Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nagash ep Shogu
2010-06-24, 23:18
Legiony Potepionych
Autor Wiadomość
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2009-07-27, 18:53   

Tak Zawisza Czarny- czyli Polski czarny rycerz, na turniejach zawsze występował w czarnej zbroi- był wybitnie zły :lol:
Skąd się wzięło to że czarny rycerz=zły? Na pewno nie ze średniowiecza europejskiego, bo tam sporo "czarnych rycerzy" cieszyło się sławą i dobrym imieniem.

Zresztą Czarny rycerz to przeciwwaga dla Rycerza lub Rycerza Imperium, Palladyn to inna para kaloszy. Ja tam do Antypalladyna nic nie mam :-P
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-27, 20:44   

Gaderic napisał/a:
Zresztą Czarny rycerz to przeciwwaga dla Rycerza lub Rycerza Imperium,


Być może, ale mnie się jednak wydaje, że to zły odpowiednik Paladyna, więc pasuje tu bardziej do nieumarłych aniżeli do Legionów.

Gaderic napisał/a:
Ja tam do Antypalladyna nic nie mam


Teoretycznie ja też nie. Wygląda całkiem nieźle, animację też ma nawet fajną, no ale ta nazwa...
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-07-28, 10:15   

Eldim napisał/a:
Być może, ale mnie się jednak wydaje, że to zły odpowiednik Paladyna, więc pasuje tu bardziej do nieumarłych aniżeli do Legionów.

A to niby dla czego skoro Legion jest wypaczeniem pierwotnego tworu czyli ludzi :?:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-28, 10:36   

Chociażby dlatego, że Paladyn jest wojownikiem walczącym ze złem (czyt. z Nieumarłymi, no akurat może nie w Disciples, chociaż kto wie), więc jego oponent kojarzy mi się automatycznie z Hordami.

Paladyn -> Rycerz Śmierci (Czarny Rycerz)
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-07-28, 10:38   

Paladyn walczy z Demonami, Nevendaar jest światem w którym "święci" wojownicy zajmuj a się głównie demonami a nie umarlakami, wprawdzie to nieco inaczej niż w większości światów ale fakt pozostaje faktem. Trzeba się do tego przyzwyczaić i zapamiętać to sobie...
_________________
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-07-28, 17:53   

No ja jestem załamany. Samo określenie rycerza już jest w jakimś stopniu religijne. Rycerza istnieli tylko w kulturze chrześcijańskiej, gdzie jako tacy byli świętymi wojownikami (przynajmniej teoretycznie). Zaś chrześcijaństwo walczy niby w mocami piekielnymi, czyli demonami.
To jest oczywiste! I mi tu nie gadać, że nie ma odniesień to chrześcijaństwa w Disie, bo nawet tam krzyże są świętym symbolem Impreium.
Kurna, nawet w Warhammerze, który otwarcie bierze garściami z naszej kultury rycerstwo (czy Space Marine) z natury są bardziej przeciw Chaosowi, a nie przeciw nieumarłym. Oczywiście równie chętnie jedno i drugie wytępią, ale tam Chaos znacznie mocniej wpływa na ludzkość (bądź Ludzkość w wypadku 40k).
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-07-28, 18:00   

I środki walki przeciw Demonom są znacznie lepiej rozwinięte, zapomniałeś dodać.
_________________
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-28, 18:32   

Warhammer 40k i Space Marines to zupełnie inna bajka. To prawda, że zakon walczy z demonami, to prawda, że chaos jest główną przyczyną zła i właśnie dlatego ludzie z nimi walczą. Co innego byłoby, gdyby Nekroni byliby tym głównym ogniwem. Jednak nie są. Tutaj można zauważyć małe podobieństwo między Disem, a Warhammerem 40k.

Ludzie vs. Demony (Space Marines vs. Chaos Marines)
Nieumarli vs. Elfy (Nekroni vs. Eldarowie, bo to oni są kosmicznym odpowiednikiem elfów)
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-07-28, 18:47   

Eldim, nie przekręcaj tutaj niczego. Mi chodzi tylko o to, że wzorując się na kulturze Europejskiej, a świat Disa jest na niej wzorowany, naturalne jest, że rycerstwo, inkwizycja walczy z demonami.
W gruncie rzeczy nieumarli to wymysł tylko i wyłącznie fantasy, bo w mitologiach tacy nieumarli to najczęściej i tak jakieś demony.
Wyjątkiem tutaj duchy i upiory, które są zazwyczaj zbłąkanymi/grzesznymi duszami i nie są jakimś zorganizowanym złem, z które można zwalczyć raz a dobrze.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Fast 
Opętany
Newbie



Wiek: 28
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 17
Wysłany: 2009-07-28, 21:11   

Cytat:
Nieumarli vs. Elfy (Nekroni vs. Eldarowie, bo to oni są kosmicznym odpowiednikiem elfów)


Hmmm... Mi się zawsze wydawało, że elfy walczą z mrocznymi elfami. A w Waru 40k - Eldarzy vs. Mroczni Eldarzy.
Niby jest napisane czarno na białym (w poradniku :D ), że to arcyprorokini przewidziała powrót nekronów itd. , ale to nie jest arcy wróg eldarów.
A co do Nekronów to wydaję mi się, że nie mają jednego arcy wroga. Oni są po prostu maszynami, które chcą zniszczyć wszystkie inne rasy.
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2009-07-28, 21:28   

Uściślimy jedną rzecz moje nieszczęścia - w REALNYM świecie wszystkie "martwiaki" w składzie upiorów, upirów, wąpierzy, wampirów, utopców, niechrzcieńców, strzyg, duchów, widm i reszty zaraz nękających boże owieczki są wytworem PIEKŁA. I jako takie, tępione są przez sługi boże, paladynów tudzież rycerzy. To fantasy rozdzieliło rogaciznę od kąsaczy i transparentnych.

Tfu!
_________________

 
 
 
Fast 
Opętany
Newbie



Wiek: 28
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 17
Wysłany: 2009-07-28, 21:50   

Real realem :D
A w grach jest bardzo dużo stron konfliktu, między dobrem i złem.

A żeby nie było nudno niedługo powinny powstać różne alternatywy np.
Demony i Mhroczne demony
Mroczne elfy, jasne elfy -> oraz szare elfy.
:-D
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2009-07-28, 22:00   

Fast napisał/a:
Real realem :D
A w grach jest bardzo dużo stron konfliktu, między dobrem i złem.

A żeby nie było nudno niedługo powinny powstać różne alternatywy np.
Demony i Mhroczne demony
Mroczne elfy, jasne elfy -> oraz szare elfy.
:-D


W ciapki też. Daruj sobie, bo niemal udusiłam się ze śmiechu :roll: real realem, ale na nim bazowały wszak wytwory fantastyczne.

Widzę to tak:
Imperium vs. Potępieni
Przymierze vs. Hordy
i przewijające się w tle karasie.
_________________

 
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-28, 23:49   

Fast napisał/a:
Waru 40k - Eldarzy vs. Mroczni Eldarzy.


Nie do końca. Wszak jedno i drugie jest dla siebie wielkim przeciwieństwem, to na moje oko to właśnie Nekroni walczą z Eldarami najzacieklej.

No dobra, ale to nie jest na temat, więc skończmy dyskusję o warhammerze 40.000.

Cytat:
A żeby nie było nudno niedługo powinny powstać różne alternatywy np.
Demony i Mhroczne demony
Mroczne elfy, jasne elfy -> oraz szare elfy.


Znasz takie powiedzenie: "Co za dużo, to nie zdrowo"?
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-07-29, 15:31   

Zaś jak dla mnie nie ma tutaj jednoznacznych przeciwieństw, co się chwali. Tylko Imperium można z góry określić jako przeciwieństwo Legionów Potępionych, ale to dlatego, że Bethrezen chcę się mścić głównie na ludzkości która czci Wszechojca.
No i Klany przeciw Przymierzu Elfów, co jasno wynika z tego, że bóstwa tych nacji ze sobą walczyły. Nawet Grizzlespit, rzekomy zdrajca który pomagał elfom miał w tym cel, aby Klany za przeciwnika obrały przede wszystkim Przymierze, żeby na prawdę zjednoczyły się wobec przeciwnika.
Można do tego dodać Hordy, które jednako i przeciw Elfom i przeciw Klanom. Przynajmniej jeśli chodzi o motywy natury boskiej.
Aha, tak jeszcze wspomnę, że jednak to kto jest przeciw komu jest mimo wszystko dość płynne i to też liczy się na plus.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Marius1 
Chłop
Kapłan Alkmaaru



Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: z grobu
Wysłany: 2009-07-29, 18:59   

Może lepiej powiedzieć, że jest tak:
- Przymierze, Legiony i Horda walczą sami przeciwko wszystkim
- Klany i Imperium potrafią się zjednoczyć w celu walki z pozostałymi
_________________
Aj nid jur blad.
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2009-07-29, 22:21   

Pff najdurniejszy podział jaki widziałem.
_________________

 
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-29, 23:29   

Oj nie wiem czy taki najdurniejszy. Jak dla mnie jest całkiem racjonalny.

Offtop panowie offtop bo zacznę kasować posty :!: :!:
Vogel
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
Ostatnio zmieniony przez Vogel 2009-07-30, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-05-01, 21:45   

Ogólnie to dziwnie mi się gra teraz Legionem. Moje ulubione dwupolowe jednostki zostały sprowadzone do zwykłych tanków niegroźnych w ataku ale trudnych do zabicia, w praktyce zwykłe zapychacze składu dla tych co nie lubią zbytniej monotonii.
Jak w DII i DI Sukuba była bezużyteczna (w DI do obrony b dobra odstraszając wrogów) tak tu na upartego postanowiono ja przepakować. Niemal tak silny DMG jak u maga posługującego się ogniem a do tego nieodwracalna przemiana w Chochlika. Po tyłku dostał Inkub mogący sparaliżować tylko jedną jednostkę jednak na "szczęście" jak to mówił Arosal oni się dopiero uczą, wiec wszystkie umiejętności dodatkowe niezależnie od tego jakiego kopa dają (Inkub pozwala na zniszczenie stolicy bez ryzyka że strażnik choć raz zaatakuje) mają 100% skuteczności. JUż dziecko majace 132 lat by to lepiej zbalansowało ale można to wybaczyć w końcu przez 5 (czy więcej lat) robili grę pod single :?: player.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-05-07, 16:04   

Tu to bardziej pasuje
Saemiel napisał/a:
No i co za bzdury, jak to demony nie miały nikogo wyjątkowego? Asteroth to co? Przy okazji jego zachowanie co nieco mówi o kompletnym braku lojalności demonów i o tym, że niektóre demony prawdopodobnie w ogóle nie są zainteresowane tym, żeby z Bethrezenem się skomunikować. Zresztą trudności komunikacyjne muszą być spore skoro Ashkael, wybrany przez Bethrezena na strażnika stolicy nie wiedział o tym, że Uther jest uzurpatorem. Dopiero na koniec gdy było to już oczywiste walczymy przeciw, a nie z Utherem.

W przypadku Uthera to nie chodziło tyle o braki komunikacji co o podobieństwo samozwańczego boga do oryginału. Nie zapominajmy iż Uther pochłaniał i emanował energią Bethrezena i nie było szans na wykrycie oszustwa, jedyną opcją było posłanie wiadomości nowymi zastępami, choć i w "piekle" Uther zaczynał zdobywać władze co objawiało sie przyzywaniem przezeń nowych demonów.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum