Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub dobrej książki
Autor Wiadomość
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2007-04-05, 12:15   Klub dobrej książki

W tym temacie możecie polecac swoje ulubione pozycje nie tylko z gatunku s-f, fantasy.
Na poczatek polecam sage o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie autorstwa Jacka Piekary. W cykl skladaja sie nastepujace czesci - Sluga bozy, Mlot na czarownice, Miecz aniolow, Lowcy dusz ( w przygotowaniu jest kolejna czesc). W zasadzie jest to powiesc sredniowieczna z akcentami o demonach itp. Nie znajdziecie tam zadnych elfow, krasnoludow ,czy orkow. Niemniej saga zalicza sie do polskiej fantastyki. Ukazuje brutalny, brudny swiat pograzony w mroku sredniowiecza. Jak ktos czytal sage o wiedzminie, to te pozycje sa utrzymane w podobnym tonie. szczerze polecam !

Ps. na jeden post - jedna pozycja wystarczy ( aby dyskusja nie skonczyla sie na 6 postach :-P )
 
 
 
Zodd 
Rycerz piekieł
Aktywny palacz



Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-04-07, 02:08   

Na razie w ręce wpadł mi tylko "Sługa boży" i przyznaję, że czyta się bardzo przyjemnie :P Ja polecam trylogię Sapkowskiego - "Narrenturm", "Boży bojownicy" i "Lux perpetua" :) no i oczywiście całą bandę Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a :3 Pewnie wszyscy już to czytaliście ale co tam :P ktoś MUSI to wpisać >:)
_________________
We don't need no education!
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-04-07, 09:29   

Narreturm i Bozych bojownikow mam i zamierzam do nich przysiąść jak tylko skoncze przygody Gotreka i Felixa ( to Warhammer ) - rowniez polecam. Co do Terrego, to przeczytalem Warstwy wszechswiata i powiem szczerze ze kicha. Nie wciagnal mnie klimat ( nie lubie takich poplatanych swiatow). Wszyscy to zachwalaja, ale jakos mi nie podeszlo. Moze w przyszlosci obczaje kilka kolejnych tomow i akcja sie lepiej rozwinie...
 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
Wysłany: 2007-04-08, 15:31   

Lux perpetua jeszcze nie czytałem ale tomy poprzednie jak najbardziej polecam.
Co do Świata Dysku Terry'ego Pratchett'a to jakoś źle mi to się kojarzy nie wiem jednak z czym :( Zawsze gdy widzę książki z tej serii to coś mnie od nich odpycha :(

Ja polecam książkę Stephena Kinga pt: "Desperacja"
Górnicze miasteczko Desperacja niegdyś kipiące życiem, od pewnego czasu sprawia wrażenie opuszczonego przez mieszkańców. Zostały tylko kojoty, węże, skorpiony i wyszołowy... oraz miejscowy policjant Collie Entaghian. Podróżni jacy trafili tuzrządzeniem losunigdy nie dotrą do celu swej podrózy, a ich przeznaczeniem będzie poznać prawdziwy sens słowa "desperacja"
Świetna książka w której akcja przechodzi z sensacji do pierwszorzędnego horroru. Idealna pozycja dla ludzi którzy lubią gdy akcja staje tym bardziej skąplikowana im więcej prawdy odkrywają boohaterowie.
Dużą rolę odgrywa tu Bód i ciekawie ukazana jest ludzka wolna wola.
Naprawdę polcam.
_________________

 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-04-09, 10:20   

Czytalem Desperacje, nawet fajna. Film na podstawie tej powiesci - stanowczo odradzam !!!
Hmm, a zeby nie offtopowac - polecam ksiazeczki z serii Forgotten Realms ( ale nie wszystkie). Chyba najlepsze sa o Drizzdzie - mrocznym elfie. Ostatnio widzialem ze zrobili polaczenie - Trylogie Mrocznego Elfa polaczyli z Trylogia Lodowego Wichru ( czy jakos tak) i w ten sposob historia o mrocznym elfie ma lacznie 6 tomow.
 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
Wysłany: 2007-04-09, 11:23   

A tak może jakieś tytuły i krótkie wprowadzenie, o czym to jest?

Wspominam złote czasy pracy dla Tesco Polska /13 miesięcy w serwisie gwarancyjnym/ to przypomina mi się sporo książek, które tam przeczytałem. Często odwiedzałem bibliotekę licząc na to, że wpadnie mi w oko jakaś książka i znalazłem. Jedna zakurzona półka zapełniona małymi /nieco mniejsze niż A5/, rzadko mającymi więcej niż 200 stron horrorami. Przeczytałem wszystkie jedne były tego warte a do dokończenia innych musiałem się zmuszać. Jedna jednaj naprawdę mi się spodobała i chcę ją polecić jest to „Las” autorstwa
Guy N. Smitha.
Pewna dziewczyna wracając z dyskoteki popełniła największy błąd w życiu, przyjęła propozycję przejażdżki z nieznajomym. Chwilę później, naga i przerażona, szukała schronienia pomiędzy drzewami. Za sobą słyszała przyśpieszony oddech gwałciciela. Przed nią zaś otwierała się otchłań po stokroć gorszego koszmaru.
Tak rozpoczyna się historia koszmaru kilkorga bohaterów, którzy byli zmuszeni wkroczyć do tajemniczego i starego lasu. Lasu, w którym czas zatrzymał się w kilku tragicznych momentach swej historii.
Historia jest bardzo fajnie opisana, fabuła komplikuje się w miarę rozwoju sytuacji, a czytający jest świadkiem naprawdę makabrycznych scen.
_________________

 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-04-20, 11:04   

Jeśli naprawdę chcecie przeczytać porządną książkę z najwyższej półki to polecam wam choćby:
"Malazanską Księgę Poległych" by Erikson Steven
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-04-20, 11:22   

O czym to? opisz krotko gatunek i ogolne info
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-04-20, 16:18   

Jak to się mówi... google is your best friend... ale specjalnie dla P@weł here you go:
recenzja

recenzja2
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-04, 10:48   

Wlasnie sobie czytam teraz "Pierwszy i Jedyny z Tanith" ( Duchy Gaunta tom 1) Dana Abnetta z serii warhammer 40k. Jezeli ktos lubi mroczne opowiesci o wojnach z przyszlosci, to szczerze polecam. IMO Dan Abnett ma lepszy styl niz William King, wiec jak chcecie poczytac cos z "czterdziestki" ( Warhammer 40000) to polecam ksiażki tego pierwszego autora.
 
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2007-05-16, 22:10   

Ja polecam książkę Ostatni Legion Valerio Massimo Manfrediego

Tyle razy już pisałem poza tytułem i autorem warto by jakieś info odnośnie treści dać
Pyriel


Powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w V wieku w Europie opanowanej przez barbarzyńców. W roku 476 barbarzyński król Odoaker detronizuje ostatniego cesarza rzymskiego, trzynastoletniego Romulusa Augustulusa, po czym zsyła go na Capri. Niebawem garstka wiernych legionistów uwalnia chłopca wraz z jego celtyckim nauczycielem...
Reszty dowiecie się jeśli przeczytacie :mrgreen:
Wkrótce będzie ekranizacja tej książki (mojej ulubionej :mrgreen: )
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
Ostatnio zmieniony przez Pyriel 2007-05-16, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-05-29, 14:20   

Świata dysku nie trawię. Nie ten typ humoru chyba. Za to polecam zbiór opowiadań J. Piekary "Świat jest pełen chętnych suk" - tytuł beznadziejny, ale zawartość dobra. Tego samego autora "Przenajświętsza Rzeczpospolita" - zapowiadało się dobrze, nawet rewelacyjnie, a wyszła taka kicha, takie połączenie wulgaryzmów, obrzydliwości i partactwa, że aż się nie chce wierzyć, że to Piekara. Dla tych, którzy po książce oczekują chlustających wymiotów.

A propos. Zbiór wczesnych opowiadań S. Kinga "Nocna zmiana" i "Wszystko jest względne". Dobra rzecz. Z grozy "Mity Chtuhlu" i inne dzieła Lovecrafta, mocna rzecz, po jednym opowiadanku miałam nielichego stracha. Poza tym Graham Masterton("Wyklęty", polecam!!!)

Jak przypomnę sobie resztę, to wrzucę w nsatępnym poście.
_________________

 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-29, 21:00   

Typ humoru świata dysku dla mnie jest kapitalny, ale gorzej z fabułą, widać, że po nastu tomach autorowi skończyła się wena twórcza i zaczął czerpać z rzeczywistość czego nie lubię.

"Świat jest pełen chętnych <piii>" nie ruszę nawet kijkiem choćby ze względu na tytuł. Już po Achaji jestem nie lada wkurzony i na razie naprawdę tych emocji mi starczy.

Piekarę wolałem gdy jeszcze pisał recenzje gier dla Gamblera. Później po upadku gazety zabrał się za książki, przeczytałem jedną z nich o jakimś magu ale była słaba, więc przestałem się nim interesować.

Wolałbym też aby w tym topiku były polecane książki z najwyższej półki, lektury obowiązkowe, wręcz najlepsze z najlepszych. Nie mam ochoty tracić czasu ani samopoczucia na słabe pozycje.
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-05-30, 00:41   

Cytat:
Już po Achaji jestem nie lada wkurzony i na razie naprawdę tych emocji mi starczy.

Czemu? Achaja była dobra, zwłaszcza cz. 1 :-P Wprawdzie wg. kobiet jest zbyt dużo fantazji erotycznych autora. Mi to jakoś nie przeszkadzało :mrgreen:

A od siebie naprawdę polecam: "Trylogie zimnego ognia". Zwłaszcza 2ga cz. Choć tytuł jest źle przetłumaczony. Powinno być: "Kiedy nadejdzie prawdziwa noc" a jest "Nadejście nocy"... beznadzieja, zwłaszcza że w książce termin "prawdziwa noc", jest ważny.

Recenzja:TU

(PS: Popłakałem się chyba nawet w dwóch momentach, ja stary krasnolud, przy książce :oops: ).
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-05-30, 13:19   

Gaderic napisał/a:
Czemu? Achaja była dobra, zwłaszcza cz. 1 :-P Wprawdzie wg. kobiet jest zbyt dużo fantazji erotycznych autora. Mi to jakoś nie przeszkadzało :mrgreen:


Piekara w KAŻDEJ swojej książce (opowiadaniu) wrzuca fantazje erotyczne. Od pewnego momentu faktycznie zaczyna mi to przeszkadzać :-/

A ja polecam A. Norton "Świat Czarownic"
_________________

 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2007-05-30, 16:34   

Obydwie części "kłamcy"
Siewca wiatru
"Hura niech żyje Polska" obydwie części
książki Lovecrafta.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-30, 17:10   

Gaderic napisał/a:
Czemu? Achaja była dobra, zwłaszcza cz. 1 :-P Wprawdzie wg. kobiet jest zbyt dużo fantazji erotycznych autora. Mi to jakoś nie przeszkadzało :mrgreen:



Dla mnie Achaja to rynsztok, trzy rzeczy przeplatają się w tej książce w nadmiarze: wulgaryzmy, chlanie i pieprzenie wszystkiego co się rusza, autor jest ewidentną męską szowinistyczną świnią której pisanie tej książki musiało sprawić wielką przyjemność. Po za tym książka ma jeszcze parę innych błędów. Ogólnie książka niesmaczna i niestrawna. Naprawdę opis z tyłu książki powinien być bardziej wymowny by ostrzec ludzi przed treścią...

Tak a propos link nie działa... czy to jest autorstwa C.S.Friedman'a? Fantasy?
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2007-06-02, 13:57   

Fakt, "Przenajświetsza Rzeczpospolita" to chała, Piekara sie przy niej nie popisał, choc bardzo chciał ukazac jak wg niego wyglądały wydarzenia roku 89. Brakło odrobiny finezji i przedobrzył z naturalizmem, który niby miał nadac jego wizji realizmu.

A cykl o Mordimerze ubóstwiam, świetny pomysł na alternatywna historie chrześcijaństwa, choc P@wle okresem, w którym zostala osadzona fabuła jest wczesny renesans ;)

A czy nikt tutaj nie czytuje Pilipuka?! Przygód Jakuba Wędrowycza, ot chocby?! To pewnie nie wiecie, że to Rosjanie wynalexli wszytskie najważniejsze rzeczy na świecie, zas polacy reszte tych troche mniej ważnych, np. pizze?

Ostatnio przeczytałem najnowszy zbiór jego opowiadań, "Czerwona goraczka", polecam każdemu kto ceni sobie specyficzny humor tego autora połączony z fascynacja carska rosją i niechęcią do bolszewii ;) I o ile Pilipiuk celuje w alternatywnej, poprawionej rzeczywistości, to potrafi też stworzyc opowiadanki stricte fantasy, naprawde polecam :)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-06-03, 18:05   

Polecam zbiór opowiadań Andrzeja Ziemkiewicza "Coś mocniejszego". Naprawdę świetna rzecz, nie żałuję że kupiłam. I drugi zbiór, tym razem Ziemiańskiego "Zapach Szkła". Szczególnie "Godzinę przed świtem".
_________________

 
 
 
Rogin 
Wtajemniczony
Title not found



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 116
Skąd: Dolina Roztoki
Wysłany: 2007-06-19, 16:37   

Polecam książki George'a R. R. Martina:
- Gra o tron
- Nawałnica mieczy: Stal i śnieg; Krew i złoto
- Uczta dla wron

Naprawdę polecam. Tylko ta pierwsza książka ma ponad 772 stron, ostrzegam, żeby Was nie przestraszyło na pierwszy rzut oka. Dosyć krwawe, dla dorosłych. Naprawdę, świetne.
_________________
Zwycięstwo nauczy nas niewiele, porażka zaś tysiąca rzeczy.

Nie dyskutuj z debilem.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum