Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pyriel
2007-08-10, 12:51
Rangi - dyskusja

W jakim języku powinny być nazwy poszczególnych rang?
Język polski
73%
 73%  [ 61 ]
Język angielski
12%
 12%  [ 10 ]
Nie ma to znaczenia
14%
 14%  [ 12 ]
Głosowań: 83
Wszystkich Głosów: 83

Autor Wiadomość
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2010-08-11, 07:03   

Przeczytałem teraz kilka przypadkowych postów i wpadłem na pewien pomysł.
Otóż może nie powinno być zmiany dostępnej wcale, a za to dołożyć jeden dział; mianowicie PBF. Wtedy toczyłoby się bitewki podobne do tych z disa. Każdy user składał by sobie drużynę, a potem by walczył. Trafienia można ustalać poprzez rzuty na Chacie k100 przy czym na tą chwilę muszą być trzy osoby, które je potwierdzą. Cała zabawa by się odbywała tak jak w grze, czyli 1 dzień to 1 dzień, w którym można podjąć się wędrówki i maksymalnie 3ech walk(?).

PS. Zanim zaczniecie wieszać psy zauważcie iż kilkanaście osób stale zagląda na forum i być może to jakoś urozmaici obecność na nim.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-08-11, 08:13   

Swojego czasu była propozycja grania DH w ten sposób i ustalenia jakichś wynikających z walk i zwycięstw profitów.
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-08-11, 08:21   

A gdyby tak w ten sposób rozgrywać jakąś uproszczoną wersję DH? Z drużynami znanymi z DH, ale już pod wodzą stricte disowych bohaterów. Userzy losowali by poziom drużyn oraz bohaterów, dobierali składy wedle własnego uznania - stosownie do poziomu - i toczyli takie bitwy. Każda wygrana bitwa to jeden post w dziale PBF, czyli extra "doświadczenie" potrzebne do awansu wg Tabeli Rang :)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-08-11, 08:28   

Ja myślę, że granie na uproszczonej wersji nie jest żadnym problemem. Kwestia tego jak to rozwiązać, bo ja zrozumiałem Czapę w taki sposób, że każda osoba ma jedną drużynę (ew. kilka) robionych na 1lv i w walkach z innymi graczami ją ekspa. W sumie tutaj powraca kwestia Item Shopu, gdyby go wprowadzić i nagradzać ludzi za zwycięstwa punktami, to mogliby sobie za nie kupować artefakty itp. żeby ekwipować swoim dowódcom przed takimi bitwami.

EDIT: No i zdaje się Czapa chciał limitować rangi nie postami, tylko jakąś formą ekspa za wygrywanie tych walk.
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-08-11, 09:08   

Ja to widziałbym właśnie w takiej formie. Robienie drużyny na 1 lvl i disowe jej expienie przez x dni jest procesem długim, żmudnym i może się w końcu znudzić (a wiadomo jacy są nasi userzy :P), a pojedyncze bitwy z losowanymi poziomami jednostek i bohów są szybkie. Poza tym można wykorzystać w ciągu dziennego limitu kilka ustawień ;)

W każdym bądź razie w żadnym wypadku nie utrącałbym postowego systemu rang, a potraktował PBF jako ciekawy dodatek, nomen omen - powiązany wreszcie z item shopem. Bo np. bohów można posiadać na stałe.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-08-11, 09:18   

Cytat:
W każdym bądź razie w żadnym wypadku nie utrącałbym postowego systemu rang, a potraktował PBF jako ciekawy dodatek, nomen omen - powiązany wreszcie z item shopem. Bo np. bohów można posiadać na stałe.

I z tym się zgadzam, bo jak dla mnie, ograniczenie userom możliwości awansowania tylko do gry, na którą nie zawsze mają czas i chęci, było by przegięciem.

Nadal jednak proponuję się zastanowić jak ma wyglądać podbijanie rangi w praktyce.
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-08-11, 09:20   

Gdybyś chciał dawać "kupowalnych" bohaterów, to musiałoby zostać jedno z rozwiązań wprowadzone:
a) każdy dostaje pakiet bohów na 1lv i walczy takimi jakich ma, tzn. niezależnie od poziomu wylosowanego są tacy jakich ma się w posiadaniu
b)można kupować bohaterów i dysponować im umiejkami (w sensie wiedza o artefaktach itp) oraz przedmiotami i decydować, czy bierzemy "gołego" zgodnego z losowaniem czy swojego

EDIT: w sumie to pewnie i tak musiałbym Ellego złapać pod pachę i dokładnie rozpisać regulamin dla tego wszystkiego jakby miało być wprowadzane, ale od razu mówię, że bez cash moda i item shopu nawet nie ma się co w to bawić, bo będzie całkowity brak progresu wraz z kolejnymi walkami.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum