Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze opinie
Autor Wiadomość
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-07, 11:27   

Disciples Sacred Lands zawsze bedzie mialo TA magie. Tym sie charakteryzuje seria disciples i wlasnie owa magia tego tytulu zrobila z nas fanow. A to ze gra juz jest leciwa i ma liczne ograniczenia to inna sprawa ( juz w nia nie gram ale ma swoje zasluzone miejsce w pamieci :mrgreen: )
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-08, 09:05   

Disciples I ma tą magię. Mam miłe wspomnienia po nim, ale w przeciwieństwie do innych gier gdzie zawsze lepsze są dla mnie pierwsze części, później sequele to w tym oprzepadku DII jest dla mnie lepsze, bo DI czegoś brakuju, a co daje DII.
_________________
 
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2007-05-19, 11:57   

Dla mnie każda część Disciples jest lepsza niż wszystkie Heroesy razem wzięte..
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
 
 
 
Kazgah 
Rycerz piekieł
Nikt


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: 666
Wysłany: 2007-05-19, 15:41   

Gallean napisał/a:
Dla mnie każda część Disciples jest lepsza niż wszystkie Heroesy razem wzięte..

Lepiej nie mógłbym powiedzieć. ;]
_________________
Nie ma co tu szukać, nic tu nie ma
 
 
gufi102 
Wtajemniczony



Wiek: 37
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 23
Wysłany: 2007-07-06, 18:08   

to moja 1 gra na kompie w której sie zakochałem i gram do tej pory wole ją bardziej od disciples-a 2 w które tez gram już dosyć sporo :) a o herosach to nawet już nie wspominam chodź mam wszystkie ich części :) Moim zdaniem to najlepsza gra na świecie jedynym je minusem jest tylko to ze nie działa pod linux-em co mam nadzieje ze sie niedługo zmieni :mrgreen:
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-07-31, 23:13   

Wadą jedynki jest to, że grając w pojedyncze scenariusze (np. w przypadku legionów) mapa globalna jest za każdym razem niemal identyczna (celem większości z nich jest zdobycie obiektu, który za każdym razem znajduje się w tym samym miejscu). Ponadto mała ilość kampanii na rasę...
_________________

 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2007-07-31, 23:45   

Przymknąłbym na to oko, kocham D1 i zawsze będę jej wiernym fanem, nic mnie tak nie zauroczyło jak właśnie Pierwsi Apostołowie, pomimo wielu umowności i primitywizmu ta gra miała, ma i mieć będzie w sobie taką dawke klimaty, że klękajcie narodu... ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-07-31, 23:51   

Od D1 wszystko się zaczęło...ehhh wspomnienia! Pod jednym napewno D1 przewyższa D2, mianowicie pomysłami na czary!
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2007-08-01, 00:07   

Jednego tylko D1 nie mogę wybaczyć, sposób w jaki autorzy schrzanili łacinę w przypadku Legionow. Byków nie poprawili w D2, a poprzez dodanie wszystkim dowódca potępionych krótkich kwestii w tym języku jeszcze bardziej się pogrążyli...
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-08-01, 11:04   

Nagash ep Shogu napisał/a:
autorzy schrzanili łacinę w przypadku Legionow.

Miejmy nadzieję, że w D3 nie popełnią tego błędu.

Pod względem fabuły D1 nie można niczego zarzucić. Także klimat jset zupełnie inny niż w D2, może nawet lepszy...
_________________

 
 
 
Łowca Czarownic 
Wtajemniczony



Wiek: 29
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-20, 20:20   

D1 zawsze pozostanie w mej pamięci. Była to moja pierwsza gra i w ogóle pierwsza styczność z Fantasy, do której zamiłowanie przerodziło się potem w zamiłowanie do RPG i wszelkich fantasy książek. Kocham teraz ten gatunek. A Disciples ma taki klimat, którego się nie zapomina. Nie wiem czemu. Po prostu tak jest.
Co do D2 to naprawili wiele błędów, dodali nowe możliwości, owszem. Jakbym miał robić kiedyś jakiś scenariusz, to tylko w D2, bo Disciples 1 jest zbyt ograniczona. Ale jeśli chodzi o samą grę i jej klimat, to nigdy D1 nie ustąpi miejsca D2, jak dla mnie ;)
_________________
"Nie jest umarły ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"
 
 
 
ImpPL 
Wojownik
Super Andrzej



Wiek: 28
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 36
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2010-08-20, 19:06   

No D2 już widać że jest bardziej mroczny, ale D1 miał fajny klimat, ale najbardziej podobała mi się muzyka i wybór rasy oraz władcy, no normalnie niesamowicie byli przedstawieni bogowie każdej z ras, i ta towarzysząca muzyka... Niektóre gry zawsze będą nieśmiertelne!
 
 
pk0 
Opętany



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Płonący Legion
Wysłany: 2010-09-02, 01:33   

Całą serię "Disciples" uważam za świetną alternatywę dla "Heroes". Tą część uważam za niezłą, co prawda grafika nie powala (rozdzielczość bodajże 640x480), ale jak na tamte czasy- pozostaje dobra. Po wyjściu D2 troszkę zirytowało mnie to, czemu w poprzedniej odsłonie jednostki mogły osiągnąć maksymalnie 4 poziom. Wstępy do kolejnych misji w kampaniach są świetnym wprowadzeniem z taką nutką epiki:) Bardzo spodobała mi się cała oprawa muzyczna, portrety, jednostki, profesje władcy...mogę tak wymieniać. Zagrywałem w tą gierkę jakoś od '99 na starym kompie-antyku, kiedy jeszcze do podstawówki się chodziło;p Czasem lubię sobie powrócić do tego tytułu, bo uważam go za dość grywalny.
 
 
Haron 
Opętany



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Cmentarz
Wysłany: 2011-03-20, 12:49   

Fajne czy głupie bo nie grałem?
_________________
Za Mortiss!!!:skull:
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-03-20, 14:16   

Genialne, o ile oceny gry nie uzależnia się od poziomu grafiki.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-03-20, 14:54   

Po za tym oceny jak "fajne" i "głupie" trochę niecodzienne jak dla mnie. :mrgreen:
Gra jest miodna jeśli nie przeszkadza Ci grafika jak to napisał wyżej Vogel.
Nadrabia z nawiązką natomiast klimatem i kampanią.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-03-20, 16:29   

Moją przygodę ze światem Disciples rozpocząłem od D2, więc D1 nie robił na mnie wrażenia. Klimatu tej gry nie czułem tak jak wy, głównie z powodu lektora. Rozumiem, że w okresie wydania grafika D1 mogła się podobać, ja jednak, kiedy grałem w D1, posiadałem nowe gry z dobrą grafiką, więc wygląd D1 doprowadzał mnie do lekkiej frustracji. Ponadto portrety jednostek nie przypadły mi do gustu. Najbardziej zawiodłem się jednak na edytorze scenariuszy, stwarzał on bardzo mało możliwości. najgorsze w nim było jednak to co w D2, nie wszystkie jednostki mogły być dowódcami. Podobały mi się animacje czarów, np. sterowiec i zemsta Ymira wyglądały cudnie. Oczywiście świetny był mechanizm gry, który był montynuowany w D2, a zniszczony w D3.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-08-09, 19:21   

W DI jedna rzecz też może być irytująca. Mianowicie to, że jednostki awansują tylko do maksymalnego poziomu swojego drzewka rozwoju i stoją w miejscu zablokowane :-/
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-08-09, 19:57   

Ale z drugiej strony wymusza to konieczność szkolenia większej ilości oddziałów.
Gra staje się ciekawsza gdy chcąc wyszkolić swojego imiennika musisz go wspierać kilkoma równie rozwiniętymi oddziałami.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-08-09, 20:03   

Niby tak, chociaż ja zawsze skupiałem się na jednym, głównym bohaterze wspierając go raczej tylko wtedy kiedy nie mógł gdzieś dotrzeć na czas by zdjąć przeciwnika.

Ogólnie rzecz biorąc DI wydaje się bardziej zmuszające do używania jakiejś strategii bardziej złożonej niż rozwinąć oddział jak najbardziej się da i iść po mapie po trupach.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum