Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vozu
2013-05-13, 20:41
Disciples 3 Reincarnation (Rebirth) Spolszczenie
Autor Wiadomość
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-05-11, 22:49   

A nie może być Włócznik zamiast Legionisty?
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-11, 23:31   

W grze jest też Włócznik i wygląda podobnie, ale nieco rożni się od Legionisty. Załączam screen Włócznika dla porównania. Wiec jest Legionista i Włócznik :-)

2013-05-14_00004.jpg
Jest i Włócznik
Plik ściągnięto 131 raz(y) 189,14 KB

Ostatnio zmieniony przez sb8gapi 2013-05-14, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-12, 00:24   

Zawsze wolałem "punkty życia" od "punktów zdrowia", ale to kosmetyczne.
Natomiast "zasięg ruchu" jest mylące, bo chodzi o "zasięg ataku".
Tłumaczenie co do ruchu w walce jest trochę rozwlekłe, aż nienaturalnie, nie można by zrobić z tego po prostu "ruch w walce", "pkt ruchu w walce" czy coś takiego?

Btw, "Pierce" to nie obrażenia "Przeszywające" tylko "Kłute". Z racji typowej w grach terminologii zrobiłbym tu po prostu podział na: Kłute, Cięte i Obuchowe, ale to tylko sugestia.
_________________
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2013-05-12, 08:50   

Nazwa "legionista" bezpośrednio wiąże się z "Legionem Potępionych". We wcześniejszych wersjach włócznik-V2 określany był jako "Strażnik miejski".

No i też sprawy kosmetyczne
Zasięg zwiadu - Zasięg wzroku
Zniżka handlowa - Targowanie
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-05-12, 09:57   

Własnie o tej jednostce myślałem, zatem Legionista to osobna i nowa jednostka? Mógłbyś wykonać screen jak wygląda na polu walki i załączyć do tego tematu http://www.disciples.pl/v...p?p=53573#53573 ??

Chyba, że on już w DIII był a ja go po prostu nie zauważyłem ze względu na podobieństwo do tamtego.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-12, 10:38   

W sumie to zmiany kosmetyczne. Ale mile widziane są uwagi i pomoc przy spolszczeniu by było jak najbardziej dopracowane. Sugerowane zmiany wprowadzę do spolszczenia. Podziękowania dla "byzsla" za pomoc."
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-12, 10:53   

Legionista nie jest nową jednostką. Jest to jednostka neutralna. Była już w Odrodzeniu i Wskrzeszeniu. Co do typów obrażeń to miałem z tym dylemat i te poprawki uważam za odpowiednie. Wszystkie proponowane zmiany przez "Vozu" także zostaną uwzględnione i przesyłam podziękowania za pomoc.
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-12, 19:13   

Drobne poprawki do typów ataku.
Ostatnio zmieniony przez sb8gapi 2013-06-25, 19:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-13, 01:10   

Moja drobna uwaga do zdjęcia cechy charakterystyk
http://disciples.pl/download.php?id=895
Nie przypominam sobie takiego dziwoląga w D3:
"zniżka handlowa" może był może nie. Nie bardzo wiadomo o co chodzi. Proponowałbym zmienić na "tańsze zakupy" lub coś w tym stylu jeżeli oczywiście o to chodzi (nie wiem czy o to chodzi)




P.S. Prośba do Administratora lub moderatora. Nie pamiętam czy byłem na tym forum zarejestrowany. Proszę mi nie banować konta jeżeli tak - ponowna rejestracja (nie pamiętam na jakim mailu: niestety - szukałem danych rejestracji w swoich mailach i tam nic nie było - stąd rejestracja dziś. Niestety nie pamiętam jaki dokładnie mógł być mój wcześniejszy login - jeżeli wogóle był - nie wiem. To tyle; z góry dzięki za wyrozumiałość.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-13, 09:26   

Uczeń napisał/a:
"zniżka handlowa" może był może nie. Nie bardzo wiadomo o co chodzi. Proponowałbym zmienić na "tańsze zakupy" lub coś w tym stylu jeżeli oczywiście o to chodzi (nie wiem czy o to chodzi)

"Zniżka handlowa" to tłumaczenie dosłowne, chociaż Byz słusznie sugerował Targowanie, które trochę lepiej brzmi. W najnowszym wydaniu coś takiego jest i nazywanie tego opisowo, jak sugerujesz, wyglądałoby... cokolwiek dziwacznie.
Ale tak, chodzi o procentowy upust w sklepach.

Uczeń napisał/a:
P.S. Prośba do Administratora lub moderatora. Nie pamiętam czy byłem na tym forum zarejestrowany. Proszę mi nie banować konta jeżeli tak - ponowna rejestracja (nie pamiętam na jakim mailu: niestety - szukałem danych rejestracji w swoich mailach i tam nic nie było - stąd rejestracja dziś. Niestety nie pamiętam jaki dokładnie mógł być mój wcześniejszy login - jeżeli wogóle był - nie wiem. To tyle; z góry dzięki za wyrozumiałość.

Jeżeli rejestrowałeś się bardzo dawno temu i zostawiłeś konto nieaktywne to mogło ono zginąć w ramach masowego czyszczenia bazy, kiedy anihilowaliśmy ogromną ilość kont które były botami - kryterium był brak aktywności i postów, a sam proces był automatyczny, więc mogło objąć nieco kont założonych przez ludzi.
_________________
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-13, 13:08   

Witam. Co do tej zniżki handlowej to przyznaję że brzmi nieco dziwnie i już to poprawiłem. Poprawiłem, też wiele innych rzeczy, które były sugerowane przez "vozu" i "byzsla"
Czasem dosłowne tłumaczenie wynika z tego, że tłumaczę tekst, a potem sprawdzam w grze jak to wygląda a same screeny z gry są tylko poglądowe i nie są wersją ostateczną. W miarę możliwości załączę poprawione screeny z gry, żeby nie wprowadzać w błąd czytelników forom.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-13, 20:40   

Co do screena z Legionistą - raczej "Chybienie" niż "Chybione" - pewnie po samych plikach tego nie widać, ale to jest dopisane przy szansie na chybienie, stąd sugestia.
Osobiście zamiast "wzrost siły ataku wręcz" i jej wariacji dałbym "premia do walki wręcz/magii/strzału" ale to tylko takie moje marudzenie.

Btw, nie wiem czemu nie zauważyłem, że temat ten jest w Warsztacie, który jest miejscem na bugi etc. Przenoszę go do modów.
_________________
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-14, 14:39   

Zamieściłem poprawione screeny z gry. Za jakiś czas zamieszczę nowe.
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-15, 03:09   

Vozu - do dobrego działu przeniosłeś, ale ja pół dnia szukałem; gdzie temat zniknął - dobrze jest poinformować innych którzy zaglądali do poprzedniego działu że temat przeniesiono.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-15, 09:35   

Uczeń napisał/a:
Vozu - do dobrego działu przeniosłeś, ale ja pół dnia szukałem; gdzie temat zniknął - dobrze jest poinformować innych którzy zaglądali do poprzedniego działu że temat przeniesiono.


Napisałem posta -> temat pojawiał się po kliknięciu "pokaż nieprzeczytane posty" -> można było łatwo przeczytać, że go przesunąłem.
_________________
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-15, 11:45   

Kolejne screeny z gry.

2013-05-15_00005.jpg
Statystyki bo bitwie z modem byzsla
Plik ściągnięto 123 raz(y) 139,56 KB

2013-05-15_00001.jpg
Mod "byzslamod" i trzy mapy "Adventure", "Czara Goryczy", "SilentForest"
Plik ściągnięto 131 raz(y) 165,19 KB

Ostatnio zmieniony przez sb8gapi 2013-06-25, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-17, 17:41   

Coś temat - ucichł. Jak tam prace nad tłumaczeniem - czy za tydzień bylibyśmy w stanie odtrzymać tłumaczenie do testowania. Sorry że osobiście nie mogę pomóc w pracach, ale za słabo znam anglika, choć chętnie pomogę w uwagach i testach do polskiego tekstu wynikowego.

Mam nadzieję że prace nie zostały wstrzymane do powyższych screenów nie mam jak na razie uwag. Trzymam za ciebie kciuki tłumaczu, mam nadzieję że dociągniesz tłumaczenie do końca.
Pozdrawiam
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-17, 18:47   

Tłumaczenie trwa nadal. Już jest ok 80%. Przyznam, że mój angielski nie jest na wysokim poziomie, raczej średnim, ale staram się tłumaczyć najlepiej jak potrafię. Co do testów to zastanawiam się nad udostępnieniem do testów wersji tych ok 80% spolszczenia do testowania, a w między czasie będę pracował dalej i nadal wprowadzał poprawki proponowane przez testerów. chciałby się zorientować czy duże by było testowaniem spolszczenia, bo samo tłumaczenie nie wystarczy, a dopiero sprawdzenie jak ono wygląda w grze, może ujawnić błędy. sam tez testuję spolszczenie w miarę możliwości, ale nie mam zapisów gry, żeby testować w całej kampanii. Grałem tez w kilka mapek dla gorących krzeseł i trochę błędów się wyłapało.
Tak więc proszę by osoby zainteresowane testowaniem spolszczenia pisały na forum lub na PW.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-17, 18:59   

Teksty fabularne będą do potężnej korekty ortografów, interpunkcji etc. Jestem w stanie je poprawiać pod tym kątem, jeżeli mi je wyślesz.

Przy okazji, są efekty aktywowane przez zadawanie obrażeń i ich otrzymywanie - zapis taki jak na Paraliżu u Hord nie zdradza nowemu graczowi, o którą wersję chodzi, wypadałoby to uściślać.
_________________
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-17, 20:30   

Odnośniki do spolszczania przenoszę do pierwszego postu
Ostatnio zmieniony przez sb8gapi 2013-05-21, 16:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum