Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik filozoficzny

Czy chcesz by na forum powstał kącik poświęcony filozofii i polityce?
Tak.
40%
 40%  [ 6 ]
Nie.
60%
 60%  [ 9 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 13:15   Kącik filozoficzny

Wydaje mi się, że czegoś tutaj brakuje. Z własnej obserwacji wnioskuję, że wielu ma dość dużo do powiedzenia na temat filozofii życia i polityki, zważywszy na to iż wokół rodzimego tematu Disciples dzieje się raczej niewiele, a większość tematów dostaje tak zwanej stagnacji zwracam się z zapytaniem:

Czy chcecie by powstał tutaj kącik filozoficzny, tak zwana arena poglądów etc ?

PS I: Prosiłbym o uzasadnienie swojej opinii.

PS II: Jeżeli administracji nie w smak jest ta cała akcja uprzedzam, wystarczy jedno PW i wszystko zniknie.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-05-24, 17:02   

Nie oddaję głosu bo odpowiedź jest jedna na wszystko.
Jakieś pseudofilozoficzne dywagacje nikomu by nie zaszkodziły, o ile byłoby to na poziomie. Polityka natomiast by zaszkodziła, bo o to ludzie potrafią się tylko i wyłącznie kłócić.
Natomiast nie wiem jak często by to wchodziło na tematy które regulaminowo nie są polecane - prawdopodobnie płynność dyskusji wymagałaby dość specyficznego nadzoru z racji ich zdjęcia, albo miałaby zacieśniony krąg tematów.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 17:07   

W tym celu można przeprowadzić próbę.
Ja wrzucam hasło w tym przypadku polityczne i obserwuję przebieg dyskusji... mam akurat temat do rozmowy nie wiem jednak czy mogę tak eksperymentować.

PS:
Vozu napisał/a:
pseudofilozoficzne dywagacje

...krzywdząca uwaga :-P
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-05-24, 17:15   

Arosal napisał/a:
W tym celu można przeprowadzić próbę.
Ja wrzucam hasło w tym przypadku polityczne i obserwuję przebieg dyskusji.

Dopóki nie ma nadmiernego sterowania przebiegiem dyskusji, to chyba by jakoś dało radę.

Arosal napisał/a:

PS:
Vozu napisał/a:
pseudofilozoficzne dywagacje

...krzywdząca uwaga
:-P

Raczej szczera - bo to raczej byśmy tam produkowali.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 17:23   

Jest jeszcze jeden problem, mało kto wypowiada się w tym temacie, a sama ankieta jest podzielona pół na pół raptem trzy ( nie liczę siebie) osoby bez uzasadnienia oddały głos.
Obawiam sie też jak zareaguje administracja na całą tą akcję. Rano był tu Ancalagon miałem pewność, że trzeci ost wpadnie mi jak nic, ale cisza, na razie mogę pisać :-P


Vozu zastanów się nad głosem Tak lub Nie... jeśli będziemy wymagać przede wszystkim od siebie nie będzie problemów. Ja już jestem na ostrzu noża więc nie będę ryzykował.
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2011-05-24, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-05-24, 17:26   

Arosal napisał/a:
Obawiam sie też jak zareaguje administracja na całą tą akcję. Rano był tu Ancalagon miałem pewność, że trzeci ost wpadnie mi jak nic, ale cisza, na razie mogę pisać :-P

Wstawianie za propozycję się nie zdarzy, to nieetyczne etc.

Arosal napisał/a:
Vozu zastanów się nad głosem Tak lub Nie... jeśli będziemy wymagać przede wszystkim od siebie nie powinno być problemów.

Jeżeli zgadzam się na filozofię, a nie zgadzam na politykę, to nie oddam żadnego głosu, bo zawsze byłaby to jakaś sprzeczność :-P ale tak, coś za mało osób w jakikolwiek sposób argumentuje.
_________________
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 17:31   

Vozu napisał/a:
Jeżeli zgadzam się na filozofię, a nie zgadzam na politykę, to nie oddam żadnego głosu, bo zawsze byłaby to jakaś sprzeczność :-P ale tak, coś za mało osób w jakikolwiek sposób argumentuje.


Podział na dział filozofii i polityki... tak sobie myślę czy by to miało ręce i nogi, mimo wszystko jedno czasem o drugie zahaczy. Osoby niezainteresowane sferą polityczną ominą dysputę na ten temat zaś mający coś do powiedzenia w kwestii ustroju, stosunków kraj - rząd - społeczeństwo będą mieli miejsce na wyrażenie zdania. Miało by to bardziej charakter demonstracji/prezentacji własnych przekonań na dany temat.

PS: Wiadomo, że coś takiego jest tu niedopuszczalne http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2011-05-24, 17:46   

Ten punkt regulaminu co mówi o apolityczności i areligijności forum jest dobry i jestem przeciwna tworzeniu jakiegoś schronienia dla polityków. Bo zaraz rozmowa idzie na gadajpudło i wszyscy się dołączają. Po kiego? Może nasze władze są przewrażliwione na tym punkcie (kwestia kolejnego końca świata), ale lepiej jak będą przewrażliwione niż niewrażliwe.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-05-24, 18:09   

Co do filozofii się zgadzam, bo ciekawie czasem porozmawiać na takie tematy, a nie zawsze da się uniknąć powiązań z religią. Za to co do polityki zgadzam się z Vozem, nawet kulturalna dyskusja często prowadzi do agresji, sprzeczek, potem to wszystko jest wyciągane przy innych okazjach. może i lekkie przymknięcie oka na przewijające się w tle wątki polityczne nie wyrządziłoby szkody, ale otwarta dyskusja na ten temat jest już ryzykowna. Dlatego też nie zaznaczę swojego głosu w ankiecie.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2011-05-24, 18:36   

Tak, bo czemu nie?
Większość użytkowników forum ma swoje lata, więc chyba nie są niedojrzałą bandą która będzie się kłócić z byle powodu, jak np. Polityka.
Choć znów, wszyscy widzą zachowanie Wisza gdy padną hasła w stylu "korporacja" albo Nagasha w tematach o D3, więc niby nie jestem pewien, ale co nas nie zabije to nas wzmocni, na czas próbny dział mógłby powstać.
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 18:57   

MachaK napisał/a:
Ten punkt regulaminu co mówi o apolityczności i areligijności forum jest dobry i jestem przeciwna tworzeniu jakiegoś schronienia dla polityków. Bo zaraz rozmowa idzie na gadajpudło i wszyscy się dołączają. Po kiego? Może nasze władze są przewrażliwione na tym punkcie (kwestia kolejnego końca świata), ale lepiej jak będą przewrażliwione niż niewrażliwe.


MachaK, by rozmawiać o polityce delikwent musi mieć o niej choć drobne pojęcie. Wspomniałem o tym, że dany dział (mówię tylko o politycznym) musi mieć ostro zarysowane ramy i wymagania, w tym celu potrzebny jest elastyczny i zręcznie skonstruowany regulamin.
MachaK napisał/a:
Po kiego?

Widzisz, opowiedziałbym Ci, ale problem polega na tym, że mi regulamin zabrania… odpowiedź w pełni zahacza o sferę polityczną.

Zapytam kogoś z administracji. Jeśli uzyskam zgodę jutro wrzucę tutaj dwa tematy, jeden dla filozofii (pseudofilozofii :-P ) drugi odniesie się do polityki. To próba, zobaczymy jak przebiegnie dyskusja o ile w ogóle powstanie, różnie bywa.
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 19:28   

Ja nie widzę potrzeby robienia takich działów na tym forum. Co z tego, że niby będzie możliwość rozmowy o polityce itd. skoro większość użytkowników ma mentalność niewolnika apolityczności na forum. Widać to już po wypowiedziach, jak to niektórzy boją się nawet sprzeczek(!) czy albo zapewnienia od razy, że wszystko będzie cacy, wzięte w cenzurę itp. Choć inną sprawą zostaje te przewrażliwienie, jakie wczoraj można było zauważyć w karczmie u Redzi. Przecież tam na siłę trzeba szukać podtekstów religijnych, chyba, że ktoś podstępnie prowadzi nabór do scjentologów :D
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 20:03   

Pfff no to mamy 2 do 4, zdaje się że pomysł umiera śmiercią naturalną... trudno, nie to nie. Dzięki za uwagę.
 
 
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2011-05-24, 20:15   

filozofia tak, polityka nie. Dużo osób ma bardzo odmienne poglądy, a wolę unikać sprzeczek i kłótni politycznych itp.
_________________
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-05-24, 20:25   

Cytat:
Pfff no to mamy 2 do 4, zdaje się że pomysł umiera śmiercią naturalną... trudno, nie to nie. Dzięki za uwagę.

Jestem pewien, że sama filozofia by przeszła.
_________________
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-05-24, 20:36   

Wszystkie tematy kontrowersyjne, prowadzące do możliwej dyskryminacji ze względu na przekonania userów są z góry zakazane na forum i ta sytuacja się nie zmieni. Od poruszania tak specyficznych kwestii są fora specjalnie do tego założone, i nie widzę sensu, żeby na forum poświęconym grze komputerowej podobne tematy były poruszane.
Powodem takiego obostrzenia jest profilaktyka ostrych kłótni, podziału forum, dyskryminacji i obrażania uczuć userów, możliwych odejść/banów. Robimy to dla dobra wspólnego i nasze doświadczenia utwierdzają nas w takim postanowieniu.

Kwestie związane z religią, rasą, pochodzeniem, orientacją seksualną, przynależnością kulturową i subkulturową, przekonaniami politycznymi po prostu nie mają miejsca w dyskusjach na naszym forum.

Jeśli jednak chodzi o tematy filozoficzne, Administracja forum jest w stanie to przedyskutować; niemniej ja sama jestem przeciwko - filozofia bowiem aż nazbyt często swoimi rozważaniami dotyka spraw natury zarówno politycznej jak i religijnej.

Pomysł, żeby temat był widoczny tylko dla zarejestrowanych userów jest w swoim zamyśle chybiony - "zewnętrzni" nie mają nic do tego. Zasady regulaminu są opracowane dla logujących się userów i mają za zadanie ustalić i utrzymać zasady dyskusji na forum. W skrócie - zasady są dla waszego dobra, wszelki opór jest bezcelowy.

@Aro - za sam pomysł wprowadzenia zmian na forum osta nie dostaniesz, ale trzeba było najpierw może pchnąć pomysł do któregoś z J.A. Mimo wszystko doceniam inwencję.
_________________

 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-05-24, 21:27   

Ja jestem na tak chociaż nie wiem czy sam wypowiadałbym się w takim temacie. Moja filozofia na życie jest raczej powszechnie nielubiana i ludzie (ze swego niedoinformowania i bazowania na głupich stereotypach) patrzą na nią raczej wrogo.
Ale sam zamysł takiego kącika mi się podoba.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2011-05-25, 01:42   

Ja również jestem na nie.
Nie są to tematy, w których bym się udzielał (ze względu na brak odpowiedniego przygotowania jak i chęci do brania udziału w dyskusji).
_________________
Deal with it.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-05-25, 07:59   

Ja nie wiem czy z trzema osobami pociągnę tutaj jakąkolwiek dyskusję, pozostała mi sama filozofia. Zastanawiam się czy zrobić na złość tej upartej siódemce i otworzyć dział czy zapomnieć, niech jest jak jest…
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-05-25, 09:26   

Filozofia - jak najbardziej, ale na litość boską - polityka? Można zajrzeć na dowolne forum, gdzie rozmowy tego kalibru są dopuszczalne i zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Chyba, że chcecie żeby wam ABW wjechało na chatę ;)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum