Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ancalagon the Black
2010-02-03, 19:13
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Gozerav 
Opętany
Szalony Kobziarz



Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 44
Skąd: Diabli wiedzą
Wysłany: 2012-11-07, 14:24   

Cytat:
problemem są błędnie zapisane pliki tego typu - wtedy kolejne instalacje nie będą w nich grzebać i dowolna kopia nie da sobie rady


Tutaj objawy zgadzałyby się. Reinstalowałem grę ze trzy razy a nawet pobrałem z innego źródła. I właśnie tego się obawiam przy zakupie oryginału.
Dzięki za tą informację. Wiesz może także jakie pliki powinienem powywalać i gdzie ich szukać?

A może użycie programu który przy deinstalacji czyści rejestr byłoby skuteczne?
_________________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni... Ale CIASTO JEST KŁAMSTWEM!
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-11-07, 17:15   

Najprościej wpisać w wyszukiwarce (w menu start) regedit - od razu odpali edytor rejestrów i możesz znaleźć je tam. Niestety nie mam bladego pojęcia gdzie te rejestry siedzą (u siebie jakoś ich nie mogę odgrzebać).

Co do programów które wyczyszczą rejestr - nigdy z takiego nie korzystałem, więc nie wiem, ale warto spróbować.
_________________
 
 
Gozerav 
Opętany
Szalony Kobziarz



Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 44
Skąd: Diabli wiedzą
Wysłany: 2012-11-07, 18:50   

Dzięki za to. To i tak więcej niż wiedziałem do tej pory. Teraz pozostaje znaleźć sposób na wydobycie resztek Disa z rejestru. Ale to będzie istna katorga.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham.
_________________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni... Ale CIASTO JEST KŁAMSTWEM!
 
 
Marvin 
Chłop



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-11-07, 22:35   

Vozu napisał/a:
Konieczność ustawiania trybu zgodności to akurat nic dziwnego - na XP musiałem robić tak zawsze, na Win7 do tej pory nie jestem w stanie gry odpalić (co niestety bardzo zaskakujące też nie jest, skoro nie była robiona pod kątem tego systemu).


A to dziwne, żeby na XP trzeba było ustawiać tryb zgodności. Osobiście nigdy nie miałem tego problemu nawet z pierwszą częścią na tym pięknym systemie. Z siódemką są już większe jajca, DII raz działa a raz nie, co ciekawe częściej działa jak odpalam bez trybu zgodności co jest dla mnie trochę niezrozumiałe :). DI na siódemce nigdy nie działało mi poprawnie, w najlepszym wypadku następował crash gry po paru minutach, więc aby raz na zawsze pozbyć się tych problemów po prostu zainstalowałem drugi system - XP na innej partycji. Co prawda torchę pracy trzeba było włożyć w to, aby menadżer rozruchu systemu windows wykrywał oba OS'y bo jest to dość problematyczne, ale opłacało się bo problem zgodności permanentnie rozwiązany. Polecam.
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2012-11-13, 16:30   

Vozu napisał/a:
Najprościej wpisać w wyszukiwarce (w menu start) regedit - od razu odpali edytor rejestrów i możesz znaleźć je tam. Niestety nie mam bladego pojęcia gdzie te rejestry siedzą (u siebie jakoś ich nie mogę odgrzebać).

Co do programów które wyczyszczą rejestr - nigdy z takiego nie korzystałem, więc nie wiem, ale warto spróbować.


Osobiście mam małe doświadczenie z RegCleaner, może on byłby w stanie pomóc (może się kłócić z zainstalowanym programem antywirusowym, który będzie blokował RC - przynajmniej tak miałem, kiedy korzystałem z Norton 360).
_________________
Deal with it.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum