Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nagash ep Shogu
2010-06-24, 23:10
Mapa Nevendaar
Autor Wiadomość
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
  Wysłany: 2007-01-10, 23:47   Mapa Nevendaar

Mam pytanie. Na oficialnym forum gry udało mi sie znalezc cos na temat konkursu na mape Nevendarr. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktoś wytłumaczył mi o co dokładnie chodzi i czy to jeszcze aktualne? Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Athelle 2007-03-22, 23:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-01-11, 00:23   

Konkurs ten już dość dawno został ogłoszony i nie orientuje się za bardzo co do jego aktualności, a chodzi w nim o to, aby stworzyć/narysować własnej koncepcji mapę Nevendarr. Najciekawsza zostanie przedyskutowana i być może dodana do gry. Aby została wogóle uwzględniona podczas "konkursu" musi być w miarę dokładna(nie może być to zarys/szkic), ale bez przesady ;-) . Konkurs powstał dla tego iż developerzy chcą dodać mapę Nevendaar to gry a że gra jest robiona dla graczy więc od graczy(czyli nas) chcieli dowiedzieć się jakie są nasze propozycje takich map.
Skoro temat ten został już założony, to proponuje, jeśli macie jakiś ciekawy projekt którym chcielibyście się pochwalić, to wrzucajcie je tu.
 
 
 
Elledan91
Gość
Wysłany: 2007-01-11, 00:52   

Jezeli o mnie chodzi to jestem w trakcie umieszczania poszczególnych lokacji na mapie. Chodzi o stolice, pasma górskie, miasta. Jednak moja wiedza o świecie Nevendarr jest nie wielka, wiec prosilbym o pomoc.:) Np. Mógłby mi ktos powiedziec jak nazywały sie Stolice? Jedyne co udało mi sie znalezc to stolica Górskich Klanów, ale z reszta mam problemy.Będe wszieczny za kazda pomoc. :) Pozdrawiam!!!
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2007-01-20, 16:37   

W każdej misji stolica inaczej się nazywa :) A więc rusz głową, rusz fantazją ;)
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
Wysłany: 2007-01-23, 10:51   

Trzeba przechodzić kampanie spisywać nazwy miast i stolic, które pełnią właściwie role twierdz obronnych. Nazwe głównej stolicy znajdziesz w misji w której trzeba zabić Uthera
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pyriel 2007-02-24, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2007-01-24, 16:36   

To wlasnie zaczelem robic. Jednak nazwa miasta Imperium w ostatniej misji jest taka sama jak w kilku innych, wczesniejszych misjach. Nazwy mniejszych miast tez sie powtarzaja wiec najprawdopodobniej bede musial wymyslic sam. :( Pozdrawiam!!!
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-02-11, 09:41   

Z tego co wiem mapa już jest jako tako zrobiona, znaczy był ten konkurs ale już dość dawno i chyba mapa została wybrana, ale pewnie z małymi zmianami, w każdym razie ma być podobno bardzo duża, ale kamapanie mają się dziać tylko na jej części, nie na całej mapie
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-02-11, 21:27   

Jestem nowy na forum, witam wszystkich :-)

Od siebie dodam, iż świetnie byłoby, gdyby producent dorzucił taką mape w pudełku z grą, jak to miało miejsce w przypadku BG czy IWD. To byłaby wspaniała sprawa.
 
 
Ryba
Chłop


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-02-11, 21:31   

Ech to był mój post ale coś mi sie przeglądarka psuje. W każdym razie Witam ponownie :-P
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2007-02-14, 19:56   

A wiec to trwalo troche dluzej niz tydzien. Powodow jest duzo.

Co do mapki to rysowalem sam na A3 i niestety narazie nie moge zeskanowac tak jak bym chcial. Na zywo wyglada lepiej. Chcialbym odrazu dodac ze na mapie brakuje jeszcze wielu lokacji ktore z chceciam dodam na wiekszym formacie.



Uwagi mile widziane. :)
Pozdrawiam!!!

Nevendarr cz. 2.jpg
Plik ściągnięto 453 raz(y) 112,61 KB

Nevendarr cz.1.jpg
Plik ściągnięto 455 raz(y) 135,13 KB

_________________

Ostatnio zmieniony przez Ancalagon the Black 2007-03-16, 19:49, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
 
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-03-12, 18:49   

Mapka naprawdę ciekawie wygląda, jednak ciężko się wypowiedzieć szczegółowo na jej temat gdyż trochę niewyraźnie jest zeskanowana, podczas skanowania jest dostępna(nie pamiętam już dokładnie) funkcja "automatyczna korekcja koloru", powinno to uwidocznić kontury, bo w tym momęcie, chciałbym się wypowiedzieć np: na temat nazw lokacje, stolic, ale za bardzo nie mam jak. Ogólnie, te wyraźne nazwy, kształt mapki (jak już wyżej wspomniałem) bardzo mi się podoba, i zapewne ta mniej widoczna część jest również ciekawa, dlatego żeby skomentować ją dokładnie poczekam na lepszy skan ;-)
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2007-03-13, 19:12   

Za wasza rada udalo mi sie umiescic mapke na stronie internetowej :)

http://www.fotosik.pl/pok...24efe0da6f.html

http://www.fotosik.pl/pok...24efe0da6f.html

Licze na liczne komentarze i uwagi (poprawki)
Pozdrawiam :)!!!
_________________

 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
  Wysłany: 2007-03-13, 22:18   

No jestem pod wrażenie, choć jeśli chopdzi po przejście kapanii to mam to już dawno za sobą więc nie moge jej ocenić pod względem wierności. Ale jeśli o mnie chodzi to fajna mapka z zaznoczoną większością ważnych miejsc /nie widze wieży kościeja/.
Jeśli chodzi o dokładne odwzorowanie Nevendaaru to nie jest tak łatwo. Programiści nie skonstruowali jakiegoś konkretnego lądu i miejsc raczej jest to poprostu skupisko wątkóe rozgrywających się w różnych częściach świata, poza BE gdzie Elfy przemierzają poprostu kawał lądu.
Aby skonstruować naprawdę wierną mapę trzeba by na nią przeznaczyć więcej miejsca i wziąść pod uwagę również Apostołów.
Pomimo wszystko mapa mi się podoba i jest udana. Gratuluję twórcy, a ponieważ powoli sobie odświerzam historię wielkichj bitem może wkrótce dopisze kolejny komentarz.
_________________

 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2007-03-21, 20:33   

Dzieki Pyriel za komentarz :) Jestes narazie jedyny (oprocz pana Ancalagona ktoremu tez dziekuje) Jezeli chodzi o aspekt historyczny to staralem sie zaznaczyc tylko najwazniejsze lokacje. Mapka jest ustawiona pod Bunt Elfów ktory byl najlatwiejszy do oddania na niej.
_________________

 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-03-28, 11:34   

Mapa całkiem niezła, choć ja uważam że Nevendaar powinien być większy.

ALe jednak ciężko narysować mapę Nevendaar, bo jak wspomniał Pyriel trzeba brać pod uwagę wszyskie części, mimo to i tak nie ułatwi zbytnio pracy, no i jeszcze penie trójka namiesza.
_________________
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2007-03-28, 16:39   

:!: Ze ci sie chcialo robic :D Bardzo fajna mapka, podoba mi się :) Nie mogłem tylko znaleść stolicy Legionów i Hord :>
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-03-29, 09:51   

No ale po co wyglad jakies mapy? w jedynce i dwojce nie bylo wogole przedstawione zarysy kontynentow i bylo ok. zreszta i tak to jest niepotrzebne ,jezeli w samej grze nie bedzie wykorzystywany podglad na mape swiata. Chyba ze bedzie, a ja mam nieswieze informacje :oops:
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2007-03-29, 13:41   

Hmm... Fajnie by było przejmować te punkty strategiczne na całej mapie... Myślę, że przed misją powinna być pokazywana mapa i gdzie się znajdujemy oraz terytoria, jakie my zajelismy i nasi przeciwnicy.... Tylko czy to nie będzie zbyt strategiczne ? Myśle ze nie, przecież jest to strategia :)
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-03-29, 15:01   

Musieli by wprowadzic patent z podbijaniem sosiednich krain. Powiedzmy cos takiego jak w war40k dow. Poruszamy sie glownymi wojskami po mapie swiata, a kiedy chcemy podbic dana kraine, to "przeskakujemy" na obraz rozgrywki znany z poprzednich czesci. Hmm ,mysle ze nawet fajnie by bylo...
 
 
 
Zodd 
Rycerz piekieł
Aktywny palacz



Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-29, 15:43   

Chodzi o coś w podobie kampanii Warlords Battlecry II lub KKnD2? Dobrze rozumiem?
_________________
We don't need no education!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum