Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Blood Bowl - nowa strategia turowa z uniwersum Warhammera
Autor Wiadomość
CD Projekt 
Chłop


Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-06-18, 08:00   Blood Bowl - nowa strategia turowa z uniwersum Warhammera

Cześć

Dzięki uprzejmości ekipy Forum Disciples mam dzisiaj możliwość zaprezentowania w imieniu CD Projekt bardzo nietypowej gry jaką niewątpliwie jest Blood Bowl. Takie oficjalne pojawienie się przedstawiciela firmy na forum dyskusyjnym jest ruchem raczej nietypowym i od Waszej reakcji będzie zależało, czy jeszcze kiedyś się powtórzy :) Zdecydowałem się na podjęcie tego wątku, gdyż sam jestem maniakiem gier turowych, których ostatnio jest jak na lekarstwo, a turówka osadzona w świecie Warhammera to już absolutna perełka (ostatnie co kojarzę to Chaos Gate do WH40K). Dlatego szkoda by było, żeby tak interesujący tytuł jak Blood Bowl przeszedł niezauważony tylko ze względu na brak potężnych nakładów na reklamę. Osobiście uważam, że takie niszowe produkcje, przygotowywane przez hardcorowych zapaleńców często bywają lepsze od gier z wielomilionowym budżetem (żeby daleko nie szukać cały cykl Dominions czy Space Empires). Blood Bowl nie jest aż tak skrajnym przykładem jak Dominions gdyż poza dużą miodnością posiada też grafikę na miarę XXI wieku :), niemniej jednak to gra, której największą zaletą jest wysoka grywalność a fajerwerki graficzne są na drugim planie. Jeżeli tak jak ja lubicie dobre turówki i świat Warhammera to zapraszam do dyskusji, ze swojej strony postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Chciałbym też wiedzieć, czy Waszym zdaniem taka prezentacja gry powiązanej z tematyką forum jest czymś ciekawym i wartym powtórzenia w przyszłości.

Pozdrawiam

Marcin
Ostatnio zmieniony przez Vozu 2013-06-27, 20:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
CD Projekt 
Chłop


Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-06-18, 08:02   




Stojąc przed bramą stadionu obserwujesz wyjący tłum i zastanawiasz się, czy naprawdę warto wydać całą złotą koronę na to dziwowisko.


Jeżeli zdecydowałeś się wejść, to ze skrawku pergaminu służącemu jako bilet, informator i opatrunek jednocześnie dowiesz się, że Blood Bowl to taktyczna gra sportowa, niedługo mająca ukazać się na komputery PC, w której przedstawiciele ośmiu ras znanych z uniwersum Warhammera uczestniczą w brutalnych zmaganiach, przy których najostrzejsze mecze futbolu amerykańskiego wyglądają jak zabawa w berka. Gracz wcielając się w trenera będzie miał możliwość stworzenia i pokierowania 11 osobową drużyną najagresywniejszych, najtwardszych i na wpół szalonych przedstawicieli danej rasy. W tym bezpardonowym sporcie tylko tacy osobnicy są w stanie sięgnąć po puchar Ligii Blood Bowl i nadal posiadać większość kończyn pod koniec sezonu.



Już siedzisz na trybunie, patrzysz na ogra, który z pianą na pysku usiłuje przegryźć się przez kraty i dostać na skaveńską trybunę i myślisz tylko o dwóch rzeczach - o co w tej grze właściwie chodzi i czy zdążysz wyrwać deskę na której siedzisz zanim ten Czarny Ork do ciebie dobiegnie.

Zasady gry są niezwykle proste, należy zdobyć przyłożenie donosząc piłkę do pola punktowego znajdującego się na końcu boiska należącego do drużyny przeciwnej. Samo przeprowadzenie tej akcji jest już znacznie trudniejsze. Zawodnicy mogą atakować zarówno niosącego piłkę jak i innych graczy bez ograniczeń. Efektem udanego ataku jest najczęściej odepchnięcie lub obalenie, przy czym wyjątkowo mocne uderzenie może skończyć się poważną kontuzją a nawet śmiercią. Oczywiście gra nie jest pozbawiona zasad i skakanie po leżących adwersarzach jest oficjalnie zabronione, niemniej jednak żaden ceniący swoje życie sędzia nie będzie gwizdał przy każdym faulu - fani przyszli zobaczyć ostrą grę a nie snotlińskie zapasy w kisielu !



To specyficzne podejście do zasad fair play najlepiej oddaje powiedzenie powtarzane przez wszystkie gwiazdy ligi: "Jeśli masz zamiar sfaulować przeciwnika, to zrób to jak prawdziwy sportowiec - z uśmiechem"

http://vimeo.com/4942569

Byłeś, widziałeś a nawet przeżyłeś swój pierwszy mecz, czas na kufelek Bugmans`a z nowo poznanymi kumplami ze stadionu.

To właśnie od nich dowiesz się, że Blood Bowl to gra, która toczy się nie tylko na boisku. Do dziś krążą opowieści o najlepszych trenerach, którzy sukcesy odnosili dzięki dobremu rozdysponowaniu klubowych funduszy i odpowiedniemu ukierunkowaniu rozwoju zawodników. Tak tak , dobrze słyszałeś, po każdym meczu zawodnicy , zdobywają doświadczenie, za które mogą zyskiwać nowe umiejętności i rozwijać swoje cechy. Ponadto przed meczem istnieje opcja przygotowania indywidualnego treningu, tutaj jednak należy uważać, jeżeli przetrenujemy swojego zawodnika, nie będzie on w stanie wystąpić w najbliższym meczu.



Każdy trener na początku sezonu wybiera sponsora i składa mu obietnice , z których później będzie musiał się wywiązać. Im trudniejsze do zrealizowania zadanie tym większe kwoty wchodzą w grę. Pozyskane pieniądze można inwestować w zakup sprzętu dla zawodników, lub wynajmowanie gwiazd, gotowych wspomóc naszą drużynę w wyjątkowo trudnym meczu. Dobry trener zadba też o zatrudnienie lekarza gotowego poskładać naszych graczy choćby i na murawie oraz cheerleaderek , dzięki którym tłum będzie po naszej stronie.



Nie taki znowu dobry trener nie zapomni o zapewnieniu sobie przewagi jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Faszerowanie kluczowego zawodnika eliksirami zwiększającymi jego potencjał nie należy do rzadkości, tylko nigdy nie można mieć pewności czy przeciwna drużyna nie zażąda testów antydopingowych. Warto również posadzić przekupnego czarodzieja na trybunach, fireball rzucony w przełomowym momencie gry potrafi zmienić przebieg całego meczu. Kluczem do sukcesu zawsze są kibice. Dzięki ich wsparciu drużyna może rzucać czary i wykorzystywać specjalne umiejętności. Do tego tych kilkudziesięciu zakapiorów uzbrojonych w ciężkie przedmioty i podkute buty, pomoże nam, w kluczowym momencie wpadając na środek boiska i niemiłosiernie okładając naszych przeciwników.



Gra ma w sobie dużo więcej smaczków, których odkrywanie będzie prawdziwą gratką dla każdego fana Warhammera. Ponadto mamy w niej tak rzadko spotykaną możliwość gry w trybie turowym wiernie oddającą reguły figurkowego protoplasty. Niewątpliwie prawdziwą wisienką na torcie jest tryb Hot Seat pozwalający bawić się dwóm osobom na jednym komputerze. Fani szybkiej rozgrywki też nie będą zawiedzeni, dla nich przygotowano tryb czasu rzeczywistego z aktywną pauzą. Zresztą o entuzjazmie graczy najlepiej świadczą wypowiedzi naprawdę hardcorowych fanatyków którzy po raz pierwszy mogli zagrać w wersję PC swojej ukochanej gry podczas Games Day w Paryżu:

http://www.youtube.com/watch?v=dHh6rhDQL-U






Ostatnio zmieniony przez CD Projekt 2009-06-20, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-06-18, 18:19   

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tym tytule i pobieżnie zorientowałem się "co i jak", to przyznam się bez bicia, że nie bardzo mi koncepcja gry podeszła. Ot zwykła gra sportowa (od których stronię), tyle, że z nietypowymi zawodnikami. WH też jakoś tak nigdy nie był moim ukochanym uniwersum...

aaaaale...

...po przeczytaniu o możliwych questach, sposobie rekrutacji zawodników (cała ta kombinatoryka), rzucie okiem na różnorodność plansz i elfickie cheerleaderki ( :mrgreen: ) z ręką na płucach pisze, że TO MI SIĘ PODOBA :] Pokazane screeny są klimatyczne, zwłaszcza te z krasnalami (Gadek, ten rudy to wypisz, wymaluj - Ty :-P ) Szkoda tylko, że nie ma Nieumarłych...

Ja miałbym pytanie odnośnie systemu rozgrywek. Będzie jakaś kampania, fabuła, czy po prostu zwykły system ligowy? Na screenach widać obrażenia na zawodnikach, rozumiem, że takowe będą się pojawiać w wyniku fauli, czy też to tylko skin?

CD Project napisał/a:
Chciałbym też wiedzieć, czy Waszym zdaniem taka prezentacja gry powiązanej z tematyką forum jest czymś ciekawym i wartym powtórzenia w przyszłości.


Gier turowych wciąż jest jak na lekarstwo (przynajmniej z mojego punktu widzenia). W powszechnej świadomości utrwaliła się przede wszystkim seria HoMM oraz Disciples.
Z mojego punktu widzenia prezentowanie gier turowych na forum tematycznym ma jak najbardziej sens. Potencjalni gracze mają dobre źródło informacji, a i wydawca może trafić do szerszej rzeszy klientów. Ot taki stosunek dwustronny, który każdemu wychodzi na dobre ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-06-18, 18:55   

Osobiście jestem anty-fanem sportu (w tym szczególnie piłki nożnej) zaś uniwersum warchammera traktuję dosyć neutralnie, choć wiem, że większość gier komputerowych w tym świecie jest świetna (Dark Omen, Mark of Chaos, Battle March, seria 40K) tutaj wszystko wygląda dosyć ciekawie, kilka elementów takich jak umiejętności postaci bije rpg’iem, grafika na screenach wygląda kanciasto zaś na filmach wyraźnie da się zauważyć, iż wygląda to całkiem nieźle ogólnie wszystko prezentuje się dosyć ciekawe, niestety raczej jednak przejdę obok tej produkcji.
Cytat:

Chciałbym też wiedzieć, czy Waszym zdaniem taka prezentacja gry powiązanej z tematyką forum jest czymś ciekawym i wartym powtórzenia w przyszłości.


Pomysł jest świetny! I absolutnie mam nadzieję, że przyjmie się, ma on w ogóle jakieś ujemne strony? CD projekt ma od teraz u mnie spory plus
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-06-18, 18:57   

Niecierpię gier sportowych, fify i inne syfy tak mnie nudzą, że już w menu wyboru drużyny przysypiam a gwizdek startowy rzadko kiedy mnie wybudza. Z tego też powodu tego typu gry nie maja prawa zaistnieć na moim PCcie.
Jedyna sportowa gra (poza Winter i Summer) jaka chętnie bym gościł na kompie (niestety tylko przez emulator) to znana z pegazusa „piłka nożna” o nazwie „GOOL” (pisownia może się różnić) gdzie bramki liczyły się mniej niż przywalenie przeciwnikowi z łokcia by odebrać piłkę. Ba często nawet podawałem przeciwnikom by mieć pretekst do mordobicia.
Blood Bowl zapowiada się grą w której rządzą te same prawa lecz znacznie bogatszą pod każdym względem. Bogactwo zapowiadanych możliwości powinno zadowolić fanów gier sportowych, bijatyk a w pewnym stopniu maniaków menagerów (tych to już wcale nie rozumiem). Realia WH zawsze mi się podobały a wzbogacone o ww smaczki ma spore szanse na zagoszczenie w mojej kolekcji.

Mam pytanie co do wymagań jakie ta gra będzie nam stawiała bo moja maszynka ma marne 512 RAM i zjada każdą kość jaką spróbuję dodać.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-06-18, 19:16   

A ja zapytam wprost: kiedy premiera?
Mam zamiar zaopiekować się kilkoma śmierdzącymi, zasyfionymi szczurami i przebiegać radośnie tuż przed zielonymi gębami orków w drodze po punkty ;]
CD Project napisał/a:
Chciałbym też wiedzieć, czy Waszym zdaniem taka prezentacja gry powiązanej z tematyką forum jest czymś ciekawym i wartym powtórzenia w przyszłości.

Jak długo to będzie prezentacja takich perełek, to jestem absolutystycznie za ;] Dobre produkcje turowe piechotą nie chodzą, a ja nie mam czasu na grzebanie za każdą nowinką po internecie, zatem takie informowanie w pełni zaspokaja moje potrzeby i pozwala pielęgnować wewnętrznego lenia...
_________________
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-18, 20:19   

A ja się spytam o konkrety, czyli kiedy data wydania, czy od razu w polskiej wersji językowej czy będzie trzeba poczekać i czy będzie wydane jakieś demo, by zobaczyć, jak gra się prezentuje? Aaa, i wymagania by się przydały, jeśli nie konkretne, to chociaż przybliżone.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2009-06-18, 20:41   

http://www.gram.pl/prod_8AngHe3_Blood_Bowl.html

wymagania
http://www.gram.pl/pomoc_...p?g=2906&p=4075
_________________
Deal with it.
 
 
 
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2009-06-18, 22:18   

Osobiście wszelkie próby połączenia systemów RPG i sportu są dla mnie głupie. Warhammer ma swój własny mroczny klimat i ogólnie jest mroczny, a taka gra wydaje mi się prześmiewcza dla systemu. Taka gra na pewno znajdzie swoich amatorów. System desingu zawodników bardzo mi się spodobał.
Mapy są w większości okropne :-/ Przeładowane, zbyt mangowe i przekolorowane, wogóle nie pasują do tego mrocznego klimatu z jakim kojarzę warhammera. Boisko w jakiejś świątyni? Ulryku grzmij!
Ogólnie pomysł mi nie podpadł, ale wykonanie mnie zachęca, więc jeśli będę miał szansę to kupię, ale na radzie nie ponieważ nie dysponuje dostatecznym komputerem.
A właśnie! Na jakiej zasadzie będzie się grać rozgrywki w lidze i czy zróżnicowane ras będzie się tylko ograniczać do wyglądu, czy także wpłynie na statystyki i style gry? Bo jeśli orkami czy skaveniami mam grać tak samo jak elfami to naprawdę kiepsko.
_________________
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-19, 12:18   

Z tego co sobie jeszcze dodatkowo wyczytałem to jest sequel "Chaos League", co można było tutaj od razu wspomnieć.
Cóż, "Chaos League" było całkiem niezłe, dlatego z góry można uznać, że ta gra też będzie całkiem niezła. Z tego co wyczytałem ma być kilka nowych rzeczy wprowadzonych ale bez przesady. Znaczy się dobrze, wszak to jest kontynuacja, a nie jakiś kompletnie nowy tytuł.
Dlatego od razu mogę odpowiedzieć Alexijowi, tak granie różnymi rasami znacznie się między sobą różni. Elfami podajesz do sprintera i modlisz się, żeby nie capnął go obrońca, lub żeby ów sprinter umknął przed ciosem. Krasnale są wolniejsze i już tego samego nie zrobisz, dlatego trzeba klepać kogo się da i wspomóc siebie czarami, chociaż czary są u każdego mile widziane. No i można sobie wybrać ile chcemy obrońców ile napastników, a napastnik od obrońcy dość mocno się różni, choćby tym, że napastnik nie ma zbyt celnych podań, ale szybciej biega.
Jeśli cena nie będzie przegięta (max 100 zł chociaż lepiej, żeby było nieco taniej, co nikogo chyba nie dziwi ;-) ) wtedy mogę z miejsca grę kupić.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-06-19, 12:20   

Na stronie gry były dane o specjalizacjach ras ;]
Skaveni są najszybsi ale najsłabsi w starciu bezpośrednim.
Gobliny to mistrzowie w oszukiwaniu, używaniu dopingu etc. który jednak bywa zawodny (doping może zostać wykryty a nieuczciwe patenty zadziałać na twoją niekorzyść).
Orki są wytrzymalsze w starciach bezpośrednich, jednak mniej mobilne
Ludzie mogą się specjalizować w konkretnym zadaniu, można więc trenować łapaczy itp.
Krasnoludy potrafią wstać nawet po ciężkim oberwaniu i generalnie nie mają sobie równych w blokowaniu wroga, ale są najwolniejsze.
Lizardmeni żyją z podziału w drużynie: Skinki są szybkie i zręczne, więc lepiej radzą sobie w zaliczaniu przyłożeń, podczas gdy Saurusy to mocni w walce gracze, którzy zazwyczaj osłaniają Skinki i przebijają się przez obronę pzreciwnika.
Elfy są nieco wolniejsze od Skavenów, ale lepiej radzą sobie z łapaniem piłki, czyli z podaniami też. Wadą jest oczywiście mała wytrzymałość.
Chaos jest natomiast niesamowity w walce wręcz, ale słaby w grze "tradycyjnej", nie ma graczy wyspecjalizowanych w podaniach czy przyłożeniach; typowa dla chaośników taktyka to gra do zmiażdżenia całej drużyny wroga.
Chaos (Skaveni zdaje się też) mogą się mutować w trakcie gry, ale jest to niezbyt przewidywalne zjawisko.
_________________
 
 
CD Projekt 
Chłop


Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-06-19, 16:09   

Widzę, że temat cieszy się zainteresowaniem :-)

Postaram się tak w miarę zbiorczo udzielić odpowiedzi i ustosunkować się do kilku opinii :

1) Gra sportowa - też takowych nie lubię :P , prezentowany tytuł imo do nich nie należy. Zauważcie, że większość gier sportowych to najczęściej gry zręcznościowe, a tutaj mamy do czynienia z grą taktyczną (RTS+pauza lub tury).

2) Mroczny klimat warhammera - no tu rzeczywiście czegoś takiego nie znajdziemy, figurkowy protoplasta był pomyślany jako totalnie wyluzowana i prześmiewcza gierka kompletnie nie wpisująca się klimatem w typowy świat WH. Na co drugiej stronie są jakieś śmieszne anegdotki i generalna beka, a wiele elementów gry stanowi parodię drużyn i osobistości z prawdziwego amerykańskiego futbollu. Zresztą sama koncepcja wszystkich ras biorących udział w jakichkolwiek zorganizowanych zawodach sportowych jest kompletnie absurdalna ;-) . To się albo lubi, albo nie.

3) System rozgrywek - droga przez wszystkie istniejące okręgowe ligii + walka o puchar jest całością kampanii. Nie będzie w niej żadnych elementów fabularnych , jeżeli o to chodziło w pytaniu.


4) Chaos League - jak najbardziej te gry są podobne. Z tego co się orientuję to w okół CL był spory szum i spór pomiędzy Cyanide i Games Workshop. Co ciekawe efektem porozumienia jakie zostało zawarte jest udzielenie Cyanide praw do wykorzystania marki Blood Bowl :) Dla tych którzy grali jedną z najbardziej charakterystycznych zmian będzie pewnie brak paska zdrowia, teraz wszelkie wyniki starć/fauli są wyliczane rzutem kostką (z odpowiednimi modyfikatorami oczywiście). No i niestety zrezygnowano z otwarcia meczu w postaci uciekającej świnii z uwiązaną piłką na rzecz standardowego wykopu (buuu :evil: )

5) Co do dema, to nie wydaje mi się, żeby takowe było planowane, ale nie mam potwierdzonych informacji na ten temat. Szczególnie, że ostatnimi czasy wśród wydawców zapanowała dziwna moda na wydawanie dema po premierze gry.

6) O wymaganiach już napisał Ebenezer Meshullam kilka postów wyżej, co do ceny to oficjalnie będzie to 99 zł, chociaż z tego co widzę można znaleźć taniej :-D http://www.3kropki.pl/p/3/7/blood_bowl.php

aha i ostatnia informacja PREMIERA 26.06.2009 czyli w przyszły piątek
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-20, 10:46   

Wszystko fajnie i pięknie, ale póki dema nie wypuszczą, to nie kupię tej gry, gdyż nie wiem, jak się u mnie będzie sprawdzała, bo sprzęt mam na granicy wymagań. A ponad 100 złotych (plus koszt przesyłki) dać za grę, która może mi nie odpalić, to zbyt duże ryzyko.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-06-20, 11:01   

CD Projekt napisał/a:

2) Mroczny klimat warhammera - no tu rzeczywiście czegoś takiego nie znajdziemy, figurkowy protoplasta był pomyślany jako totalnie wyluzowana i prześmiewcza gierka kompletnie nie wpisująca się klimatem w typowy świat WH. Na co drugiej stronie są jakieś śmieszne anegdotki i generalna beka, a wiele elementów gry stanowi parodię drużyn i osobistości z prawdziwego amerykańskiego futbollu. Zresztą sama koncepcja wszystkich ras biorących udział w jakichkolwiek zorganizowanych zawodach sportowych jest kompletnie absurdalna ;-) . To się albo lubi, albo nie.

Ja tylko od siebie powiem, że ta gra jest w klimatach czysto orkowych. Bo w "poważnym" figurkowym Fantasy Battle na kopy było przezabawnych elementów u zielonoskórych, zaczynając od genialnych opisów niepowodzeń (jak chociażby te u Doomdivera przy miss`ie) poprzez specyficzne ataki (olbrzym skaczący po wrogim oddziale) aż po doskonałe nazwy, które w tłumaczeniu na polski nic nie straciły (tu wspomnę o Łaaarsenale oraz wspaniałych imionach, moje ulubione to Nazbad Brodawkopalcy oraz Okrutna Łajza).
I powiedzmy sobie szczerze: takie luźne i humorystyczne podejście robi takim grom tylko na dobre.
_________________
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-09, 20:00   

Vozu napisał/a:
takie luźne i humorystyczne podejście robi takim grom tylko na dobre.


Złote słowa. Zagrywałem się kilka lat temu w Chaos League, gierka kapitalna, dlatego też przymierzam się do zakupu Blood Bowl.

Pamiętam kilka śmiesznych motywów z Ligi Chaosu, jeden z nich pozwolę sobie przytoczyć w spolszczonej już wersji (zarówno komentarz, jak i wszystko inne dostępne było jedynie po angielsku).

Komentator 1: Ooo, przynieśli miętówki!
Komentator 2: Ufff, nareszcie, zrób coś dla mnie i weź 5.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
set 
Krasnolud



Wiek: 60
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: mroczny las
Wysłany: 2009-07-15, 10:30   

Zawsze gry sportowe mnie zanudzały na smierć, tak że dawno temu przestałem się nimi interesowac, ale na screnach i na youtubie widać że może to cos innego.
Gier turowych jest tak mało że na pewno spróbuję w tą zagrać, a jakie będą odczucia czas pokarze.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomysł z prezentacją nowych gier na forach tematycznych , uważam za niezly, bo można dowiedzieć się o ciekawej grze , którą w normalnych warunkach by sie przegapiło :)

Pozdrawiam.
_________________
cogito ergo sum
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-07-15, 11:14   

Hmm... Tylko jak dla mnie główny problem jest taki, że Chaos League nie było zbytnio turówką, po prostu co trzydzieści sekund włączała się automatycznie aktywna pauza podczas której wydawaliśmy rozkazy, a potem przez pół minuty patrzymy jak gra się toczy. Ten tryb był niezbyt ciekawy, zawsze grałem normalnie, z tym, że włączałem sobie pauzę wtedy kiedy była mi potrzebna, a rozkazy mogłem wydawać cały czas. W sumie dla mnie Blood Bowl (bo to na pewno będzie wyglądać tak samo jak w CL) zbytnio turówką nie jest, tak samo jak ciężko nazwać jest turówką Baldur Gate.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
CD Projekt 
Chłop


Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-23, 18:32   

W Blood Bowl jest inaczej niż w Chaos League. Tutaj masz jak najbardziej tradycyjny tryb turowy, jedynym odstępstwerm od normy jest to, że turę kończy się nie tylko wtedy gdy sam tego chcesz, ale też w wyniki niektórych zdarzeń losowych (np. utrata piłki) co jest zgodne z zasadami figurkowego oryginału.
Tryb RTS z pauzą jest za to taki sam jak w CL.
 
 
Eldim 
Wtajemniczony
Ostatni zdrajca



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Ammon Zur
Wysłany: 2009-07-24, 00:40   

Cieszy mnie możliwość grania we dwóch przy jednym komputerze, to bardzo dobra opcja, której w innych obecnie w grach ze świecą szukać (kilka małych wyjątków). Co prawda żaden z moich kolegow nigdy nie był zwolennikiem Chaos League (co więcej śmiali się ze mnie, że gram w takie "badziewie"), nie mniej jednak, może w końcu uda mi się kogoś zainteresować Blood Bowlem.

A pro po - grał już ktoś? Jakie wrażenia?
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Eldim91
Nekromanta, który pozostaje wierny od zawsze wpajanym zasadom zostaje nazwany ostatnim zdrajcą, kiedy reszta jego klanu odwraca się od wszystkiego, co do tej pory wyznawali.
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-09-06, 12:42   

Eldim napisał/a:
A propos - grał już ktoś? Jakie wrażenia?


Więc już Ci Eldimie odpowiadam na Twoje pytanie :-) Na wstępie napisze, że nie jestem fanem gier sportowych - raptem grałem jakieś pół godziny w jakieś euro czy coś podobnego. No bo soccera czy też hokeja na pegasusie nie liczę :-P I byłem trochę sceptycznie do gry nastawiony. Ale po trzech dniach grania w Blood Bowla powiem, że ten sceptycyzm znikł całkowicie. Ta cała otoczka sportowa to tylko dodatek do świetnej gry turowej. Dodatkowo, świetnej gry turowej, która jest nastawiona na grę po sieci (co przyznacie sami jest dużym wyjątkiem). Twórcom udało się jeszcze "wkręcić" dobry wątek RPG w postaci rozwoju zawodników i drużyny. A wracając do samej rozgrywki. Na początku gra może wyglądać nieprzyjaźnie, zaś samouczek może jedynie bardziej nam zamotać w głowach (bynajmniej u mnie tak było). Po prostu jest w niej tyle opcji, możliwości itd., że ciężko to ogarnąć na początku (chyba, że ktoś grał w Chaos League, gdyż podobno są bardzo podobne). Ja sam gram jak na razie na classicu, czyli tym prostszym trybie, a co chwila dowiaduje się czegoś nowego. Jest tu całe multum możliwości strategicznych. Grając przykładowo krasnoludami, inaczej zagram i dobiorę skład przeciw elfom, które na początek trzeba trochę zmasakrować, by móc nadążyć za nimi, a inaczej przeciw Chaosowi, których trzeba rozpracował taktycznie, bo siłowo nie ma na nich bata. Dodatkowo każda z 8 ras bardzo się od siebie różni, mając inne zalety i wady. A to wszystko jest jeszcze podane w sparodiowanym klimacie gry sportowej oraz świata Warhammera.
Na koniec dodam, że ani trochę nie żałuje pieniędzy, które dałem za tą grę, gdyż coś czuje, że parę ładnych miesięcy posiedzę sobie przy tej grze :-)
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum