Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągnijmy dalej historię Nevendaaru!

Od historii, której rasy powinna zacząć się kontynuacja?
Legion Potepionych
20%
 20%  [ 5 ]
Hordy Nieumarłych
12%
 12%  [ 3 ]
Przymierze Elfów
12%
 12%  [ 3 ]
Górskie Klany
12%
 12%  [ 3 ]
Imperium
41%
 41%  [ 10 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-05, 14:11   Pociągnijmy dalej historię Nevendaaru!

Ten sam silnik, rozwinięcie historii nowe priorytety.
Mamy edytor, z którego da się wyciągnąć nie mniej nie więcej niż to pokazał sam oryginał D2.
Szukam ludzi którzy zechcieli by pociągnać dalej Disciples i stworzyć fanowską III część gry.
Chodzi głównie o fabułę bo sam silnik trudno edytować, ale skoro to II odsłona jest najlepiej odbierana, to czemu by nie pociągnąć dalej serii an tym samym silniku?

Jacyś chętni?
Szukam od 3/5 mobilnych fanów serii.

1.Ogólny zarys fabuły, i aktów.
2.Dialogi i Questy poboczne
3.Mapper
4. - || -
5 - || -

Ja sam w sumie czuję się dobrze jako 1/2 i 3 więc raczej mi obojętnie.

Mam już w głowie własną wizję głównego wątku, lecz to mozę poczekać.

Czekam na odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Vogel 2011-11-07, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-11-05, 15:01   

Porywasz się z motyką na słońce. Były już plany stworzenia samej fabuły i na planach się skończyło. Jeżeli dodać do tego zabawę w edytorze to wyjdzie z tego dość monumentalne zadanie. Najtrudniej będzie z chęciami i wolnym czasem. Trzeba będzie zaangażować osoby do fabuły dla każdej z ras oraz odpowiednio je przeplatać. Nie sądzę aby to wypaliło, ale jeżeli tak to mogę pomagać przy tworzeniu mapek bo do tworzenia fabuły to jest tu wiele osób, które mnie przerastają.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-11-05, 15:57   

Na tym forum już chyba z 4 razy doszło do zrywu mającego "pchnąć historię dalej" - miał być mod D2, miał być system papierowego RPGa, skończyło się na pomyśle planszówki, którą bohatersko ciągnie Athelle (i chwała mu za to) - ba, nawet fanowskie opowiadania w postaci "Wojen Apostolskich" jest formą dopisania swoich linijek do historii Nevendaaru.

Zapoznaj się z naszą fanowską zawartością forum (a trochę tego jest) i zobacz, czy coś co do tej pory zrobiliśmy Ci podpasuje. Ja ze swojej strony mogę dołożyć swoje 3 grosze do fabuły, nie chwaląc się - dobra w tym jestem ;-)
_________________

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-11-05, 16:03   

Że co proszę?
Historia Nevendaar trwa, rozwija się... cóż to za dziwne nastawnie do trzeciej części? Można spróbować wypełnić lukę jaka powstała pomiędzy trójką, a dwójką, ale przestańmy już tworzyć te dziwne podziały pomiędzy nimi...
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-11-05, 16:11   

Arosal napisał/a:
przestańmy już tworzyć te dziwne podziały pomiędzy tymi grami...


To nie my tworzymy podziały. To twórcy D3 je stworzyli Aro. Nie chce mi sie dalej rozwodzić na ten temat.

Kolejna próba pociągnięcia dalej fabuły Disciples? Wiele projektów na forum powstawało. Mapa Nevendaar, tworzenie kontynuacji, spisywanie historii. Zazwyczaj też zapał szybko mijał. No ale pozostaje życzyć powodzenia ;-)
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-11-05, 16:14   

Raven napisał/a:
To nie my tworzymy podziały. To twórcy D3 je stworzyli Aro. Nie chce mi sie dalej rozwodzić na ten temat.


Bez komentarza...

Autor tematu niech sobie tutaj zerknie, tak skończyła się ostatnia próba http://disciples.pl/viewtopic.php?t=1284

Organizacja była świetna, ale chęci i zapał uczestników są ulotne.
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-11-05, 16:28   

Arosal napisał/a:


Autor tematu niech sobie tutaj zerknie, tak skończyła się ostatnia próba http://disciples.pl/viewtopic.php?t=1284



To przecież nawet nie próba, to temat dyskusyjny o oczekiwaniach względem D3! Proponuje lepiej zerknąć na blog Disciples Hexa i do naszej Biblioteki forumowej.
_________________

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-11-05, 16:40   

Do ciężkiej cholery...

Santus Westil napisał/a:

Dzieląc na grupy miałem na myśli:
1. Na początku razem wymyślamy fabułę, taki ogólny zarys
2. Gdy już mamy ogólny zarys grupy wchodzą w działanie i tworzą fabułę podchodzącą pod główny człon, konsultując się z innymi, aby zachowana była spójność :-D
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-11-05, 18:02   

Huuuuh, idea, która widzę niczym bumerang wraca :) I bardzo dobrze. Sęk w tym jednak, co by znaleźć sobie ekipę, która nie będzie przygnieciona nadmiarem realnego życia, wówczas ma to szanse wypalić. Bo poprzednie projekty spaliły się przez real - niestety. Przynajmniej tak ja to widzę. Bo gdybym miał tyle czasu, co na początku studiów niegdyś, to ho-ho, co by tu się działo ;)

Prawdę mówiąc powstało tyle zarysów fabuły ogólnej, w tym dla każdej z ras, że sam już nie pamiętam. Ba, nawet gdzieś na forum powinny być, trzeba je tylko odnaleźć. mógłbyś wówczas dopasować coś podle własnego gustu.

Niestety robienie kontynuacji na silniku D2 jest nieco... ograniczające, bowiem nie ma szans na wprowadzenie nowych postaci fabularnych (albo są bardzo ograniczone) no i nie ma szans na nowe jednostki.

Zaraz, zaraz, albo mi się przywidziało, albo...

A jednak!

Arosal napisał/a:
Historia Nevendaar trwa, rozwija się...


:haha:

;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-05, 22:54   

Powiem tak, ja mam czas na zabawę z edytorem, jestem dość młody 2 klasa technikum.
Może się przechwalę ale jestem dość zdolny i bez jakiejkolwiek nauki jakoś daję radę w szkole.
W domu zaś siedzę tylko na kompie i nie robię nic pożytecznego.
Z chęcią podejmę się tego zadania, nie oczekuję od was stałego wsparcia, tylko rady, pomoc w fabule właśnie. Mapy i Questy jestem w stanie sam zrobić, co do ograniczeń, no są takie, ale na nic więcej obecnie nie mogę sobie pozwolić.

Ktoś wspomniał o wątkach fabularnych dla wszystkich ras, mógłby to dla mnie odnaleźć, bo jak widzicie jestem nowy an forum i nawet nie specjalnie wiem gdzie tego szukać.

Zapytam was jednak o główną problematykę - czyli na czym rzekoma adaptacja serii miała by się opierać. Jaka rasa, co robi ,że kolejny raz mamy wielki spór?
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2011-11-07, 10:00   

Ja chetnie porobie mapki :P zdaje sie, ze sie do tego nadaje.
_________________

 
 
 
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-07, 14:40   

Tak totalnie same mapki, czy w jakieś eventy, i małe zdarzeniówki chcesz się bawić też.
Przydał by się więc ktoś od fabuły, lub chociaż dyskusja na jej temat?
Jakieś propozycje, nawet sama nazwa tego fanowskiego dodatku?
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-11-07, 15:34   

Cytat:
Jakieś propozycje, nawet sama nazwa tego fanowskiego dodatku?

Proponuję "Nie mamy nazwy i nie mówimy, że to dodatek, bo jeszcze nawet nie zaczęliśmy i nie wiemy ile z tego to słomiany zapał"
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-11-07, 15:44   

Vozu z taką dawką optymizmu nie ma szans by się nie udało :) do dyskusji odnośnie fabuły jak najbardziej zawsze jestem gotów.
Jakakolwiek inna fizyczna praca raczej odpada.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-07, 16:33   

No to nie nazywajmy tego dodatkiem, ale o fabule z chęcią podyskutuję, bo w sumie tylko to ogranicza mnie by już zacząć coś skrobać w edytorze.

Czekam na sugestie, gdzieś tu w tematach czytałem nawet ,że ktoś potrafi edytować pliki graficzne z D2 ja jeśli chodzi o samą zabawę w modelowanie, to nie jest tak źle, więc gdyby się udzielił w temacje. Bo niewątpliwie przydały by się jakieś postaci fabularne. (nowe)
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2011-11-07, 16:35   

Zastanówmy się, co trzeba po kolei zrobić. Moim zdaniem organizacja powinna być w miarę prosta do ustalenia i rutynowa, aby ciągle było wiadomo, co chce się robić, jak i kiedy.

1. Fabuła
1.1 Zdecydować, które rasy byłby grywalne, nie wszystkim da się znaleźć cel po upadku. Chociażby nie widzę, co mogą zrobić demony po zaprzepaszczeniu ostatniej szansy. Nie musimy zaczynać od 4 jednocześnie. Najlepiej zrobić coś z jedną najprostszą, i stwierdzić czy chce się komukolwiek bawić dalej. Jeśli fabułę ustawiamy zaraz po 2jce, dużo będzie takich problemów, i faktycznie otrzymamy dążenie do "odrodzenia". Ciężko, aby ta ruina sama twardo stała.
1.2 Ustalić ich główne cele, jako same motywy.
Później je opracować, najwyżej dążąc do ustalonego zakończenia. Tylko bez rozmyślania, co się będzie działo "potem" w fabule. Nie da się tego napisać od tyłu.
1.3 Stworzyć koncept z opisem tego, co i gdzie się dzieje, oraz jak.
Nie ma sensu opisywać "ciąg dalszy" fabuły w formie opowiadań i historyjek jak to miało miejsce do tej pory. Coś takiego jest wtedy przyjemnym fanfickiem, ale nie nadaje się do przerobienia na czystą grę.
1.4 Spisać scenariusz w formie dialogów, oraz oddzielnie wprowadzenia do misji, aby wszystko było poukładane.
1.5 Dopracować technicznie aktorów, przypisując awatary i niektóre modele, aby mapperzy mieli jasno wyznaczone kto ma być kim, nie musząc co moment pytać i tworzyć samodzielnie.

2.Scenariusze
Powinny być układane po zatwierdzeniu fabuły na dany rozdział. Gdy wiadomo, jakie wydarzenia będą na mapie można je rozstawiać. Po ustaleniu dialogów wystarczy wkleić je w zdarzenia, w ten sposób ich budowa idzie szybko. O dziwo edytor disciplesa nie wymaga zbyt gorączkowej roboty, z racji, że zasoby są już gotowe i nic nie trzeba uzupełniać.



Aby z mapami się szybko pracowało wystarczy kilka osób, 2 do 3. I tak najmniej bałaganu jest wtedy, gdy mapper może sam sobie pracować i wiedzieć gdzie co ma. Najpewniej jedna osoba będzie siedziała jednocześnie nad jednym scenariuszem, gdy tekst pod niego będzie uporządkowany. Osobiście pod to również i ja mógłbym podlegać, z Autorem tematu i Elledanem to już 3 osoby. Starczy. Jak wypali poprawnie można w takiej ekipie robić historię nawet dla 2 ras jednocześnie.

Do fabuły również nie powinni się pchać wszyscy. Jak zwykle to bywa zostaje wtedy pełen czat i kłótnia idei, a jak idzie o zatwierdzenie tego, nikt się nie rwie z decyzją ostateczną.

Nad fabułą jednej rasy nie powinno czuwać więcej jak 5 osób, z tego 2 odpowiedzialne za dialogi, i zatwierdzające prace za opinią większości.
Choć oczywiście, przyda się, aby grupa podejmowała się konsultacji z resztą forum i oczywiście grupami od innych ras, (jeśli będzie trwała praca nad więcej niż jedną jednocześnie), aby uniknąć narodzenia się kolejnego "rusendaaru", o którym nikt nie będzie nawet chciał dyskutować z sensem.


----

Po odzewie na temat projekt wsparcia mieć pewnie nie będzie, a obecnie to prezentuje się niemrawo. I znacznie mniej sensownie niż poprzednie. Mimo wszystko chyba podzielam zdanie Voza. Wykolei się na pierwszym zakręcie.

Obecny proponowany skład od założenia tematu:

Lider/Organizator - Asuda
Fabuła - Redoa, Asuda.
Mapy - Elledan, Asuda, Reyned.

3 osoby, które mają czas, aby coś popróbować i chęci na kolejną próbę samobójstwa?
Zajmie wieki i umrze śmiercią naturalną.



Dodawanie nowych grafik technicznie jest możliwe, nie ma jednak do tego porządnych narzędzi. Nawet gdyby za coś takiego się zabrać najpewniej na zmianę jednego zestawu potrzebna byłaby masa czasu. Nie mówiąc że sam zestaw spritów należałoby stworzyć.

Gdy okazało się że D2 nie korzysta z grafiki 3d sens w jej edycji zniknął. Różnica w potrzebnej ilości czasu jest ogromna, i sam projekt zajmie dużo mniej po prostu oszczędzając na zasobach już w edytorze.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-11-07, 22:03   

Dodałem ankietę "Od historii, której rasy powinna zacząć się kontynuacja?" każdy zainteresowany może zaznaczyć dwie z nich. Diw bo uważam, że co najmniej od tylu powinniśmy zacząć planując je tak by się przeplatały.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-07, 23:19   

Reyned, widzę tu ,że organizacja to twoja działka, choć przemknąłem przez twoją wypowiedź dość szybko, to jednak zgadzam się z większością treści w niej zawartych.

Powiem tak sam bym się brał za takie coś, ale jak wiadomo w kilka osób i zapał dłużej trzyma i jest to właśnie bardziej zorganizowane, ciesze się, że ktoś jest naprawdę chętny by Projekt utworzyć.

A taka kwestia dyskusji, to myślę ,że łatwiej było by dogadać się (z ludźmi chcącymi wziąć udział w projekcie) na jakimś bardziej mobilnym komunikatorze, niż forum. Chodzi mi o małą burze mózgów.

Vogel rzeczywiście ankieta przydatna, bo chyba najlepiej tworzyć coś w przekonaniu ,że jest na to popyt ;) A jeśli o mnie chodzi, to niestety nie mam dodatku "bunt elfów" i miał bym mały problem z nadzorowaniem czegokolwiek dla tej rasy.

PS. Jak widze w ankiecie Legiony i Imperium łeb w łeb ;)
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-11-11, 14:20   

Temat żyw jescze czy już padł?
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Asuda 
Opętany



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-11, 17:31   

Obecnie pracuję na PW z R'ed nad fabułą, mam nadzieję ,że jeśli znajdzie się ktoś chętny pomóc też napisze ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum