Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdział 6 - Wojna o szlaki handlowe
Autor Wiadomość
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2013-07-04, 10:45   Rozdział 6 - Wojna o szlaki handlowe

Wojna o szlaki handlowe

Wstęp: Elfy zwróciły uwagę na rozległe pola Fardale, lecz dotarcie tam wiązało się z przeprawą przez Morze Kupieckie - serce gospodarki Imperium.
Elfy szybko zdały sobie sprawę ze znaczenia tego obszaru - gdyby udało się go zająć, wiele ziem należących do Imperium, a w szczególności Fardale, byłoby odciętych od niezbędnych dostaw. Ponadto elfy zyskałyby mocną podstawę dla swojej inwazji.
Millu wyczerpana przeprawą w górach, odpoczywała, rozmyślając o śmierci Geintela. Serphis doglądał budowy nowego gaju na małej wyspie i przygotowywał pierwszą w elfickiej historii flotę.

Mapa

Dzień 1

Serphis: Przed nami znajduje się Temperance. Lecz jeśli chcemy zaatakować Fardale, najpierw musimy umocnić naszą kontrolę nad Morzem Kupieckim i zgromadzić siły zdolne pokonać wojska Imperium na ich własnym terenie.
Serphis: Jak dotąd zwyciężaliśmy, choć nie było to łatwe. Z pewnością jest to oznaka boskiej łaskawości. Wiem, że nie jesteście marynarzami, ale Gallean pomoże nam wykonać to zadanie.
Centaur-lansjer: I ty niby masz dowodzić centaurami? Szczerze wątpię...
Serphis: Dlaczego ciągle kwestionujesz każdy nasz ruch?!
Centaur-strażnik: A czy nie jest to oczywiste? Nie wypełniamy rozkazów "szlachetnych". Czemu niby mielibyśmy wypełniać twoje?
Centaur-lansjer: Nie chcesz oddać należytego szacunku Geintelowi. Zupełnie jakbyś nie lękał się śmierci!
Serphis: Co?? Śmierć Geintela jest dla nas ciosem, to fakt. Ale nie mamy czasu na ceremonię pogrzebową, gdy codziennie ginie tak wielu naszych braci. Oddamy cześć zmarłym, gdy będzie już po wszystkim.
Centaur-strażnik: Jak możesz oczekiwać, że podążymy za tobą, skoro nie potrafisz uszanować tych, którzy giną u twego boku?? Kto nas obroni?
Serphis: To Gallean rozkazuje, nie ja! Zapomnieliście już, co chcemy osiągnąć? Musimy jak najszybciej zniszczyć szlaki handlowe Imperium! Są tutaj trzy porty - zajmijcie je. Zniszczcie też tender ich floty.

<Zniszcz trzy porty handlowe i tender floty imperialnej.>

Wyspa na północny wschód od stolicy - lochy - Zrujnowana Świątynia - Barbarzyńcy+talizman siły

Wyspa na północ od stolicy - miasto - Faktoria Banthera - po zajęciu

Banther: Łaaa... Hej, ELFY!!! Dłuuuuuuugo nie widziałem tu nikogo z leśnego ludu, ta... a co Cię sprowadza do Banthera? Ach... potrzebne ci są towary? Ohohoho Bahter ma wszystko!!!
Eldis: Nie, człowieku, teraz to my zajmujemy się handlem!
Banther: PRZEJMUJEMY???? Yaaah... och.... Och!! Chodzi wam o to, że zastępujecie Imperium... DOBRZE!!! Te łajdaki niedobre... tylko biorą i biorą i biorą... i ten... po prostu biorą! Żaden dobry interes.
Banther: Och... HA! Możecie być pewni, że Banther wam pomoże - Banther widzi w tym tylko pożytek... Proszę! Czy nie jestem wspaniały? No jasne, że jestem!
<Bohater dostaje buty żywiołów>

Dzień 8

Gealia: Doszły do nas słuchy, że Imperium wie o naszej obecności. Bez zwątpienia spróbują zająć wszystkie pozostałe porty!
Serphis: Nie możemy do tego dopuścić! Jeżeli Imperium zdobędzie kontrolę nad wszystkimi portami, nie pokonamy ich. Musimy działać szybko - przejąć porty i bronić ich!

<Nowe zadanie Przejmij kontrolę nad wszystkimi portami i obroń je przed Imperium. Pokonaj tender floty Imperialnej. Nie dopuść by Imperium przejęło kontrolę nad wszystkimi portami>

Dzień 10

Na wschodzie, koło wyspy z ruinami, pojawiają się oddziały Imperium. Idą w stronę Faktorii Banthera

Prawy skrajny róg mapy - ruiny - Waląca się wieża - orkowie + kula ognia. Obok wieży leży księga wody
Nieco na północny zachód od wieży - drużyna Imperialnego zabójcy - trzyma sztandar żywotności
Na południowy zachód od drużyny - Miasto - Kuźnia Shadya - po zajęciu

Bramdock: A więc to prawda! W takim razie Yataa'Halli musiała zginąć! Wielka szkoda. W jej żyłach płynęła królewska krew... choć krasnoludy w tej okolicy nie specjalnie się przejmowały. A to pokój... a to negocjacje... Wotan by na to nie zezwolił!
Eldis: Tak... więc... przejmujemy kontrolę nad tymi szlakami handlowymi. Czym się tu zajmujecie?
Bramdock: Surowce! Wszelkie możliwe minerały, żelazo, skały i takie tam! I to nie tylko z krasnoludzkich kopalń - z całego Nevendaar! Jeśli tylko da się to wydobyć, nie powinno być problemów z dostawą! I to po korzystnych cenach!
Eldis: Zachęcająca perspektywa, ale część naszych zostanie z wami, aby dopracować szczegóły. Nie macie żadnych oporów przed handlowania z elfami, prawda?
Bramdock: Złoto to mój jedyny prawdziwy przyjaciel. Cała reszta... jakby to ująć... drobiazgi. Powinno się nam jakoś układać tak długo, jak długo nie będzie ci przeszkadzać, że jestem krasnoludem!
<w mieście - bransoleta z czaszkami>

Nieco na północ od Miasta - Sklep - Sklep Yggara (medykamenty + różdżka niewidzialności + zwoje
Za górami na zachód od Miasta - Stolica Imperium - Edras

Dzień 15

W okolicach posiadanych miast pojawiają się drużyny Imperium. Idą pod miasta. Rzecz się powtarza co 5 tur

Lewy skrajny róg mapy - ruiny - Ollus - wodniaki z meduzami + czaszka thanatosa
Nieco na północy wschód od ruin - najemnicy - Targ Najemników Toma - Alchemik, szamanka i IZ
Nieco na północ od Ollus - miasto - - po zajęciu

Thom Woodworth: Co? Jakieś zmiany? Mnie to nie obchodzi jak długo będę mógł oferować swoje usługi. Nie zwiększajcie czynszu a słowa nie powiem.
Eldis: Jakie usługi oferujesz?
Thom Woodworth: Interesuje cię to? Cóż, my zajmujemy się bardziej dyskretnymi rzeczami, jeżeli wiesz o co mi chodzi. Możemy dostarczyć wam różne informacje, towary, albo uciszyć niewygodnych ludzi. Wszystko to dzięki naszemu milczącemu towarzyszowi!
Greis: ...
Eldis: Heretyk! Słucha twoich rozkazów?!
Thom Woodworth: Cóż, mamy specyficzną umowę. On słucha a ja go żywię. Poza tym chyba mu się podoba to całe zabijanie i chaos.

Górny skrajny róg mapy - ruiny - Perthin - nieumarli z mrocznymi elfami + pierścień siły

W pobliżu stolicy Imperium

Eldis: To tender floty imperialnej! Gdy już się z nim uporamy, opanowanie Morza Kupieckiego będzie tylko kwestią czasu.
Tender floty: Musicie być tymi głupcami co zakłócają handel na Morzu. Nie widzicie, że to na nic? Cóż z was za żeglarze? Wracajcie do lasów!

Po zabiciu Tendera

Zwiadowca: Zniszczyliśmy tendera floty Imperium i przejęliśmy kontrolę nad wszystkimi portami handlowymi na Morzu Kupieckim. Powiadom Serphisa, że możemy rozpocząć przygotowania do ataku na Fardale.

Zakończenie

Elfy przejęły kontrolę nad szlakami handlowymi ludzi i w ten sposób odcięły linię zaopatrzenia dla Fardale i, co ważniejsze, Temperance. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to gdy elfy wylądują po drugiej stronie, ludzi ogarnie chaos.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum