Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Inicjatywa oraz ilość ataku w jednej turze w Disciples 3
Autor Wiadomość
raypaly 
Chłop


Wiek: 29
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 5
  Wysłany: 2014-08-09, 16:11   Inicjatywa oraz ilość ataku w jednej turze w Disciples 3

Grałem w D3 podstawkę, a teraz gra w dodatek i dostrzegłem, że niektóre jednostki atakują po 3-4 razy na turę a moi łucznicy, magowie potrafią nie atakować przez 2 tury. O co chodzi? To bug? Rozumiem, że jest system inicjatywy, ale to chyba powinno działać w ten sposób, że inicjatywa decyduje o kolejności ataku. I nie, nie jest tak, że łucznik atakuje, a później jest początek nowej tury i atakuję zaraz po poprzednim ataku, gdyż jest na dole na pasku wyraźnie zaznaczony, pionową kreską koniec tury. Wcześniej tzn w podstawce nie miałem takiego problemu o ile pamiętam i dlatego piszę ten psot na forum.
Ostatnio zmieniony przez raypaly 2014-08-09, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2014-08-09, 17:01   

Ruskie wpadły na genialny pomysł, że inicjatywa będzie decydować też o ilości ataków.
Jeżeli dobrze pamiętam schemat, po każdym ataku od inicjatywy jednostki jest odejmowane INI najwolniejszego wroga (albo jednostki) na polu bitwy, jeżeli wynik jest wyższy od 20 to dojdzie do kolejnego ataku, z taką właśnie inicjatywą. Nie dostrzegłem górnego ograniczenia ilości takich ataków.

W razie pytań - owszem, to nie jest zbalansowane, chyba nawet o takim 'szczególe' nikt nie myślał.
Btw, proponuję nazywać temat i nadawać im opisy takie, żeby było to przydatne dla ludzi w przyszłości - po takim tytule nie idzie szybko szukać rozwiązań na forum. I jestem pewien, że to już kiedyś wyjaśnialiśmy, co tylko dowodzi, że nazewnictwo tematów jest lekko kulejące.
_________________
 
 
raypaly 
Chłop


Wiek: 29
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-08-09, 17:20   

Mam jeszcze dwa pytana:
1.Da się coś z tym zrobić? Jest program który pozwala ustawić, aby każda jednostka atakowała raz w turze?
2.Czy to rozwiązanie było również w podstawowej wersji Disciples 3? JA osobiście sobie nie przypominam.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2014-08-09, 17:38   

1. Nie, to jest wkodowane w grę i nie odkręcisz, po prostu tak działa i już

2. Nie, wprowadzone w dalszych wydaniach, jako, że gra miała zapewne za mało problemów z balansem. W podstawce nie ma, wszędzie wyżej - jest.
_________________
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2014-08-10, 12:38   

1. Dałoby się to zasymulować, nadając wszystkim taką samą inicjatywę. Jednak kolejność ataków byłaby wówczas jednak zbyt randomowa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum