Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vogel
2009-05-01, 09:08
Film
Autor Wiadomość
DeanDun 
Adept
Elficki Złodziej



Wiek: 24
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 19
Skąd: Zaczarowany las
Wysłany: 2010-11-20, 19:03   

Ja polecam :
Lustro ( horror)
Oszukać Przeznaczenie 4 (horror)
Zakochany Wilczek (Dla dzieci)
Silent Hill (według mnie lekki horror)
Jak wytresować smoka? (dla dzieci)
Kochaj i Tańcz (muzyczny, musical)
_________________
ZA PRZYMIERZE!!!
:elf:
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-11-20, 19:07   

Lustro ( horror)
Chyba Lustra.
Oszukać Przeznaczenie 4 (horror)
Poleciłbym pierwszą część potem to już tylko sieczka nad którą nie trzeba poświęcić nawet minuty na myślenie.
Zakochany Wilczek (Dla dzieci)
To raczej do tematu o kreskówkach
Silent Hill (według mnie lekki horror)
Trudny, słaby, NUDNY
Jak wytresować smoka? (dla dzieci)
To do bajek obok Kapturka.
Kochaj i Tańcz (muzyczny, musical)
Bez komentarza.

A tak poza konkursem to poza tytułami tu trzeba zamieszczać argumenty.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2010-11-20, 21:05   

No nie, co do Silent Hill bym się posprzeczał. Na mnie ten film zrobił pozytywne wrażenie.
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-20, 22:59   

Mi też bardzo się podobał, w szczególności w porównaniu z "horrorami", które wychodzą już od kilku lat.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2010-11-20, 23:50   

"Incepcja" - ^^' Miodzio film, w skrócie taki senny matrix :-P No i fajnie się kończy, nie to co w matrixie :devil:
Christopher Nolan jest moim ulubionym reżyserem ostatnio ;-) A i DiCaprio choć tak uroczo mi się z niego szydziło w Titanicu (no co... taki piękny chłoptaś z niższych ubogich klas...ciekawe kto był jego dentysta i dermatologiem :-P ), aktorsko daje radę, również w drugim filmie jaki chciałem polecić: "Wyspa tajemnic" (Shutter Island) bardzo zacny film, i trzyma w napięciu do samego końca :-D Doczy MNIE trzymał... 8-) Tak wiem - niedomyślny jestem noo....
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2010-12-15, 19:05   

Zwiastun nowych Piratów
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2010-12-27, 20:38   

Ostatnio oglądałem "Never Back Down" (po prostu walcz =o). Krótko - ok 18 letni chłopak przeprowadza się do nowego miasta. Zostaje pobity i zaczyna trenować, aby móc się zrewanżować. Jest to film fajny na piątkowe popołudnie. Miło się ogląda, ładna aktorka, przekazuje pozytywną energię. Jednak to inna klasa w porównaniu z chociażby z "Shutter Island" czy "Incepcja".
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Samurai Lum 
Wtajemniczony
Wędrowny Czaroznawca



Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: Damnaror
Wysłany: 2011-02-13, 17:35   

W ciągu ostatnich ferii obejrzałem 3 filmy w kinie:

"Tron: Dziedzictwo"- przejście z realu do wirtualu? Czemu nie! Chociaż jeżeli wolisz bardziej realistyczną fantastykę, to na jeden raz w zupełności wystarczy, tak jak z "Matrixem".
"Jak zostać królem"- gorąco polecam, naprawdę świetne! Be-be-be-be-berty przezwycięża własną słabość(jąkanie się), kiedy jego brat David abdykuje na rzecz wyżej wspomnianego księcia Yorku. A wojna na horyzoncie, bo to lata 20. ubiegłego wieku!
"Polowanie na czarownice"- całkiem niezłe jak na umagicznioną wersję XIV wieku. BTW nie jest to całkiem polowanie, a czarownica okazuje się być nie wiedźmą, tylko czymś potężniejszym...

Odnośnie zaś Incepcji, to mózg mi się gotował, nie wiedziałem "z czym to się je". Cóż, a moja siostra-studentka(której tak się spodobał ten film, że oglądała go w kinie prawie dziesięć razy) uprzedziła mnie, że to film "na rozkminę"(choć nie sądziłem, że na aż tak tęgą). Nie mniej jednak ciekawy, polecam. Trzeba tylko odrobić najpierw zadanie domowe z kognitywistyki.
_________________
"For too long I've been parched of thirst and unable to quench it. Too long I've been starving to death and haven't died. I feel nothing. Not the wind on my face nor the spray of the sea. Nor the warmth of a woman's flesh."
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2011-02-13, 18:18   

Tron: Dziedzictwo jest dobrym remakem Tronu z przed 2000, jeśli komuś przeszkadzał brak koloru a lubił podstawkę powinien obejrzeć, nie ma tam większych różnic od oryginału.

Sanctum
Oglądałem wczoraj w kinie...średnio, bardzo średnio.
Film jest potwornie przewidywalny, nawet jeżeli dosyć realny (zwłaszcza co do tego jak ludzie w nim giną). Jednak ani drastyczne sceny nie są w nim pasjonujące i jest ich mało, tak samo nic nie nadrabia fabuły. Jedyną większą zaletą filmu był fakt że sceny są przepiękne. Nie licząc tych pod wodą.
Ach, no tak, to film o nurkowaniu.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-18, 01:57   

To jak mam polecić coś od siebie to powiem, że "Nostalgia Anioła" bardzo dobry film, zmusza do głębokich refleksji, nawołuje do wielu wartości, niesamowicie wzrusza, wycisza. Nad fabułą się nie będę rozpisywał, powiem tylko, że mówi o dramacie rodzinnym jakich pewno nie mało. Warto coś w tym stylu od czasu do czasu obejrzeć taki film, posiedzieć nad nim chwilę i zastanowić się nad jego przesłąniem, które jest niesamowite ;-)

Dorzucę jeszcze "Marzyciela" z johnym Deppem (moim ulubionym aktorem :-) )-film o cżłowieku żyjącym we własnym świecie, innym, a jednak na swój sposób bardzo fajnym, który nie boi się być sobą. Zdradzę tylko jeszcze, że odwołuje się do autora Piotrusia Pana :mrgreen:

Na koniec coś co większość na tym forum oglądała (jako iż starsi) ale może ktos nie widział- "Kruk"-film z synem Bruca Lee, genialny pod każdym względem, trzymający w napięciu z watrką akcją, na dodatek z przesłaniem. Nic tylko oglądać :-D

No i popieram to co napisał (w więszkości) Gaderic o filmie "Ciemność". Bardzo dobry film, chyba najlepszy horror jaki widziałem. Od początku do końca trzymający w napięciu, fabuła ciekawa (choć są momenty typowe ale tego nie da się uniknąć), cąłość napawa mrokiem oraz grozą. Krócej- warto obejrzeć.
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-02-18, 14:16   

Michal787 napisał/a:
To jak mam polecić coś od siebie to powiem, że "Nostalgia Anioła" bardzo dobry film, zmusza do głębokich refleksji, nawołuje do wielu wartości, niesamowicie wzrusza, wycisza. Nad fabułą się nie będę rozpisywał, powiem tylko, że mówi o dramacie rodzinnym jakich pewno nie mało. Warto coś w tym stylu od czasu do czasu obejrzeć taki film, posiedzieć nad nim chwilę i zastanowić się nad jego przesłaniem, które jest niesamowite ;-)

Zaznaczę jednak iż film może się spodobać ale to uczucie pojawia się dopiero wraz z napisami końcowymi.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-18, 22:54   

Nie wiem czy ktoś lubi tutaj podobną tematykę. Linkuje bo jestem pasjonatem i po części zmierzam właśnie w tym kierunku.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
To dopiero zwiastun, film niebawem się ukaże, sama zapowiedź zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-18, 23:49   

Zwiastun chwilami potrafi być jedynym co wydawać nam się będzie świetnym po obejrzeniu filmu. Ostatnio to modne zachęcić ludzi zwiastunem by później zanudzić resztą. No ale cóż tak to dziś jest... Ja szczerze to nieprzepadam za tego typu filmami ale myślę, że komuś moze przypadnie do gustu :)
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-19, 08:15   

Michal787 napisał/a:
Zwiastun chwilami potrafi być jedynym co wydawać nam się będzie świetnym po obejrzeniu filmu. Ostatnio to modne zachęcić ludzi zwiastunem by później zanudzić resztą.

W zasadzie to masz rację. Doskonale opisuje to sytuację związaną z filmem Harry Potter i insygnia śmierci... zwiastun cacy jak zawsze wedle schematu, ale gdy już przyszło obejrzeć film, ostro zalatywało amatorszczyzną. Praktycznie wszystko co mogło człowieka zająć widziałem na trailerze.

Mimo to co do zalinkowanego przeze mnie filmu żywię nieco większą nadzieję. Nakręcono go w oparciu o książkę, którą miałem przyjemność przeczytać. Wydaje mi się, że New Line Cinema można w pełni zaufać.
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-02-19, 11:15   

R.E.D. był świetny, polecam. Helen Mirren zagrała świetnie, Karl Urban również - tym razem napalam się na kolejny film z jego udziałem:

"Priest", luźno bazujący na koreańskim komiksie - występują Paul Bettany, Karl Urban, Maggie Q i Can Gigandet.

TRAILER:
http://www.youtube.com/watch?v=stAfEDSosXc


To nie będzie BARDZO dobry film, ale come oooon, Bettany i Urban w jednym filmie? Och <3
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-19, 15:14   

Aro, w mojej opinii trailery HP nie pokazywały jedynej rzeczy która mi się w tym filmie podobała - animacji do historii o trzech braciach :D Ja chcę żeby osoba za nią odpowiedzialna zrobiła ich więcej ^^
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-19, 22:39   

Vozu napisał/a:
Aro, w mojej opinii trailery HP nie pokazywały jedynej rzeczy która mi się w tym filmie podobała - animacji do historii o trzech braciach :D Ja chcę żeby osoba za nią odpowiedzialna zrobiła ich więcej ^^

O tak tak, zapomniałem o owym fragmencie. Zachwyciłem się tą animacją, z chęcią zobaczyłbym jakąś dłuższą opowieść wykonaną w podobnej szacie graficznej. Dla niewtajemniczonych daję link, niestety jakość pozostawia wiele do życzenia :
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-19, 23:32   

Jak już oglądać, to ten link: http://www.youtube.com/wa...feature=related :-P
Idzie wprawdzie w innej kolejności niż na filmie, ale jakoś jest świetna, plus zamiast recytacji z filmu mamy wspaniały utwór muzyczny zainspirowany historią (a właściwie ją opowiadający).
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-20, 09:05   

Zaskakujące, z tak prostej opowiastki dało się upleść tak piękną animację. Ukłon w stronę artysty.

Zastanawiałem się jak wyglądałaby cała książka wykonana takiej właśnie szacie. Być może środowisko zafascynowane efektami specjalnymi filmu i zwolennicy na siłę wplatanego tam PoWaŻnEgO charakteru zbulwersowali by się okrutnie. Może po dłuższym czasie ta czerń okazałaby się męcząca, w każdym bądź razie nie dla mnie…
Moim zdaniem opowieść o Potterze od samego początku miała nieco komiczny, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa - charakter. Możliwe, że byłby to ciekawy zabieg niestety pozostający w mojej strefie marzeń.
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-20, 12:57   

Ostatnio jest moda na takie animacje, co jak dla mnie bardzo fajnie wróży. Ostatnio też była co prawda lekko inaczej wykonana, jednak też fajnie zrobiona historyjka w Hellboy 2: Złota Armia. Moze nie było to tak efektowne ale mi się osobiście podobało. Niestety nie mogę go niegdzie znaleźć :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum