Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
O pojęciach używanych w grach.
Autor Wiadomość
Książę Bythazar 
Rycerz piekieł
Demoniczny Lord



Wiek: 31
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 301
Skąd: CYtadela Far'Nuli
Wysłany: 2008-07-15, 18:21   O pojęciach używanych w grach.

Dzisiaj w shoutboxie rozwinęła się dość ciekawa według mnie rozmowa, na temat słownictwa używanego w grach, ponieważ w shoutboxie ta rozmowa by prędzej czy później zanikła, więc wklejam ją tu gdzie można ją kontynuować.
Cytat:
[Dzisiaj 17:08] Vozu: jak widac Sandro posluguje sie wyniesionym z gier mmo przekonaniem ze "noob" jest obrazliwe. Tak samo jak kazdy "pro" tego typu gier pamieta, ze on tez kiedys zaczynal i byl slaby... naprawde Sandro, wiecej kultury tudziez myslenia.... zrozumienia zreszta tez...
x e [Dzisiaj 17:14] Sandro: Vozu, noob jest obraźliwe, jest to osoba utrudniająca innym grę i uważająca że wie o grze dużo, a naprawdę nie wie nic.Newbie, to osoba która zaczyna grę ale stara się wszystkiego nauczyć i niezawadzać przy tym.Newbie nie jest obraźliwe, Noob jest obraźliwe.Pro-osoba z wysokimi umieetnościami gry i dobrym sprzętem, do tego o odpowiednim poziomie kultury i inteligencji.
[Dzisiaj 17:47] MachaK: Tak, ale słowa noob używa się też w stosunku do osobników, którzy dopiero zaczynają kontakt z internetem i nie są "złe" z natury lecz z niewiedzy. Myślą, że słownictwo uliczne można stosować w necie etc. Takich można wyedukować, ale i tak na początku kariery nazywane są noobami. No i sprawa podobna ma się z grafomanią, ktoś pisze innym niż styl współczesny i już grafoman. Normalnie słów mi brak na takich ważniaków.
[Dzisiaj 17:53] Ebenezer Meshullam: Z braku laku, MachaK to i oglądałem (do pewnego momentu) Włatców Much. To też się przejadło (albo raczej znalazłem znacznie ciekawszą alternatywę)
x e [Dzisiaj 17:55] Sandro: Osoba która jest początkująca i chce się czegoś nauczyći przyznaję się do niewiedzy to Newbie.Osoba która twierdzi że o grze wie wszystko a wie mało, denerwuje innych i utrudnia życie to Noob.
[Dzisiaj 17:58] MachaK: Tyle, że , Sandro, są mądrale którzy się znają i nawet takiego który się przyzna zmieszają z błotem i przylepią "nooba"
[Dzisiaj 18:00] MachaK: Ebenezer Meshullam - no niestety takie jest życie, że trzeba długo czekać aż pojawi się coś ciekawego, wartego uwagi, lub stare się porządnie zrekonstruuje
x e [Dzisiaj 18:01] Sandro: W takim wypadku mam doczynienia z Noobem, który mimo iż sam zna się na grze to ustrudnia grę innym i się wymądrza.
[Dzisiaj 18:04] MachaK: Jeno, że znając się na grze nie utrudnia tym, którzy się znają ale opierdziela tych, którzy się nie znają...
x e [Dzisiaj 18:13] Sandro: Nie mniej jeśli osoba początkująca przyznaje siędo niewiedzy i stara w kulturalny sposób dowiedziećczegoś o niej to mamy do czynienia z Newbie, jeśli osoba utrudnia grę innym, obraża innych, uważa że wie wszystko o grze, a mało wie to mamy do czynienia z Noobem.Niektóre osoby mylą to co jest dość przykre.
_________________
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-07-15, 19:07   

Sandro napisał/a:
Nie mniej jeśli osoba początkująca przyznaje siędo niewiedzy i stara w kulturalny sposób dowiedziećczegoś o niej to mamy do czynienia z Newbie, jeśli osoba utrudnia grę innym, obraża innych, uważa że wie wszystko o grze, a mało wie to mamy do czynienia z Noobem.Niektóre osoby mylą to co jest dość przykre.


Problem właśnie polega na tym, że jak żyję nie usłyszałem określenia "newbie" grając w cokolwiek. Rzeczona ogromna kultura graczy, nawet tych nazywanych "pro", którzy według ciebie powinni mieć ją na odpowiednim poziomie, była tak wielka, że każda osoba słabsza lub gorzej w grze zorientowana była noobem nazywana.
_________________
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2008-07-15, 22:08   

Vozu napisał/a:
"newbie"

Nawet w grze Lineage jest coś takiego jak "Newbie Guide" :roll: tam gdzie ludzie się szanują i nie wyzywają na dzień dobry od noobów używa się właśnie słowa newbie.
_________________

 
 
 
Książę Bythazar 
Rycerz piekieł
Demoniczny Lord



Wiek: 31
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 301
Skąd: CYtadela Far'Nuli
Wysłany: 2008-07-15, 22:16   

R'edoa napisał/a:
Nawet w grze Lineage
W wielu grach się używa tego słowa i jeszcze się nie spotkałem aby nowych nazywać Noobami.Cóż różny jest poziom kultury u ludzi.
R'edoa napisał/a:
tam gdzie ludzie się szanują i nie wyzywają na dzień dobry od noobów używa się właśnie słowa newbie.
I oto chodzi, aby panowała przyjazna atmosfera, a nie, że na przykład ktoś pyta jakie skille kupić, a jako odpowiedź dostaję "ale Noob".
_________________
 
 
 
Armagedon 
Wiedźmiarz
Siła Nieczysta...



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 168
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-07-15, 22:47   

Sandro napisał/a:
I oto chodzi, aby panowała przyjazna atmosfera, a nie, że na przykład ktoś pyta jakie skille kupić, a jako odpowiedź dostaję "ale Noob".

wybacz ale jak widzę jak jakiś gracz mnie zaczepia i pyta się o oczywistości (takie które można łatwo znaleźć) to sam nazywam go noobem... -.-
_________________
Pojawiam się i znikam
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-07-15, 23:17   

Dla mnie noob to to samo, co Newbie, ale to może dla tego, że tego drugiego nie słyszałem.
R'edoa napisał/a:
Nawet w grze Lineage jest coś takiego jak "Newbie Guide"

A wyobrażasz sobie żeby producenci walnęli kącik nooba tu chodzi o to, co ludzie piszą.
Nie uważam jednak by niob zawsze odczytywać negatywnie osobiście używam go w zabarwieniu neutralnym także do siebie.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum