Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
BG App
Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-11, 10:54   BG App

Ostatnio zaszalałem z kodzeniem, bo przecież jest sesja więc nie ma sensu się uczyć ;-)
Postanowiłem, że w nagrodę za dzielne znoszenie moich narzekań na kodzenie wrzucę obecną wersję pisanego przez mą skromną osobę programiku, który w przyszłości ma służyć za wszystko, co będzie potrzebne do ułatwienia grania w BG ;-)

W folderze Data znajdują się wszelkie zapisywane dane. Wrzuciłem wszystkie rasy żeby było widać, jakie mają rozpoznawane przez program nazwy kodowe (to by było przydatne tylko przy tłumaczeniu na inne języki zapewne... ale co tam) i Inkuba z przykładowymi statami, żeby można było obejrzeć wykresy.
Możecie go bezproblemowo skasować, pododawać jednostek, potem porobić hurtowo raportów i przeglądać wykresy - nie ukrywam, że mogły mi jakieś ciekawe, wykrzaczające program błędy umknąć

Wszelkie uwagi co można jeszcze w programie umieścić też można wrzucać ;-)

Link do Googla, pobieranie z menu File

EDIT: Jest jakiś problem z kompilacją zgodną z Windowsami sprzed Visty, staram się to naprawić.
_________________
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2013-06-11, 14:29   

http://dotnetsocial.cloud...rk,Version=v4.5
Musiałem ściągnąć nowego .NETa by działało.
Teraz się włącza, ale nie kminię co i jak.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-11, 15:12   

Ok, to krótki opis, faktycznie zapomniałem o tym:

Obecnie w bazie danych program ma 5 ras, oraz jedną pokazową jednostkę (Inkuba).

Na przykładzie Inkuba można zobaczyć, w jakim stylu rysowane będą wykresy - w tym celu wchodzimy do "Przeglądaj statystyki", wybieramy Legiony, co wczyta nam listę jednostek więc w liście obok możemy kliknąć Inkuba i potem wybrać Wykres zwycięstw. Jest tam kilka pokazowych punktów, sam wykres przedstawia zmianę procentowej ilości jednostki w składach wygrywających do ogólnej ilości jednostki w armiach.
Na pokazowym Inkubie wiele już nie zdziałamy, więc klikamy Powrót.

Ponieważ autor jest szuja i nie porobił zbyt wielu jednostek (a tak serio to lekko będzie jeszcze edytował sposób ich przechowywania) należałoby zrobić kilka swoich - potrzebny nam będzie jednak kod rasy (który w następnej wersji raczej zniknie).
Dla odpowiednich ras jest to:
TheHordes, TheEmpire, TheClans, TheDamned i TheElves

Wchodzimy o "zarządzaj jednostkami" - od razu wczyta nam się Inkub, ale nie ma się co przejmować - w miejsce jego nazwy i kodu rasy wpisujemy jakie chcemy, a potem klikamy Dodaj, aby powstała nowa jednostka.
Jeżeli użyjemy opcji "Zmień", to obecnie wybrana w górnym menu jednostka zmieni nazwę i przynależność na te, które wpisaliśmy w polach.
Proponuję zaznaczyć Inkuba, kliknąć Usuń a potem wrzucić kilka jednostek dla innych ras, tak po 2-3, bo się bawimy w poznawanie programu.

Ja np. dodam Sobowtóra, świeżego Inkuba, Włodarza a także Widmo, Wampira i Cienia, oczywiście pamiętając o kodzie rasy (zdecydowanie zmienię to w najbliższej wersji).
Zadowolony, klikam powrót.

Mógłbym na tej samej zasadzie edytować rasy, ale mamy wszystkie, jakie chcemy, więc użyjemy sobie przycisku Twórz raport.
Otwiera się nam nowe okienko, po lewej wybieram jako rasę Legiony, po prawej Hordy.
Ponieważ jestem z właściwej opcji, zaznaczam pole Zwycięzca po stronie Hord, a potem wszystkie jednostki dla każdej frakcji, tym samym stwierdzając, że wszystkie brały udział w hipotetycznej walce (niestety, zaznaczenie odbywa się dwuklikiem).
Jeżeli kliknę teraz Raportuj i zamknij, baza danych zostanie wzbogacona o odpowiednie dane, a my wrócimy do menu głównego - poleca jednak użyć Raportuj i zostań, zmieniając losowo zaznaczenia zwycięzcy i użycia jednostek - każde kliknięcie aktualizuje, następnym razem pomyślę o jakimś oknie dialogowym czy innym potwierdzeniu.

Po kliknięciu wiele razy, mamy już dość ładną bazę gotową - idziemy do Przeglądania statystyk (przycisk wyjścia z raportów niefortunnie nazywa się Anuluj, to też zmienię) podziwiać efekty :)
Obecnie zmiana jednostki nie wczytuje automatycznie innego wykresu, jeżeli jest zaznaczony, to zostanie dodane.

Wychodząc z programu, klikając wyjście, możemy być pewni, że wszystkie dane jakie wprowadziliśmy zostały zapisane do plików XML w folderze data (można je edytować notatnikiem, bardzo prosty format) które zostaną wczytane przy następnym uruchomieniu.



Wszelkie pomysły na funkcjonalności i uczynienie programu intuicyjnym są mile widziane.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum