Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nagash ep Shogu
2010-08-10, 22:21
..:: R A N G I ::..
Autor Wiadomość
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-08-10, 21:28   ..:: R A N G I ::..

...::: Po pierwsze - Istota :::...



Rangi nadawane Użytkownikom są widocznym ekwiwalentem ich zaangażowania w życie forum. W przypadku disciples.pl są także odzwierciedleniem awansów jednostek z serii gier Disciples 1 oraz Disciples 2.

System rang został skonstruowany tak, by Użytkownik mógł nie tylko ukazać preferowaną rasę, znaną z w/w serii gier (co dokonuje się za pomocą wybrania stosownej Grupy), ale także ulubione, konkretne jednostki lub bohaterów.

Niemniej najważniejszym sensem systemu rang disciples.pl jest umożliwienie Użytkownikowi fabularnej zabawy z nevendaarskim uniwersum, jako swego rodzaju nagrody za uczestniczenie w życiu forum.

Należy jednak pamiętać, że rangi są jedynie dodatkiem, a nie celem samym w sobie.


...::: Po drugie - System :::...



Jak już wspomniano system rang jest odpowiednikiem bitw rozgrywanych w serii gier Disciples. Każdy post napisany w dziale objętym naliczaniem postów traktowany jest jak potyczka, za którą otrzymuje się 1 Punkt Doświadczenia. W ten sposób licznik postów staje się licznikiem PD'ków. Oczywiście wraz z osiągnięciem odpowiedniej liczby PD Użytkownik otrzymuje możliwość awansu na wybraną przez siebie rangę. Rzecz jasna Użytkownik może "zablokować" dalszy awans poprzez pozostanie przy uzyskanej już randze.

Jak to się odbywa?

System dotyczy WYŁĄCZNIE Użytkowników przynależących do jednej z istniejących grup. System działa wedle schematu:

1. Użytkownik zauważa spełnienie przez siebie wymagań preferowanej rangi.
2. Wysyła prywatną wiadomość w której komunikuje swoją preferencję moderatorowi grupy; tożsamość moderatora można sprawdzić wybierając z menu pod bannerem forum zakładkę Grupy, a następnie wejścia podstronę odpowiedniej z nich.
a) moderator nie będący JA (Junior Administratorem) w ciągu 24h od odebrania wiadomości od użytkownika, informuje dowolnego JA o konieczności zmiany rangi, której ten dokonuje w przeciągu 24h od skontaktowania się z nim moderatora grupy
b) moderator będący JA w ciągu 24h dokonuje zmiany rangi
3. O dokonaniu zmiany użytkownik jest informowany natychmiast po tej operacji przez JA który jej dokonał.
4. Jeżeli zmiana nie zostanie dokonana w ciągu 48h od wysłania przez użytkownika prośby o nią, powinien niezwłocznie skontaktować się z dowolnym członkiem JA lub moderatorem w celu poinformowania o zaistniałej sytuacji. Wtedy problem zostanie rozwiązany przez bezpośrednio lub pośrednio zaalarmowanych JA.

Przykład rozwoju rang użytkownika:

Początkujący użytkownik grupy Imperium wymarzył sobie rangę Rycerza Pegazów. Po osiągnięciu 45 postów zwraca się z prośbą o zmianę rangi na Giermka. Gdy napisze 125 postów, wystosowuje kolejną, tym razem zmianę na Rycerza. W tym momencie nie jest już zobligowany po pisania wiadomości, gdyż do końca rozwoju nie ma już żadnych rozwidleń drzewka, a informować należy tylko gdy takie występują na drodze do dalszego rozwoju.


...::: Po trzecie - Tabela Rang :::...



1.Górskie Klany
2.Hordy Nieumarłych
3.Imperium
4.Legiony Potępionych
5.Przymierze Elfów
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum