Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples vs HoM&M

Która z poniższych serii, najbardziej przypadła Wam do gustu?
Seria, Disciples
71%
 71%  [ 61 ]
seria, Heroes of Might & Magic
5%
 5%  [ 5 ]
Obie serie są na równym poziomie
22%
 22%  [ 19 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Autor Wiadomość
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2011-01-06, 20:43   

Trochę odświeżę temat bo dopiero jakoś do tego doszedłem.
Otóż właśnie HV mnie zwiódł i to bardzo, wiedziałem, że aby mieć swoje rasowe zdolności to trzeba się trochę nagrać. Ale dopiero po sprawdzeniu tego kółka umek i talków dowiedziałem się także iż bohater jest kompletnie ograniczony co do ich wyboru. To mi zepsuło całą przyjemność z tworzenia własnych bohaterów przygotowanych do różnych zadań. Osobiście zrobiłbym właśni odwrotnie - że to opanowanie umek rasowych odblokowuje jakieś normalne no ale tak nie jest, wręcz odwrotnie każdy Hero ma z góry określone umki które musi opanować bo inaczej nigdy nie pozna talków rasowych...
Beznadzieja :shock:
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-01-06, 20:58   

Czapa napisał/a:
Trochę odświeżę temat bo dopiero jakoś do tego doszedłem.
Otóż właśnie HV mnie zwiódł i to bardzo, wiedziałem, że aby mieć swoje rasowe zdolności to trzeba się trochę nagrać. Ale dopiero po sprawdzeniu tego kółka umek i talków dowiedziałem się także iż bohater jest kompletnie ograniczony co do ich wyboru. To mi zepsuło całą przyjemność z tworzenia własnych bohaterów przygotowanych do różnych zadań. Osobiście zrobiłbym właśni odwrotnie - że to opanowanie umek rasowych odblokowuje jakieś normalne no ale tak nie jest, wręcz odwrotnie każdy Hero ma z góry określone umki które musi opanować bo inaczej nigdy nie pozna talków rasowych...
Beznadzieja :shock:


Przesadzasz. Brak możliwości dowolnego rozwoju jest tylko wtedy, gdy chcesz zdobyć umiejętność "ostateczną" (pole z wykrzyknikiem). Pomniejsze zdolności rasowe zazwyczaj wymagają góra jednej-dwóch innych, oczywiście w ramach odpowiedniego talentu czy jak to się nazywało.
Tak naprawdę robienie postaci bez kierowania się na tę najpotężniejszą jest znacznie lepsze; masz dowolność, da się stworzyć bardzo konkretnego i użytecznego bohatera i niejako dostosować go pod jakąś taktykę (ale to tylko co do rzucania czarów, bo jak wiadomo w HoMMie specjalnie zróżnicowanych sposobów walki nie ma).
_________________
 
 
Czapa 
Marmurowy Gargulec
Poszukiwacz Śmierci



Wiek: 38
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Z ciemnej uliczki
Wysłany: 2011-01-06, 21:04   

Grałeś może z innym żywym przeciwnikiem i osiągnąłeś 40+lvl? Wiesz... jak mi taki Czarnoksiężnik z tym wykrzyknikiem przyłożył to pomimo iż Jego jednostek było o połowę mniej i zaatakował silniejszą to mi padło wszystko. Masakra
 
 
 
Iskariota 
Wtajemniczony



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 44
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-11, 20:44   

No to teraz ja odnawiam temat ;) Zwłaszcza że dodatki do trzeciego disa wychodzą a nowy Heros już za rogiem.
Mój głos w ankiecie poszedł oczywiscie na Disa, bardziej odpowiad mi klimat, fabuła i rozgrywka. W herosie wzasadzie wszystko mnie irytuje ;) Tzn to ze jednostki "oddają" to że się "sumują", że łucznik traci ture wykonując ruch i nie może zaatakować, kupa surowców, cukierkowosć itp. Oczywiście herosy lubie, ale w małych dawkach. Pragne też zauważyć że w ankiecie jest cos co mnie zastanawia. Mianowicie opcja 3, czyli "Obie serie są na równym poziomie". Heros to znacznie większa ryba. Ma solidniejsze zaplecze finansowe itp. Dis jest przy nim mały w tym znaczeniu, ale nawet zabugowana trójeczka daje mi wiecej radości jak heros.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum