Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Film który warto obejrzeć.
Autor Wiadomość
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-08-16, 09:55   

Mumia Cesarz Smok oglądałem niedawno bardzo fajny jak jego dwaj poprzednicy.Lecz ten jest brdzo dynamiczny co mi się bardzo w nim podoba.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-08-18, 23:16   

"Batman: Dark Knight" polecam. jak dotąd IMHo najlepszy film o Batmanie, genialna rola Jokera.... (Uwaga zauważalny wzrost współczynnika "anarchia" po seansie!). Całkiem niezła fabuła, co najważniejsze w dużym stopniu nieprzewidywalna. Piękny czarny chumor, genialne zwroty akcji i momenty poważne. Brak dłużyzn, jednocześnie film nie jest przeładowany efektami specjalnymi! Co ostatni dość rzadkie w produkcjach Hollywood. Gorrrąco polecam! Ha ha ha, ho ho, hi hi hi (jokers laught). Poza tym... Pokazać wam magiczną sztuczkę? Sprawie że ten ołówek zniknie! (....) Tadammm! Nie ma go już na stole! :devil:
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Axhezer 
Wtajemniczony



Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 65
Wysłany: 2008-08-19, 14:42   

Ja polecam to obejrzenia Rocky Balboa 2006 chyba ostatnia część serii Rocky
 
 
 
rotten 
Opętany
The Passanger



Wiek: 37
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2008-08-20, 00:53   

Właśnie wróciłem z "Batmana". Po zakończonym seansie czułem lekki niedosyt, bo się naczytałem masę entuzjastycznych recenzji i się spodziewałem jakiejś rewelacji, a film okazał się "tylko" dobry. Ale jak na historię o facecie popierdalającym po mieście w lateksowym płaszczu i czapce z rogami był zrobiony fajnie i bez żenady ( w przeciwieństwie do poprzedniej części np. ), nie było już baśniowego klimatu i groteski lecz wyeksponowana psychika bohaterów, portrety psychologiczne postaci. Z irytujących rzeczy wymieniłbym strasznie patetyczny, przyprawiający mnie o odruch wymiotny dialog Batmana z Jokerem podczas walki po akcji z "eksperymentem socjologicznym" ( brakowało tylko flagi USA powiewającej w tle ) i głos mrocznego rycerza, jakby miał jakąś ostrą mutację ( Darth Vader? ). Podsumowując najlepsza część kinowego Batmana, zaraz po mojej ulubionej, pierwszej reżyserowanej przez Lyncha.
_________________
Nauczeni od dziecka korzystać bez umiaru
Stajemy się powoli zależni od nadmiaru
żyjemy więc nerwowo otoczeni nadmiarem
Nie widząc jak nasz sen staje się koszmarem
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-08-21, 06:50   

Ostatnoi wzieło mnie na starsze filmy, z chęcią ponownie oglądałem film Transformers naprawde kawał dobrej roboty.
 
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2008-08-22, 14:38   

Film, który chciałbym polecić jeszcze co prawda nie wyszedł ale warto obejrzeć zwiastuny. Chodzi mi o Diablo. Na You Toube można obejrzeć 2 zwiastuny (Wpiszcie w wyszukiwarce na stronie You toube 3 słowa: Diablo Movie i Fake).
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
Ostatnio zmieniony przez Gallean 2008-09-02, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-08-23, 18:20   

Pete napisał/a:
Ostatnoi wzieło mnie na starsze filmy, z chęcią ponownie oglądałem film Transformers naprawde kawał dobrej roboty.


Tj. masz na myśli ten ostatni film czy coś starszego, bo jeśli się orientuję to wyszedł co najmniej jeden, kreskówkowy film dość dawno temu. Jeśli chodzi o ten ostatnio to nie taki znowu starszy - rok na karku i już go nazywać starym? Poza tym, mnie jakoś nie zachwycił. Za duża szczegółowość czy ilość efektów specjalnych, fabuła i wątki z armią amerykańską przekombinowane, tak samo jak część z ludzkich bohaterów). Poza tym kilka robotów, a może nie kilka, ale sam Megatron wzbudził we mnie największy zawód - w kreskówkach lepiej wypadał, za to Prime był w formie.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-08-23, 19:21   

Ta ten z 2007r mi się podobał bardzo fajny w sumie raczej film a anime to inna bajka... ;-)
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-08-23, 23:18   

Nie miałem na myśli anime, a kreskówek (Transformersi mieli dość sporo tych odmian, a anime chyba też się pojawiło).
_________________
Deal with it.
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-09-11, 07:50   

Ostatnio na polsacie leciały 2 dwa filmy, które bardzo mi się spodobały mianowicie Desperado oraz Pewnego razu w Meksyku czyli Desperado 2.
Bardzo fajny film akcji z oryginalną fabułą.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-09-11, 08:08   

Tylko, że Antonio Banderas wykonywał w nich takie ewolucje, że niejednemu fizykowi gały zapewne na wierzch wyszły ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-09-11, 08:13   

I napewno nie jeden gangster chciałby mieć taki sprzęt jak on :lol:
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-11, 16:31   

O ile jak jeszcze byłem małym łowca małych czarownic to „Desperado” mi się bardzo podobał i powiem, że nadal czasem z chęcią go obejrzę tak cześć druga od zawsze uważam za szmirę. Uważam, iż jest tandetna, przesadzona i straciła wszystko, co mi się podobało w pierwszej części, no poza jednym, co się nawet poprawiłe, czyli główna aktorka (^^). Wiem, wiem ze to ta sama ale tu ma lepsze ciuszki :admin:

Polecam szczerze nowy horror „The strangers”. Bardzo dobrze trzyma w napięciu. Polecam oglądanie we dwoje z „koleżanką” .
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
michrz 
Adept



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-09-11, 19:03   

No proszę, tyle moich ulubionych filmów jeszcze nie zostało wymienionych :) Czas się dorzucić :
-Italian Job, Bank Job - oba filmy bardzo dobre, godne polecenia kino akcji z niezłym wątkiem intrygowym - w sam raz na relaks popołudniem
-Święcie z Bostonu - Tu z kolei dobra historia opowiadająca o braciach, którzy zdecydowali szeroko pojętą sprawiedliwość wziąć w swoje ręce. Genialna jest konstrukcja filmu, część scen zaczyna się od wejścia detektywa, który stara się rozwikłać co się właściwie wydarzyło, a potem dopiero pokazane jest co faktycznie miało miejsce.
-Ocean's 11,12,13 - wszystkie filmy to sympatyczne historie o wielomilionowych przekrętach związanych z okradaniem jakiegos złego bogacza.
-Eqilibrium - bardzo dobry film sf, opowiadający o świecie, w którym ludzie pozbawiani są uczuć i o policji która tego pilnuje.
-Stardust (Gwiezdny Pył) - mój ulubiony film. Absolutnie rewelacyjne połączenie świata fantasy z takim lekkim humorem. Film oglada się wybitnie dobrze, zwłaszcza w odpowiednim gronie. Niektóre dialogi przypominają troszkę w stylu książki Pratchetta. Chyba jedyny znany mi przypadek, kiedy film jest lepszy od książki (też niezłej). Serdecznie polecam.

Pozdrawiam
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-09-11, 19:47   

Equilibrium, faktycznie, bardzo fajny film, o wiele mniej widowiskowy, niż matrix, a posiadający głębsze przesłanie.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-09-12, 12:13   

michrz napisał/a:
Italian Job


Mam nadzieję, że masz na myśli pierwszą wersję filmu, a nie kasowy remake, bodajże z 2001 roku gdzie nawet fajne były pościgi i efekty. Niestety resztą czyli klimatem (cho teoretycznie chodziło o to samo) jak i poczuciem humoru nie umywa się od oryginału (który w dodatku miał mniej ciekawe zakończenie, tj. nie taki kolejny happy end).

Nagash ep Shogu napisał/a:
Equilibrium, faktycznie, bardzo fajny film, o wiele mniej widowiskowy, niż matrix, a posiadający głębsze przesłanie.


Zgadza się.
_________________
Deal with it.
 
 
 
michrz 
Adept



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-09-12, 23:50   

A co do Italian Job to jak najbardziej miałem na myśli wersję z 2001 roku. Uważam, że jest to bardzo przyjemny film do obejrzenia. Nie stawiam go na równi z bardziej ambitnymi produkcjami - co nie zmienia faktu, że zajmuje bardzo wysoko miejsce w moim ranking filmów 'for fun' :)

Swoją drogą przypomniał mi się jeszcze western który wywarł na mnie ogromne wrażenie, czyli '3:10 do Yumy'. I tak, znów mówię o remake'u, ale ten akurat jest bardzo dobrym filmem, godnym polecenia każdemu. Bardzo mi się w nim podobało, że napięcie nie jest na dobrą sprawę budowane przez sceny akcji, tylko przez bardzo inteligentną grę między 'złym i 'dobrym'.
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-09-16, 08:18   

Ostatnio zakupłem sobie DvD mojego naj naj zespołu (FOB) gdzie znajduje się koncert (świetne wykonanie)
Oraz perypetie członków zespołu dzięki czemu dowiedziałem się jacy są naprawde i jeszcze bardziej lubie ten zespół ;-)
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-09-16, 18:34   

To ja mam w planach zakupienie DVD Within Temptation - Black Symphony, koncert z WT razem z orkiestrą :-)
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-26, 18:51   

Cytat:
-Eqilibrium - bardzo dobry film sf, opowiadający o świecie, w którym ludzie pozbawiani są uczuć i o policji która tego pilnuje.


Gdy to oglądałem przypomniał mi się pewien, jeszcze chyba czarno-biały film tytułu, którego niestety nie pamiętam. W filmie tym zamiast policji była straż pożarna ta jednak w swoich obowiązkach nie miała gaszenia pożarów tylko palenie książek. Bardzo mi się podobał zwłaszcza, że był to realistyczny pozbawiony komputerowych efektów specjalnych.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum