Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nosgoth
Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-09-28, 11:41   Nosgoth

Zbytnio się już rozpędziliśmy ze spamowaniem na SB, dlatego pozwolę sobie założyć temat dla uporządkowania dyskusji. Poniżej wklejka całości dyskusji jaka miała miejsce na shoutboxie.

Cytat:
Ebenezer Meshullam: http://www.youtube.com/watch?v=VbpMhMfnTuQ Hmm, nie wygląda to źle, ale szkoda, że Square postanowili zrobić coś takiego w świecie Nosgoth.

Cytat:
Verthiss: Szkoda? Wcale nie, ja chętnie wrócę do tego świata nawet w takiej odslonie :D

Cytat:
Verthiss: A może zainteresowanie tytułem przywróci twórcom chęć do stworzenia kolejnej części Legacy of Kain? Dla mnie Defiance nie skończył niczego....

Cytat:
Raven: Spłoń Verhiss

Cytat:
Vozu: Ja bym wolał, żeby wpierw ogarnęli się z lekka, dobór klanów wampirzych wydaje mi się być absolutnie nietrafiony zresztą... Razielim? W X lat po Soul Reaverze? O ile możliwe, że zachowały się pojedyncze, ukrywające się osobniki, to nie wierzę że byłaby szansa na ich współpracę z resztą klanów.

Cytat:
Vozu: Btw, te wampiry są bardzo humanoidalne, gdzie wszyscy wiemy, jak wyglądali w SR (a jakoby to ma być po tym) więc...

Cytat:
DeathCloud: w SR chyba tez byly humanoidalne , c hyba ze byly to calkiem obce stwory , to musze obczaic

Cytat:
Vozu: Użyłem złego słowa - tutaj na filmiku wyglądają w zasadzie jak ludzie (nieomal) gdzie w SR byli zdemorfowani na najróżniejsze sposoby. Tylko design tych z Razielim (których obecność to gwałt na fabule) pasuje do realiów które sobie jakoby założyli.

Cytat:
DeathCloud: a czy tylko Soul Reaver ma takie wampiry? pamietam inne gry z serii mialy bardziej ludzkie wampiry

Cytat:
Ebenezer Meshullam: @Verthiss - nawet jeśli Crystal Dynamics mieliby zabrać się za kolejne (i prawdopodobnie ostatnie) LoK, to bez Amy Henning w zespole mogłoby wyjść to źle. Jednak jeśli Nosgoth odniosłoby komercyjny sukces, to są szanse na zrobienie wersji HD (i zoptymalizowanych pod nowsze OSy) dotychczasowych tytułów z serii.

Cytat:
Ebenezer Meshullam: To gra ma miejsce po pierwszym SR? Jeśli tak, to rzeczywiście popełnili gafy z istnieniem wampirów z klanu Raziela i brakim deformacji. A i jeszcze Raven i Verthiss - łapcie, może wam się spodoba http://oshiego.bandcamp.com/

Cytat:
Verthiss: Stopień, w którym wampiry w LoK przypominają ludzi zależy od czasów, w których gra ma miejsce. Nie wiem, gdzie umiejscowiona jest ta nowa produkcja ale nawet po pierwszym SR (czyli dość daleko w "przyszłości") takie formy wampirów są możliwe. Wszakże szybko spotworzali tylko generałowie Kaina, członkowie ich klanów przeobrażali się z opóźnieniem i w mniejszym stopniu.

Cytat:
Verthiss: A samej gry po trailerze nie ma co oceniać ani skazywać mnie na palenie xD Ja na razie jestem optymistą i cieszę się, że ktoś przypomniał sobie o świecie Nosgoth. Na krytykę przyjdzie jeszcze czas.

Cytat:
Verthiss: PS: określenie "gwałt na fabule" jest grubo przesadzone i przedwczesne :D

Cytat:
Vozu: Odpal sobie ten filmik co linkowałeś od 2:49, Eben, to usłyszysz wyraźnie, że ma być po pierwszym SR. Wampiry powinny być bardziej zdeformowane, już nie mówiąc o tym, że nie wiem komu odbiło, żeby "asasyn" był przypisany do Dumahim a "osiłek" do Turelim - raczej należałoby odwrotnie, jak już...
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-09-28, 12:28   

Chwalą się w tym filmiku, że Nosgoth ma tysiąc lat historii. Świetnie, tylko oni z tą historią się najwyraźniej nie zapoznali skoro odstawiają takie szopki.
I gwałt na fabule to odpowiednie określenie Vert.
Po pierwsze gra ma być umiejscowiona po wydarzeniach z Soul Reaver. Czyli pierwsze wtf ponieważ gdy patrzy sie na fragmenty rozgrywki nam pokazane nic nie przypomina Nosgoth z tamtego okresu.
Architektura była już wtedy zupełnie inna, ludzie wznosili tam cytadele a nie żyli w miastach i miasteczkach.
Wampiry powinny być bardziej zdeformowane. Przecież w SR spotykało się i Dumahim i Turelim i wiadomo jak oni wyglądali. A jeśli ktoś nie wie to dla porównania wrzucę screeny.

Dumahim w SR:




Dumahim w Nosgoth (boli mnie nazywanie tej gry w taki sposób...):

http://nosgoth.com/lore

Turelim w SR:




Turelim w Nosgoth można obczaić na tej samej stronie co Dumahim.

Jedyny, który wygląda odpowiednio do czasów jakie założyli sobie twórcy gry to Razielim. Jest odpowiednio zdeformowany i widać, że przeszedł mutację. Ale pojawia się jeden baaardzo duży problem. Żaden wampir klanu Razielim nie dożył czasów SR! Zostali wycięci w pień przez Kaina i pozostałe klany po tym jak Raziel strącony został do Otchłani! Tak więc w czasach SR klan Razielim nie istnieje.

Następna rzecz to niebo. Widzieliście niebo? Zwyczajne nocne, gwiezdne... W czasach SR niebo było zasnute wiecznymi chmurami, które chroniły powierzchnie przed słońcem zabijającym wampiry. Chmury były tak naprawdę dymem tworzonym i wypuszczanym do atmosfery na terytorium klanu Turelim. Wszystko to było dziełem Kaina, który budował swoje imperium.

Tak więc Vert, to co robią Ci ludzie to jest gwałt na fabule. Została przez nich epicko olana ewentualnie jej nie znają wcale. Nie wiem jak można popełnić takie błędy umiejscawiając grę w czasach SR.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2013-09-28, 13:10   

Nie wiemy chyba NIC o lore jak na razie. Nie widzę tu żadnego gwałtu na fabule, widzę re-design. Rozumiem Twój punkt widzenia, niechęć do nieścisłości czy jawnego łamania kanonu. Widzę jednak, że takie podejście ma czemuś służyć.
Zdecydowanie wolę przymknąć oko na wybicie Razielim i uznam, że część ich społeczeństwa przetrwała i poszerzyła swoje wpływy po to, by mieć okazję latać kozacko wyglądającym wampirem, co jest świetnym rozwiązaniem GAMEPLAY-WISE. O to chodzi w grach w tego typu grach, o gameplay!
Jaki sens ma bycie fanowskim betonem czepiającym się każdej nieścisłości, jeśli odbiera to frajdę z samego grania?
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-09-28, 15:20   

Verthiss napisał/a:
Nie widzę tu żadnego gwałtu na fabule, widzę re-design.

Jeżeli re-design jest jawnie sprzeczny z kanonem to zaczynamy już iść w stronę retconu, co jest najgorszą możliwą drogą.

Verthiss napisał/a:
Widzę jednak, że takie podejście ma czemuś służyć.

Nabiciu kabzy (nie czarujmy się, w jakiś sposób ta gra zarabiać będzie) poprzez ściągnięcie ludzi nieznających serii do homogenizowanej papki.

Verthiss napisał/a:
Jaki sens ma bycie fanowskim betonem czepiającym się każdej nieścisłości, jeśli odbiera to frajdę z samego grania?

Jaki jest sens wiązać grę z popularnym, dopieszczonym uniwersum tylko po to, żeby złamać wiele możliwych kanonów i odpędzać fanów uniwersum, skoro można było po prostu napisać jakieś "generic story" (którym w typowym MMO większość się nie przejmie) i lecieć z czymkolwiek się będzie chciało?
_________________
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2013-09-28, 23:24   

No to po przeczytaniu powyższych postów dochodzę do wniosku, że jednak taki redesign jest częściowo sensowny. Skoro jest to po SR, to nie ma Kaina - kogoś, kto by to wszystko upilnował. Jak jednak wytłumaczyć istnienie wampirów z klanu Raziela? Poza tym, że niektórym mogło udać się zbiec, to Kain może zataił prawdę przed swoim "pierworodnym" i zachował kilku lojalnych. Idąc tym tropem, bez władcy i generałów ludzie zaczęli widzieć w tym momencie szansę dla siebie i zaczęli zbroić się przeciwko krwiopijcom. Osłabione klany zrozumiały, że muszą walczyć razem, by zachować dominację w świecie i pozwolono na zwiększenie liczby Razielimów.
Meh, to i tak brzmi słabo. Równie dobrze pozostałe przy życiu wampiry mogłyby się powybijać w drodze walki o tron. I wtedy na scenę wkraczają ziomki Raziela, korzystając okazji szukają sojuszników wśród reszty żyjących, o zdrowym spojrzeniu na sprawę i widzący zagrożenie ze strony ludzi.
To też średnio mnie przekonuje.

Edit

Dopiero teraz na to wpadłem, ale MMO w tym świecie miałoby jak najbardziej sens, pod warunkiem zmiany czasu, kiedy to by się rozgrywało. Jest przecież walka Starożytnych, którzy jeszcze nie byli krwiopijcami z Hyldenami! Przecież to dobre miejsce na zrobienie tego typu gry, gdzie przodkowie wampirów, a wraz z nimi - młody Janos Audron walczyliby z pomocą magii, a Hyldeni korzystali ze swoich atrybutów przy wsparciu technologii.
Przy okazji można by w intro do gry zobaczyć, jak to Elder God otumanił Starożytnych, a ich oponenci sprzeciwili się jego doktrynie.

No tak, ale wygląda na to, że temat walki wampirów z ludźmi jest dziś nadal interesujący i dochodowy, a zrealizowanie powyżej przedstawionego konfliktu w formie interaktywnej dotarłoby tylko do fanów serii. :/
_________________
Deal with it.
 
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2013-09-29, 23:59   

Cytat:
The Sentinels are devolved descendants and represent the last remnants of the once-proud Clan Razielim.


^ Ze strony Nosgoth.com

EDIT: Obejrzałem ponownie trailer do Nosgoth oraz długie Q&A z twórcami. Wydarzenia w grze mają miejsce po INTRZE do Soul Reaver, nie po całej grze! Chodzi tu o czasy pomiędzy śmiercią Raziela a ponownym przebudzeniem. Dość ważny szczegół :P
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-10-03, 08:52   

Verthiss napisał/a:
EDIT: Obejrzałem ponownie trailer do Nosgoth oraz długie Q&A z twórcami. Wydarzenia w grze mają miejsce po INTRZE do Soul Reaver, nie po całej grze! Chodzi tu o czasy pomiędzy śmiercią Raziela a ponownym przebudzeniem. Dość ważny szczegół :P


To widzę, że się trochę poprawili w tym Q&A względem trailera, po tam brzmiało to krańcowo inaczej.
To może jeszcze powiedzieli, gdzie niby zniknął Kain w tym czasie? :-P
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-10-03, 15:56   

Verthiss napisał/a:
Chodzi tu o czasy pomiędzy śmiercią Raziela a ponownym przebudzeniem.


Ok... tak więc dlaczego klan Razielim, który swoją drogą miał zostać przez resztę doszczętnie wymordowany, wygląda jakby przeszedł już ewolucję do czasów po powrocie Raziela? Co z resztą?
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2013-10-04, 02:06   

Co do zniknięcia Kaina - jest za wcześnie żeby zdradzać szczegóły fabularne bla bla bla
Co do końca klanu Raziela - być może do czasów wydarzeń z SR1 rzeczywiście nie został już nikt z Razielim, ale pozbycie się ich z pewnością nie było rzezią baranków czekających na śmierć na środku pola. Oczywiste jest, że część z nich mogła przetrwać w ukryciu oraz to, że musiały opuszczać kryjówkę w poszukiwaniu ofiar (stąd uzasadnione jest ich miejsce w konflikcie)
Co do wyglądu - wg twórców "dewolucja" Razielim jest analogiczna do dewolucji samego Raziela w stosunku do innych generałów czy nawet samego Kaina, czyli wyraźnie szybsza.
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2013-12-18, 20:26   

http://www.youtube.com/watch?v=qJW4ULBzZ-4
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum