Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ancalagon the Black
2010-02-03, 19:13
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
mozora 
Adept
Tłumacz



Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 800
Skąd: Du Weldenvarden
Wysłany: 2008-07-02, 13:48   Problemy techniczne

Tu piszcie o problemach z grą, co jakiś czas znajdują sią gracze, którzy maja problemy z grą, a specjalny dział nie powstał.
_________________

 
 
Mongward 
Wojownik
Sługa uniżony...



Wiek: 33
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Or-tench
Wysłany: 2008-10-26, 15:45   

Jest taka sprawa...kumpel zrobił mapkę z całkiem zgrabną ilością wyzwalaczy, jednostek itd. Sumarycznie mapaka waży około 800 kb.
Rzecz w tym, że nas nader często wywala przy multiplayowych sesjach. Co jest bardziej prawdopodobne: to, ze komputer hosta jest za słaby, czy to, ze na mapce jest błąd?

PS: często pojawia sie komunikat "Utracono połączenie z serwerem" , ale czasami gra wywala sie do pulpitu.
_________________
-"Dobro wygrywa tylko wtedy,kiedy ma szczęście, by służyły mu takie skurwysyny jak ja." -Mordimer Madderdin
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-10-26, 16:15   

Przez co gracie :?:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Mongward 
Wojownik
Sługa uniżony...



Wiek: 33
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Or-tench
Wysłany: 2008-10-26, 16:25   

TCP\IP, za pośrednictwem Hamachi.
_________________
-"Dobro wygrywa tylko wtedy,kiedy ma szczęście, by służyły mu takie skurwysyny jak ja." -Mordimer Madderdin
 
 
 
Scarab 
Giermek


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-10-26, 16:30   

Więc ja zabiorę głos odnośnie całej tej sprawy którą zapoczątkował Mongward. Plansza jest wymiarów 144x144, w dodatku nie jest w połowie wypełniona (Tylko progi, trzy rasy, na środku jest tylko jeden wielki napis "*****", który napisałem pod wpływem frustracji, ale mniejsza o to), wcześniej wywalało z błahego powodu gdy jako pierwszy zaczynałem grę, i chciałem przewinąć turę, po chwili znalazłem się z powrotem w windzie, z komunikatem że gra postanowiła się wykrzaczyć. Problem został naprawiony po wykasowaniu jednego wyzwalacza, jednostki i dodatku siedzącego pod fundamentem stolicy Imperium. Wszystko było już okej aż do 22 tury. Najpierw wywaliło gdy poruszał się gracz Neutralny, w miejscu gdzie przez wyzwalacz miał pojawić się przeciwnik w postaci Widma (Wyzwalacz jest powtarzany co 6 tur od początku gry, dlatego nie sądzę że wina leży w nim), natomiast gdy wczytaliśmy grę ponownie, przeszliśmy do mojej tury. Postanowiłem wbić różdżkę archaniołem przy złożu life many, a tu zonk, error, przepraszamy, blablabla, nie wysyłaj.

Mapka waży 800 kb, ma około 50 - 70 wyzwalaczy, ponad 100 jednostek (Wątpię by był jakiś limit), w tym o wiele więcej tych które się pojawiają, wykasowałem jedną z ras wcześniej i nic nie pomogło dlatego nie sądzę by to była wina limitu. Wcześniej gdy wywalało nas w pierwszej turze sam dołożyłem kolejne 30.

Vogel : Hamachi. Ale to nie jest wina Hamachi, ani nawet Multi, bo na singlu podobne szoki się dzieją.
Ostatnio zmieniony przez R'edoa Yevonea 2008-10-26, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-10-26, 16:36   

Za dużo nawaliłeś wszystkiego i tyle. Zbyt wielka liczba jednostek, wyzwalaczy tudzież grywalnych obiektów zabija grę dość szybko. Sam kiedyś zrobiłem mapkę na której było mnóstwo pojawiających się jednostek i po prostu w którymś momencie gra wykorkowała.... radzę zrobić ją nieco mniej ambitną ;-)
_________________
 
 
Scarab 
Giermek


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-10-26, 16:38   

Ech.. Sporo się nad nią nasiedziałem.

Istnieje może jakiś mod/plik który mógłby spowodować by to chodziło normalnie?
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-10-26, 16:43   

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne, ale można by zapytać Elledana, on ostatnio się zajmuje modami. Ale wydaje mi się, że to wymagałoby grzebania w głównym kodzie gry, nawet mogłoby wymagać pisania go od początku...
_________________
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2008-10-26, 17:18   

Proponuję przejrzeć mapkę od początku w edytorze map, być może błędu nie ma, a pogrzebanie ot tak może ułagodzić sprawę. Miałam taki wałek raz na planszy z przywoływaniem smoków, jednostek, itp - tez wywalało. Zabrałam się za przeglądanie czy gdzieś nie walnęłam byka, nic nie poprawiałam, ale na wszelki wypadek zapisałam mapkę po przeglądzie. I teraz działa...

@Scarab - ocenzurowałam Ci posta.
_________________

 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-10-26, 17:40   

Też uważam ze to wina zbyt wielu wyzwalaczy. W disie już tak jest dzieje się tak np. gdy walczymy z jednostka przyzywającą. Gdy zabijamy tylko przyzywane potwory po pewnym czasie gra się sypie.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Fergard 
Rycerz piekieł
Już nie emo półdemon



Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 188
Skąd: Czy to ważne?
Wysłany: 2009-11-21, 23:44   

Mam pewien problem w edytorze. Mianowicie podczas pisania czegokolwiek nie można napisać "ć". Można "ś" czy "ż", ale nie można niestety tej wyżej wymienionej literki. Ktoś może ma jakieś sugestie co do problemu?
_________________
Your hope ends here... And your meaningless existence with it!
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-11-22, 13:16   

Sugestia co do problemu jest taka, trzeba się z tym pogodzić, że przy tłumaczeniu Disciples ktoś zapomniał dodać możliwość wklepywania tych literek w edytorze.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Mikael 
Giermek
Avatar Wszechojca.



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Al Shedir.
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-07-19, 18:00   

Mam problem z założeniem konta na na game rangeru, ponieważ należy wpisac tam jakiś kod invite i nie wiem co mam robic bo chciałem pograc przez multi a nie mogę. Z góry dzięki za odpowiedzi.
_________________
Gloria Victis!
 
 
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2010-07-19, 19:12   

Kurde nie wiem jak się wylogować xD aby zobaczyć rejestracje
Jak dobrze pamiętam to tam są 4 pytania.
Imie
hasło
ID - (ksywka)
mail
Czy jakoś tak.
 
 
 
Axhezer 
Wtajemniczony



Wiek: 31
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 65
Wysłany: 2010-07-21, 11:17   

przy tym polu invite nic nie trzeba wpisywać
 
 
 
Mikael 
Giermek
Avatar Wszechojca.



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Al Shedir.
Ostrzeżeń:
 2/3/6
  Wysłany: 2010-07-21, 23:59   OST

Regulamin forum napisał/a:

Art. 2. „Disciples.pl” nie udziela informacji odnośnie nielegalnych kopii gier, bądź oprogramowania, np. typu „crack”, jednocześnie przypomina się, iż w myśl „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” posiadanie lub rozpowszechnianie pirackich nagrań jest przestępstwem i stanowi podstawę odpowiedzialności prawnokarnej. Tematy i posty traktujące o tychże będą natychmiast usuwane, zaś ich autorzy będą w zależności od stopnia winy upominani, nagradzani "ostami" lub banowani.


Za złamanie tego punktu regulaminu zostajesz ukarany ostrzeżeniem o wartości "1".
Vogel Serapel
Ostatnio zmieniony przez Vogel 2010-07-22, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gozerav 
Opętany
Szalony Kobziarz



Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 44
Skąd: Diabli wiedzą
Wysłany: 2012-11-05, 14:04   

Witam. Daaaawno mnie tu nie było ale nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu jak mój, więc zapytam się o poradę tutaj.

Wraz ze znajomym pobraliśmy Diciples 2 Bunt elfów, z jednego źródła. Oboje mamy windows 7

Obraz ISO podpięty pod deamona.

Ale podczas gdy u niego wszystko włącza się bez zarzutu, ja żeby w ogóle uruchomić grę muszę ustawiać ją pod tryb zgodności z windows 98.

Ale to nie jest największy problem. Oboje mamy hamachi włączone, ale gdy wchodzę w tryb wieloosobowy w grze, jedyną opcję jaką mam to "Gra na zmianę". Nie mam do wyboru żadnego połączenia sieciowego lub TCP/IP. Mój znajomy ma wszystkie opcje w trybie wielu graczy.

Nie mam pojęcia co mogę robić nie tak, lub gdzie szukać rozwiązania.
_________________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni... Ale CIASTO JEST KŁAMSTWEM!
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-11-06, 21:02   

A może zamiast pobierać grę warto byłoby ją kupić? Gwarantuję, że problem zniknie. Ja przynajmniej z oryginałem takowego nie miałem.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Gozerav 
Opętany
Szalony Kobziarz



Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 44
Skąd: Diabli wiedzą
Wysłany: 2012-11-07, 00:21   

Nie mam pewności że problem zniknie. Biorąc pod uwagę, że źródło gry jest takie samo u mnie i znajomego ale problem jest tylko u mnie, nie mogę być pewien, że oryginał nie będzie przejawiał tej samej usterki. To o co pytam może nie mieć nawet związku z pochodzeniem gry.

Więc może zamiast zgrywać mądrego i zbywać pseudo inteligentnym komentarzem, udzieliłbyś porady technicznej?
_________________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni... Ale CIASTO JEST KŁAMSTWEM!
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-11-07, 11:03   

Gozerav napisał/a:
Ale podczas gdy u niego wszystko włącza się bez zarzutu, ja żeby w ogóle uruchomić grę muszę ustawiać ją pod tryb zgodności z windows 98.

Konieczność ustawiania trybu zgodności to akurat nic dziwnego - na XP musiałem robić tak zawsze, na Win7 do tej pory nie jestem w stanie gry odpalić (co niestety bardzo zaskakujące też nie jest, skoro nie była robiona pod kątem tego systemu).

Cytat:
Ale to nie jest największy problem. Oboje mamy hamachi włączone, ale gdy wchodzę w tryb wieloosobowy w grze, jedyną opcję jaką mam to "Gra na zmianę". Nie mam do wyboru żadnego połączenia sieciowego lub TCP/IP. Mój znajomy ma wszystkie opcje w trybie wielu graczy.

Tryby powinny się wyświetlać niezależnie od tego, czy włączyłeś Hamachi czy nie - jeżeli nie wyświetla się ich pełna lista, to albo kopia gry jest uszkodzona, albo doszło do jakiegoś poważnego błędu przy instalacji. Raczej innego wyjaśnienia nie ma.
W przypadku błędu instalacji albo masz szczęście i po prostu brakuje jakichś plików w rejestrach etc (na skutek jakiegoś erroru w trakcie instalacji; wtedy wystarczy zrobić deinstalację i ponowną instalację) albo go nie masz i problemem są błędnie zapisane pliki tego typu - wtedy kolejne instalacje nie będą w nich grzebać i dowolna kopia nie da sobie rady (przerabiałem tego typu problem z jedną grą już - nieoficjalna kopia na której chciałem grę wytestować zafundowała mi taką atrakcję, w efekcie po zakupie oryginału, na który się skusiłem, błąd występował nadal dopóki nie zrobiłem formatowania dysku systemowego) - jedynym wyjściem byłoby ręcznie powywalać pliki które system sobie wgrał albo sformatować dysk systemowy.

To nie jest post osoby mocno obeznanej w technice, tylko na bazie tego co mi się w mojej karierze gracza zdarzało ;]
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum