Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2009-12-26, 13:26   

No właśnie na początku byłem zachwycony, ale zjechałem niżej i zgas, ta fabuła wydaje się do poważania, po co klon Lulu? My chcemy Lulu!!
Nadal robi to sunrise?
_________________
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-12-26, 13:28   

Alexij Septimus napisał/a:
No właśnie na początku byłem zachwycony, ale zjechałem niżej i zgas, ta fabuła wydaje się do poważania, po co klon Lulu? My chcemy Lulu!!
Nadal robi to sunrise?


Lulu zginął, dejta mu spokój, dwie serie miały swój czar i ich zakończenie to kwintesencja geniuszu i demotywacji, jak dorobią trzecią to pewnie cała wspaniałość zostanie zniszczona ostatecznie...
_________________
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-12-26, 14:11   

Popieram Vozu, i tak Alexij, autorzy się nie zmienili.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Kazgah 
Rycerz piekieł
Nikt


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: 666
Wysłany: 2010-02-14, 00:23   

To co podam, nie jest akurat anime. Z resztą nie widzę powodu robić nowego tematu skoro można tutaj dać.

Jakiś czas temu wyszła koreańska manga(manhwa), o tytule Witchcraft Troops. Jeśli zapytać jaki to gatunek, to trudno stwierdzić bo jest tu po troche magii i technologi i akcji.
EDiT: Tak angielski tu trzeba znać ;)

Opis mangi:
Doszło do jakiejś globalnej katastrofy, w czego rezultacie magia pojawiła się.
Więc pojawili się magowie, łowcy(którzy mogą zmieniać kształt), oraz ludzie podobnych do elfów. Gdzieś daleko wysłana drużyna musi walczyć z najemnikami wyposażonymi w technologiczne przedmioty rodem z sci-fi oraz magią, aby odnaleźć ich zaginionego dowódcę.

Witchcraft Troops

Z tego co widzę to na razie są cztery chaptery, i kolejność ich raczej będzie nieregularna. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty post-katastrofalne, to może się skusi na to. ^^
_________________
Nie ma co tu szukać, nic tu nie ma
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-28, 23:55   

http://www.youtube.com/watch?v=j0SOfOKxNU0
WTF 0_O
!!

A myślałem ze to sam opening do LS jest muzgojebny.
_________________
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2010-04-02, 12:02   

Aoi Bungaku
Cytat:
Aoi Bungaku jest zbiorem sześciu opowiadań zaliczanych do klasyki współczesnej japońskiej literatury. Poszczególne historie różnią się pod względem gatunku, tematu i oprawy graficznej. Tym co je łączy jest dramatyzm i motyw śmierci. Część z nich posiada podłoże psychologiczne, inne to głównie krwawe dreszczowce. Z tego powodu anime jest przeznaczone dla starszej widowni.

1-4 „Ningen Shikaku” („No Longer Human”), autor Osamu Dazai
Wydana w 1948 roku nowela zawierająca wiele scen z życia Osamu Dazaia. Wkrótce po jej napisaniu autor popełnił samobójstwo. Uważa się więc, że jest to, w pewnym sensie, autobiografia i jednocześnie forma testamentu.

5-6 „Sakura no Mori no Mankai no Nie Kochamy Naczelnej Terrorystki Forum” („In the Forest, Under Cherries in Full Bloom”), autor Ango Sakaguchi
Choć początkowo wydaje się być baśnią dla dzieci, to szybko przeradza się w makabryczną opowieść o pięknie, zawiści i chorobliwej pasji.

7-8 „Kokoro”, autor Natsume Souseki
Najlepiej sprzedająca się nowela tego autora. Opisuje ona historię dwóch braci wspólnie mieszkających na stancji. Różnią się oni jak ogień i woda. Jeden jest istnym olbrzymem i poświęca się religii, a drugi to inteligentny, przeciętny student. Ich braterska miłość zostanie wystawiona na próbę przez piękną córkę właścicielki mieszkania.

9-10 „Hashire, Melos” („Run, Melos”), autor Osamu Dazai
Historia dwóch poróżnionych przyjaciół. Dopiero po latach wyjdzie na jaw co zaszło feralnego dnia, gdy jeden z nich nie dotrzymał ważnej obietnicy.

11-12. „Kumo no Ito” („The Spider's Thread”) oraz „Jigoku Hen” („Hell Screen”), autor Ryunosuke Akutagawa
Dwa osobne opowiadania stanowiące całość. Pierwsze z nich skupia się na bezlitosnym zabójcy. Jak łatwo przewidzieć trafi on do piekła. Drugie opowiada o malarzu, który postanawia stworzyć obraz piekła jako swoje największe dzieło i jednocześnie oznakę buntu przeciwko okrutnemu władcy.

Sfor\

Tak właśnie prezentuje się opis anime które można obejrzeć zaraz pod nim, czyli na anime-shinden
http://www.anime-shinden....aku-online.html

Co ja mogę o nim powiedzieć? Jak najmniej, abyście ujrzeli jak najwięcej.
Pierwsza część anime jest interesującą i nieco inspirującą opowieścią, lecz jak się później okazuje nie najlepszą w całej produkcji, drugią opowieść pominąłem, z racji nie pasujących seyiuu oraz głupiego humoru. Lato (kokoro) jest historią może i oryginalną, ale osobiście zostałem przez nią boleśnie znudzony.
„Biegnij Melosie” prowadzi nas przez nieco chaotycznie zbudowaną historię tego samego autora, co „koniec człowieczeństwa” (pierwsze cztery odcinki) i…tak, ta historia jest bardzo potężna, a jej siła, to jedna końcowa scena, która niewątpliwie wzrusza i prawie wyciska łzy, prawie, bo jest zbyt krótka. Aczkolwiek anime udowadnia nam i po raz drugi, że zbieranie części opowieści, i sumowanie ich jedną niemą sceną na sam koniec potrafi pokazać swoje, koniec opowieści piekło, nieco powiązanej z pajęczą nicią, sprawił, że gapiłem się w ending i przebudziłem dopiero jak „się coś cicho zrobiło” czując jak łzy spływają mi wciąż po twarzy…co, nic ważnego nie ma w opisie? Nie miało, obejrzyjcie, powinniście, no chyba że nie lubicie animowanych produkcji, które są inteligentnymi i udanymi ekranizacjami książek, (wyjątek pełni Sakura no Mori no Mankai no Nie Kochamy Naczelnej Terrorystki Forum które raczej kilka osób pominie…)
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2010-04-20, 17:44   

na prośbę MachaK, lista powtórzeń w epizodach FMA:B:
1 odcinek pokazowy...krótka historia nic nie wnosząca, można mu nawet dać numerek 0

2-14 epizody początkowe anime, w dużej mierze powtórki, parę nowych głupich żartów i przypomnienie kilku podstaw historii

15-32 mogą posiadać drobne elementy powtórek, wciąż przedstawione w inny sposób niż wcześniej, zawierają jednak wątki których nie było w FMA w ogóle, a są o wiele ważniejsze od poprzedniej serii, anime staje się całkiem spójne z mangą w porównaniu z pierwszą serią

33-63 w 33 odcinku bohaterowie trafiają do fortu Briggs oraz poznają siostrę majora Amstronga. dalej nie ma już żadnego elementu który był już "kiedyśtam w FMA" oprócz odcinka 43 "The Abbyss" gdzie w ciągu jakiś 8 minut zostaje streszczona akcja z miastem-kopalnią

odc. 53 - po tym pokazie charakteru można zakochać się w Envym, albo Royu...sami się zresztą przekonacie.

odc. 54-63 będą ukazywać się raz w tygodniu do końca anime, chwilowo jednak seria została wyemitowana tylko do 53
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2010-05-19, 22:29   

Mógłby mi ktoś napisać co nieco o anime na podstawie gier Tekken?
Dziś przypadkowo przyuważyłem na twardzielu laptopa mojej siostry film o tymże tytule.
Pierwsza myśl - pewnie jakaś co najwyżej średnia ekranizacja (ale z żywymi aktorami i "komputerowymi" efektami specjalnymi), o której słyszeli tylko fani.
Jakież moje zdziwienie było, kiedy się okazało, że film jest z 1997 roku i jest to właśnie anime.
Obejrzałem kilka kawałków i chciałem zapytać czy ktoś z forum miał styczność z tym tytułem, i czy warto poświęcić temu czas?
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-05-19, 22:51   

Ja nie miałem ale chętnie bym zobaczył, dasz jakieś screeny by kreskę zobaczyć :?:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2010-05-19, 23:10   

Info o filmie (właściwie to się nazywa "Tekken: The Motion Picture")
http://www.imdb.com/title/tt0272880/
http://www.tekkenpedia.co..._Motion_Picture

Tutaj widać kilka kadrów

Trailer

Pierwsza część z filmu na youtube
_________________
Deal with it.
Ostatnio zmieniony przez Ebenezer Meshullam 2010-05-19, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2010-05-19, 23:14   

Tutaj macie cały film na sevenload z napisami, ja całego nie oglądałem, ale sprawdziłem czy działa i pierwsze 3min plus kilka przeskoków potwierdza sprawność.

Tekken TMP
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-05-20, 23:12   

Zawiodłem się pomijając zupełne odebranie klimatu poprzez tragiczny angielski dubbing to jak na anime wzorowanym bijatyką było jej raczej mało. No i brak lub znikomy udział wielu ciekawych postaci.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-06-19, 00:00   

Bardzo mi sie podoba horror, kryminał Higurashi no Naku Koro ni Pomijając pierwszy odcinek pozorujący bardziej komedie, to anime bardzo wciąga. Obejrzałem pierwsze 5 odcinków i jestem bardzo zadowolony pomimo rzeźni która się odbyła po czym nagle ja pominięto :-/ Ale to być może wyjaśni się we kolejnych odcinkach.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-19, 08:31   

Tu nic się nie wyjaśnia, to anime ma specyficzną budowę
Komedia -> masakra -> nowa wersja zdarzeń złożona z komedii + masakry -> i tak w kółko.
Druga seria ma ponoć coś tłumaczyć ale nie jestem tego pewien bo nie przebiłem się przez całą, jak dla mnie HnNKn jest za mało straszne, a zbyt wstrętne.

Za to jest bliźniacza seria,Umeiko no naku koro ni która podchodzi do kryminału i utrzymuje się jednej linii fabularnej.
Dla odróżnienia mamy w niej ludzi zamkniętych przez sztorm na wyspie, którzy szukają skarbu, i tak długo jak go nie znajdą, wiedźma ma zabijać każdego z nich, jednego po drugim. polecam obejrzeć, jak skończysz z seriami Higurashi
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-06-19, 11:56   

Cytat:
Komedia -> masakra -> nowa wersja zdarzeń złożona z komedii + masakry -> i tak w kółko.

To by się zgadzało jeszcze nie dotarłem do połowy serii a już zaczyna się trzecia wersja wydarzeń. Ciekawe skąd pomysł na taka właśnie formę anime.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-19, 12:00   

podstawowo to anime miało robić za eksperyment, i udał się świetnie, każda wersja zdarzeń dodaje coś nowego do tego co wiemy, więc za razem, możemy później próbować rozwiązań konkretne sprawy z danej wersji. Jedyny problem jest taki, że czasami informacje się wykluczają.

Jak będziesz oglądał to powiedz gdzie się zaczyna a gdzie kończy 4 wersja wydarzeń, to może potem obejrzę do końca
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-06-22, 16:39   

Tylko główni bohaterowie z klubu i policjant są zawsze tymi samymi osobami (choć nie do końca), postacie poboczne zachowują tylko nazwiska ale pełnią inne funkcje :-/ strasznie to miesza w bani.
Naprawdę warto obejrzeć : :mrgreen:

Vogel Serapel napisał/a:
Jak będziesz oglądał to powiedz gdzie się zaczyna a gdzie kończy 4 wersja wydarzeń, to może potem obejrzę do końca

Zaczyna się w czternastym odcinku, ale ze dopiero do niego dotarłem to nie wiem jeszcze gdzie se zakończy. Z każdą wersją faktycznie otrzymujemy więcej informacji ale wraz z tym sprawa staje się tylko bardziej skomplikowana :-/
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-22, 20:19   

Obama i Hilary w Yattamanie: http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...LbXB915lwk&NR=1
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-06-25, 18:25   

Rey składając to wszystko do kupy i pomijając to, że w niemal każdej wersji kto inny mordował i ofiary tez się zmieniały (choć tu znacznie mniejsza rotacja) to da się całkiem jasne rozwiązanie całości ułożyć. Szczególnie pomocne są dwie ostatnie wersje, chyba 8 ostatnich odcinków.

Zabieram się teraz za sezon drugi
http://kreskowki.fani.pl/...drugi-sezon/511
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2010-07-10, 09:11   

Takie pytanie - kojarzy ktoś "Wolf Rain"? I ewentualnie gdzie spolszczenie można znaleźć.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum