Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy Przeszłości - uwagi i komentarze
Autor Wiadomość
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 11:38   Błędy Przeszłości - uwagi i komentarze

Zainteresowanych proszę o uwagi i komentarze.
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2008-12-28, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-12-11, 11:48   

O wiele lepiej, niż poprzednio, w końcu tekst miast odstręczać od czytania, robi coś zgoła odmiennego. Zdarzyło się parę udziwnień, typu chłoszczące dłonie traw, ale to kwestia warsztatu. Irytuje brak wyróżnienia dialogów, dość meczący aspekt przy czytaniu.

Motyw z motylem jako posłańcem zdaje mi się naiwny, ale to moje zdanie :-P Motyl poza tym nie powinien być srebrny, za łatwy do wyśledzenia w nocy, w ogóle na moje powinna być to ćma, o!

Dawaj kolejne części tekstu, zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie jest poprawnie.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 11:54   

Oj Nag teraz widzę, że miałem jeszcze trochę poczekać

Chłoszcząca trawa zostanie

Moje elfy to nie swawolne duszki czy miotacze zaklęć, motyl nie jest tym za co go uważasz... ale jeszcze wszystko się wyjaśni ;-)
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-11, 16:38   

"błękitno-srebrne"
Nie wiem czy nie powinno być "wrzeszczące w furii" niż "z furii".
Stylistycznie leży ten kawałek: "wrzeszczące z furii niebo, nie pozwalało żadnemu dźwiękowi pokonać swej symfonii". Wrzask jest rzeczą pospolitą, a ty w chwile potem określiłeś go jako "symfonię". Pewien dysonans jest.
"unoszonych przez nawałnicę"
Może raczej ciemnoniebieskiej karnacji/barwie skóry etc. niż "ciemnoniebieskim zabarwieniu"?
No i lekko słabo wypadło tak bliskie położenie dwóch przymiotników "znaczący".
Plus brak wyeksponowania dialogów/wypowiedzi co też nie jest najlepsze z mojego punktu widzenia.
Sam fragment jest ewidentnie wyrwany z większej całości, wygląda nienaturalnie jako taka mała cząstka.
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-12-11, 16:47   

Vozu napisał/a:
powinno być "wrzeszczące w furii"


Prawda.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 17:03   

Tak... prawda, ale to tylko niedopatrzenia wynikające ze zmiany budowy zdania dotyczącego nieba...
Na początku dodałem jeszcze ból, ale stwierdziłem, że przesadzam:
''Wrzeszczące z bólu i furii niebo'' - zdanie to wydawało mi się nielogiczne i denne więc wyrzuciłem ból, zapominając o zmienie z na w Przepraszam najmocniej :-P

Vozu, ale to jest mój styl pisania... to, że łącze niektóre wyrazy i brzmi to jak dysonans wydaje mi się niekiedy plusem


yhmm i jeszcze jedno... czy ten świat to dla Was narazie tylko błędy stylistyczne?
Powiedzcie mi czy trochę ciekawi a nie tylko to źle tamto niedobrze :-P ;-)
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2008-12-11, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-11, 17:07   

W tym wypadku mnie się nie podoba. Prosiłeś o komentarze, więc masz :-P szczerze. Natomiast nadal mam wrażenie, że to wyciąłeś z większego konceptu tekstu.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 17:10   

Vozu nie dziwi mnie, że Ci się nie podoba... różnimy się diametralnie w poglądach i gustach... nic nie poradzę... mam taki styl :-P

Może będzie lepiej jak dodam ''szalonej'' symfonii

Vozu powiem Ci, że po części masz racje. W głowie kłębi mi się cały ten świat, ale nie wiem od jakiego momentu go tu zaprezentować :-( :-| :-/ :-?
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2008-12-11, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-11, 17:16   

To pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie o świecie, postawione w edicie.
Jest za mało danych. Na razie wiadomo tyle, że zamieszkują go elfy, ludzie i Sao. Dałeś też do zrozumienia, że rzeczony David był kimś niezwykłym, oraz, iż wiele dokonał. Dodatkowo uzyskaliśmy informację na temat skrytości Sao, w szczególności co do położenia ich miast, oraz wiemy, że wiele wojen widziała ta kraina.
Nie sądzisz, że to za mało, żeby komentować?
Co do różnicy poglądów i gustów , to ja nie wiem. wydaje mi się, że ani ja zbyt dokładnie twoich nie znam, ani ty moich zbytnio świadom nie jesteś.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 17:18   

"Piechotą wśród myśli" napisałeś coś takiego? trochę to obrazuje twój świat

Matko odechciewa się :-(
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-11, 20:26   

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o fakt, że na dobrą sprawę nie wymienialiśmy poglądów itp. więc nie czuję się zbyt zorientowany w twoich. No i nie wydawało mi się, że masz dobre źródło, żeby dokładnie się rozeznać w moich...
A co do przedstawiania świata. Metoda którą obrałeś jest, moim zdaniem, bardzo dobra. Takie wtrącenia w dialogach tudzież czasem opisach pozwala przekazać ważne informacje o świecie bez robienia długich "wykładów" na temat dziejów. Ważne, żebyś umieszczał je tak, aby wyglądały naturalnie. W tym fragmencie było to zrealizowane bardzo dobrze.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-11, 23:16   

Vozu poznałem twoje poglądy dotyczące fantastyki. Zauważyłem, że elfickie klimaty nie za bardzo przypadły Ci do gustu... ale spokojnie cała fabuła tego czegoś ma się obracać wokół człowieka o imieniu Aron... Wraz z rozwojem dalszych rozdziałów świat ten stanie się przejrzystszy i bardziej zrozumiały...
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-13, 19:58   

No więc tak....
Stanowczo za dużo wielokropków. W większości sytuacji wypadały one nienaturalnie, wręcz psuły koncepcję. Wielokropek ma podkreślić urwaną myśl bądź wypowiedź, ewentualnie wzmocnić refleksyjny charakter. Zastosowanie jej w momencie opisywania dramatycznego losu królestwa zabrało mu dynamikę, miałem wrażenie, że narratorem jest ściśle określona osoba, opowiadająca historię, co kłóciło się z formą.
Do tego zastosowanie przez narratora słowa "człek". Chciałbym przypomnieć, że klasyczny narrator jest bezosobowy, bezstronny, nie komentuje opisywanych wydarzeń, oraz wie wszystko. Tutaj wyglądało to jak typ mieszany, ni to romantyczny ni klasyczny. Wymagałoby to dopracowania.
Sam tekst zły nie jest, chyba najbardziej strawny jak do tej pory. Większych uszczerbków, poza wymienionymi nie zauważyłem. Jak dla mnie-pozytywny kawałek twórczości.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-14, 13:15   

No więc...
Może to nierealne i głupie z mojej strony, ale wiążę swoją przyszłość z pisarstwem. Jesteś(cie) pierwszymi osobami, które zobaczyły te wypociny, nikt z moich bliskich za bardzo się tym nie interesuje więc nie mam kogo zapytać o radę czy opinie przed daniem tego na forum...


Vozu powiedz mi to teraz bo reszty doprośić się nie mogę, czy to pisanie ma sens?
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2008-12-14, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-12-14, 13:34   

Oczywiście, że ma. Po prostu tak jak każdy pisarz będziesz potrzebował osób które przeczytają to wcześniej, żebyś mógł nanieść ewentualne korekty.
A wracając, czego nie rozumiałeś w mojej poprzedniej opinii? Bo coś mówiłeś wczoraj takiego, a teraz zastąpiłeś to tym postem :-P
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-15, 12:03   

Już wszystko wiem ;-)

Teraz pracuje nad opisem stolicy elfów i szkarłatnego gaju. Za jakiś tydzień dam następny rozdział :-)

Pierwszy poprawię jak siostra przyjedzie... musi mi trochę pomóc
:-P
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-12-15, 15:12   

Muszę przyznać po przeczytaniu masz smykałke do takich rzeczy ;-)
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-12-15, 20:49   

Arosal, jeszcze nie czytałem. Ale nie martw się ja wszak WA jeszcze nie przerobiłem.... po prostu nie mam czasu ;)= Ale jeżeli wiążesz przyszłość z pisaniem polecam książkę "Galeria złamanych piór" Kresa zdaje się. Gdzie autor daje rady odnoście przykładowych tekstów przysłanych przez początkujących, czy tez aspirujących do pisarstwa (to skarbnica rad, jak nie popełniać najpopularniejszych błędów, sam nie czytałem ale mój znajomek ja nabył...hmmm może od niego pożyczę xP=). Poza tym mogę polecić wszelakiej maści warsztaty pisarskie ;)=
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-12-15, 21:16   

Arosal, zatem przyszykuj się na drogę przez mękę, jeśli faktycznie zamierzasz być tym pisarzem... :) I nie piszę tego z przekąsem, po prostu zdaje się mi taka... niesłychanie trudną. Możesz takie warsztaciki zaczniesz od tego?

Jeśli chodzi o sam tekst, to za dużo wielokropków, zaaaa duuuużo. No i brak mi jakiejś idei w tym tekście, ale to może poczekam na dalsze części.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-12-15, 21:54   

Nagash ep Shogu napisał/a:
Arosal, zatem przyszykuj się na drogę przez mękę, jeśli faktycznie zamierzasz być tym pisarzem


Czyli, aż tak źle :-|
Ehh... to moje największe marzenie, postaram się je spełnić.
Emean tworzyłem pięć lat, zmieniając go praktycznie co tydzień :-| fabuła jest gotowa niemal w 100%, ale brakuje mi doświadczenia by przelać to na papier :-/ ,

No i nazwy bohaterów muszę zmienić :-?

Idea może była by bardziej widoczna gdybym umiał prolog odpowiedni napisać, ale to ogrom pracy :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum