Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sny
Autor Wiadomość
Paweł H.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 18:51   Sny

Sen to moim zdaniem najciekawsze zjawisko dotyczące człowieka. Jako dziecko sny miałem cholernie dziwaczne. Niestety mało pamiętałem po przebudzeniu. Teraz najczęściej śni mi się szkoła choć sny erotyczne też się zdarzają :devil4:
Temat służy oczywiście opisywaniu snów, ale nie ogranicza się tylko do tego. Niedawno dowiedziałem się że istnieje takie coś jak LD tzn. Świadomy Sen- podczas snu wiemy że śnimy i dzięki temu uzyskujemy kontrolę nad widzianymi obrazami, np:Myślimy sobie"Chce zobaczyć Putina" i Putin się pojawia. Jak dla mnie ciekawa sprawa. Osobiście bardzo często wiem że śnie ale, nie mogę uzyskać kontroli. LD osiągają najczęściej dzieci do 10 roku życia. Oczywiście później też się zdarza i nawet są metody by je osiągnąć...

Tak, wiem że gadam jak chory psychicznie ;-)
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 19:06   Re: Sny

Paweł H. napisał/a:
Temat służy oczywiście opisywaniu snów, ale nie ogranicza się tylko do tego. Niedawno dowiedziałem się że istnieje takie coś jak LD tzn. Świadomy Sen- podczas snu wiemy że śnimy i dzięki temu uzyskujemy kontrolę nad widzianymi obrazami, np:Myślimy sobie"Chce zobaczyć Putina" i Putin się pojawia. Jak dla mnie ciekawa sprawa. Osobiście bardzo często wiem że śnie ale, nie mogę uzyskać kontroli. LD osiągają najczęściej dzieci do 10 roku życia. Oczywiście później też się zdarza i nawet są metody by je osiągnąć...

Nie koniecznie. Mój sen świadomy dał mi tylko tyle, że co chwila mówiłem "szkoda, że to sen". Na tym polega sen świadomy-wiesz, że śnisz.
Natomiast takie coś jak opisałeś, to tzw. programowanie snu. Tyle, że zazwyczaj się to robi przed snem. Skupiasz się mocno, na temacie (szczegółowo lub ogólnie) a potem nam się to śni. Ja po prawdzie też mam "dziwaczne" sny. Ale większa zabawa to ich mechanizm. mamy z siostrami "śnienie skoordynowane" (nazwę sam wymyśliłem) tzn. kiedy jednemu z nas się coś śni, to co najmniej jedno jeszcze też ma sen. I zazwyczaj w takim wypadku wszystkie te sny są głupie/dziwne (w sumie o to samo chodzi).
_________________
 
 
Axhezer 
Wtajemniczony



Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 65
Wysłany: 2009-01-25, 19:19   

Kod:
Temat służy oczywiście opisywaniu snów, ale nie ogranicza się tylko do tego. Niedawno dowiedziałem się że istnieje takie coś jak LD tzn. Świadomy Sen- podczas snu wiemy że śnimy i dzięki temu uzyskujemy kontrolę nad widzianymi obrazami, np:Myślimy sobie"Chce zobaczyć Putina" i Putin się pojawia. Jak dla mnie ciekawa sprawa. Osobiście bardzo często wiem że śnie ale, nie mogę uzyskać kontroli. LD osiągają najczęściej dzieci do 10 roku życia. Oczywiście później też się zdarza i nawet są metody by je osiągnąć...


Mnie się to raz zdarzyło kontrola nad snem wtedy gdy miałem serie snów codziennie , ale co najciekawsze sny normalne (bez kontroli) zapełniają mi się nawet kilka razy :shock:
 
 
 
Paweł H.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 19:19   

Hmmm Vozu , to się kłóci z moja wiedzą, ale ok sprzeczać się nie będe.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 19:21   

Znaczy się, co się kłóci się...?
_________________
 
 
Paweł H.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 19:24   

Ja napisałem że podczas snu myślisz co chcesz widzieć i to widzisz, a ty że myślisz o tym przed snem. Poza tym wg mnie LD odnosi się nie tylko do świadomości ale też kontroli
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 19:27   

No wiesz, jak kiedyś przekopałem się przez jakąś książkę (tytułu nie pomnę, a leży w piwnicy, więc nie podam teraz) według której stało tak jak mówię. Wiem tylko tyle, że prześniłem jeden sen jawny (vel świadomy) i był taki jak mówiłem- doskonale wiedziałem, że to sen, ale nie miałem na niego większego wpływu. Ale może to być spowodowane faktem, że skrajnie rzadko mam sny... to kwestia budzenia się po pięćset razy w nocy...
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-01-25, 19:28   

Miałem takie sny gdzie mogłem kontrolować wiele ich aspektów ale nie działa to na zasadzie że pojawia się wszystko o czym pomyślisz.

Moja ulubiona kategoria snów to koszmary, nie ma to jak obudzić się w środku nocy i nasłuchiwać (^^)

A czy zdarza się wam śnic o tym samym kilka razy :?: Bo ja mam kilka snów które przewijają się u mnie od szczeniaka, w nich nigdy nie udało mi się niczego kontrolować.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 19:30   

Vogel Serapel napisał/a:
A czy zdarza się wam śnic o tym samym kilka razy :?: Bo ja mam kilka snów które przewijają się u mnie od szczeniaka, w nich nigdy nie udało mi się niczego kontrolować.

No niestety nie. Ale niektórzy twierdzą, że to oznaka ciągle nierozwiązanych spraw/problemów etc.
I takie małe pytanie (z ciekawości): te sny są czarno-białe?
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-01-25, 19:32   

Nie, są kolorowe choć pewności nie mam zawsze jest noc i są to wyłącznie koszmary, dodam że mocne kino by z tego wyszło.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 19:34   

O, to ciekawe. Według iluś tam badaczy sny powtarzające się/odtwarzające zdarzenia z życia są czarno-białe... ale podobno to nie reguła, niektórzy mają czarno-białe sny ot, tak sobie.
Nienawidzę gadać o koszmarach :-/ wszyscy opowiadają jakie fajne je mają a mi się żaden w życiu nie przyśnił :-P
_________________
 
 
Axhezer 
Wtajemniczony



Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 65
Wysłany: 2009-01-25, 19:34   

A co Ci się śni Piła czy coś gorszego
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-01-25, 20:12   

Zazdroszczę Wam, mi się nic nie śni, a jeśli już to niewiele (albo nic0 z tego nie pamiętam. Może dlatego, że wszystkie sny, które pamiętamy, pojawiają się nad ranem, w fazie wybudzania się ze snu, a ja śnię tylko w środku nocy? Hmmm...
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-01-25, 20:16   

Cytat:
Zazdroszczę Wam, mi się nic nie śni, a jeśli już to niewiele (albo nic0 z tego nie pamiętam. Może dlatego, że wszystkie sny, które pamiętamy, pojawiają się nad ranem, w fazie wybudzania się ze snu, a ja śnię tylko w środku nocy? Hmmm...


lol nie jestem sam.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-25, 20:17   

To zależy od długości snu, Nagu. Od kiedy miewam noce bez "przerw" w spaniu to mam jakieś sny, wcześniej nie miałem. Sny pojawiają się tylko (ale nie zawsze) w fazie REM, która występuje co ok. 90 minut. A jej długość trwania jest różna, może być tak krótka, że nie zdążysz zacząć śnić.
_________________
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2009-01-25, 20:19   

Reyned napisał/a:
lol nie jestem sam.


Ja również.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-01-25, 20:25   

Vozu, ja to tam wiem... Ma narzeczona nomen omen psycholog in spe, kiedy sie uczy do egzaminów, ma zwyczaj wykorzystywać mnie jak wdzięcznego słuchacza, także o snach to się swego czasu nasłuchałem :roll: Nawet coś zapamiętałem :mrgreen:
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Leriad 
Adept
Mówiący z Entami



Wiek: 33
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Z głębi ostępów
Wysłany: 2009-01-25, 20:41   

A miał ktoś tak, że przyśniło się coś co w niedalekiej przyszłości zdarzyło się naprawdę?
Nie chodzi tu o jakieś wielkie jasnowidzenie czy przepowiednie, mnie śniło się coś banalnego.
Mianowicie to, że moja kotka ukociła się na strychu, widziałem wszystkie kotki- ich kolor siersci, liczba. Dzień później mój ojciec znalazł na strychu kotkę z małymi w pudle po telewizorze. Kiedy tam poszedłem i spojrzałem na całą gromadkę, zdałem sobie sprawę, że mam chyba deja vu. Natychmiast przypomniał mi się ten sen i doznałem szoku, widząc tę samą ilość młodych, i te same kolory ich sierści... :shock:
_________________
"Utopista widzi raj, realista widzi raj plus węża"

"Mierzy się ponad cel, by trafić do celu"
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2009-01-25, 21:22   

Przyjemne sny mam zawsze 5 min zanim budzik zadzwoni (przynajmniej tak mi się zdaje).
Co do innych to uwielbiam sny typu:
- Wypadam z okna, mój statek tonie, pociąg się wykoleja etc.; mam wrażenie, że to naprawdę, że zaraz zginę a tu nic, takie fajne uczucie najpierw strach a potem: "coś tu nie gra nadal żyje, hmmm to tylko sen".

Jasnowidzenia nie mam w snach, nie interpretuje też ich.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Ansgar Malthe 
Wojownik
Wojownik z Gór



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: Z Vandel
Wysłany: 2009-01-26, 07:43   

Ja z tego co pamiętam to kiedyś co jakiś czas miewałem "głupie sny" - śniły mi się rzeczy tak głupie, że aż trudno to sobie wyobrazić. Obecnie zaś (od 9 lat) co noc miewam ten sam koszmar, który zawsze urywa się w pewnym momencie (a przy okazji ja się budzę), wszystko jest w ciemnych, posępnych barwach, poza krwią, której czerwień aż razi w oczy.

A co do "jasnowidzenia" - owszem, bardzo rzadko, ale się zdarza. Tyle tylko, że nie w czasie snu, a na jawie i to tez jedynie w bardzo specyficznych warunkach - kiedy jestem w stanie pełnej koncentracji i głębokiego zamysłu (np. modlitwa). Zawsze uważałem to za bujdę, że to co potem się widzi to tylko wrażenie, deja vu, więc postanowiłem raz spisać to na papier - od tego czasu wierzę w to co widzę.
_________________
Audaces fortuna iuvat

Piękne kobiety zostawmy mężczyznom bez wyobraźni.

Życie jest jak jajko- trzeba je znieść.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum