Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione Cytaty
Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-07-22, 23:07   

Cytat:

[Dzisiaj 22:52] Nagash ep Shogu: Edytka widzę znowu edytuje.
(...)
[Dzisiaj 22:58] Raven: Przestań edytować kiedy Ci odpisuję -,-
[Dzisiaj 22:58] Arosal: -_- poprawiam byki, treści nie zmieniam
[Dzisiaj 22:59] Vozu: EPIC! :D Czlowiek-Edycja właśnie poczuł, jak wielka moc ciągnie za sobą wielką odpowiedzialność :D
[Dzisiaj 23:00] Arosal: Vozu jak Galleana kocham, zaraz coś tu świśnie
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-10-20, 19:51   

Ehhh młodość i brak doswiadczenia....

Kod:
(19:40:42) elendu: nie zauważyłam że weszliście ^^
(19:40:58) waskos: często to słyszę
(19:41:29) Vogel_Serapel: buahahahahahahahahahaa to nie za dobrze o Tobie świadczy :/
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Kazgah 
Rycerz piekieł
Nikt


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: 666
Wysłany: 2011-12-29, 01:24   

Naturą ludu jest, by sprzeciwiać się swoim przywódcom, kiedy przestaje im sprzyjać szczęście.- z książki "Bogowie, honor, Ankh-Morpork", Terry Pratchett.
_________________
Nie ma co tu szukać, nic tu nie ma
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2012-03-14, 20:57   

Andrzej Sapkowski napisał/a:
Ludzie mający literaturę fantastyczną za "coś drugiej kategorii" mają mózg drugiej kategorii. I trudno rozważać, jak oni się do czegoś mają, albowiem nijak nie mają się do niczego.


Ot co ;)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-05-01, 22:18   

Kod:
Jest nas tu trzech mężczyzn, silnych, mądrych... a jednak nie myśmy na ten świat człowieka przenieśli, lecz ona, ta głupia, wątła kobieta. Z nas ten tylko ma wartość, którego ona wybrała...
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2013-02-28, 01:24   

Cytat:
(01:28:14) Werter: Rasa elfów w sumie mogłyby się składać z samych kobiet
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-02-28, 19:08   

No to teraz wpadniemy w nieco inny, poważniejszy ton. Urzekła mnie ta wypowiedz. Znalazłem to na jakimś forum. Abdykacja papieża skłoniła mnie do dyskusji na temat wiary. Niestety internet zdominowały prądy skrajnie ateistyczne przez co zostałem opluty, zdeptany, przeżuty i tyle tylko z tego wszystkiego pożytku, że w tym bulgoczącym kotle pojawiła się ta jedna wypowiedź.

Kod:

Jestem fizykiem I mogę potwierdzić wygłoszoną tu wcześniej tezę, że bardzo wielu fizyków to osby wierzące. W Boga można wierzyć lub nie, to kwestia światopoglądu. Nie rozumiem tylko czemu wierzący i niewierzący nie potrafią nawzajem szanować swoich przekonań. Jak narazie Nauka nie daje żadnych wskazówek co do istnienia bądź nieistnienia Boga, trudno sobie zreszta wyobrazić jak takie wskazówki miałyby wyglądać. Wiara w Boga jest jednak o tyle usprawiedliwiona, że zawsze można zapytać: czy to nie dziwne, że ewolucja doprowadziła do powstania rozumnych umysłów, które są w stanie podziwiać piękno otaczającego nas świata ? I czym właściwie jest świadomość ? Wszechświat bez Boga jest martwy, bo pozbawiony zamysłu. Jednak po co w tym martwym świecie obecność rozumnych istot jak my ? Jeżeli Boga nie ma - jest to tylko tragiczny zbieg okoliczności. Tragiczny - bo człowiek spędza żywot na poszukiwaniu sensu, którego nie ma. Jeśli Boga faktycznie nie ma - czy to nie dziwne, że wszechświat spontanicznie ułożył się w ironiczną całość, jakby śmiał nam sie w twarz ? Tylko kto się wtedy śmieje ? 


Wojujący ateiści, bo o tych tutaj chodzi, bardzo boleśnie ostatnio kąsają, tyle ode mnie...
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-03-02, 21:46   

(22:05:20) (Fedra): Cały lizak wszedł mi do buzi! Ale sukces!
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-03-11, 16:12   

"Dyplomacja polega na tym aby powtarzać "Dobry piesek" póki nie znajdziesz wystarczającą grubego kija"
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-17, 12:26   

Mam deja vu...
Cytat:
(12:21:42) Arosal: powiem tylko, że myślę o współpracy z nimi :) więc coś w tej partii jednak musi być
_________________
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-30, 00:27   

Cytat:

Allemon: https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/1001610_547609535287049_481131411_n.jpg
Vozu: to dziala?xDDD
Allemon: Lepiej nie próbować :)
Allemon: 600 V prądu stałego to jest już coś.
Allemon: Wyobraź sobie ile mocy masz wtedy na członku :D
Vozu: niesamowity POTENCJAł :D
Allemon: Hahaha :D
Allemon: To się w kilowatach już liczy :D
Vozu: kilowatoplemniki :D
Allemon: Hmm plemniki czyli charakter pojemnościowy odbiornika :D
Allemon: cos fi będzie ładny :D
Vozu: no w koncu mamy cewke moczowa :P
Allemon: Hm, czyli kompensujemy sobie moc bierną :D
_________________
 
 
Fedra ep Shogu 
Leśny Duszek
Zgniłuszek Tatusiny



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 177
Skąd: dalece mobilnie
Wysłany: 2013-07-13, 02:20   

Cytat:
(02:19:51) Fedra_ep_Shogu: Skopałam Arosala, skopałam Arosala~~~
(02:20:10) Arosal: nie skopałaś... zdmuchnęłaś
_________________
20% bardziej musztardowa
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-07-19, 14:11   

Uczeń napisał/a:
W wersji z gram.pl jest możliwość gry przez lan i ip itp. jednak gracze muszą mieć w tej samej chwili odpaloną grę aby można było grać.
_________________
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-07-21, 15:16   Potężna dawka mądrości

Potężna dawka mądrości.

Sorry za długość, jednak warto się przemóc i przeczytać (aforyzmy i cytaty z którejś z podstron gavagai.pl - głównie chyba z podstrony "książki"; "Piękne myśli" lub "aforyzmy" o ile pamiętam - wybrałem dla mnie najciekawsze)

cytuję:
"Zadaniem sieci jest złapanie ryb,
A kiedy ryby są złapane, sieć jest zapominana.
Zadaniem potrzasku jest złapanie królika,
A gdy królik jest złapany – potrzask zostaje zapomniany.
Zadaniem słów jest przenoszenie idei,
A gdy idee zostają uchwycone, słowa są zapominane.
Gdzież mogę znaleźć tego, który zapomniał słów?
On jest tym, z którym chcę rozmawiać.
– Zhuangzi

(gdy wyrazi się myśl, złapie królika, zapomina się o sidłach, o słowach)


Nie uwolnisz się od własnej przeszłości – dbaj o nią, póki jest jeszcze teraźniejszością.
Rzeczy i osoby, z którymi się stykasz – będą miały wpływ na twoje życie, czy tego chcesz, czy nie.
Każdy nawet najdrobniejszy akt dobroci ma sięgające daleko w czas i przestrzeń konsekwencje; wpływa na życie ludzi nieznanych temu, którego szczodra dusza jest źródłem owego dobroczynnego echa. Dobroć udziela się bowiem innym i staje za każdym razem potężniejsza, dzięki czemu zwykła uprzejmość przekształca się po latach w akt bezinteresownego poświęcenia gdzieś daleko. Tak samo dzieje się z każdym złym postępkiem, z każdym dowodem nienawiści i podłym czynem.
- H.R. WHITE, (TEN DONIOSŁY DZIEŃ)


„The universe is a pretty big place. It's bigger than anyting anyone has ever dreamed of before. So if it is just us, seems like an awful waste of space.„
(moje nieudolne tłumaczenie - trochę wypaczone: Wszechświat jest pięknym wielkim miejscem. Jest większy niż cokolwiek o nim wcześniej śniono ;)? Czyż więc nie mówi nam trochę o nas samych, wydaje się okropnym marnowaniem naszej przestrzeni.”)


System edukacji w czasach współczesnych i dawniej
Jego celem jest WYPRODUKOWANIE specjalistów, a nie samodzielnie myślących jednostek. Jeśli odrzucić płomienne deklaracje o tym jak ma być, a przyjrzeć się po prostu efektom działania systemu szkolnictwa, łatwo zauważyć, że dzieci nauczane są w sposób niedbały (cecha systemu, a nie poszczególnych nauczycieli). Brak jest skutecznie działających mechanizmów uczenia dzieci logiki, metod zapamiętywania, oraz posługiwania się abstrakcyjnym myśleniem. Edukacja dzieci ma na celu wykształcenie w nich posłuszeństwa szefom, tudzież konformizmu potrzebnego do wpasowania osoby w tryby machiny społecznej.. Bez względu na puste deklaracje i płomienne mowy, cały system (poza nielicznymi wyjątkami) wzmacnia postawy posłuszeństwa, pracowitości i zarabiania pieniędzy. PROBLEM: Wiele czynników wymusza na tobie zajęcie się sprawami doraźnymi – np. zarabianie pieniędzy. Wszelkie duchowe wartości schodzą na plan drugi, albo i ostatni.

Trenuj swój umysł – jest twoim jedynym narzędziem poznania świata

Geniusze – nie za dużo, lecz za mało.
• Wiele mitów, które zniesławiały geniuszy ma ze sobą jedną cechę wspólną – żaden z nich nie był stworzony przez geniusza.
• Musimy postawić pytanie: kto ma kłopoty, geniusze, czy głupcy?
• Mit, że istnieje cienka linia pomiędzy geniuszem a szaleńcem ... jest mitem.
• Jest prawdą, że geniusze (jak wszyscy z nas) są sfrustrowani – i możemy za to podziękować Bogu.
• Możesz zmierzyć geniusza nie po stopniu frustracji, lecz po wielkości problemu, w stosunku do którego odczuwa frustrację.
• Geniusze nie kończą w rynsztoku, kończą robiąc świat lepszym.
• Geniusz roztrzepany, nieopatrzny, partaczący, nieefektywny, o którym wszyscy mówią, nie jest geniuszem, jest błędem w pomiarze.
Prawdziwi geniusze są najzdrowszymi, najprzyjaźniejszymi, najbardziej umiejętnymi, najbardziej efektywnymi ludźmiw okolicy. Oto dlaczego wiemy, że są geniuszami.
• Wyobrażenie „Zły geniusz” jest sprzecznością w samym pojęciu.
• To dobrze -nie źle- być geniuszem.
• Świat nie ma zbyt dużo geniuszy, lecz zbyt mało



„Na początku miałem nadzieję, że można ich zmienić. Ale teraz, jeśli nawołuję nadal, to tylko po to, by oni mnie nie zmienili.”
– Orson Scott Card, Siódmy Syn

„Wiecięż na ryby istnieje po to, aby łapać ryby; gdy się schwyta ryby, zapomina się o wieciężu. Sidła [na zające] istnieją po to, aby chwytać zające; gdy się schwyta zające, zapomina się o sidłach. Słowa istnieją po to, aby wyrażać myśli; gdy się wyrazi myśl, zapomina się o słowach. Gdzież [jednak] mogę znaleźć człowieka, który zapomniał o słowach i z którym [dlatego właśnie] mógłbym porozmawiać?”
„Zadaniem sieci jest złapanie ryb,
A kiedy ryby są złapane, sieć jest zapominana.
Zadaniem potrzasku jest złapanie królika,
A gdy królik jest złapany – potrzask zostaje zapomniany.
Zadaniem słów jest przenoszenie idei,
A gdy idee zostają uchwycone, słowa są zapominane.
Gdzież mogę znaleźć tego, który zapomniał słów?
On jest tym, z którym chcę rozmawiać.
Zhuangzi (Chuang Tzu)

Nikt nie steruje własnym życiem. Najlepsze, co można zrobić,
to pozwolić sobą kierować tym, którzy są dobrzy, którzy cię kochają.
Nobody controls his own life. The best you can do is choose to be controlled by good people, by people who love you.

– Orson Scott Card, Siódmy Syn

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam. Zaangażuj mnie a zrozumiem
– nieznany

Czyn człowieka jest dobry lub zły w zależności od tego, czy dzięki niemu rośnie czy też maleje wzajemna miłość ludzi.

– Lew Tołstoj


A co dotyczy pewności,
nie było człowieka, ni będzie,
Co by ją posiadł o bogach
lub o innej jakiej bądź sprawie.
A gdyby nawet przypadkiem
najtrafniej sądził, to nigdy
Sam tego świadom nie będzie:
bo złuda jest wszystkich udziałem.

– Goethe, Faust

Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają że ty także możesz stać się wielki.

– Mark Twain

Jeśli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, twoje łzy przeszkodzą ci patrzeć w piękno gwiazd.

– unknown

Prawdziwe badanie świata nie polega na poszukiwaniu nowych lądów, ale na patrzeniu w nowy sposób.

– Marcel Proust

Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś.

– Piotr Plebaniak

Wszystkie inteligentne myśli zostały już pomyślane. Potrzebujemy jedynie pomyśleć je ponownie.

– Johann Wolfgang von Goethe

Mądry człowiek więcej uczy się od głupców, niż głupiec od mądrego.

– Anonim

Mądry myśli o wszystkim, co mówi, głupiec mówi wszystko, co myśli.

– Anonymous

Geniusz bez edukacji jest jak srebro leżące w kopalni

– Ben Franklin

Są dwa pytania, które człowiek musi sobie zadać: pierwsze brzmi “Dokąd idę?” a drugie: „Kto idzie ze mną?” Jeśli kiedykolwiek postawisz sobie te pytania w złej kolejności – masz problem.

– Howard Thurman

Chciałbym, aby w telewizorach było pokrętło do zwiększania poziomu inteligencji programów. Jest co prawda pokrętło „jasność” , ale niestety nie działa.
„Mądrość to wiedzieć co robić z tym, co się wie.”


Kiedy czytasz genialne dzieło po raz kolejny, nie znajdujesz w nim więcej treści niż poprzednim razem. Znajdujesz więcej w sobie.
When you reread a classic, you do not see more in the book than you did before; you see more in you than there was before.

– Clifton Fadiman

Wiem że myślisz, że zrozumiałeś, co powiedziałem, ale to co usłyszałeś nie było tym, co naprawdę miałem na myśli.

Trzeba być wielkim człowiekiem, aby przyznać się do błędu, ale jeszcze większym, aby trzymać buzię na kłódkę gdy ma się rację.
It takes a big man to admit when he's wrong, and an even bigger one to keep his mouth shut when he's right.


– Jim Fiebig

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa.
Do not despise yourself for loosing a battle. It needs some deal of strenght to reach places where you loose battles.


Cnota milczenia [...] Mówić o rzeczach błahych to siłą rzeczy myśleć o rzeczach błahych. No a mówić o rzeczach poważnych? Niestety to zbyt często odbierać im żywotność, ich siłę, ich zdolność krzewienia się w duszy.

– Fryderyk Nietzsche

Nie dlatego tracimy śmiałość, że coś jest trudne; właśnie ponieważ tracimy tą śmiałość, rzeczy stają się trudne.

– Seneka

Dwa rodzaje pisarzy są geniuszami – ci co myślą, i ci co sprawiają że inni ludzie zaczynają myśleć.

Wiara nie daje odpowiedzi, tylko blokuje zadawanie pytań
– Frater Ravus

Dobre zycie wymaga dobrych nawykow. Nawykow milosci, akceptacji?
- Takze madrosci. Ostatnio dochodze do wniosku, ze milosc pozbawiona madrosci bywa niebezpieczna. Starozytni filozofowie greccy kladli nacis wlasnie na mądrość(…)
– Zw wrzesien, 2011. Pawel Karpowicz, socjolog i terapeuta.

Świat jest książką, a ci co nie podróżują, czytają jedynie jedną jej stronę.
– Św. Augustyn

Pracy tej nie ukończymy w 100 dni, ani w 1000 dni. Nie ukończymy ani za obecnej administracji, ani prawdopodobnie za naszego życia. Jednak zacznijmy!
– JFK

Ten kto poświęca wolność dla bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich.
– Benjamin Franklin

Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty.
– Stefan Żeromski

Trzeba rozdrapywać rany polskie, aby nie zabliźniły się błoną podłości
– Stefan Żeromski

Jeżeli człowiek sadzi melony – zbiera melony. Jeżeli sadzi groch – zbiera groch.
– przyslowie chinskie

Wielkie umysły mają cel; inni mają pobożne życzenia.
– Washington Irving

Nie ma innej porażki poza tą, że zaprzestaje się prób.
– Elbert Hubbard

Są myśli, są słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały.
– nieznany
Jeżeli musisz o to pytać to nigdy nie zrozumiesz„
– Luis Armstrong answering to the journalist’s question about what jazz is

Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki – inspiruje.
– William Arthur Ward

Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa rzeczy dobre, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa rzeczy złe
– (Mt. 12,35).

Poszukiwanie pewności przeszkadza w poszukiwaniu znaczenia. Niepewność jest niezbędnym warunkiem do zmuszenia człowieka aby rozwinął skrzydła.
– Erich Fromm, Niech stanie się człowiek

Człowiek z zasadami musi bardziej dbać o prawdę niż o to, co ludzie myślą.
– Aristotle


Jest dokładnie tak, jak myślisz że jest. A kiedy zaczniesz myśleć inaczej – będzie inaczej.
– Piotr Plebaniak

Nie idź przede mną – możliwe, że nie będę podążać za tobą; nie idź za mną – ja mogę nie byc przywódcą; Krocz u mego boku, i bądź po prostu mym przyjacielem.
– Albert Camus


Spotkanie dwóch osobowości jest jak połączenie dwóch substancji chemicznych: jesli nastąpi reakcja, jedno i drugie ulega przemianie.
– C. G. Jung

Esencją całej ludzkiej udręki: nie wiedzieć jest ostatecznie gorsze niż wiedzieć.
– Koontz

W świecie rzeczywistym, tak jak w snach -nic nie jest takie, na jakie wygląda.
– THE BOOK OF COUNTED SORROWS


Powiedzenia są bez znaczenia, jeśli nie staną się przyzwyczajeniami.
– Kahil Gibran

Idąc rozcinasz na oścież i tworzysz łożysko rzeki, w które strumień Twoich potomków powinien wkroczyć i płynąć.
– Nikos Kazantzakis

Utrata złudzenia czyni cię mądrzejszym niż znalezienie prawdy.
– Ludwig Borne

Jeśli chodzi o mędrca i jego spokój, nie jest on cichy ponieważ milczenie uważa się za dobre. Jest cichy ponieważ mnóstwo rzeczy nie jest w stanie zakłócić jego spokoju. Kiedy woda jest spokojna, broda i brwi odbijają się w niej. Zręczny cieśla używa jej w poziomicy by uzyskać pomiar. Jeśli spokojna woda jest tak przejrzysta – o ile bardziej są zdolności intelektu! Umysł mędrca jest lustrem nieba i ziemi, w którym odbijają się wszystkie rzeczy.
– Zhuangzi

Mądrość nie jest łatwa do pojęcia. Mądrość, którą mądry człowiek stara się przekazać zawsze brzmi jak głupstwo.
– Hermann Hesse

Jeśli spotkam stuletniego człowieka i będzie coś, czego mógłbym go nauczyć – będę nauczał; jeśli spotkam ośmiolatka i on będzie miał coś, czego mógłby mnie nauczyć – będę się uczył.
– Chao-Chou

Jeśli Twój umysł nie przysłaniają chmury niepotrzebnych spraw, jest to najlepsza pora roku Twojego życia
– Wu-Men

Aby uniknąć krytyki nie rób nic, nie mów nic, bądź niczym.

– Elbert Hubbard

Goso rzekł: „Kiedy spotkasz człowieka Drogi na Drodze, nie pozdrawiaj go słowami, nie pozdrawiaj go milczeniem. A teraz powiedz mi, jak go pozdrowisz?”

Ignorancję da się wyleczyć. Głupota pozostaje na zawsze.

Człowiek mądry zawsze jest chętny do nauki.
Głupiec ciągle chce uczyć innych.
– Nina Yomerowska

Przyrzekam nadal żyć jakbym spodziewał się żyć wiecznie. Nikt nie starzeje się tylko poprzez przeżycie iluś tam lat. Ludzie starzeją się przez porzucanie własnych ideałów. Lata mogą pomarszczyć im skórę, ale poddanie się pokrywa zmarszczkami dusze.
– Douglas MacArthur

Ideały są niczym gwiazdy; nie uda Ci się dotknąć ich rękami, ale podobnie jak żeglarz na pustyni wody, wybierasz je by Cię prowadziły I podążając za nimi dotrzesz do swego przeznaczenia.
– (przemówienie 1859) (speech, 1859) Carl Schurz, (1829-1906)

Aby zrozumieć ludzi, trzeba starać się usłyszeć to, czego nie mówią i czego, być może, nigdy nie będą zdolni powiedzieć.
– J.Powell

Mimo że pojedyncza decyzja prawdopodobnie nie zmieni radykalnie Twojego życia, seria decyzji może mieć niesamowity skutek. Każda decyzja, którą podejmowana – obojętnie jak mała – prowadzi nas w jakiś sposób, bliżej lub dalej od naszych celów i życzeń. Kiedy nie myślisz już dłużej o tym co dobre a co złe, jaka naprawdę jest Twoja twarz? Jeśli zwrócisz swe światło do wnętrza, odkryjesz cenny sekret w samym sobie.
– Hui Neng


Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno własnych snów
– Eleanor Roosevelt

Nadajemy światu znaczenia przez odwagę naszych pytań i głębię naszych odpowiedzi.
– Carl Sagan

Nie módlcie się o łatwiejsze życie, módlcie się, żebyście byli silniejsi. Nie módlcie się o zadania równe waszej sile, módlcie się o siłę równą waszym zadaniom. Wtedy wykonywanie pracy przestanie być cudem, ale WY staniecie się cudem.
– – Phillip Brooks

Inteligencja jest jak rzeka: im jest głębsza, tym mniej robi hałasu.

O dziwo, to jest przeszłość, do której ktoś w przyszłości będzie pragnął powrócić.
– Ashleigh Brilliant

Wiek może pokryć zmarszczkami twarz, ale brak entuzjazmu pokrywa zmarszczkami nasze dusze.

Nie wypowiadam się za innych i oni nie mówią za mnie.


Jest to dla człowieka najbardziej porażająca refleksja, gdy ujrzy to czego dokonał w świetle tego co mógłby.
– Samuel Johnson, (in Boswell's Life, 1770)

Mówimy kłamstwa gdy się boimy... tego czego nie wiemy, tego co inni pomyślą, tego co o nas się dowiedzą. Ale z każdym razem gdy mówimy kłamstwo, to czego się boimy rośnie w siłę.
– Tad Williams, Spoken by Dr. Morgenes, To Green Angel Tower (part of Memory, Sorrow and Thorn)

Dobre porozumienie jest tak stymulujące jak czarna kawa – i równie trudno po nim zasnąć.
– Anne Morrow Lindbergh

Plotkarz to człowiek, który mówi o innych, nudziarz – opowiada Ci o sobie, a błyskotliwy rozmówca mówi Ci o Tobie samym.

Przez całe moje życie nie nauczyłem się niczego od człowieka, który się ze mną zgadzał.
– Andre Malraux

Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, gdy milczenie przestaje być niezręczne.
Ralph N. Gerard

Lepiej celować ku gwiazdom i chybić, niż zmierzać do rynsztoka i trafić.
– Anonymous

Nie wolno urażać innych ludzi. A jeżeli ci inni ludzie to akurat ty, to nie wolno ci się urażać.
– J. T. McIntosh, „You were right, Joe”

Jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat. A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat.
– (Talmud Babiloński, Sanhedryn, 37a).

Mój nauczyciel mówił mi: Jeśli masz wybrać, którą drogą podążać, wybierz najtrudniejszą.

Dom to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, w którym cię rozumieją.

Ludzie nie przestają się bawić dlatego że się starzeją. Oni się starzeją, ponieważ przestają się bawić.

Uczony zna wiele książek, człowiek wykształcony – takie, które są aktualnie w modzie, mądry – wie, dlaczego żyje i co ma czynić.



Ojczyzna: to jest tam, gdzie chciałoby się umrzeć.


Boi się wpływu tylko słaby, indywidualności nic nie złamie.

imperium zbudowane orężem, potrzebuje oręża, by się utrzymać przy życiu

Każdemu wydaje się, że na miejscu swego bliźniego mógłby przysporzyć światu wiele dobra, a nie przyjdzie mu do głowy, że mógłby to równie dobrze zrobić na swoim.

Gdy jest możliwe wychowanie jednostki czy grupy, to jest możliwe wychowanie wszystkich ludzi.

Pamiętaj, rozumiesz u innych tylko to, co zrozumiesz w sobie.

Nie wydawaj wyroku, zanim nie wysłuchasz przeciwnej strony.

Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.

Źle, kiedy człowiek sądzi, że jest dobry, nie może wtedy spełniać swojego podstawowego zadania – doskonalenia się. Jest to częste, że człowiek jest dumny raczej z tego, co mu dała matka natura, niż z własnych zasług. Nawet gdy się szczyci zasługami, zawsze poza tym słychać: „Taki jestem!” a nie: „Takim się stałem” .

Tylko głupiec myśli, że prawdziwa historia może znaczyć tylko jedną rzecz. Główną przeszkodą w poznawaniu prawdy stanowi nie kłamstwo, lecz iluzja prawdy.


Moralny ciężar rozmyślnego kłamstwa jest ponad siły większości ludzi.

Kłamstwo może oszukać innych, ale mówi prawdę o tobie – jesteś słaby!
Większość ludzi jest jak opadłe liście, które rozwiewa wiatr. Krążą w powietrzu, a potem spadają na ziemię. Ale nieliczni są jak gwiazdy, które poruszają się po ustalonym kursie, gdzie nie może ich dosięgnąć wiatr. Mają prawo i kierunek w sobie.
– Hermann Hesse



Źle, gdy prawdę wolno mówić tylko dzieciom i wariatom.

Są ludzie, których zdemoralizować może nawet literatura dziecięca, którzy z rozkoszą odszukują pikantne powiedzonka w psałterzu i przypowieściach salomonowych, ale są też tacy, którzy im głębiej poznają życiowe błoto, tym stają się czystsi.

Im ktoś jest mniej mądry, tym sądy jego są szybsze i dobitniejsze w formie. Człowiek mądry ma zawsze poczucie względności i dlatego zdanie swoje wypowiada w formie ostrożnej i uprzejmej.

Mówi się, ze młodość jest szczęśliwa. Nie – szczęśliwe jest dzięcięctwo i niezbyt schorowana starość, ale nie młodość – ta pierwsza fala rozbijająca się o skałę życia, to pierwsze otwarcie oczu wobec potworności, te pierwsze rozczarowania, te pierwsze klęski, pierwsze kompromisy – młodość jest tragiczna.

Istota ludzka powinna umieć zmieniać pieluszki, zaplanować inwazję, zarżnąć wieprza, sterować statkiem, zaprojektować budynek, napisać sonet, prowadzić księgę rachunkową, zbudować mur, nastawić złamanie, pocieszyć umierającego, dawać rozkazy, przyjmować rozkazy, działać w grupie, działać samemu, rozwiązywać równania, analizować nowe problemy, roztrząsać nawóz, zaprogramować komputer, ugotować smaczny posiłek, walczyć skutecznie, umrzeć bohatersko. Specjalizacja jest dla insektów...

– Robert A. Heinlein"
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-12-18, 23:44   

-W areszcie - pani mecenas podniosła wreszcie wzrok - dopuściłeś się pobicia dwóch współwięźniów. Powinnam chyba znać powód?
-Primo, odrzuciłem ich seksualne awanse, nie chcieli zrozumieć, że nie znaczy nie. Secundo, lubię bić ludzi. Tertio, to fałsz. Oni sami się pokaleczyli. O ściany. By mnie oczernić.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-01-24, 18:36   

Kod:

(18:33:23) Athelle: :) ha moje mapy ponoc byly nawet lepsze od tych od SF :P
(18:33:39) Waskos: moje też :chomik:
(18:33:48) Waskos: ale te od SF są na porządnym poziomie
(18:34:22) Raven: Ale z was próżne buraki, ja jebie...
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2014-01-24, 18:42   

Ignoruje!
_________________

 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2014-02-13, 12:15   

Z cyklu pojazd na D3 i jakże merytoryczna obrona tegoż tytułu :P

Cytat:
Raven: Sam przyznał, że jest ślepcem. Nie widzenie wad to nie jest własne zdanie.
Arosal: ma wady i to solidne, ciężko nazwać ją kontynuacją, jest strasznie niedopracowana - z tym zgodzi się większość
byzsla: Gdyby pierwszą wypuszczoną wersją była właśnie Reinkarnacja, to po kilku patchach i dodatku z klanami gra sama mogłaby się bronić.
byzsla: Ale postąpili złą drogą, wypuszczając gry niedorobione, robiąc wiele rzeczy od nowa itd.
pa1ner: Was tutaj ktoś trzyma na siłę?
pa1ner: Forum dotyczy każdej części disciples, łącznie z 3, dlaczego nie usuniecie tego wątku skoro taki to straszny gniot.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2014-02-13, 22:21   

Cytat:
(22:03:54) Vozu: pa1ner moglby chociaz postarac sie byc zabawny z tymi tekstami o gejach :P
(22:04:01) Vozu: sorry, nawet DC wykazuje wiecej finezji w temacie
(22:04:08) Vozu: to jest zabawne jak sie umie zartowac ^^
(22:04:09) pa1ner: Po co? Geje są zabawni sami w sobie.
(22:04:20) Waskos: hahaha
(22:04:24) pa1ner: Spójrz na geja i spróbuj się nie roześmiać.
(22:04:25) Vozu: to chyba zadnego nie znasz :)
(22:04:26) Waskos: wpadłeś teraz!
(22:04:34) Vozu: widze go w lustrze codziennie, pa1n
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2014-07-05, 11:38   

Wsadzić mu rozżarzony pręt zimną stroną w dupę, żeby się oparzył jak będzie wyjmował ...
P.B.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum