Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples III: Ressurection
Autor Wiadomość
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-02-23, 21:27   

Cytat:
To znaczy, że za życia był elfem, a Hordy jak cała reszta zeszły na psy.

Oj mozliwe bo już były teksty o tym że ten główny był zakochany w duszyczce która jest naszym drugim dowódca, tylko czekać jak biorąc się za rączki odejdą od Mortis w stronę zachodzącego Słońca.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-24, 01:50   

Ej przepraszam za zmianę tematu ale jak czytałem sobie artykół o H6 dowiedziałem się, że łącznie pracuje przy nim 90 osób. Przekierowało to automatycznie mój tor myślenia Disciplesa 3. Ma ktoś statystyki ile dokładnie ludzi pracowało przy podstawce, 1 dodatku, a ile parcuje teraz?
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 10:07   

Nie wiem dokładnie, może góra 20 osób w dat. siedziało, pewności nie mam. Michał nie myśl sobie, że na kimś to wrażenie robi ;-) Dominuje ostatnio założenie … brać grać i oby mi pasowało jak nie to śmieć i tyle z rozmowy, w nic więcej nie wnikam bo to nie moja sprawa.
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 11:46   

Nad Disciples 3 pracowało może z 7 osób.

Tu jest lista pracowników przy dodatku, przy oryginale były może 2-3 wiecej:

Ilyin Alexei - Producent.

Projektanci:
Akimov, Dmitry - Kierownik Projektu / Senior Designer Game
Denis Bogomolov - Projektant gier
Vladimir Landyshev - Projektant gier
Borisyuk Michael - Senior Level Designer
Programiści:
Kuzmin Andrei - Senior Programmer
Akimov Vitaly - Programista
Wykonawcy:
Gregory Sukhov - Senior Artist / modeler / Teksturschik.

Chcą zatrudnić dodatkowych:
1. Projektant poziomów.
2. Programista.
3. Sketchist.
4. Animator.
5. Teksturschik.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-24, 12:58   

Arosal mi nie chodzi o to tylko to pokazuje miażdżącą skale podejścia do gry. Bo jeśli tak przynajmniej dla mnie do jednego z klasyków przydzielono 90 osób, a do drugiego 7-10 to coś jest moim osobistym zdaniem nie tak ale to już wiemy wszyscy. Poza tym dzięki Qumi za informacje :)
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 13:12   

Mają więcej kasy, więc większy zespół. Strategy First było wtedy bankrutem, a Akella nie jest zbyt bogata. Twórcy nie mają też zbyt wysokich pensji i z tego co przynajmniej mówią pracują głównie nad tym gdyż są fanami tej gry.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 14:18   

Qumi napisał/a:
Nad Disciples 3 pracowało może z 7 osób.


Może wydać się to śmieszne, ale dopiero teraz dowiedziałem się ilu ich tam jest … prawie z krzesła spadłem :shock:
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-24, 15:17   

A ja nie spadłem - nie dało się z porządnym zespołem robić czegoś aż tak źle więc coś musiało być nie tak. Poza tym, Qumi już tego typu liczby podawał.
A poza tym wszystkim, to nie jest dla mnie żadne usprawiedliwienie, o czym już pisałem kiedyś.
_________________
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 15:25   

Ciekawe czy to samo powiedziałbyś profesorowi na studiach przy ocenianiu twojej pracy grupy :P ? Jest to usprawiedliwienie i wytłumaczenie tych wielu błędów i niedociągnięć. Kwestia czy to cię satysfakcjonuje to już inna sprawa.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-24, 15:27   

Jest wytłumaczeniem, ale nie usprawiedliwieniem.
Studia studiami, biznes biznesem - już tłumaczyłem, że nikt poważny nie zabiera się za tworzenie czegoś, do czego ma za małe zasoby (ludzkie i/lub finansowe) jeżeli jest to rzecz na której chce zarobić.
_________________
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 15:36   

No nie jestem przekonany Vozu. W końcu wiele gier wychodzi z bugami, ostatnio coraz więcej dzięki "motywacji" producentów.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-24, 15:55   

Ja osobiście nie obwiniam zespołu bo rozumiem, że o robotę obecnie ciężko przez co człowiek chwyta się czego się da, tak to już obecnie jest... zaś bardziej obwiniam Strategy First, która mimo bankructwa podjeła się tej roboty..obecnie jak mówił Qumi jest o tak o 3 pracowników więcej, dojdzie jeszcze paru, więc będą mieli większe pole do manewru, jednak to nadal za mało :-/
Down:
Przepraszam, pomyliłem się, chodziło mi o Akellę, ech trochę mi się pomąciło co jak i gdzie i tyle :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Michal787 2011-02-24, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-24, 16:11   

Michał, SF nie ma nic wspólnego obecnie z Disciplesami bo sprzedali prawa do nich właśnie ruskim. A zaczęli pracować nad tym zanim bankrutowali, zapewne szacowali, że będą mogli wytrzymać aż do wydania gry, ale jak widać były to kiepskie szacunki ew. sytuacja na rynku zmieniła się na ich niekorzyść.
_________________
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 16:30   

Nie gloryfikuj SF Vozu, bo mieli wiele do powiedzenia. Prawa zostały sprzedane po wydaniu Disciples 3. Przez czas tworzenia gry to SF miało prawa do Disciples i duży wpływ na grę. To między innymi SF chciało mieć ruch podczas walki, oni też często wysyłali do Rosji swoich współpracowników aby kontrolować projekt. SF zbankrutowało w 2004 roku (co zresztą jest efektem ich pracy przez parę lat, a nie wydarzenie z dnia na dzień), natomiast w 2005 ktoś ich wykupił. To w sumie oni zadecydowali o pracy nad Disciples 3 w rosji, najpierw przez Myst Isle, potem przez .dat. I to oni mogli wymusić na akelli większe studio, gdyż to oni byli zleceniodawcami. Spójrzmy prawdzie w oczy, SF chciało zatrudnić rosyjskie studio bo jest tańsze i ogólnie lecieli po kosztach.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 16:36   

Vozu widać tu pewną nieścisłość w Twoim rozumowaniu.
Powiedzmy sobie szczerze, że samo SF jest w dużo gorszym położeniu niż Akella i śp. dat. Rodzimej firmy Apostołów raczej nie było by stać na rozpoczęcie prac nad tytułem, a jeśli już to skończyło by się na zawieszeniu projektu w trakcie, a co za tym idzie była by to ostateczna śmierć Disciplesu. Teraz poprawcie mnie jeśli się mylę. Współpraca pomiędzy Akellą i SF istniała od początku pierwszych zapowiedzi trójki. Wygląda na to, że kryzys miał miejsce w tracie produkcji, jeśli informacje wyżej podane są w pełni prawdzie tłumaczy to stan gry. SF w trakcie zakończyło współprace tyle pamiętam, a to oznacza, że dat. w pewnym momencie zostało samo na lodzie. To nie mogło wyglądać inaczej. Teraz rozumiem, przesunięcia premiery miały miejsce chyba z 3 razy. Mieli wybór albo ciągnąc to dalej, albo zawiesić pracę. Zdaje się, że projekt już na samym początku wchłonął dużo kasy co widać po pierwszych screnach. Start był naprawdę świetny, produkcja szła pełną parą, jeszcze pamiętam gdy ktoś tutaj zalinkował filmik, w którym to studio pokazywało jak zgrywano ruch jednostek w 3d używając do tego prawdziwych gimnastyków. Widać po samych jednostkach, ruch w miejscu jest ok, ale jak przychodzi do przemieszczenia wygląda to momentami śmiesznie.
Zdaje się, że prace były zbyt mocna zaawansowane by przerywać w trakcie, dlatego zaryzykowali.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-02-24, 16:42   

Nie gloryfikuję, najnormalniej w świecie jestem niedoinformowany; byłem przeświadczony, że kolejność wydarzeń była ogólnie inna.
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-02-24, 17:14   

Ale o co chodzi? Czy Akella to jakiś podmiot ekonomii społecznej zatrudniający niepełnosprawnych lub upośledzonych,a D3 to produkt przez nich zrobiony, którego zakup leży w kategoriach moralnych, natomiast krytyka jakości produktu jest wstrętna i dowodzi odczłowieczenia? Od jakiegoś już czasu odnosze takie wrażenie po lekturze Twoich postów, Qumi.

Vozu ma zupełną rację. Mysz urodziła mysz, bo nie ma miednicy niczym słonica. A, że się mierzyła na naprawdę dużego słonia... To tylko świadczy o niej samej.

O.

A teraz wracam na nudne szkolenie :P
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-24, 17:15   

Ej czyli kto w końcu wykładał kasę na grę, zbankrutowane SF, czy Akella, bo już się pogubiłem? Bo o ile się orientuję to Akella nie jest tak uboga jak współpracownik, co pokazuje obecnie zatrudniając nowe osoby, zwiększając dotacje?
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-24, 17:49   

Nagash - i choćbyś życie spędził na wilka wychowanie, próżny trud, wilk i tak wilkiem pozostanie - skoro tak lubisz przysłowia. Nie chodzi o odczłowieczanie, ale o brak zrozumienia. Gra jest zbugowana i jest to oczywiście wielki minus, ale wciąż starają się mocno ją poprawić, mimo ograniczonych zasobów, i poprawiają.

Michał, SF zbankrutowało, potem zostało wykupione. Akella parę miesięcy przed wydaniem Disciples 3 rozpoczęła rozmowy o wykupienie praw do gry i to zrobiła.

.dat było raczej ubogie w zasoby, zarówno ludzkie jak i finansowe, co jest winą akelli raczej. W tej chwili udało się im pozyskać dodatkowe fundusze i zatrudniają więcej ludzi.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-02-27, 15:44   

Wiem, poświęcanie posta na takie pytanie może jest głupie ale chciałbym wiedzieć kiedy będą jakieś nowe wieści odnośnie prac, rezultatów, szczegółów nowego dodatku itp.?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum