Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Płonące stosy,czyli mapa inspirowana serią "Ja,Inkwizto
Autor Wiadomość
Myhau96 
Chłop


Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-03-06, 21:51   Płonące stosy,czyli mapa inspirowana serią "Ja,Inkwizto

Witam wszystkich serdecznie :D
Jako iż grę Disciples II zdążyłem już ograć do bólu,postanowiłem pobawić się co nieco edytorem,mam nadzieję,że mapka się spodoba,trudna chyba nie jest,ale dało się ją chyba lepiej dopracować. Mimo wszystko,czekam na wasze opinie i oceny :D

Płonące stosy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 722 raz(y) 29,66 KB

 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2015-03-06, 22:24   

Największy grzech jaki popełniłeś to wybranie zdecydowanie za dużego rozmiaru mapy. Historia, którą chciałeś przedstawić, wymaga zaledwie kilku zdarzeń, a przez rozmiar mapy jest to rozrzucone w przestrzeni, że przez zdecydowaną większość gry będzie graczowi towarzyszyła cisza, a to budzi ryzyko, że się znudzi.

Rozmiar nie pomaga też w rogrywce, nie ma SI, neutrale, których jest za mało jak na taki rozmiar, stoją tylko w miejscu. Monotonia gwarantowana.

No i wreszcie wybór mniejszej mapy pomógłby ci na solidniejsze wykończenie terenu. Widać, że na wiele lokacji nie miałeś pomysłu i są one przerażająco puste i ubogie w jakiekolwiek ozdobniki.

Co do fabuły, nie znam serii "Ja inkwizytor" ale słyszałem sporo dobrego i wzorowanie się na tym to nic złego. Uważam jednak, że fabuła disicples zasługuje na większy szacunek, na mapie nie ma ani jednego zdaje się odniesienia do żadnego z motywów ze świata Aposotołów.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Myhau96 
Chłop


Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-03-06, 23:11   

Tak jak napisałem na wstępie,jest to w zasadzie moja pierwsza przygoda z edytorem,więc nie spodziewałem się fajerwerków,robiłem to raczej dla rozgrzewki,przyznam też,że miałem trochę szarpaniny ze "zdarzeniami".Co do wszechobecnej pustki,owszem jest to wina zbyt dużego rozmiaru,mea culpa.No ale,błądzi człowiek póki dąży,na przyszłość mniejsze rozmiary i może uda sie ulepić coś lepszego xp
 
 
Jasza767 
Wojownik
Lis Gryfich Wzgórz



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Z gór (Tarnowskich)
Wysłany: 2015-03-10, 00:11   

Nie miałem czasu żeby w mapkę zagrać, ale zrobiłem pełny przegląd w edytorze, żeby zobaczyć co i jak się prezentuje.
Oczywiście, pierwsze co się rzuca w oczy to co wymienił Waskos, w zasadzie, sam nawet napisałeś najlepszy tego opis:
"Najgorsza jest tu jednak wszechobecna pustka, kraina jest całkiem spora, ale słabo zagospodarowana, ciężko będzie znaleźć tu jakąś karczmę z dobrym piwem." - wstęp

Nie chcę ciebie urazić, and zrazić do edytora, ale mapa jest na prawdę bardzo uboga. Teren wygląda jak "losowy teren" z minimalnymi zmianami w miejscach kluczowych, niektóre z drużyn i skrzyń są oddzielone górami od reszty mapy, za wyjątkiem zwolenników czarownicy to drużyny są bardzo losowe (a fakt że jest ich niewiele i dzielą je ogromne dystanse nie polepsza sytuacji).
Mapka wygląda bardziej na wstępny zarys niż skończony produkt, polecałbym przenieś koncept na rozmiar 48x48 i tam go dopracować i dopieścić, to może nawet będzie interesująca misja.

BTW, taka porada co do interpunkcji - po przecinku i kropce robi się spację :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum