Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorystyka forum - mam nadzieję, że nie zawisnę ;)

Czy chcialbyś zmian w kolorystyce forum?
Tak
16%
 16%  [ 1 ]
Nie
83%
 83%  [ 5 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-02, 05:48   Kolorystyka forum - mam nadzieję, że nie zawisnę ;)

Z ciekawości robię anonimową ankietę; jakie odczucia wywołuje u was wizualna strona forum?
(jeżelibyście chcieli zmian to coś zaproponujcie, w tym temacie -ja się mogę włączyć w pomoc nad uczynieniem strony bardziej komfortowej dla wszystkich - odpowiednio dobrana kolorystyka itp).
Mam nadzieję, że władza zielonych będzie wyrozumiała, może sama zaproponuje zmianę, a może nie.

A Jakie odczucie we mnie wywołuje aktualna forma? Vozu nie gorączkuj się - jeżeli ssie cię na jakąś uszczypliwość; proszę wysłuchaj mnie dziś ze spokojem ;). Wiem że twórcom należy się uznanie i pochwała za pracę bo nawiązuje nieco do klimatu gry, Osobiście wprowadziłbym drobne zmiany, które myślę byłyby neutralne, nie powodowały jakiś wisielczych skojarzeń, odczuć, u osób, które nie przepadają za takimi klimatami. Myślę tu o tym gradiencie - przejściu tła z koloru czarnego na krwisty czerwień. Może to tylko wyłącznie moje subiektywne odczucie ale dla mnie te kolory są jakoś mało atrakcyjne, nie wpływają (u mnie!) dobrze na nastrój. Jakoś tak dziwnie wampirycznie i zniechęcająco działają, zdeczko wysysają mój entuzjazm, są może mało humorystyczne? Jeżeli to nie stanowi problemu zapytałbym: czy społeczność forumowa nie chciałaby zmienić kolorystyki ów gradientu na inny? Osobiście mógłbym pobawić się w Photoshopie Elements i przygotować jakąś ciekawą teksturę lub przynajmniej zaproponował inne "wartości kolorów dla tego gradientu-przejścia tonalnego tych dwóch kolorów", jeżeli tutaj html-u/ czy czego tam używacie. Jeżeli wolelibyście "opcję" tekstury zamiast gradientu, to mogę użyczyć pomocy - myślę, że odpowiednia optymalizacja jakiejś tekstury (ciekawej, dobrej ma się rozumieć) nie wydłużyłaby znacząco wczytywania strony, a moglaby być przyjemniejsza w odbiorze - jeżeliby mi się udało taką zrobić, liczę że odpowiadałaby większości. Praw autorskich bym nie złamał i nie ściągał niczego z netu.
Mam nadzieję, że nie wywiesicie mnie na tapetę, ani nie powiesicie za jaja. Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją każdy widzi co innego. Moja opinia jest taka-średnio mi to przejście kolorów odpowiada - wolałbym teksturę ale taką neutralną, piaskową, trawiastą, leśną lub szary marmur pożyłkowany może bielą(?). Kiedyś tego typu kolorystyka jaką macie mi odpowiadała ale już z tego typu wisielczego klimatu wyrosłem. Jeżeli wolicie zwyczajny gradient tak jak jest teraz tylko w innej kolorystyce to zrobiłbym ankietę gdzie każdy mógłby wybrać z pełnej palety kolorów swój ulubiony. Gdyby jakiś może stonowany?, "nie krzykliwy"? "spokojny"? kolor uzyskał dość dużą ilość głosów może warto by pomyślerć o zmianie? Co sądzicie?
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2015-09-02, 08:56   

Cytat:
Vozu nie gorączkuj się - jeżeli ssie cię na jakąś uszczypliwość; proszę wysłuchaj mnie dziś ze spokojem ;)

To dość ciekawe przeczytać post, po miesiącach nieobecności z może kilkoma gościnnymi występami w moim wydaniu, zawierający taki apel.

Cytat:
Jakoś tak dziwnie wampirycznie i zniechęcająco działają, zdeczko wysysają mój entuzjazm, są może mało humorystyczne?

Chciałbym zwrócić uwagę, że jesteśmy na forum gry w której dochodziło do prób eksterminacji określonej 'rasy', szaleńczy bogowie pchają swoich wyznawców do wojen w których giną nieprzeliczone istnienia (i to przy zerwaniu wszelkich umów pokojowych), ludzi rozrywa się na kawałki tylko po to, żeby ich potem zszyć i ożywić jako kukiełki...
No nie wiem, zawsze wydawało mi się, że szata graficzna powinna odpowiadać tematyce forum, a jednak Disciples to nie HoMM żeby bawić się w optymistyczne kolory.

Cytat:
"wartości kolorów dla tego gradientu-przejścia tonalnego tych dwóch kolorów

Ponieważ jestem złym człowiekiem, totalnie oleję apel na wstępie i powiem, że nie mam zielonego pojęcia czemu to jest całe w cytacie i czemu przywoływana jest 'definicja' gradientu. Ale to taka uwaga edytorska, idźmy dalej...

Cytat:
myślę, że odpowiednia optymalizacja jakiejś tekstury (ciekawej, dobrej ma się rozumieć) nie wydłużyłaby znacząco wczytywania strony, a moglaby być przyjemniejsza w odbiorze - jeżeliby mi się udało taką zrobić, liczę że odpowiadałaby większości. Praw autorskich bym nie złamał i nie ściągał niczego z netu.

Tekstury nie da się optymalizować jeżeli chcesz zachować "ciekawość". Czas wczytywania strony zależy od wielkości grafiki, wielkość grafiki zależy od formatu i jej dokładnej "zawartości". Możesz zmniejszyć "wagę" grafiki jako danych czyniąc ją prostszą albo zapisując w bardziej skonwertowanym formacie.
Żadne z tych działań optymalizacją nie jest, a problem z forum polega na tym, że potrafi się ono bardzo rozciągać. Jeżeli tekstura miałaby być lekka w sensie danych, musiałaby być mała (rozdzielczość segmentu do wczytania jest jednym z głównych czynników wpływających na pamięć zajmowaną przez ten obrazek). Problem polega na tym, że zbyt mała teksturka i od razu strasznie zaczyna razić, jak często jest ona powtarzana.

Cytat:
Mam nadzieję, że nie wywiesicie mnie na tapetę, ani nie powiesicie za jaja. Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją każdy widzi co innego.

Kontynuując moje ignorowanie - chciałbym wspomnieć, że opinie się łatwiej bierze na poważnie jeżeli ich autor potrafi wstrzymać się z przepraszaniem za ich istnienie przynajmniej do momentu aż skończy je wygłaszać. Wspomnę tutaj o dodaniu tego też do tytułu co nie tylko robi bałagan ale podbija absurdalność jeszcze wyżej.

Cytat:
Moja opinia jest taka-średnio mi to przejście kolorów odpowiada - wolałbym teksturę ale taką neutralną, piaskową, trawiastą, leśną lub szary marmur pożyłkowany może bielą(?)

Tam gdzieś u góry napisałem akapit o "humorystyczności". Okazuje się, że to co miałeś na myśli nijak nie jest w klimacie słowa które użyłeś, ale musiałem czekać na to przez ~2/3 posta bo zbyt byłeś zajęty przepraszaniem. Pozwolę sobie zostawić tamten akapit dla zilustrowania dlaczego to jest problem.
Jako bonus dorzucam szybki mockup pokazujący, dlaczego w tło na forum którego główna część interfejsu jest szara nie wrzucasz burych kolorów takich jak właśnie szary. Oczywiście, zrobione w kilka minut i nie okazuje wszystkich wspomnianych możliwości, ale powinno zilustrować jak bardzo wyssanie kolorów z szarawej oprawy szkodzi. To potrzebne dla wizualnego kontrastu, żeby nie wyglądało jako ostatnia rozpacz estetyczna.

Cytat:
Kiedyś tego typu kolorystyka jaką macie mi odpowiadała ale już z tego typu wisielczego klimatu wyrosłem.

Sugerowanie, że obecna kolorystyka jest emo/szczeniacka/edgy/etc raczej nie pomoże twojej tezie bo jest pośrednim najazdem na pozostałych użytkowników. Właśnie sprawiłeś, że część osób odbierze to jako sprawę osobistą. GG.
_________________
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2015-09-02, 10:52   

Z uwagi na optymizację forum nigdy nie było tu więcej niż 1 stylu, nawet absolutnie klasyczny SubSilver jest zablokowany z uwagi na modyfikacje forum. Od lat planowana jest konwersja skryptu z php by Przemo 1.12.8 na php 3.0, więc zmiany zostały wstrzymane.


Co do kolorów to są pliki .css. Propozycja w takim pliku od razu dała by możliwość przetestowania zmian :)

PS.
Uczeń dowie się jak z Akolity robi się Prorokinię :D
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2015-09-02, 14:42   

Uczeń napisał/a:
Kiedyś tego typu kolorystyka jaką macie mi odpowiadała ale już z tego typu wisielczego klimatu wyrosłem.


Wygląda na to, że ja nadal tkwię w byciu niedojrzałym i infantylnym bo mi taka kolorystyka nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz odpowiada.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2015-09-02, 16:19   

Większość forumowych użytkowników funkcjonuje popołudniu, wieczorem i w nocy. Ciemna kolorystyka pozwala uniknąć problemu "AAA! Moje oczy! Płoną!" kiedy w zimie, po robocie/szkole ktoś zasiądzie do komputera.
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-02, 17:50   

Vozu prosiłem abyś nie był uszczypliwy, a ty ... imputujesz mi w poście rzeczy których nie powiedziałem. Mówisz, że mogą potraktować to osobiście jako: tu czytam między wierszami; zniewagę brak szacunku. Kompletne bzdury. Wcale nie myślę o bywalcach tutaj, że są infantylni. Wręcz przeciwnie lubię czytać ich twórczość, - forum jest na poziomie. Zawsze o byle gówno zaczynasz. Dlatego nie wpadam na czat bo zawsze lubisz po mnie jeździć. Właśnie z tego powodu tak rzadko tu wpadam. Naprawdę nie lubie takiej nadinterpretacji jaką stosujesz.

Byzsla lubie ciemną kolorystykę, ale nie podobają mi się kolory - zasugerowałem zmiany na inne - mogą przecież być też ciemne - nie trawię takich które przypominają mi śmierć i krew - to wszystko.

Vogel i ty do mnie Brutusie z takimi tekstami, nigdy do Ciebie nic nie miałem - weź na luz
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2015-09-02, 18:03   

Uczeń pominąłeś, może niekoniecznie odnosi się to do moich odpowiedzi, zapytania o propozycje barw w jakich widziałbyś forum. Omawianie ,,na sucho`` mija się z celem bo dyskutujący mogą mieć zupełnie inne wyobrażenie co do przedmiotu sprawy.

Cytat:
nie trawię takich które przypominają mi śmierć i krew -

Historie w Disciples niestety napisane są kwią ich bohaterów.

Ps.: Poza tym dusi mnie kaszel i mam ochote uśmiercić wszystkich czujących się lepiej ode mnie oraz tych gorzej żeby nie marudzili, że ja marudze a przecież oni mają gorzej.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-02, 18:10   

Vogel akurat ja czuję się paskudnie - nie wiem skąd domysły, ze czuje się lepiej od Ciebie. Strzelam, że tak pomyślałeś. "edit: skasowano informację osobistą" - trzęsę gaciami "jak nigdy" - totalna załamka - w żołądku mi się przewraca, wchodzę na forum, żeby się odstresować.
Ostatnio zmieniony przez Uczeń 2015-09-02, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2015-09-02, 18:10   

Cytat:
Vozu prosiłem abyś nie był uszczypliwy, a ty ... imputujesz mi w poście rzeczy których nie powiedziałem. Mówisz, że mogą potraktować to osobiście jako: tu czytam między wierszami; zniewagę brak szacunku. Kompletne bzdury. Wcale nie myślę o bywalcach tutaj, że są infantylni. Wręcz przeciwnie lubię czytać ich twórczość, - forum jest na poziomie. Zawsze o byle gówno zaczynasz. Dlatego nie wpadam na czat bo zawsze lubisz po mnie jeździć. Właśnie z tego powodu tak rzadko tu wpadam. Naprawdę nie lubie takiej nadinterpretacji jaką stosujesz.


1. To nie było imputowanie, to było proste czytanie. Skoro "wyrosłeś" z takiej kolorystyki to znaczy, że w jakiś sposób jest dla dzieciaków/gimbazy/rozwydrzonych nastolatków/zbyt niedoświadczonych młodych ludzi/whatever. Ergo, mówisz, że ty jesteś tym dojrzalszym i bardziej doświadczonym w stosunku do tych, którzy lubią. "Wyrosnąć z czegoś" to jest bardzo proste i jednoznaczne wyrażenie kiedy chodzi o gusta.
Manewruj sobie jak chcesz, ale takich bzdetów nikt nie kupi. Zresztą, nie jestem jedynym który to tak odczytał.

2. Cry me a river. Jesteśmy na forum dyskusyjnym, dyskutujemy o wszystkim. Jak chcę się do czegoś odnieść, to mam święte prawo to zrobić. Dopóki nie zostanie mi coś zakazane przed regulamin lub moderację, takie prawo zachowam i będę z niego korzystał. Nie moja wina, że w przeciwieństwie do innych osób jeszcze nie wyrosłeś z problemów w przyjmowaniu krytyki. Nie wyrosłeś także z pisania czegoś bez zastanowienia się a potem prób bronienia tego w sposób cokolwiek slaby.

3. Nie odniosłeś się do żadnych uwag technicznych. Ani zaprezentowanego przykładu. Ani wytknięcia, że nie jesteś w stanie jednoznacznie określić, jakiego typu zmianę chcesz proponować. Zamiast robić irracjonalne bulwersy na mnie, zrób po prostu jakąś faktyczną wizualną prezentację tego o co ci chodzi.
_________________
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-02, 18:14   

ad 3. No dobra Vozu - zrobię - ale nie dzisiaj - nie mam nastroju

ad 1. Wyrosłem - znaczy zmieniły mi się gusta - wcale nie myślę tak jak napisałeś - nie widzisz może tego; ale zaczynasz znów imputować
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2015-09-02, 18:58   

Czytaj koleś, jeśli czujesz się źle, to poczekaj, aż ci przejdzie i wtedy napisz.
Na spokojnie, na luzie - nie martwiąc się o swoich bliskich. Skoncentruj się na tym, o czym chcesz napisać, zamiast wspominać innym o niuansach z twojego otoczenia. Nie, żebym zabraniał ci je zamieszczać, ale nie mają one związku z tematem.
Rozumiem, że chcesz zmian, w sumie sam bym coś nowego zobaczył, ale - jak zostało to wcześniej wspomniane, bez własnych propozycji/próbek to może wyglądać jak cokolwiek. Dodam też, ze nie oczekiwałbym radykalnych zmian, bo powinien zostać zachowany odpowiedni klimat.
Myślisz, że gdybyś wysłał te wpisy na forum o muzyce metalowej (z naciskiem na thrash, death, black, doom, sludge i heavy), to nie spotkałbyś się z podobną reakcją?
Przemyśl to, co napisałeś, prześpij się z tym albo odłóż to na później i przyjdź tu jeszcze raz z własnymi propozycjami popartymi konkretnymi materiałami.
Jeśli szukasz pocieszenia, to nie uważasz, że powinieneś zwrócić się z tym do osób, z którymi częściej masz kontakt? Zawsze możesz napisać o tym co ci leży na sercu w karczmie, na shoutboxie czy na chacie, ale do jasnej cholery - nie poprawiaj sobie nastroju kosztem innych przez takie inicjatywy.
Forum jest otwarte na propozycje, ale powinieneś mieć na uwadze, że niekoniecznie mogą się spotkać z aprobatą innych użytkowników.
Poza tym mam nadzieję, że operacja się uda, a twój ojciec wróci do zdrowia. Trzymaj się.
_________________
Deal with it.
 
 
 
twojtyp
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 11:09   

Według mnie kolorystyka forum jest świetna :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum