Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokazać innym jak wygląda klasyka!
Autor Wiadomość
Duster96 
Chłop


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-02-15, 13:09   Pokazać innym jak wygląda klasyka!

Hejka! Kilka tygodni temu wpadłem na pomysł, żeby wykorzystać mój kanał na YouTube do przedstawienia gry Disciples: Sacred Lands(czy tam Apostołowie: Święte Ziemie, jak kto woli). Nagrałem jak na razie 4 materiały i chciałbym je wam pokazać, ponieważ na pewno wśród was jest wiele osób o wiele lepszym ode mnie. Grałem nałogowo tylko w drugą część, więc tutaj trochę postarałem się bazować właśnie na drugiej części Disciples. Jak to wyszło? Może jakieś rady? Po prostu chciałem pokazać grę o wiele młodszym odbiorcom, którzy bez YouTube czy bez większego zainteresowania serią Disciples tej gry po prostu nigdy nawet nie odnajdą.

Kliknij i przenieś się w świat YouTube'owego Disciples!

Tutaj macie odnośnik do pierwszego materiału, jeżeli się spodoba to resztę sami znajdziecie bez problemu.

Jako społeczność fanów serii Disciples powinniśmy chyba ją promować w taki sposób, co wgl o tym myślicie?

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji oraz do oceniania moich materiałów z tej gry.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2014-02-15, 13:41   

1. Powinni cię torturować za czytanie opisu misji po przesłuchaniu odprawy

2. Powinni cię torturować jeszcze bardziej za czytanie opisów jednostek

3. Myzrael to nie jest "anioł z Disciples II; to jest postać ogólnofabularna w serii

4. Drzewko leczące Imperium różni się ilością uzdrawianych sojuszników, czego nie podkreśliłeś dla osób nieznających gry; bez tego dla nieobeznanych jest to trochę mętne czemu jeden z nich ma 2x słabsze uzdrowienie

5. Nie wprowadziłeś ludzi w system inicjatywy przez co walka jest przedstawiona nieco mętnie

6. Jednak proponowałbym trzymać się określenia "rasa" a nie "zamek"; to trochę różnica ideologiczna w porównaniu z HoMMami

7. Za dużo razy powtarzasz, że zaraz kończysz filmik
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-02-15, 13:55   

Zgadzam się z Vozem, że niepotrzebnie czytasz opisy wszystkiego. Wiem, że nagrywanie filmików składa się w dużej mierze z komentowania ale krótki komentarz naprawdę by wystarczył. Nie ma potrzeby czytania każdego zlepku liter.

Co do kapłanów to faktycznie strasznie zderpowałeś... Czytasz na głos dosłownie wszystko a w tym jednym przypadku zerknąłeś tylko na wartość uzdrowienia nie interesując się w ogóle dlaczego występuje między tymi jednostkami taka różnica. To samo powtórzyło się w przypadku wyboru między rycerzem a łowcą czarownic.

Na koniec dodam jeszcze opinię podsumowującą. Mówiłeś na początku filmiku, że jesteś fanem Disciples a na nagraniu wychodzi jakbyś miał z tą grą pierwszy kontakt i zupełnie nigdy jej na oczy nie widział. Wspomniałeś, że to drugie zetknięcie z samymi Aspotołami ale grałeś w D2. Te gry mają dokładnie tą samą mechanikę i działaniem niemal niczym się nie różnią. Tak więc nie wiem jakim prawem występują takie problemy. Nie wnikam.
Fajnie, że ktoś się w ogóle zainteresował tytułem i chce go pokazać szerszemu gronu odbiorców jednak powinieneś podejść do sprawy nieco bardziej rzetelnie.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Duster96 
Chłop


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-02-15, 13:55   

Spodziewałem się krytyki i dobrze, że ją dostałem. Wielkie dzięki za pooglądanie materiału. Pierwsze 6 uwag to te dotyczące czysto gry i mam nadzieję, że nie tylko czytając twoje posty, ale też bardziej zagłębiając się w to forum, powoli będzie to wychodziło coraz lepiej. Jeśli chodzi o nazewnictwo czy po prostu ogólną znajomość gry. Co do ostatniego punktu, to postaram się to naprawić. Tak szczerze mówiąc, pewnie mnie też by to wkurzało, gdybym słyszał to co chwile(btw. dobrze, że nie mówię tego zaraz na początku).

Bardzo dziękuję za obejrzenie i napisanie uwag. Postaram się zastosować do większości.

EDIT:

Raven, może trochę wyolbrzymiłem to, że jestem fanem. Po prostu z drugą częścią miałem więcej wspólnego(czyt. takie po prostu granie na zabicie czasu jakieś 4-5 lat temu). Z pierwszą była to godzina gry jakiś tydzień przed nagraniem tego.

Bardzo fajnie, że WY, jako no na pewno więksi fani ode mnie tej gry, cieszycie się z tego, że chcę ją zaprezentować. Myślę, że po prostu poczytam więcej, więcej też pogram samemu i podejdę tak jak wspomniałeś do tego o wiele bardziej rzetelnie. Myślę, że wyjdzie z tego coś fajnego.

Co do tego czytania opisów, to chyba macie rację, że nie jest to potrzebne za bardzo.
 
 
Duster96 
Chłop


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-03-15, 19:18   

https://www.youtube.com/watch?v=G6NADyzjYFg

Kolejna próba pokazania tej gry. Nie mogłem odnieść się do każdej rady, ale staram się, więc proszę o następne :)
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-03-15, 21:43   

Wydaje mi się, że jest lepiej. Może efekt tego, że trochę więcej pograłeś i się nieco bardziej zaznajomiłeś z rozgrywką. Mniej grania na oślep dzięki czemu lepiej się ogląda.

Jeśli chodzi o uwagi to Vozu napisał Ci wcześniej byś wprowadził ludzi w system inicjatywy jednostek. Widać, że nie tam nie zerknąłeś podczas walki z bohaterem Legionu, gdzie zamiast dobić owładniętych z 1hp atakujesz tego z większą ilością życia. Z komentarza wnioskuję, że chciałeś dobić ich magiem by wykończyć od razu dwóch. Zaznajomiłbyś się z inicjatywą to wiedziałbyś, że mag zaatakuje dopiero po nich. Chyba tyle jeśli chodzi o walkę.

Rozbroiło mnie gdy przeczytałeś "kulturysta" miast "kultysta", ale zdarza się, nie będę się czepiał pierdół.

Jeśli to ostatni odcinek jaki nagrałeś to naprawdę chcę zobaczyć jak zdobywasz stolicę Legionu w następnej turze. To dopiero będzie widowisko ;>
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2014-03-16, 08:17   

Jeżeli idziesz nierozwiniętą drużyną na nieznany zamek, warto ją wspomóc czarami. Jako, że grasz Imperium to masz cały wachlarz błogosławieństw (przy okazji wyjaśniłbyś jak działa mechanika magii). Warto też nająć przynajmniej jednego złodzieja, bo jego akcje są wybitnie pomocne (i też wyjaśnił, dlaczego warto złodziejem działać oraz jak).

Powiększanie miast, jeżeli nie planujesz wykorzystać ich do regeneracji, jest niepotrzebne. Jeżeli nie grasz na najwyższym poziomie trudności to AI nie będzie chamsko-agresywnie się zachowywał i można spokojnie sobie odpuścić nadmiernie wzmacnianie miast.

Nieustanne poprawianie się z herosa/bohatera/apostoła/dowódcy nie jest potrzebne - i tak wiadomo o kogo chodzi, a takie skoki tylko niepotrzebnie mieszają.

No i powtórzę za Ravenem - powinieneś na początku dać sprostowanie i wyjaśnić w video system inicjatywy a także powiedzieć czym konkretniej różnią się od siebie duchowny i kapłan, aby z poprzedniego ludzie nie wyciągali fałszywych wniosków.
 
 
Duster96 
Chłop


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-03-16, 19:57   

Dzięki wielkie!

Wypiszę sobie to wszystko o czym mówicie, poczytam jeszcze o tym wszystkim. Mam nadzieję, że niedługo będzie coraz mniej tych uwag. Myślę, że DOWÓDCA to nazwa jaką powinienem używać.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i podlinkuję tutaj swój kolejny materiał, żebyście napisali, czy znowu jakiś progres zaliczyłem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum