Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanko
Autor Wiadomość
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-07-16, 10:14   

Co mogę, to zrobię ;)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-16, 10:46   

To się muszę z pannami zgadać na chat jak widzę :D
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-07-18, 08:44   

Nie będę się napraszać na gg kolejne sto razy, na uzupełnienie tych pięciu pytań. Kto chce dorzuć swoje 3 grosze w ABOUT, ma to wypełnić do wtorku.


*****


Co to jest DisciplesHex?


Vozu - Po części wyraz niezadowolenia z tego jak wygląda coś, co wciska się fanom Disciples`a jako trzecią część, a jest sprzeniewierzeniem się ideałom. Ale głównie to po prostu projekt fanowski przenoszący DII do rozgrywki planszowej i rozwijający go na zasadzie "wyżej, lepiej, dalej"; połączenie genialnej gry z emocjami jakie dają rzuty kostką i frajdą oraz okazją do spotkania jaką dają gry planszowe. To chyba tyle.
R'edoa – Dla mnie jest to przede wszystkim szansa na rozwój tej gry, a także świetna zabawa dla kreatywnych fanów serii.


Jak zaczęła się wasza praca nad tym projektem?


Vozu - "Umarł projekt, niech żyje projekt!"; z mojej strony to było po prostu tak, że zdechła sobie inna Disowa inicjatywa, a to akurat było w stadium raczkowania - Elledan się w to bawił, a że jego pojęcie na temat liczb i balansu jest znikome, to podpiąłem się jako facet od mechaniki. A potem jakoś się nam duumwirat uformował.
R'edoa – Dla informacji, poprzedni projekt to RPG, które strasznie leży Vozowi na wątrobie, hehe.

Jesteście małą grupą, jak zatem obecnie wygląda praca nad DH? Kto jest za co odpowiedzialny?

Vozu - Zaczyna się od jakiegoś pomysłu mojego lub Ellego, potem jest wielka kłótnia, następuje uspokojenie i rzeczowe rozmowy; czasem są elementy o które jesteśmy w stanie się gryźć tygodniami, aż potrzebny jest znienawidzony konsensus zadowalający oba widzimisie. Jak do tej pory był taki jeden, o jeden za dużo. Schemat zastosować do wszystkiego.
Z dala od zgiełku wojen, miotanych kul ognia i mięcha pracują sobie graficy, w liczbie trzech osób, z czego dwie artystki są aktywniejsze. Z nimi współpraca jest dosyć bezbolesna, wedle zasady "miłość i pokój".
Podsumowując (schemat uproszczony):
Elle - pomysły, projekty, widzimisie, optymizm
Ja - pomysły, projekty, widzimisie, fochy, histerie, pesymizm, balans
R`ed - grafiki, znajomości
J.O - grafiki
Cethu - grafiki (raz na ruski rok)
Gościnnie występują nieoczekiwana pomoc (Nagash), wsparcie w nazewnictwie (Elendu), krytyka wszystkiego co się da (Saemiel) i inni.
R'edoa – Na dobrą sprawę to każdy z nas zajmuje się po trochu wszystkim, łącznie z fochami i szantażem, a wyjąwszy mechanikę, od cyferek mamy Voza i Saemiela.

Jakie macie plany odnośnie przyszłości projektu?

Vozu - Skończyć wersję podstawową, napisać podręcznik do niej, umieścić w internecie materiały pozwalające grać (hexy mapy świata etc.)
A później to co tygryski lubią najbardziej czyli dodatki. Są równie istotne co podstawa, ale lepiej nie zapeszać zawczasu.
R'edoa – Mam nadzieję, że sukces (tfu tfu, puk puk) DH nastroi nas do wznowienia prac nad DRPG... ale ciii, nie mówicie Vozowi :D

Co jeszcze byście chcieli powiedzieć o DH?

Vozu - Tylko to, że jestem zaskoczony faktem, że zbliżamy się do końca. Jak się w tym siedzi nieomal od początku, to jest to szokujące.
R'edoa – Cóż, jeżeli nie pozarzynamy sie wzajemnie, to myślę że damy radę i już niedługo będziemy Wam mogli pokazać DH w całej okazałości :)



*****
_________________

 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-18, 14:37   

O wypraszam sobie, mnie nikt na konferencję gg nie zapraszał.
A co do grafik, liczyć nie będę ale jeśli panie nie trzymają w tajemnicy jakiś pokładów grafik to chyba trochę więcej ich zrobiłem.
Na resztę pytań odpowiem potem.
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-07-18, 16:21   

Cethu, mój komentarz to akurat lekko złośliwe i dowcipne wytknięcie ci, że pracujesz "skokowo" :D nie bierz tego do siebie :-)
A ty, R`ed, mogłabyś przestać wtryniać wszędzie coś o Drpg, nie widzę w tym sensu ani celu innego, niż wkurzanie mnie.
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-07-18, 16:33   

Wspominanie o DRPG jest bezsensu, z racji na to, że uwaga słuchaczy zostaje rozproszona na dwa projekty, miast skupić się tylko na DH.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2010-07-18, 16:34   

Nie mowiac juz o tym, ze te dwa projekty nie maja ze soba nic wspolnego ;pp
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-07-18, 17:37   

U mnie będą później modyfikacje w odpowiedziach, dla zachowania zdrowej atmosfery w składzie ;]
_________________
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2010-07-18, 17:49   

Moze tak niech kazdy sam odpowie za co jest odpowiedzialny?
_________________

 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-07-18, 18:30   

Tak właśnie chciałam, żeby każdy względnie opisał swój udział, no ale to zależy od Vozu, czy chce opisać wszystko. O DRPG mogę wykasować, wasza wola. Dla mnie praca nad DRPG to był kawał historii i nic nie stoi na przeszkodzie, by o tym chociaż wspomnieć.

A i było by mi MIŁO, gdybyś Nagu w końcu na nie odpisał. Chyba że znów coś Ci stanie na przeszkodzie.
_________________

 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-07-18, 21:19   

Na razie na przeszkodzie stoją dwie 0.7, ale słowo zucha, że jutro wieczorem już będą odpowiedzi ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2010-07-18, 21:20   

2x 0.7 :roll:
_________________

 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-07-19, 11:18   

Tak Elle, dokładnie dwie butelki 0.7 :P Dodały mi dzisiaj weny ;)

Co to jest DisciplesHex?

Nagash – DH to odskocznia od szarej rzeczywistości w brutalny, ale piękny świat Nevendaaru, w którym bez umiejętności myślenia na poziomie strategicznym i taktycznym łatwo można paść ofiarą imperialnej Inkwizycji, bądź wypranych z poczucia humoru umarlaków. A wszystko to w bogatej oprawie graficznej i co najważniejsze – na żywo. O statusie DH jako odtrutki na wyjątkowo gniotowatą kontynuację Disciplesów, wydana przez Akelle i .dat, nie wspominając.

Jak zaczęła się wasza praca nad tym projektem?

Nagash - Gdy dowiedziałem się, że Vozu z Ellem wzięli się za DH, kiwałem z niedowierzaniem głową. Nie mogłem dać wiary w powodzenie akcji, nauczony klęską wcześniejszego projektu. Dopiero po pierwszej beta bitwie z Elledanem zainteresowałem się planszówką na dobre. Od tamtego czasu staram się dołożyć parę swoich cegiełek do tej monstrualnej budowli.

Jesteście małą grupą, jak zatem obecnie wygląda praca nad DH? Kto jest za co odpowiedzialny?

Nagash – Swój udział w projekcie ogólnie podpiąłbym pod sztandar „diabeł tkwi w szczegółach”. Fabuła, opisy jednostek, tłumaczenia z polskiego na demoniczny, czyli łaciński, garść krytyki, nieco własnych sugestii, jak choćby jednostki specjalne Nieumarłych Hord. To moja działka.

Jakie macie plany odnośnie przyszłości projektu?

Nagash – Vozu o tym nie wspomniał, ale marzy się nam także wersja komputerowa planszówki, napisana w jakimś niewymagającym środowisku. Tak, by społeczność fanowska mogła rozgrywać swoje pojedynki także via Internet. Poza tym wersja komputerowa daje znacznie większe możliwości konstruowania fabuły w trybie kampanii, a co najważniejsze – scenariusze dla pojedynczego gracza, czyli coś niemożliwego w przypadku planszówki rozgrywanej na żywo.

Co jeszcze byście chcieli powiedzieć o DH?

Nagash – To będzie naprawdę dobra rzecz, zwłaszcza dla miłośników zarówno planszówek, jak i gier turowych. Tym bardziej, że ostatnimi czasy prace są intensyfikowane i na horyzoncie pojawia się nareszcie finisz.

Chyba z niczym nie przesadziłem ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-07-19, 12:53   

Własnym oczom nie wierzę, udało Ci się Nagu! Dużo krwi straciłeś podczas pisania? :>
_________________

 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-07-23, 22:22   

Coś już wiadomo w temacie strony na Word Pressie?
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-07-24, 08:18   

Cethu postawił totalnie podstawową wersję, ja też tego specjalnie nie ogarniam, więc będzie się to rodzić w bólach straszliwych x) jak się dowiem jak się zalogować do robienia w tym zmian to zacznę coś próbować, a Ceth miał podjąć próby wstawienia już właściwej oprawy graficznej.
_________________
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-07-25, 10:53   

Dobra, proszę państwa, więc tak:

-stronka będzie bez fajerwerków, ale nie jesteśmy profesjonalistami więc zero problemu, zorganizujemy ją na prawach bloga i tyle

-szukać proszę WordPressowych skinów, wybierać które się podobają i proponować tutaj, wybierzemy najlepszą

-proszę sobie zakładać konta na stronce, przypiszemy odpowiednie uprawnienia każdemu, jak mi poda mail :-)
http://discipleshex.wordpress.com/

-R`ed, co z logiem?
Ostatnio zmieniony przez Vozu 2010-07-25, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 36
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-25, 11:14   

No ja jestem za tym by każdy miał swoje.
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2010-07-25, 12:30   

Rozmowy z orgami w t(ł)oku, kwestia noclegu, płatności, terminu i reklamy będzie ustalona jutro.

Logo i banner na stronkę konwentu będą JUTRO.

Jadę zobaczyć jak wygląda conplace, bye~
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-07-25, 14:46   

Nagash, masz okazję wykazać się tym swoim "diabeł tkwi w szczegółach" :-P
Aktualizuję stronkę powoli, mógłbyś trzepnąć fabularne wywody o każdej rasie żeby miała jakiś opis, mieszać w to aluzje o stylu gry też możesz. Dodatkowo miło by było, gdybyś pofabularyzował nam bohów, tak tych, do których nic nie pisałem większego poza czystą mechaniką, jak i poprawianie tych którym mieszałem cosik. Wiem, trochę roboty jest, ale jest ona w samej rzeczy potrzebna. Jak zarejestrujesz się oraz dasz mi mail na który to zrobisz, to dam ci uprawnienia Autora; powinieneś wtedy móc sam edytować potrzebne do tego wpisy, jak nie, to rzucisz tu a ja to wklepię.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum