Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Płótno Bogów 3.0 - Dyskusja
Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-07-24, 13:57   Płótno Bogów 3.0 - Dyskusja

Płótno Bogów 3.0 ogłasza nabór, a w zasadzie nominacje i zaprasza do zabawy w nieco odświeżonej zmodyfikowanej konwencji :)

Skoro zdradziliśmy już, że przygotowane zostały nominacje, pozwolę je sobie przedstawić. Otóż do edycji 3.0 zaproszeni zostali: Raven (hah, zaproszony współautor, dobre), Waskos, Elendu, Fedra, no i ja.

Teraz kilka słów o odświeżonej konwencji.
Zamysł wygląda tak, że zamiast wpychać się z buciorami na jakiś nieustalony światek, który gdzieśtam niby ma jakąś przeszłość, usmażymy sobie świeże bóstewka, które następnie wykreują sobie grajdołek w postaci świata i na nim będą hasać.
Co związane jest niestety ze sformułowaniem pewnych formalnych reguł, a co za nimi idzie wydzielenie boskich Domen spośród których należy wybrać własne. Podział dokonany został w taki sposób, by każdy musiał mieć jedną z Domen uczestniczących w tworzeniu świata od podstaw. Zachęcamy do wymyślania kombinacji Domen już teraz, ale ostrzegamy, że w razie jakichś zgrzytów (głównie chęci wzięcia przez kilka osób tego samego) będziemy mogli tylko próbować negocjować między sobą.
Schemat wybierania domen - jedna z kategorii pierwszej, jedna z kategorii drugiej, od 2 do 4 z kategorii trzeciej.
Jeżeli lista Domen dla danej kategorii składa się z przykładów, to jets ona niepełna i można (drogą ustalenia z pozostałymi) wybrać niezamieszczoną, pasującą do kategorii Domenę

Domeny

1. Domeny Główne
To Domeny konieczne, by stworzyć świat oraz życie na nim, tę grupę stanowią dość podstawowe elementy
(ogień, ziemia, powietrze, woda, życie)

2. Domeny Świata
Grupa Domen obrazująca prawa i zjawiska rządzące światem, niekonieczne powiązane z Domenami Głównymi. W tej kategorii znajdują się też abstrakcyjniejsze pojęcia, powiązane np. z moralnością
(przykładowe Domeny: śmierć, czas, przeznaczenie, natura, umysł, sprawiedliwość)

3. Domeny Mniejsze
Ogromna grupa, zapełniona najbliższymi śmiertelnym Domenami, powiązanymi z różnorakimi aspektami ich życia społecznego, duchowego i tym podobnych.
(przykładowe Domeny: konflikty, sny, magia, sztuka, wiedza, miłość, Domeny poszczególnych zawodów, uczuć)


Zasady obowiązujące świat przedstawiony

1. Bogów ograniczają ich domeny; jakiekolwiek wykorzystywanie mocy nieposiadanej domeny jest niemożliwe.
(warto o tym pamiętać przy tworzeniu śmiertelnych - tylko bóstwo domeny Życia jest w stanie tchnąć faktyczne życie w przygotowaną formę śmiertelnika)

2. Bóg jest ściśle powiązany ze swoją domeną; poważne traumy fizyczne i psychiczne owocują wypaczeniem/nienaturalnym stanem jednej bądź kilku jego domen.

3. Posiadanie domeny Życia nie jest konieczne, by stworzyć chowańce, tj. służebne istoty, które formą, zdolnościami etc. odzwierciedlają aspekty swego bóstwa.

4. Domena Życia nie jest również konieczna dla tworzenia życia drogą poczęcia. Zależnie od partnera i intencji bóstwa, narodzić się w ten sposób mogą inni bogowie, pół-bogowie, herosi, legendarne bestie i tym podobne

5. W przypadku śmierci bóstwa, jego domeny staczają się w stan nieokiełznanego chaosu. Sytuacja taka trwa do momentu w którym odpowiednie bóstwo lub byt nie osiągną statusu bóstwa o tychże domenach. Obowiązuje tu 'spadkobierczość' domen - niespokrewnione z martwym bóstwem istoty nie będą w stanie przejąć jego obowiązków
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2012-07-24, 18:25   

Przykro mi bardzo :-(
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-07-24, 18:30   

Wnosiłem o Twoją kandydaturę do Płótna trzeciego Vogel ale Vozu kręcił nosem.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2012-07-24, 18:39   

Tłumaczenie: chcieliśmy cię wziać, ale spodziewaliśmy się żywego tempa wpisów i baliśmy, że padnie jeli będą dłuższe przerwy spowodowane pracą, choć nadal byłeś brany pod uwagę
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-07-24, 19:06   

Tłumacz przysięgły się znalazła :-P
Teraz jak już są ustalone te domeny to i tak lipa. A pomysłu na 6 póki co brak.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2012-07-28, 08:51   

Wracając do dyskusji o brakującym żywiole

Nauczyciel pyta Jasia:
- Jakie znasz żywioły?
- Ogień, woda i piwo.
- Piwo? Jasiu co ty wygadujesz?!
- No tak. Zawsze, gdy tata wraca do domu pijany to mama mówi: "Ojciec znowu w swoim żywiole".


I niech mi ktoś powie, że do mnie nie pasuje :!:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2012-08-08, 22:05   

Kurcze, zgłosiłabym się... ale mam już dwa, a nie, trzy zapuszczone RPGi na innym forum. A kusi mnie, żeby, biorąc natchnienie z "Avengers" pohasać sobie własną wersją Lokiego ;>
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-08-08, 22:44   

Elen, Rav, jakiś pościk może? :-)
Wypadałoby się już ocknąć z chwilowej drzemki i lecieć dalej :-P
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-08-09, 10:26   

Ja? Ja nie mam co pisać raczej.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2012-08-09, 18:26   

Ja czekam na jakąś interakcję Wasa i Fedry :P byle szybko, bo za tydzień już wyjeżdżam
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-09-08, 16:43   

Fedra, co jest, u licha?
Totalnie żeś urwała interakcyję z Elen, do tego wrzuciłaś jakieś wzmianki o istotach śmiertelnych, gdzie w zasadzie nic jeszcze nie mamy, bo światek ustabilizowany nie jest (tak, mam napisany 'legendarny' post który się tym zajmie ;) ) więc... skąd ten totalnie randomowy post?
_________________
 
 
Fedra ep Shogu 
Leśny Duszek
Zgniłuszek Tatusiny



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 177
Skąd: dalece mobilnie
Wysłany: 2012-09-08, 17:06   

Nie urwałam, tylko zrobiłam coś, o czym mogłybyśmy dyskutować jakoś konkretnie. Czekam po prostu na to, co teraz powie. ;-)
_________________
20% bardziej musztardowa
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2012-09-19, 21:23   

Ehh dzisiaj nic nie napiszę. Jutro natomiast nie będę miał czasu. Mój post powinien pojawić się w piątek najwcześniej.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-09-29, 10:27   

Przepraszam za opóźnienie z odpisem, mam jakąś blokadę ;/
_________________
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2012-10-16, 10:37   

Czy płótno ruszy czy możemy postawić krzyżyk nad kolejnym przedsięwzięciem?
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2012-10-16, 10:40   

Ja mam nadzieję, że ruszy.Vozu ma chyba jednak bardzo mało czasu
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-10-16, 11:35   

Przepraszam, mam trochę problemów natury czasowej itp. Napiszę coś jak złapię chwilę w której nic się nie będzie waliło - jak chcecie coś kombinować w tzw międzyczasie to się nie krępujcie (chociaż wiem, że sytuacja nie jest specjalnie ku temu dogodna).
_________________
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2012-11-02, 22:13   

Vozu, ja rozumiem twoje problemy, ale teraz był długi weekend i liczyłem, że coś naskrobiesz.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2012-11-03, 09:53   

Wiem, przepraszam.
Powoli oswajam się z sytuacją, będę wygospodarowywał czas na pisanie. Przepraszam za krótką notkę dzisiaj, trochę rozczarowująca zapewne po takim czekaniu ;x
_________________
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2012-11-06, 23:57   

Ok, teraz wydaję mi się, że dziewczyny powinny coś napisać i dołączyć do nas, w końcu wątek konstruktu Voza dotyczy wszystkich.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum