Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ancalagon the Black
2010-02-03, 19:10
Celność
Autor Wiadomość
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-11-10, 23:21   

Nie omawiaj. Wszyscy zrozumieli co miałeś na myśli... tylko, że nikt nie może tego potwierdzić. Tylko ty masz :magiczny" egzemplarz gry.. :-?
_________________

 
 
 
Urich 
Wtajemniczony
Ignis Demonia



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 23:21   

To daj screena albo zdjęcie jeśli mówisz prawde... Tak to ja moge powiedzieć że mam liste która ataki chybią z które wejdą na danego przeciwnika lecz jak robie print screen to jakos mi kompa resetuje...
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 23:25   

Urich - A chcesz gg kolesia który to potwierdzo bo gra ze mną na dwie osoby u mnie w chacie ? Pewnie powiesz że to moje gg ... Jak już wcześniej mówiłem .. Nie mam co robić tylko was okłamywać , wiesz ?

Skoro chcesz podchodzić do tej sprawy tak ignorancko to ja też...
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-11, 00:53   

Spellcaster napisał/a:
Pewnie powiesz że to moje gg ...


Sam sobie odpowiedziałeś!

Wybacz Spell ale Disca znam od czasów jedynki, i zawsze starałem się być z nowościami na temamt całej serii na bierząco i nigdy, poprostu NIGDY nie słyszałem o czymś takim jak dodatkowe parametry w karcie postaci! A jak sam zapewniłeś grę masz oryginalną a nie pirata + fanowski mod.
W pełni rozumiem, że trochę zabrnąłeś w ślepy róg, bo jeśli kłamiesz to głupio Ci teraz się przyznać, ale jeśli naprawdę masz rację i poprzesz ją screenem to zapewniam że wszyscy uczestnicy tej dyskujsji zwrócą ci honor. A zrobienie screena to żaden problem, jak nie za pomocą klawisza "Prt Sc" (bo nie działa lub masz specjalną klawiaturę bez niego...) to za pomocą jakiegokolwiek programu! A jak twój komp nie trawi bezwstydnych zrzutów z ekranu to zrób screena u kumpla.

PS: Z niecierpliwością czekamy na screena!
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 10:03   

Co do screena już tłumaczyłem , a u kumpla może dam radę zrobić.

I Cethu masz raczej racje , być może to fanowski mod ale czemu mi autorzy odpowiedzieli że to orginał to nie wiem O_o

Sorry za te zamieszanie..
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-11-11, 12:07   

Rybki moje kochane... z tego co pamiętam, nie ma czegoś takiego jak unik - jest "miss", czyli nietrafienie w przeciwnika. I nie zależy to od giermka, który poszedł na polowanie na smoka, tylko od samego smoka - chybi, czy nie. Więc nie o uniki tu chodzi, a o celność, jak w TEMACIE.

Spellcaster:

Cytat:
Urich : Co do walonego ignoranta - każdemu może się powiedzieć...


Powiedzieć tak. Ale nie napisać - przy pisaniu człowiek teoretycznie myśli, co robi, przy mówieniu nie wszyscy. Jeszcze jeden taki wyskok - bo już parę podobnych twojego autorstwa mi tutaj mignęło - i dostajesz osta.
_________________

 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2008-02-19, 19:02   

Ja ostatnio miałem dziwną sprawę z celnością. Mianowicie mój bohater (Nosferatu) ma na standarcie 89%, a że mam pewien sztandar to celność wynosiła 89% + 11%, mimo tego mój bohater nie trafił w jedną z czterech jednostek. Albo ja mam jakiś spory problem z matematyką, albo to jest co najmniej dziwne. Zdarzyło mi się takie coś tylko raz, ale bug bugiem pozostaję.
EDIT: No teraz to już 3 razy takie coś mi się zdarzyło.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Łowca Czarownic 
Wtajemniczony



Wiek: 29
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-20, 23:25   

@up
Tak jest jak masz 100% celności wszystkoatakującą jednostką. To nie jest bug, tylko po prostu jakieś niedopatrzenie w mechanice. Zawsze jak masz 100% szans trafienia, jedna jednostka nie obrywa. Sam nie wiem czemu, też mnie to irytowało - ta jednostka NIGDY nie oberwie (chyba, że jest mniej, niż 6 jednostek, wtedy możesz chyba tarfić wszystkie).

Nie ma czegoś takiego jak unik, jak to już inni napisali. Jeśli nie możesz trzasnąć screena to zrób zdjęcie z monitora, komórką, kamerką, aparatem, no nie wiem (chyba ze nie masz, co wydaje mi się dziwnie prawdopodobne >.<) Wolałbym zresztą takie zdjęcie, bo takiego nie przerobisz raczej w Photoshopie :]

Zrobił się mały offtop, ale w sumie to nic, bo i tak sprawa tematu wyjaśniona :-D

A co do D&D - tam oprócz celności (atk) jest też KP (klasa pancerza) przeciwnika. KP obliczane jest ze zręczności, wytrzymałości pancerza, tarczy i ew. twardej skóry, czy jakichś magicznych efektów. I np. masz KP 16. A ktoś ma atk +5. Rzuca kością k20 (dwudziestościenną) i patrzy na wynik: wypadło dajmy na to 8. 8 +5 (premia z atk) daje nam 13. 13 jest mniejsze od KP 16, więc atakujący nie trafił: atakowany zrobił unik, obronił się tarczą, cios ześlizgnął się po pancerzu, bądź trafienie uniemożliwił jakiś magiczny efekt ;-)
_________________
"Nie jest umarły ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-06-21, 09:38   

Gra jest tak zrobiona, że zawsze jest szansa na pudło. Jedynym niedopatrzeniem może być to, iż wyświetla się 100% celności a nie 99%.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Łowca Czarownic 
Wtajemniczony



Wiek: 29
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-21, 11:18   

Niezupełnie. Jeśli masz jednostką atakującą wszystkie cele 99% celności, masz szanse trafić 6 celów. Jeśli zaśmasz napisane 100%, sześciu celów nigdy nie trafisz, zawsze jeden uniknie ciosu (przynajmniej ja tak mam)
_________________
"Nie jest umarły ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-07-17, 16:45   

To wszystko to jest przypadek nie jest powiedziane kto ma kiedy chybić tylko tzw. przeznaczenie.
 
 
 
Einar 
Adept
Elficki książę



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 41
Wysłany: 2008-09-04, 20:55   

Smash napisał/a:
Wprowadzono go bo wysoko poziomowi magowie byli zbyt potężni. Teraz nawet z 97% szansy trafienia można spudłować jakąś jednostkę a nawet 2. Do tego artefakty dające dodatkowy efekt (trucizna, skamienienie) bardzo rzadko działają.


Jeśli gramy magiem, to działają tylko, jeśli na polu bitwy został jeden przeciwnik (jeśli w wyniku ataku zabijemy wszystkie jednostki poza jedną, to też zadziała)

Tak jest w podstawce, za dodatki nie ręczę


Sprawdziłem, w BE nawet gdy atakujemy samotną jednostkę i ją trafimy, to bonusowy efekcik może nie zadziałać. Nie wiem czy to przypadek, że Tropiciel i Rycerz Pegazów znacznie częściej "zaklątwiali" od Arcymaga (mowa tu o walkach jeden na jeden).

Przy okazji - bawił się ktoś może w sprawdzanie skuteczności tych artefaktów jeśli chodzi o szansę zadziałania? Bo mam dylemat - nie wiem czy lepsze Berło Paraliżu, czy Róg Inkuba. Zawsze uważałem, że Róg (źródło efektu - ziemia), ale jak robiłem te testy to berło mi tak jakoś częściej unieruchamiało. Wie ktoś, czy to nie przypadek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum