Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na projekt fanowski: Wesnoth
Autor Wiadomość
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-06, 13:21   Pomysł na projekt fanowski: Wesnoth

No niestety sam nie potrafie programować ani nie znam się na tego typu sprawach, ale myślę że fajnych pomysłem była by konwersja jakaś Disciples do Wesnoth. Jednostki własne można tworzyć tam, fabułę dodać i będzie disciples w wesnoth :P

http://www.wesnoth.org/
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-04-06, 13:31   

Z tego co pamiętam to nie ma szans - Disciples jest chronione prawami autorskimi i taka era/scenariusze/kampanie do Wesnotha najprawdopodobniej zostałyby usunięte, jednak trzeba by to było dokładnie zbadać bo nie pamiętam do końca jak to wyglądało.
Jakbym się zapoznał z WML'em czy jak toto się nazywa to mógłbym dać radę (trochę ogarnięcia w programowaniu niby mam) ale nie dałbym rady z grafikami.
_________________
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-06, 14:12   

Prawa authorskie jednak odnoszą się do czerpania finansowych korzyści chyba? Przecież wiele gier ma mody, które są konwersją innych gier.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-04-06, 14:21   

Dlatego mówię, że należałoby się dokładniej zaznajomić, bo na forum wesnota czytałem nie jedną i nie dwie sytuacje, gdy ktoś miał pomysł na erę nawiązującą (czy coś takiego) do czegoś, a ludzie od razu ustrzeliwali to przytaczając reguły.

EDIT:
Podejrzewam, że może chodzić o to:
Cytat:
All content uploaded to the add-ons server must be licensed under the GNU General Public License (GPL). Make sure there is no content included which can’t be licensed under the GPL. If you are not familiar with the GPL license, read about it here: http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum