Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Waskosowa saga

Jak oceniasz jakość sagi Waskosa?
Nieziemsko fajna :)
42%
 42%  [ 3 ]
Bardzo fajna
57%
 57%  [ 4 ]
fajna
0%
 0%  [ 0 ]
mniej fajna :(
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-01-27, 00:05   Waskosowa saga

Co tu dużo mówić, naszła mnie chęć na stworzenie sagi, a zacząć postanowiłem od Imperium. Czasy sagi będą będą toczyć się bezpośrednio po wydarzeniach z BE, no może z poślizgiem kilku miesięcy. Udostępniam tedy moją pierwszą mapkę. Kilka słów o niej, ponieważ jest na tym forum osoba obdarzona pedantyczną upierdliwością chyba we wszystkim czego się tknie, a w scenariuszach szczególnie uczulony jest na puste przestrzenie. W mojej mapce owszem pojawi się ich sporo, lecz jest celowy zabieg :roll: Otóż miejsce akcji ma być na polach Fardle, informacje o nich są dość ubogie ("rozległe pola Fardle", "serce gospodarki Imperium") lecz dla mnie oczywistym jest, że przestrzeni na polach winno być w bród. Oczywiście spodziewam się, że może odbić się to na gameplay'u, więc jest to przypadek odosobniony. W pozostałych scenariuszach będę stronił od takich eksperymentów

Ułatwienie dla graczy, którzy pobrali wszystkie mapy od razu. Poprawna kolejność misji w sadze, będę uzupełniał na bieżąco.


Imperium:
1. Pola Fardle w ogniu
2. Nowa ziemia, stary wróg
3. Tropem Diabła
4. Wróg wśród nas
5. Jedna matka
6. Athanael
7. Na pohybel jej królewskiej mości

Waskosowa saga
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2014-01-08, 16:26, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-01-27, 20:44   

No namówiłeś mnie :mrgreen: aż włączyłem pobieranie disa z goga.

Możesz napisać coś więcej np rozmiar, limit poziomu bohatera i jednostek?
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-01-27, 21:53   

Rozmiar większy od standardowych, startowych mapek od SF, 72x72. Z limitem długo się zastanawiałem, początkowo chciałem do 3 poziomu jednostek i czarów, a bohatera do 5, lecz zważywszy na to jak mało wymagającym przeciwnikiem w disie jest SI, postanowiłem oraniczyć wszystko do takiego poziomu jaki był w oryginalnych sagach, czyli jednostki do 2, a bohater do 3
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-01-28, 12:06   

Zagrałem i misja mi się spodobała pomimo tego, że należy do jednej z niewielu map, których nie wyczyściłem do końca (co spowodowane było raczej moim lenistwem).
Pierwsze podejście zakończyło się fiaskiem gdyż zginął mi bohater przy obronie Masłowego Brodu (swoją drogą nazwy mnie rozbrajają, to i Pacanów rządzą :mrgreen: ) ale to wina składu jaki wybrałem i słabości ekonomicznej. Za drugim razem kiedy wszystko lepiej rozplanowałem poszło o wiele lepiej. Chwilami ciągłe wycieczki elfów w okolice miasta bywały nieco męczące bo nie mogłem wypuścić się za daleko w poszukiwaniu skarbów i doświadczenia.
W kwestii tekstów było parę błędów (zarówno w dialogach postaci jak i wprowadzeniu). Były to raczej literówki lub brak "nie" gdzieniegdzie.

Szkoda, że Arosal już zginął :-(

Podsumowując mapka dość prosta i przyjemna jeśli się do niej na dłużej przysiądzie ;-)
Teraz sobie poczekam aż wrzucisz coś jeszcze do tej kampanii.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-01-28, 13:33   

Przepraszam za literówki :cry: Z pewnością rzuca się brak "ć" lecz jest to wina gry. Mógłbym po prawdzie pisać w wordzie, ale wtedy nie wiem ile miejsca tekstowego mi zostaje. Mapka kolejna pojawi się niedługo, jest już nawet gotowa, poza zdarzeniami. A Arosal może jeszcze pojawić się w kampani elfów, lecz nimi zajmę się w trzeciej kolejności i wtedy pomyślę o szczegółach
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-01-28, 13:36   

Faktycznie bywa trudno przez co już kilka razy wyłączałem grę (ALT+F4 zamiast wczytaj). Dobijają mnie polskie znaki przez, które w mojej (anglojęzycznej) wersji zamieniają się w ślaczki.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-01-29, 19:52   

Małe pytanie, jakie są ostatecznie związki Abrielle z elfami? Ona jest elfką? Zamierzam ją wykorzystać w dalszej części kampanii. Nie jest to może informacja kolosalnie istotna, ale nieścisłości chciałbym uniknąć
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-01-30, 10:59   

Lady Ambrielle Jeden gest skrytej w cieniu księżnej sprawia, że miasta płoną, zawartość skarbców znika a możni giną bez wieści.Żona króla Emry'ego z Abriessel, królowa Imperium.

Elfka szlachetnego pochodzenia, przyrodnia siostra Illumielle. Przed zgładzeniem cesarza Demosthenesa przez Uthera księżna Ambrielle z Verzillinu przewodziła królewskiej służbie wywiadowczej. Po jego śmierci zdecydowała się zawalczyć o tron Imperium jako jedna z trzech pretendentów. Oprócz niej do walki przystąpił Emry z Abriessel, paladyn kierujący sie dobrem kraju oraz fanatyk religijny, zwierzchnik imperialnej Inkwizycji - hrabia Flamel Crowley. Finalnie lady Ambrielle połączyła swe siły z Emrym, by zgnieść szerzącego terror hrabiego Crowley'a.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-02-02, 19:44   

No i leci druga misja :) Otwiera ona drugi wątek fabuły Imperium. Rozmiar 72x72, przeciwnik Klany (to ostatnia mapa, na której jest tylko jedna wroga frakcja), limity: bohater do 5lvl, jednostki i czary do 3. Mapka w moim mniemaniu trudniejsza od poprzedniej, niektóre walki wymagane do przejścia mogą być zbyt trudne, jeżeli tak to napiszcie gdzie przesadziłem. Możliwe literówki, wina disa, nie moja :-P Jeszcze jedno, mapka zawiera jedno zadanie poboczne, przysporzyło mi ono sporo zabawy w skryptach ale powinno już działać, proszę o wypróbowanie. Zadanie zaczyna się u Dziwnego Pustelnika lub koło ruin ochrzczonych mianem Ołtarz Emestu. Chyba wsio, życzę miłej gry i liczę na komentarze.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2013-09-05, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-02-07, 19:42   

Ok przeszedłem bez większych problemów za pierwszym podejściem. Na początku trzeba nieco kombinować by awansować drugą linię do drugiego poziomu. Przy stolicy powinno być więcej łatwych do położenia trupem bez strat w ludziach drużyn.
Powinieneś również przejrzeć raz jeszcze wszystkie teksty bo jest sporo błędów. Czasem zdania tracą sens albo insze potknięcia.
Wyrąbałem wszystko na mapie w pień i co? I zero jakiegokolwiek docenienia tego trudu. Pokonując czerwonego smoka nieco się rozczarowałem nagrodą jaka mi za niego przypadła. W tym etapie gry złota ma się już maksymalną ilość a kosztowności są zupełnie zbędne. Zbędny jest też nauczyciel nieopodal miasta wymaganego do podbicia.
Kolejna sprawa to artefakt zdobywany po wygraniu walki finałowej. Skoro to misja, nie można wyposażyć w niego bohatera, tak więc w następnej i tak biedaczysko będzie musiał obejść się bez niego. :cry: Będzie to miało sens dopiero gdy skleisz wszystkie misje w sagę.
W niektórych miejscach neutralne drużyny faktycznie nieco trudne w innych natomiast banalnie słabe. Te drugie powinny zamienić się miejscami z tymi tuż przy stolicy. Zdecydowanie.
Ot chyba tyle mojej krytyki.
Gra się całkiem przyjemnie. Ja odebrałem tą misję jako łatwiejszą niż pierwsza ;-)
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-02-07, 20:06   

Hmm, dziwne. Nie chciałem też na chama robić ekstremalnie trudnej mapy, ale myślałem że będzie trudniejsza niż poprzednia. W pierwszej większość jednostek była z drugiego poziomu. Widać nie doceniłem utrudnienia jakim była obrona miasta i możliwości dowódcy na trzecim poziomie, zwrócę na to uwagę w kolejnej misji. Misje będą splecione w sagę, ale jak ukończę wszystkie, tak mogę brać pod uwagę takie właśnie krytyki.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-02-11, 11:55   

Oto jest trzecia mapa :) Nie będę zapeszał co do poziomu trudności (ostatnio się na tym przejechałem) ale starałem się utrudnić rozgrywkę przez respawn wrogich jednostek. Rozmiar 72x72, frakcje, poza Imperium to Legiony i Klany, limity: boh do 7, jednostki i czary do 4. Fabularnie to kontynuacja wątku z drugiej mapy, ale następna będzie już odwoływać się do pierwszej. To chyba wsio, dodam jeszcze, że z wykonania tej mapy jestem póki co najbardziej dumny.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2013-09-05, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-02-12, 20:28   

Grając miałem dziwnego farta i jednostki wroga chybiały bardzo często tak więc tym razem bardzo skupić się na poziomie trudności nie mogę :mrgreen:
Najbardziej rzuciło mi się w oczy, że nie można wejść do jednych ruin bo blokuje je lód. Ruiny Likos albo coś w tym guście się zwały. Te we wschodnim kącie mapy.
Krasnale nie mają nic do roboty. Za każdym razem kiedy tworzą bohatera to jest on zabijany przez pałętające się po mapie zielonoskóre neutrale. Im mogę trochę uwagi poświęcić. Ich respawn w pewnym momencie stał się strasznie uciążliwy. Nie opłacało mi się tego tłuc bo po pierwsze już miałem skład rozwinięty i polowałem raczej na ruiny i coś silniejszego a po drugie nim zdążyłbym zatłuc to wszystko (robi sie tam ich całe mrowie niepozwalające sie spokojnie poruszać) to ich liczba już by się uzupełniła. Do tego właśnie fakt, że wykluczają oni zupełnie z gry SI sukcesywnie mordując drużynami z rozkazem szału bitewnego wszystkie ich składy. Nad tym jakoś musiałbyś popracować choć szczerze mówiąc sam nie mam pomysłu na rozwiązanie.
Mapka wizualnie ładna, trochę ciasna ale to nawet lepiej bo dawno w taką nie grałem. Pod względem fabularnym też ciekawie (Pampalinii :mrgreen: ). Fajnie było znów pojeździć Vogelem i ekipą. Allemon ma dobre teksty momentami. Mordownia Olafa, mały ale dobry smaczek. Natomiast jeśli chodzi o walkę finałową... Dziwię się, że nie pokusiłeś się by użyć nicku, któregoś z naszych forumowych Legionistów. Szczerze mówiąc spodziewałem się, któregoś z nich jako bossa albo wspomnianego po walce super-włodaża ;-) Kaziu albo Sae byłby dobry.
Hmm jak mi sie coś przypomni to jeszcze napiszę, bo grając miałem sporo przemyśleń a jak przyszło do napisania posta to umknęły...
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-02-12, 20:57   

No własnie z tymi neutralami jest najciężej :/ Nie wiem czemu, ale jak ustawiłem rozkaz wędrówki to stali w miejscu, bądź co bądź edytor ma sporo ograniczeń. Zaspamowania ich się obawiałem, miałem nadzieje, że czas był wystarczająco długi aby zdechli, może gdy będę sklejał w kampanię to dodam warunki zniszczenia poprzednich fal. Ruiny Likos to teren specjalny, nie ruiny ;-) A walka finałowa, nazwa bossa nie jest przypadkowa, pochodzi z misji upadek Kadratha, tam są również wzmianki o bossie, który będzie czekał na końcu wątku inkwizycji. W tym miejscu starałem się zachować wierność disowej mitologi, ale postacie z forum pojawią się z pewnością w kampanii legionów.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-02-23, 20:09   

Ukończyłem czwartą misję. :) Długi czas jej tworzenia jest spowodowany tym, że podchodziłem do niej dwa razy. Pierwotnie mapka miała być wielkości 96x96 i została nawet ukończono, ale zorientowałem się, że taka nie pasuje fabularnie. Mapka została więc zredukowana do najmniejszych, możliwych rozmiarów, 48x48. Przeciwnik jest tylko jeden, elfy. Ograniczenia: bohater do 10, jednostki i czary do 4. Na koniec powiem, że czasy wielkich mapek jeszcze nadejdą.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2013-09-05, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-03-13, 17:37   

W końcu się za nią zabrałem i przeszedłem. Mała i przyjemna mapka choć wyklinałem, że manę kamieni runicznych znalazłem tak późno. Nie mogłem zrobić golema :-P
Gra się dość przyjemnie. Niezbyt trudna i nie jest też banalnie prosta. Wydaje mi się nieźle zbalansowana. Po za kilkoma błędami w tekstach nie dopatrzyłem się żadnego innego.
Wilkowyje wywołały u mnie uśmiech natomiast "Zamknij mordę Wąski" już rozbroiło.
Podobało mi się.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-03-15, 21:35   

I kolejna misja :-> bohaterowie inkwizytorowie pozostają wciąż pozostawieni samym sobie, ich wątek zostanie ukończony w następnym scenariuszu. Teraz dalej prowadzimy wątek spisku, powraca również pewna sympatyczna, inteligentna, przystojna, bardzo uwielbiana i skromna postać z pierwszej misji ;>

Rozmiar, mój ulubiony, 72x72, wrogowie to elfy i legiony, limity, czary i jednostki do 5, a bohater do 12.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2013-03-24, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-03-24, 21:41   

Uwaga! Na mapie wystąpiła tragiczna pomyłka, która powoduje przegraną scenariusza miast jego wygrania ^^ Może jest to tylko drobniutki i nic nieznaczący problemik, ale przyzwoitość nakazuje jego usunięcie. Tych, którzy są w trakcie przechodzenia misji serdecznie przepraszam.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
Ostatnio zmieniony przez Waskos 2013-09-05, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-03-25, 11:44   

Kolejna bardzo przyjemna mapka w Twoim wykonaniu. Poziom trudności tak jak wcześniej, wydaje mi się dobrze zbalansowany. Jest zadanie poboczne, jest duży plus. Lubię zadania poboczne.
Wizualnie mapa też prezentuje się ładnie, szczególnie okolice stolicy legionów przypadły mi do gustu i najwyższy róg mapy. Dużym plusem jest też swoboda w wykonaniu zadania. Można to zrobić od razu jak się dostanie elfa a można odkurzyć całą mapę ze wszystkiego co się rusza, jak ja to zrobiłem i dopiero skończyć.
Za to, że grając przegrałem powinienem wypruć Ci flaki. Ale tego nie zrobię bo czekam na następną misję.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-03-25, 15:11   

Ja i moje flaki z pewnością ten fakt doceniamy :>
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum