Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojny rasowe
Autor Wiadomość
mordimer87 
Rycerz
AdMaioremDeiGlorim



Wiek: 36
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 52
Skąd: Magistrat
Wysłany: 2009-06-16, 17:19   

Cytat:
I braku zepsucia również. Wasz "słuszny gniew" charakteryzuje się tym, że 75% "precyzyjnie wymierzonych kar" to rykoszety trafiające w niewinnych...


I w tym celu poczyniliśmy pewne kroki, ukierunkowując nasze działania tylko w czerwonych i nieświeżo wyglądających osobników.
_________________
I`ll let the wind blow out the light
cuz it gets more painfull every time I die.
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-16, 17:23   

Cóż, jeśli nie można przypisać naszej logiki do światów fantasy to chyba dochodzimy już do kompletnego absurdu. A jednak skoro większość zachowań ściśle pokrywa się z naszą logiką to chyba jednak można przyjąć, że wszystkie. Bo to chyba nie tak wygląda:
"Tak, grawitacje bierzemy, siła odśrodkowa może w sumie też być, no i niech stracę, wezmę jeszcze wszystkie zachowania ludzi które spotykamy w tym świecie. Jeszcze magii dołożymy, kilkanaście ras istot które nie istnieją żeby ciekawiej było. Ale gdzie z tymi typowymi zachowaniami dla ludzkości! I gdzie mnie wpychasz Mądrość, żem się pomylił, bez niej. No i bez logiki. I za żadne skarby świata nie będziemy robić tego świata, żeby konsekwentny był, o co to to nie!"
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Hasisz 
Giermek
Posłańczyni



Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: ks. Mazowieckie
Wysłany: 2009-06-16, 20:00   

Saemiel napisał/a:
większość zachowań ściśle pokrywa się z naszą logiką to chyba jednak można przyjąć, że wszystkie.


Jeśli przyjąć całą logikę naszego świata to należałoby usunąć elementy magiczne. Pozostają elfy, krasnoludy, smoki et cetera ale elfy i krasnoludy jako inne odgałęzienia istot człekokształtnych, smoki jako rodzaj dinozaurów z zamierzchłych czasów i tak dalej. Wszystkiego tutaj nie ulokujesz.

Ale to nie temat na rozważania filozoficzne, dlatego apeluję do wszystkich -> CZYŚCIE SWOJE LUSTRA! <- dla dobra swojego i mojego.
_________________
"Miecz prawa bowiem tylko złemu szkodzi"
Jak Kochanowski

"Dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło stworzenia"
Adam Mickiewicz
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-17, 18:13   

Jak dla mnie logika całkowicie pokrywa się z logiką naszego świata. Tylko z logiką tak z kilka wieków wstecz ;P
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-06-20, 09:00   

Może to i jest temat w tawernie ale konkretnie ukierunkowany więc te wasze dyskusje Saemiel i Hasisz przenieście gdzie indziej.

Saemiel napisał/a:
I się pytam gdzie mamy maszyny latające? To chyba mała pomyłka Disciples z WarCraftem, cosik mnie się zdaję ;P

Krasnoludzki sterowiec z D1, swoja drogą świetna animacja.

Co do luster we wcześniejszej dyskusji to jak to powiedział mistrz Geralt "lustro jest dobre nawet na bazyliszka, jeśli walnąć go nim w łeb."

A luster Ci u nas dostatek bo i o kwarc łatwo a i palić mamy czym by go topić bo herezja się szerzy nadal na tym świecie. Osobiście jednak luster nie używam i w moich komnatach ich nie uświadczysz.

Cytat:
I braku zepsucia również. Wasz "słuszny gniew" charakteryzuje się tym, że 75% "precyzyjnie wymierzonych kar" to rykoszety trafiające w niewinnych...

Nie ma istot niewinnych są tylko takie, którym z jakichś przyczyn jeszcze nie można przypisać win.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2009-06-20, 11:17   

Masz może screena tych maszyn latających? Ciekawią mnie.
_________________
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-06-20, 11:21   

Z D1 screena zrobisz tylko przy pomocy odpowiedniego programu bo sam print screen tam nie działa. Nie mam w domu neta więc raczej ja nie dam rady tego zrobić.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-20, 11:24   

To w takim razie technika u Krasnali się ździebko cofa, bo ledwie kilka lat później już takich maszyn nie można spotkać. Chociaż raczej jest to związane z zacofaniem się magii u Krasnali, bo na pewno by użyć tamtej maszyny było trzeba użyć many, a? Z tego wynika, że magia runiczna oraz wszelakie maszyny wzajemnie się uzupełniają.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-06-20, 11:29   

Właściwie Krasnoludy z D2 przeżywają recesję, może stąd brak sterowca? Mi się ten czar za bardzo nie podobał, jakoś nie pasował mi do Nevendaar.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-20, 12:51   

Nagash ep Shogu napisał/a:
Mi się ten czar za bardzo nie podobał, jakoś nie pasował mi do Nevendaar.


Czar Ci się nie podobał czy świadomość, że Klany mają maszyny latające i inne cudeńka techniczne, a wy nie :-P
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2009-06-20, 13:06   

Dajcie screena, a nie gadajcie ;P
_________________
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-20, 13:47   

Tu masz zrzuty z gry (specjalnie grę zainstalowałem, by Ci to udowodnić, synu imperialny niewierny :-P ):





Saemiel napisał/a:
Chociaż raczej jest to związane z zacofaniem się magii u Krasnali, bo na pewno by użyć tamtej maszyny było trzeba użyć many, a? Z tego wynika, że magia runiczna oraz wszelakie maszyny wzajemnie się uzupełniają.

Co Ty nieuku piekielny za farmazony opowiadasz, jaka magia? Przecież nawet ślepy by zauważył, że ta maszyna leci, bo krasnal nogami zapierdziela aż miło :D
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-20, 14:06   

To po kiego wała potrzebna jest mana? Nogami też musi robić, ale bez magii to by się od ziemi za nic nie oderwało ;P
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2009-06-20, 14:49   

Mało na tych screenach widać, weź daj z lepszą rozdzielczością :P
_________________
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-20, 15:56   

Weź Ty mnie nie ***! Lepszych Ci nie dam, bo z disa jedynki nie da się raczej wyciągnąć nic więcej, a bynajmniej ja nie mam zamiaru się dla jakiegoś imperialnego poświęcać. Nie pasuje, to niech Vogel wam lepsze zrzuty porobi i was edukuje :-P
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Hasisz 
Giermek
Posłańczyni



Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: ks. Mazowieckie
Wysłany: 2009-06-20, 16:36   

Sam Saemielu pisałeś o logice sprzed kilku wieków a przecież maestro Da Vinci zrobił maszyny latające i wojujące napędzane siłą mięśni. Zatem sam sobie zaprzeczasz, kiedy mówisz, że się nie oderwie, bo opierasz się o logikę współczesnego świata, nie zaś o logikę sprzed kilku wieków.

Nagash ep Shogu napisał/a:
Mi się ten czar za bardzo nie podobał, jakoś nie pasował mi do Nevendaar.


A mi się to podobało, bo ja lubię takie mieszanki stylowo kompozycyjne. A nie ciągle staree i nudne kule ogniste lub pioruny, które są zapewne starsze w grach aniżeli najstarsza persona na tym forum.
_________________
"Miecz prawa bowiem tylko złemu szkodzi"
Jak Kochanowski

"Dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło stworzenia"
Adam Mickiewicz
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2009-06-20, 18:35   

Da Vinci akurat niczego latającego nie skonstruował, nic opartego na drewnie. Poza tym ja opieram się mocno, na tyle ile się da na Disie. Skoro żeby użyć tej maszyny trzeba użyć many, tedy bez magii ani rusz.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Hasisz 
Giermek
Posłańczyni



Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 49
Skąd: ks. Mazowieckie
Wysłany: 2009-06-20, 20:03   

No cóż ja rzec mogę jeśli nie to, że powyższa osoba ma niezweryfikowane podglądy? Raz mówi, że należy przenieść logikę z naszego świata (obojętnie z jakich czasów i jakiego miejsca) do gry a potem mówi, że należy dosłownie interpretować scenografię gry. Dla wprawnego oka filozofia-matematyczki są to stwierdzenia sprzeczne. Możnaby oskarżyć, że jesteś sofistą, czyli dstosowujesz podglądy do sytuacji, aby ukazać swoją wyższość.

Nie podejmę się dalszej dyskusji z dwóch powodów, prośby dominatorów tego forum, żeby nie trollować, a drugim powodem jest to, że nie podejmuję dyskusji jeżeli druga persona nie ma zweryfikowanych podglądów.
_________________
"Miecz prawa bowiem tylko złemu szkodzi"
Jak Kochanowski

"Dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło stworzenia"
Adam Mickiewicz
 
 
mordimer87 
Rycerz
AdMaioremDeiGlorim



Wiek: 36
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 52
Skąd: Magistrat
Wysłany: 2009-06-20, 22:58   

Tu się ma lać krew, latać członki i odurzać wszechobecny zapach palonego mięsa a jak na razie demon uparcie dyskutuje z własnym odbiciem w lustrze, czyżby schizofrenia. Wyzywam inne rasy by dały Nam tylko pretekst aby wasze truchła kolejnym dowodem wyższości racji Imperium
_________________
I`ll let the wind blow out the light
cuz it gets more painfull every time I die.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-06-21, 09:50   

*nabija kiełbasę na patyk i siada pod płonącym stosem* wzywałeś mordimer? to weź skocz po ketchup....
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum