Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vogel
2010-08-06, 15:26
Czy warto kupić grę?
Autor Wiadomość
ImpPL 
Wojownik
Super Andrzej



Wiek: 28
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 36
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2010-08-05, 16:15   Czy warto kupić grę?

Witam, mam mały dylemat ponieważ mam kase i nie wiem co z nią zrobić, myślę czy nie kupić disciples III, ale nie wiem ;/. W cd-action gra dostała 7+/10 i ogolnie piszą że gra fajna, ale nie wiem, zwłaszcza że nie ma górskich klanów i pewnie dopiero bedą w dodatku.
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-08-05, 16:38   

Zgra nadal jest przepełniona błędami, z naprawa których producent się nie spieszy, ba kazał graczom ja łatać samodzielnie. Jeśli bardzo chcesz kupić to radze się wstrzymać aż jej cena spadnie lub na wyjście z dodatkiem Hord.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-05, 20:50   

Vogel... wiesz co, gra jest zbugowana, ale przestań ..... że producent nie spieszy się z ich naprawą! Mały zespół .dat robi ciągle poprawki, patchów jest już mnóstwo. Obecnie 1.06.2 przy czym każde 1.0x ma 10 hotfixów, czyli właściwie kolejnych patchy. Więc przestań gadać głupoty, ok? Dat to małe studio, jeszcze musi teraz robić dodatek Hord, jednocześnie patche wydając. Patch, który wyjdzie z dodatkiem ma sporo pozmieniać i naprawić.

Odpowiedź na twoje pytanie: Lepiej poczekaj na dodatek do Hord, cena ceną, ale gra powinna być bardziej stabilna w tym momencie.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-08-05, 21:17   

Qumi, wybacz, ale usprawiedliwianie .dat poprzez bicie w litościwe tony, że biedne, małe studio... Jest nie na miejscu.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-05, 21:46   

Wybacz Nagash, ale jest. Równie dobrze możnaby wam zarzucić czemu Disciples Hex tak powoli się rozwija (czego nie robię, to tylko przykład). Activision, Blizzard, itd. wszystkie te firmy mają ogromne zaplecze i niesamowite zasoby do produkcji gier. Tu mamy małe studio z niewielkim budżetem, które musi sprostać wymaganiom fanów i stworzyć grę godną kontynuacji. Pomijam fakt czy tak się stało czy nie, ale według mnie jest to pewne usprawiedliwienie.

Pomijając jednak to... to Vogel zarzucił, że nie łatają gry i się ociągają z wydawaniem patchy, co jest bzdurą. Błędów jest dużo, ale patchy też. Niestety gra jest mocno zbugowana i jeszcze wiele patchy minie zanim będzie ok, może dodatek coś zmieni (mają być też jakieś zmiany w systemie walki?). Faktem jednak jest, że z patchami się nie ociągają jak twierdzi Vogel.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-08-05, 23:04   

Qumi napisał/a:
Równie dobrze możnaby wam zarzucić czemu Disciples Hex tak powoli się rozwija

Do tempa .dat jeszcze mu daleko.
Qumi napisał/a:
Tu mamy małe studio z niewielkim budżetem, które musi sprostać wymaganiom fanów

Zatem za niezaliczony egzamin obarczysz Profesora wymagającego wiedzy nie zaś studenta, który jej nie przyswoił a przystąpił :?:
Od premiery nie minęło wiele czasu jednak błędy jakie teraz gnębią graczy były znane już chociażby z targów na których gra ukazała się rok temu, a mimo to ten półprodukt wydano z petycja do graczy by sami naprawiali błędy.
Nie broń Qumi tych którzy porwali się na coś o czym wiedzieli, że ich przerasta bo jak dla mnie to tylko zwiększa ich winę.

To jednak nie jest temat na ta dyskusję gra po prostu w obecnym stanie nie jest warta zakupu.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
Kaźniodziej



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2010-08-06, 09:48   

Tak jak było wspominane gra nie jest warta zakupu właśnie z powodu wspomnianych błędów. Co z tego, że wydano mnóstwo patchy, bo nie zaprzeczę, że tak było, gdy te patche nie naprawiają wszystkich błędów, nie wiem czy naprawiono połowę z nich, jedną czwartą czy trzy czwarte ale faktem jest to, że błędów jest cały czas masa.

Radzi się tutaj aby zakupić grę po wyjściu dodatku. Osobiście nawet po wyjściu dodatku radziłbym się wstrzymać jeszcze z zakupem przez jakiś czas. Niestety może zdarzyć się tak, że wraz z dodatkiem dojdą kolejne bugi, zdarzyło się tak w Gothicu 3, może się tak zdarzyć w Disciples 3. Jak dotąd .dat nie potrafiło sobie skutecznie poradzić z plagą bugów dlatego taka ewentualność jest moim zdaniem dość prawdopodobna.

Zaś ostatni post Qumiego to czysty offtop, na takie żale radziłbym osobny temat założyć, nie wiem, jakąś "Wojnę Qumisko-Disciplesową.pl" czy coś w ten deseń.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2010-08-06, 12:45   

Użytkowniku ImpPL, jeśli liczysz, że w Odrodzeniu będziesz się bawił ze strategią turową o ciekawej fabule - nie warto. Ta jest na podobnym pułapie co w HoM&M 5 (w dodatku będziesz miał przypisanych dowódców, miast móc tworzyć własnych i importować ich do kolejnych części kampanii, jak to miało miejsce w dwóch pierwszych odsłonach Disciples).
Jeśli liczysz, że wprowadzone do rozgrywki zmiany (ruch w walce, inne przedstawienie wyboru umiejętności do rozwoju dowódców, inny system przejmowania terenu - brak różdżkarzy, zamiast nich są stwory rosnące w siłę im dłużej przebywają w miejscu, którego strzegą, złodzieje jako pełnoprawni dowódcy, więcej interaktywnych elementów na mapie, używanie zaklęć w trakcie walki i kilka innych)... eee, odnośnie tego niech wypowiadają się Ci, którzy to sprawdzili w akcji.

Jeśli podobnie jak ja, przy przejściu z Sacred Lands do Dark Prophecy zachwycałeś się grafiką, częścią animacji ataków jednostek i ich wyglądem to porównując D2 i Renaissance istnieje duże prawdopodobieństwo, że się na tym zawiedziesz.

Jak też powszechnie wiadomo w grze dostępne są na starcie tylko trzy rasy, co jest innym krokiem wstecz w porównaniu do D2.

Multi, choć tylko w trybie hot seats jest w Renaissance, ale jak wypada w akacji przy dostępnych mapach - niech inni o tym coś napiszą.

Muzyka - odnośnie tego też lepiej dowiesz się od tych, którzy już grali i mogą się wypowiedzieć czy nowe tematy muzyczne spełniają swoją rolę, tak na mapie głównej jak i w trakcie walk.

Bugi to akurat element, którym najmniej bym się przejmował, choć z drugiej strony jeśli gra nagminnie by się wywalała do windy, pojawiałyby się problemy z zapisami/problemy z wczytywaniem czy też błędy ze skryptami (tj. niemożliwość przejścia pewnych misji, bo coś tam nie zaskoczyło) to bym poczekał na załatanie tego.

Walnąłem tego posta, bo jakoś odpychało mnie w tej dyskusji to, że wspominano tylko błędach, tylko jednej ze słabych stron tego produktu Disciplesopodobnego.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-06, 12:54   

Redko, jeśli jest offtop to proszę wyedytuj lub usuń coś więcej niż tylko mój post.

Ps. Jeśli chcesz poczytać coś więcej o opinii ludzi, którzy grali w Disciples 3, bo tutaj niektórzy tylko marudzą nie zakupiwszy gry, to odwiedź angielskie forum: http://forum.kalypsomedia...play.php?fid=38 Tak znajdziesz i negatywne i pozytywne opinie, w przeciwieństwie do samych negatywów sączonych tutaj przez parę lat.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-08-06, 14:06   

O właśnie świetna odpowiedzią jest podany przez Qumiego link

351 postów o błędach w grze, żaden inny temat nie ma nawet połowy z tego.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wacho 
Berserker
Analfabeta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 52
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-08-06, 14:56   

Grałem w d3 i powiem ze to nie nawet nie bugi najbardziej odpychają od tej gry a ogólny system rozgrywki który wymaga przebudowy. Na początek wywaliłbym wszystkie mapy kampanii :-P i je zrobił odnowa bo to jest śmiech na sali że do celu zawsze prowadzi jedna droga . Dalej nie będę offtopował bo to nie temat na zamieszczanie komentarzy odnośnie gry jedynie powiem że grałem i nie polecam :roll:

Qumi piszesz jakby ilość łatek to była najwieksza zaleta tej gry . To ja sie pytam co robili przez ostatnie 2137218372896 lat że wypuścili wersje beta do sprzedaży ?
 
 
 
Wacho 
Berserker
Analfabeta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 52
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-08-06, 15:11   

Nie ich regularne wychodzenie jest problemem a samo ich istnienie , napisales to tak jakby 60 patchy to był powód do dumy .
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2010-08-06, 15:26   

Ze wszystkich postów jasno wynika, że gry nie warto kupować. Reszta poruszonych kwestii jest off-topem i sieje zbędny zamęt.

Qumi od oceny wartości postów są moderatorzy i Admini jeśli masz wątpliwości co do jakiegoś możesz to zgłosić na PW do odpowiednich osób

temat zamykam.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum