Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ortografia na forum - WAŻNE!
Autor Wiadomość
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-10-09, 16:06   Ortografia na forum - WAŻNE!

I mała informacja od Złej Cioci R'edzi:

Przykład (fikcyjny)

Nagash ep Shogu napisał/a:
odkużać znurzenie stódniuwka


będzie poprawiane tak:

Nagash ep Shogu napisał/a:
odkurzać znużenie studniówka


i zaznaczane TAKIM WŁAŚNIE OHYDNYM KOLORKIEM, jeśli będą to błędy wielokrotne, rażące lub w inny sposób psujące mi wystrój wnętrza. Tak więc jeśli nie chcecie mieć tutaj literek jak z forum o kucykach Pony, zastanówcie się dwa razy przed umieszczeniem tekstu, bo to nie chat, tylko forum. Literówek poprawiać nie chcę, chyba że post będzie absolutnie nieczytelny, ale wtedy zwyczajnie zaszaleję ze swoim umiłowaniem władzy i skasuję.

Dla całej reszty - jestem Zła Ciocia R'edzia Wyznawczyni Słownika, podpisuję się obiema rączkami pod wszystkim, co może posłużyć jako narzędzie do uciskania szaraczków.

Powaga - Wasze posty są Waszą wizytówką - ale też wizytówką tego forum. Jak myślą o Nas Goście, widząc chmary błędów nad którymi nic nie ma władzy, bo na forum jest wolność?

Temat zostanie przeniesiony, jeszcze nie wiem gdzie, ale gdzieś, gdzie wszyscy go zobaczą, a potem zamknięty. Wszelkie hymny pochwalne na PM albo na GG.

Życzę państwu miłego postowania - Ciocia R'edzia.
_________________

Ostatnio zmieniony przez R'edoa Yevonea 2007-11-08, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-10-09, 21:22   

R'edoa napisał/a:
I mała informacja od Naczelnego Ortografika Forum, czyli nie chwaląc się zbytnio, MNIE.
[...]
i zaznaczane TAKIM WŁAŚNIE OHYDNYM KOLORKIEM, więc jeśli nie chcecie mieć tutaj literek jak z forum o kucykach Pony, zastanówcie się dwa razy przed umieszczeniem tekstu. Literówek poprawiać nie chcę, chyba że post będzie absolutnie nieczytelny, ale wtedy uradzimy z innymi władnymi, czy go po prostu nie skasować.


Wydaje mi się że poprawianie w postach błędów ortograficznych nie jest najlepszym pomysłem, bardzo czasochłonne i jednocześnie mało motywujące delikwentów do poprawienia się na przyszłość w tej kwestii, sam fiolet w postach też nie wygląda za estetycznie :-P , i tu z pomocą przychodzą ostrzeżenia, a że sam obowiązek pisania zgodnie zasadami ortografii jest uwzględniony w regulaminie, możesz je w tym przypadku bez problemu stosować. Jeżeli użytkownikowi naprawdę zależy na tym aby się tu udzielać to po 1-2 ostrzeżeniach mocno się zastanowi pisząc kolejnego posta z błędami, a jeśli mu nie zależy to i tak prędzej czy później ban był by nieunikniony. Taka metoda osobiście wydaje mi się najskuteczniejsza ale jako naczelny Ortografik Forum sama zdecyduj która metoda jest skuteczniejsza a przede wszystkim wygodniejsza dla Ciebie ;-)
_________________

 
 
 
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-10-09, 23:29   

Spellcaster napisał/a:
Za błędy ortograficzne ma być ost (z tego co przeczytałem) ? Chroń mnie mortis! Bezsensu...


A przepraszam bardzo myślałeś że co, będą dawane punkty "pochwały" :?: Moderatorzy maja ciekawsze zajęcia niż ciągłe upominanie i poprawianie, to nie jest przedszkole. Jeśli rzeczywiście masz problemy z ortografią to niestety musisz się trochę wysilić przepuszczając tekst np: przez worda, już nie mówiąc że np: Mfirefox poprawia błędy na bieżąco podczas pisaania postu, podkreślając je na czerwono, więc problemu z tym akurat wogule nie powinno być. Zresztą starając się tutaj pisać poprawnie tylko zyskasz, w przyszłości na pewno przyda Ci się umiejętnąść poprawnego pisania, nikt Ci tu na złość nie chce robić ;-)

Spellcaster napisał/a:
Każdemu się zdarza literówka, może mu wyjść z głowy jak się coś piszę , źle mu się złoży w poście gramatyka itp, dawać za to ost jest bez sensu.


Wiadomo, dlatego nikt tutaj za pojedyńcze literówki ostrzeżeniem karał nie będzie, chodzi mi o notoryczne błędy.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum