Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples 2 GOLD - wznowienie
Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-16, 23:32   

Cytat:
Czy ktoś się orientuje czy 2 patche pl z gram.pl nie spolszczyły by wersji techlandu. Ja póki co najpierw wolałbym przejść po polsku - dopiero po przejściu bym zagrał w angielską

Nie sądzę, ale wiele rzeczy mnie w życiu już zaskakiwało. Ktoś swoją drogą przeklejał już jakieś bliki, żeby zyskać ileś% polskiego w grze, ale nie pamiętam kto i co... Byz coś wtedy kombinował.

Cytat:
Ach i jeszcze ostatnie pytanko. Czy w buncie elfów zawiera się mroczne proroctwo (wersja box nowa extra klasyka) - bo takie kupiłem razem z Galleanem - czy będę musiał jeszcze kupić mroczne proroctwo? Jak to jest?

Zarówno Powrót Galleana jak i Bunt Elfów mają w sobie kampanię podstawową z Mrocznego Proroctwa - którą polecam przechodzić pod Powrotem, bo rzeczony ma kampanie na wysokopoziomowych dowódców po kampaniach podstawowych, więc wygodniej po prostu skończyć w nim Proroctwo, wyeksportować i od razu możesz grać te rozszerzone kampanie - w innym wypadku trzeba się bawić w przeklejanie plików między wersjami.
_________________
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-16, 23:48   

Dzięki Vozu, za wyczerpującą odpowiedź - nie ma co, teraz czekam z niecierpliwością na przesyłki aż dotrą :)

Już ściągnąłem sobie demko - gra mnie zachwyciła - jednak zawiodłem się trochę, że w walkach jednostki stoją w miejscu - szkoda. Może ktoś próbował to zmodować - fajnie by było gdyby to wyglądało podobnie jak w Reincarnation.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-17, 00:26   

Uczeń napisał/a:
Już ściągnąłem sobie demko - gra mnie zachwyciła - jednak zawiodłem się trochę, że w walkach jednostki stoją w miejscu - szkoda. Może ktoś próbował to zmodować - fajnie by było gdyby to wyglądało podobnie jak w Reincarnation.

Zaawansowane modowanie DII jest zasadniczo niemożliwe.
Swoją drogą, nie bluźnij :-P Ten system walki latami decydował o inności Disciples od Heroes i jest jedną z rzeczy, za które większość obecnych na forum serię kocha (D3 to zdecydowanie najsłabsze co ukazało się pod tym tytułem), ale to trzeba pograć żeby zobaczyć całe dobro jakie wynika z tej mechaniki.
_________________
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-05-17, 09:24   

System walki D2 ma tę przewagę nad herosowym i tym w D3, że ważną rolę odgrywa początkowe ustawienie jednostek. Bez tego może i walki nie przegrasz, ale możesz ponieść niepotrzebne i dotkliwe straty.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2013-05-17, 18:10   

Uczeń napisał/a:
Właśnie dzisiaj kupiłem almanach klasyki D2 z Techlandu. Jestem zły, że nie ma spolszczenia. Byłem zmuszony do wydania 2 tyle kasy na estra klasykę - z allegro.
Czy ktoś się orientuje czy 2 patche pl z gram.pl nie spolszczyły by wersji techlandu. Ja póki co najpierw wolałbym przejść po polsku - dopiero po przejściu bym zagrał w angielską

Ach i jeszcze ostatnie pytanko. Czy w buncie elfów zawiera się mroczne proroctwo (wersja box nowa extra klasyka) - bo takie kupiłem razem z Galleanem - czy będę musiał jeszcze kupić mroczne proroctwo? Jak to jest?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdro


A to ja jeszcze zapytam, bo skoro skusiłeś się na zakup wersji z AK, to czy w zawartość tego wydania wchodzą artworki, portrety i tapety? Wersja z gog posiada takie małe bonusowe dodatki.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2013-05-17, 18:28   

Tak wygląda to z częściowym tłumaczeniem (z podmianą tych plików).






Reszta bez zmian. Jak widać wystąpiły problemy z kodowaniem.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-20, 15:06   

@Allemon: Instalowałeś polskie patche na angielską wersję, czy sam podmnieniałeś pliki z extraklasyki. myślę że jakby ktoś znalazł plik z extraklasyki który jest odpowiedzialny za kodowanie, może było by lepiej. Nie mniej temat już dla mnie ma małe znaczenie bo mam już extraklasykę na szczęście. W Almanach klasyki pogram jak wszystko po polsku opanuję.

@Ebenezer Meshulam - dam znać jak przyjdzie do mnie przesyłka - coś ostatnio długo dochodzą do mnie listy i paczki
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2013-05-20, 17:24   

Wziąłem pliki od Byzsla. Nie wiem co to.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-20, 23:24   

@Allemon - Ok sam sprawdzę jak mi przyślą paczki - powiedz tylko jakie pliki są odpowiedzialne za język - zobaczę czy da się przerzucać bez problemów.
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2013-05-22, 11:32   

http://chomikuj.pl/Sir48/...,2655879964.rar
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-05-23, 13:04   

@Ebenezer Meshullam -apropo dodatkowych artworków tapet - tutaj niestety ich nie ma, nie dodali nawet książeczki do pudełka - w ekstraklasyce było kilka kartek więcej a tu jest pojedyncza kartka o instalacji i to wszystko; 2 manuale w pdf - tak jak w ekstraklasyce tylko po angielsku, w Galeanie w Almanachu jest dodatkowy folder bonus exported leaders - dla każdej nacji po trzech - w klanach jest to Eraric, Fulrad Witeric, ale chyba nie o to chodziło. Jednak gra jest o tyle lepsza, że nie wymaga płyty w napędzie (Ekstraklasyka wymaga), to duży plus tego wydania techlandu, ale trzeba niestety znać anglika. edit: usunąłem część


edit Nadmienię jeszcze że Almanach jest na 1 DVD;(Ekstraklasyka ma 4CD - i w tym przypadku trzeba niestety kupić osobno 2 pudełka: Powrót Galleana i Bunt Elfów). W Almanachu instalator jest jeden i odrazu się instaluje "Gallean's Return" wraz z "Rise of the Elves" - nie da się zainstalować tylko 1Gry. I jeszcze informacja dla świeżych graczy - Nie trzeba kupować 'Mrocznego Proroctwa' jak się ma "Bunt" lub "P. Galleana" - kampania "Mrocznego Proroctwa" jest w obu tych częściach.

Dodatkowa uwaga: trzeba uważać na ustawienia -od razu po instalacji miałem domyślnie speed battle: "Instant" i nie było animacji walk, tylko jakieś statyczne przesuwanie jakby zamrożonych ludzików - takie podrygi; trzeba zmienić w opcjach "Instant" na coś innego (Fast, Normal itp), wtedy będą animacje.

@Allemon edit: skasowałem posta do ciebie ale myślę że przeczytałeś
Ostatnio zmieniony przez Uczeń 2013-05-25, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2013-05-23, 18:29   

Uczeń napisał/a:
@Ebenezer Meshullam -apropo dodatkowych artworków tapet - tutaj niestety ich nie ma, nie dodali nawet książeczki do pudełka - w ekstraklasyce było kilka kartek więcej a tu jest pojedyncza kartka o instalacji i to wszystko; 2 manuale w pdf - tak jak w ekstraklasyce tylko po angielsku, w Galeanie w Almanachu jest dodatkowy folder bonus exported leaders - dla każdej nacji po trzech - w klanach jest to Eraric, Fulrad Witeric, ale chyba nie o to chodziło. Jednak gra jest o tyle lepsza, że nie wymaga płyty w napędzie (Ekstraklasyka wymaga), to duży plus tego wydania techlandu, ale trzeba niestety znać anglika. Granie na spolszczeniu z ekstraklasyki mija się z celem - wyświetla dziwne znaki zamiast polskich liter, jeżeli słowo ma dużo polskich ogonków to trzeba się domyślać o co chodzi bo jest kaszana - odbiera to zupełnie radość z gry.


Dzięki za odpowiedź! : ) W takim razie zakup wersji z gog.com może mieć jeszcze sens. Choć może warto poczekać na moment, kiedy w ofercie cdp.pl pojawią się starsze odsłony Disciples w polskiej wersji językowej, razem z bonusami, które są na gog. Oczywiście nie ma co liczyć na wersję pudełkową (nowa polityka firmy - sprzedaż gier, książek i komiksów w formie elektronicznej, choć chyba istnieją wyjątki od tej reguły).
A co do dowódców z Powrotu Galleana - to normalka, są oni specjalnie dodani do gry dla tych, którzy chcą zapoznać się z Sagami z dodatku, a nie posiadają wyeksportowanych, doświadczonych przywódców.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-06-05, 17:36   

Przyjrzałem sie trochę Almanachowi Klasyki - Techlandu. Jest to o tyle lepsza wersja że Rise of the Elves posiada dodatkowe ponad 20 misji i mapek hotseat. Ekstraklasyka tego nie miała - razem mapek jest ok 49 w Buncie Elfów. Dodatkowo w folderze Bonus w Galeanie jest jedna mapka "The Impire" i 9 postaci 12 poziomowych - należy je wkleić do folderu Exports jeżeli chcemy z nich skorzystać. Najbardziej miły akcent to ten, że nie woła przy starcie o płytę. Dzięki temu nie zarysujemy sobie nośnika ciągłym wkładaniem wyjmowaniem. Na pudełku ma znaczek "Compatible Windows 7". Jednak w Galeanie nadal nie działa tryb okienkowy gdy uruchomimy ją na kolorach 32 bit - trzeba w ustawieniach rozdzielczości w zaawansowanych przejść w zakładkę Monitor i zmienić kolory na 16 bit (tylko w przypadku trybu okienkowego). Tryb okienkowy uruchamiamy przez plik ConfigEditor.exe. Rise of The Elves za to się uruchamia bez problemu w trybie okienkowym na 32 bitach przy zaznaczonej opcji Direct 3D.

I sprawa już nie związana z Almanachem a ekstraklasyką: Gdy chcemy wpisywać polskie czcionki w imionach naszych dowódców (w kampani) - najlepiej uruchomić grę w trybie okienkowym i za pomocą znanego skrótu z worda ctrl + v wkleić polską nazwę. W Hotseat za to polska klawiatura już działa - To jest taki mały bug ekstraklasyki.

Gdybym miał jakoś doradzić to - jeżeli bariera językowa nie stanowi problemu, proponowałbym kupować Almanach Klasyki.

Dla tych którzy nie znają angielskiego i jest to ich pierwszy kontakt z tą grą, jednak bym odradzał (Almanach), bowiem bariera językowa zapoznanie z grą by mocno utrudniała - samouczek jest bardzo mało intuicyjny - wszystko musimy sami odkryć - nie ma pokazanych filmików; który guzik do czego służy - gdzie znajduje się guzik księgi czarów, jak je kupować - nie jest to ten sam co na ekranie mapki itd, nie ma pokazane jak najmować bohaterów (w mieście po kliknięciu na slocie i przeciągnięcie wybranego bohatera do przeciwległego końca), gdzie znajhduje się guzik podglądu punktów życia naszych i wrogich jednostek w czasie walki - można by długo wymieniać. W Disciples 3 i Reincarnation jest to trochę lepiej rozwiązane - są filmiki i guziki są w miarę opisane w Disciples II tego nie ma. Za to gra jest genialna - system taktyczny jest zupełnie inny niż w Reincarnation. ( ale oba te systemy są świetne, zarówno poruszanie jednostkami jak i walki statyczne -tylko z animacjami-, podkreślam żaden z nich nie jest ani gorszy ani lepszy - każdy ma swoje zalety -oba systemy są po prostu inne.).

To tyle.
Ostatnio zmieniony przez Uczeń 2013-06-07, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-05, 19:07   

Cytat:
Dla tych którzy nie znają angielskiego i jest to ich pierwszy kontakt z tą grą, jednak bym odradzał (Almanach), bowiem bariera językowa zapoznanie z grą by mocno utrudniała - samouczek jest bardzo mało intuicyjny - wszystko musimy sami odkryć - nie ma pokazanych filmików; który guzik do czego służy - gdzie znajduje się guzik księgi czarów, jak je kupować - nie jest to ten sam co na ekranie mapki itd, nie ma pokazane jak najmować bohaterów (w mieście po kliknięciu na slocie i przeciągnięcie wybranego bohatera do przeciwległego końca), gdzie znajhduje się guzik podglądu punktów życia naszych i wrogich jednostek w czasie walki - można by długo wymieniać. W Disciples 3 i Reincarnation jest to trochę lepiej rozwiązane - są filmiki i guziki są w miarę opisane w Disciples II tego nie ma. Za to gra jest genialna system taktyczny jest zupełnie inny niż w Heroesach. (obie gry mają w walce diametralnie inny sytstem taktyczny - oba te systemy są genialne, podkreślam żaden nie jest ani gorszy ani lepszy - są po prostu inne, moim zdaniem do innego systemu Disciples III, Reincarnation, Heroes idzie się szybko przyzwyczaić).


Jest ponad dekada różnicy w wydaniu, poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, samouczek był opisany poprzez bodajże pdf lub coś takiego - mapa miała za zadanie stanowić tylko odpowiednio przygotowany "poligon" do poznawania.
_________________
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2013-06-07, 19:00   

A Vozu zajrzałem do Pdf rzeczywiście nie ma sensu odpalać gry bez zapoznania się z nim. Pdf jest już dość dobrze opisany. Zapomniałem o nich. Zwykle jestem przyzwyczajony do instrukcji kartkowych, ale zarówno ekstraklasyka i wydanie techlandu ich praktycznie nie ma. Jedynie bunt Elfów ma 13 stronicową marną książeczkową instrukcję - pdf jest na szczęście znacznie lepiej opisany.

Mi się bardzo podoba że nie ma przymusu kupowania Disciples II na steam. Steam to gówno. Ostatnio chciałem odpalić sobie offline Reincarnation na urlopie. Specjalnie przed wyjazdem połączyłem się ze steamem, zaznaczyłem opcję zapamiętaj hasło aby tryb offline działał. Po tygodniu odpalam sobie grę bez internetu i wyskakuje komunikat tryb offline jest niedostępny musisz ponownie połączyć się z siecią steam aby działał (coś w ten deseń). Potem na forum steam przeczytałem że tryb offline jest często czasowy - informacja z pomocy technicznej. Od czasu do czasu wymagane jest ponowne połączenie ze steamem aby była przy włączaniu do wyboru opcja trybu offline. (nawet wymuszenie trybu offline przez edycję pliku notatnikiem steam.cfg nie działa). Po tygodniu przyjechałem do domu żeby sprawdzić, czy miałem włączoną opcję zapamiętaj hasło. Była ona włączona (wchodził na steam od razu bez wpisywania hasła).
Wniosek: nie kupujcie gier na steam chyba, że zależy wam koniecznie na Reincarnation. Reincarnation to ostatnia gra jaką kupiłem na tym shicie.
 
 
Istreddify 
Chłop


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Z Alkmaaru
Wysłany: 2013-06-24, 18:51   

Mała uwaga odnośnie Almanachu (przepraszam, jeśli przegapiłem wzmiankę o tym) - jego wersja Rise of the Elves zawiera bonusową kampanię szpiczastouchych (choć nie wiem, czy jest się z czego cieszyć, miejscami brak w niej trochę logiki - a to biegają po mapce dziesiątki (!) Kościejów, a to mamy kilku Asterothów, a to z kolei część oddziałów na mapie służy chyba tylko po to, byśmy stracili nieco punktów ruchu (w momencie, w którym zaczynamy z dowódcą na 10 poziomie ustawianie w kolejnych misjach drużyn złożonych z jednostek podstawowych generalnie ma ten skutek, że z dowódcą-magiem przebijamy się przez to w czasie jednego ataku, szczególnie, że mozna znaleźć i pazurek Bethrezena i pierścień wieków) choć tuż obok stoją podpakowane Kościeje, Mantykory itp...
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-25, 18:42   

Istreddify napisał/a:
Mała uwaga odnośnie Almanachu (przepraszam, jeśli przegapiłem wzmiankę o tym) - jego wersja Rise of the Elves zawiera bonusową kampanię szpiczastouchych (choć nie wiem, czy jest się z czego cieszyć, miejscami brak w niej trochę logiki - a to biegają po mapce dziesiątki (!) Kościejów, a to mamy kilku Asterothów, a to z kolei część oddziałów na mapie służy chyba tylko po to, byśmy stracili nieco punktów ruchu (w momencie, w którym zaczynamy z dowódcą na 10 poziomie ustawianie w kolejnych misjach drużyn złożonych z jednostek podstawowych generalnie ma ten skutek, że z dowódcą-magiem przebijamy się przez to w czasie jednego ataku, szczególnie, że mozna znaleźć i pazurek Bethrezena i pierścień wieków) choć tuż obok stoją podpakowane Kościeje, Mantykory itp...

O tej kampanii było co-nieco swego czasu słychać i trzeba przyznać, że podejrzana jest. Nie byłoby dziwne, gdyby to był kiepawy wymysł ruskich mający na celu "połączenie" DII z D3 fabularnie, bo słyszałem tylko o braku profesjonalizmu jej wykonania, ale nic więcej.
_________________
 
 
Istreddify 
Chłop


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Z Alkmaaru
Wysłany: 2013-06-25, 18:53   

Generalnie wygląda to na elfią wersję kampanii z PG - trzy misje i bohater poziomu 10+. Fabularnie faktycznie może to być łącznik - widać, że generalnie wiele rzeczy zrobiono na szybko i wieeele brakuje do poziomu znanego z "odpowiadających" temu czemuś kampanii pozostałych 4 ras...
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2013-06-25, 19:48   

[/quote]
Vozu napisał/a:
O tej kampanii było co-nieco swego czasu słychać i trzeba przyznać, że podejrzana jest. Nie byłoby dziwne, gdyby to był kiepawy wymysł ruskich mający na celu "połączenie" DII z D3 fabularnie, bo słyszałem tylko o braku profesjonalizmu jej wykonania, ale nic więcej.


A skąd ta pewność, że to .dat/hex przy tym mieszali? Stawiam bursztyn bałtycki przeciwko orzechom, że to robota Strategy First. :P
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-06-25, 20:01   

Ebenezer Meshullam napisał/a:
Vozu napisał/a:
O tej kampanii było co-nieco swego czasu słychać i trzeba przyznać, że podejrzana jest. Nie byłoby dziwne, gdyby to był kiepawy wymysł ruskich mający na celu "połączenie" DII z D3 fabularnie, bo słyszałem tylko o braku profesjonalizmu jej wykonania, ale nic więcej.


A skąd ta pewność, że to .dat/hex przy tym mieszali? Stawiam bursztyn bałtycki przeciwko orzechom, że to robota Strategy First. :P

Chyba ich sprzątaczki.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum