszno (choć w przypadku m1 warto choć dla samej fabuły :) ) a tactica przeszedłem. Ja w sumie za rpg'ami nie przepadam jestem raczej typem bitewnym a gadanie zostawiam niewiastom ;). Ostatnią grę rpg-podobną jaką grałem to był spellforce 2 :)
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-05-27, 22:59   

Ja dość długo sie w SpellForce pierwszą zagrywałem :D Na 2 mam za słabego kompa.
Co do S-F RPG, ja czekam na Mass Effect :D a jak już wyjdzie to będzie pół roku z życia wyjęte :D

@Smash - czytałem o tym tricku z PowerArmourem
@Pawel - tylko, że w tym MMORPG w swiecie Wh40k pewnie znowu Space Marines osłabią by gra była grywalna dla innych nacji, ale slyszalem też ploty że to bedzie w stylu bitewnego Inkwizytora bądź necromudy...
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-28, 01:15   

Hmm... nie wiem czy o tym samym tricku myślimy bo ja na swój sam wpadłem :mrgreen: ale ogólnie nie polecam, advance power armor tak wcześnie w grze to tak jakby grać z włączonym god mode, no fun at all. Co do spellforce to ja bym się nie martwił na twoim miejscu bo 2 jest znacznie gorsza od 1, właściwie tylko 2 plusy ma, wreszcie można rekrutować armię z kilku budynków a nie tylko z 1 portalu oraz jednostką rośnie lvl tak jak potworom z misji na misję więc nie dochodzi do sytuacji znanych z jedynki gdzie cała twoja armia była rozrywana przez kociołaka na 23 lvl.
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-28, 09:17   

Cethu napisał/a:
@Pawel - tylko, że w tym MMORPG w swiecie Wh40k pewnie znowu Space Marines osłabią by gra była grywalna dla innych nacji

Z tego co wiem, to necroni sa przepakowani w kazdym calu. Rownoczesnie, robia tez warhammera online gdzie akcja rozgrywa sie w starym swiecie. Mysle ze War40k bedzie tym samym ,tylko zamiast topora bedzie bolter.W kazdym razie ,juz sobie wyobrazam ,jak bedzie mozna sie przylaczac do zakonow itp. moze byc super. Jak nie wymysla abonamentu to moze sie skusze.

Mass Efect przypadkiem nie wychodzi tylko na konsole billa? W kazdym razie zapowiada sie rewolucyjny rpg s-f.( ale tylko dla wybranych :mrgreen: )
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2007-05-28, 16:26   

Chcecei debeściarski RPeG? Neuroshima, polski system RPG mówiąca o USA po wojnie nuklearnej.

Jeżeli chodzi wam o cRPG super były następujące gry:
Saga BG i IWD
Gorky 17
Planescape:Torment.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-05-28, 16:28   

Widzisz P@wle, najważniejsza jest grywalność. A porównaj sobie z jednej strony TAU, Eldarów, Dark Eldarów, Imperium, czyli też inkwizycja ( nie mylić z GreyKnights a z drugiej SM i ChaosSM. Necroni i tyranidzi napewno nie beda rasa grywalną, bo zarówno pierwsi jak i drudzy nie mają własnej woli (necronami kierują bogowie, tyrkami hive mind'y). Jestem prawie pewnien że czytałem gdzies o porównaniu tego MMO do gier necromundy i inqa, a wszystko mialo by sie dziac w hivecities( czy jak im tam)

PS: Zresztą P@wle, gdyby dali do wyboru SM to wybrało by ich 90% graczy!!
PS2:(wiem, wiem nie ma czegoś takiego jak drugie PS) Tak, tylko na X360 :D Ale warto!
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
snake757 
Chłop
Fechmistrz


Wiek: 33
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-25, 19:46   

1.Icewind Dale- bardzo lubie świat Forgetten Realms, jest wiele elementów i przedmiotów, rozbudowana fabuła
2.Baldurs Gate tak jak powyżej
3.saga Ghotic- tego nikomu nie musze tłumaczyć (mam nadzieje)
4.Na koniec mmorpg- Guild wars- strasznie wciągające i możliwość gry z żywimi graczami
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2007-06-26, 09:47   

Icewind to fajna gra, ale ten las w drugiej części doprowadził mnie do szału...
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
 
 
 
snake757 
Chłop
Fechmistrz


Wiek: 33
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-26, 19:40   

Wystarczy sobie znaleźć poradnik w internecie i sprawa załatwiona.
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 10:13   

FF (wszystkie od 9 części),BG, Fallout,gothic, warcraft(większość częsci w tym WoW).
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum