Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nagash ep Shogu
2010-06-24, 23:16
Hordy Nieumarłych
Autor Wiadomość
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-08-23, 10:55   

skyki napisał/a:
nie pouczaj mnie


Proszę bardzo, tylko nie rób takich podłych błędów.

skyki napisał/a:
nie mialem na mysli nowej jednostki tylko Przyzwanca


No to już jest lekko nielogiczne. Widmowy wojownik jest mroczny, posiada „magiczny miecz” (Ostrze Nieumarłych) i jest częściowo niematerialny (na co wskazuje nazwa WIDMOWY wojownik). Twój opis pięknie pasuje do następnego poziomu trupów-wojowników.
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
skyki 
Chłop



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: z Argnolis
  Wysłany: 2007-08-23, 16:13   

Nie uwazam to za nielogiczne poniewaz mozna by uzyc go i tu i tu (oczywiscie nie naraz tylko jedno z dwoch), co do "NaZgula" to niektorzy mowia tak a inni tak i nie jest to straszny blad a poza tym nie interesuje sie bardzo "Wladca Pierscieni" i nie musze znac kazdej nazwy.
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2007-08-23, 16:55   

Jak już się kłócicie, to pogodzę. Odpowiednik Nazgula dać jako wojownika a odpowiednik króla Nazguli jako jednostkę przyzywaną.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-08-23, 17:07   

skyki napisał/a:
nie jest to straszny blad


MachaK napisał/a:
Jak już się kłócicie, to pogodzę.


J gońec klótńi.

P.S. Jak tak dalej pójdzie to zamiast Arcyliszy będą Majarowie, zamiast Mortis będzie Morgoth a szkielety będą latać na skrzydlatych bestiach ;-) . Swoją drogą, ciekawe jak by się prezentował widmowy na latającym potworze…
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-08-26, 22:46   

Horror napisał/a:
ciekawe jak by się prezentował widmowy na latającym potworze…

Prezentowałby się wyniośle i posiadałby ogromną siłę ataku, pozostawiając w tyle pozostałe jednostki... ale to wizja ściągnięta wprost z „Władcy Pierścieni”. Poza tym raczej nie bardzo pasująca do klimatu.
_________________

 
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-08-26, 22:54   

Kathrin napisał/a:
(...) ale to wizja ściągnięta wprost z „Władcy Pierścieni”. Poza tym raczej nie bardzo pasująca do klimatu.


Te dwa stwierdzenia są słuszne, lecz z wielką chęcią zobaczyłbym jakiegoś dowódcę Hord bądź samego obrońcę miasta wyeksponowanego na jakiejś bestii pasującej do D.
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-08-26, 23:24   

Rycerz śmierci bardzo dobrze wygląda na tym....„koniu z rogami barana”. Nie można mu niczego zarzucić i powiem więcej - nie widzę go w roli jeźdźca dosiadającego bestię. Do strażnika taka wizja też raczej nie pasuje.
_________________

 
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-08-27, 10:40   

Lecz Obrońca jest dosyć mizerny jak na swoją potęgę, więc można by mu coś dodać. Tak w ogóle, to uważam, że w DII najlepiej wyszedł Obrońca Elfów (ta królowa na smoku). Dzięki jej pupilkowi możemy prawdziwie odwzorować potęgę jednostki za pomocą jedynie wyglądu. Reszta Obrońców to jakieś takie małe kukiełki mogące zniszczyć całą armię. To jest coś w stylu Neo`ala`matrix. Pokurcz w czarnych gatkach lata se po świecie, zatrzymuje pociski i niszczy wszystko co mu się żywnie podoba.
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-08-27, 15:28   

Horror napisał/a:
Obrońca jest dosyć mizerny jak na swoją potęgę

w D3 postać Mythraela i Ashraela wcale nie wygląda mizernie, wręcz przeciwnie. Pozostali strażnicy też nie zostaną pominięci jeśli chodzi o zmiany... będzie dobrze.

Jeśli dobrze pamiętam to strażniczką stolicy przymierza była Ilumielle, a królowa elfów występowała tylko w jednej misji.

Zanim wywiąże się tu dyskusja to ja to wyjaśnię: strażnikiem w Przymierzu jest Ilumielle taka mała fioletowa elfka z mieczem i tarczą /chyba/ i jest najmniej imponującym strażnikiem.
Postać, o której pisze Horror to neutralna bohaterka bod do pokonania chyba dla Hord.
Tym samym zamykam temat elfiego strażnika i skupcie się na Hordach.
Pyriel
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pyriel 2007-08-27, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-08-28, 18:04   

A co wy myślicie o Thanatosie? Czy dla was mógłby być taki, jaki jest, czy potrzebuje remake`u?

P.S. Oglądał/czytał ktoś Eragona? Tam są takie paskudne stworki (nie pamiętam nazwy), takie jakieś humanoidalne umarlaki z dziwnymi twarzami (nie potrafię opisać, trzeba obejrzeć film). Za broń służyły im ostrza przywiązane do rąk. Uważam, że są one dobrym materiałem na przyzwańców dla Hord.

Horror, nie dubluj postów, jeśli chcesz dodać coś do swojego posta używaj opcji "edit".

JM Nagash
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
Ostatnio zmieniony przez Nagash ep Shogu 2007-09-03, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-09-04, 10:51   

Horror napisał/a:
takie paskudne stworki... są one dobrym materiałem na przyzwańców dla Hord.

Dobrze nadawałyby się do klimat hord, ale podobna jednostka już występuje (złodziej – neutralny). Różnica: stwory mają dziwną twarz, ciemnobrązowy strój, poszarpany i niedbały, do rąk przymocowane ostrza miecza (chyba miecza). Złodziej jest ubrany schludniej, a ostrza trzyma w ręku.
_________________

 
 
 
Pasieka 
Chłop


Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 4
Wysłany: 2007-09-06, 21:07   

Cześć wszystkim

Moim zdaniem do nieumarłych w Disciplesie nie pasują żadne zombiaki, kadawery, ghule, nerubianie z warcrafta, słowem NIC CO ZAWIERA MIĘSO a nie jest wampirem/wiwerną (czarownicy i tak dążą do tego, by odrodzić się w swej upiornej/kościstej chwale :D ) nie wiem jak to będzie w DIII (w Disciplesa grałem jakiś rok temu, teraz znowu zacząłem, bo jakoś nowe gry mnie nie satysfakcjonują ;), więc w temacie na razie nie jestem głęboko ), ale jeśli system walki ma być podobny (chodzi mi o podział mała/ duża jednostka) to widziałbym u nieumarłych jakiegoś dwupolowego ducha, po którym widać byłoby, że mocny pacjent ;)
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-09-07, 10:48   

Pasieka napisał/a:
dwupolowego ducha


WTF? to czego to byłyby duch?

Pasieka napisał/a:
żadne zombiaki


a mnie się akurat voo-doo podoba ;-)

Pasieka napisał/a:
ghule


ale toż to są podstawowe trupy w fantasy! Nieumarli bez ghula to jak... wampir bez zębów!

Pasieka napisał/a:
nerubianie


z tym się zgodzę.
_________________

 
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-09-07, 14:36   

R'edoa napisał/a:
WTF? to czego to byłyby duch?


Może ze smoka, lecz to byłby już głupi pomysł.

Pasieka napisał/a:
NIC CO ZAWIERA MIĘSO


No to to jest raczej przesada. Nieumarli bez zombiech?

Ogólnie żecz biorąc to Twoje podejście do sprawy mi się nie podoba. Duże duchy lecz żadnych żywych trupów? To byłoby w ogóle nie klimatyczne...
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-09-07, 17:44   

Pasieka napisał/a:
słowem NIC CO ZAWIERA MIĘSO

Twoja wizja czyni hordy niezwykle ubogie pod względem jednostek.
Rasa składająca się prawie wyłącznie z duchów - same niematerialne jednostki... W armii nie potrzeba aż tylu odmian ducha i kościanych.
Zgodnie z twoją teorią NIC CO ZAWIERA MIĘSO - wampir/wiwrena są wykluczone.
_________________

 
 
 
Pasieka 
Chłop


Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 4
Wysłany: 2007-09-07, 20:06   

Zaznaczyłem, że wiwerna pasuje wg mnie do klimatu nieumarłych, tak samo jak wampir. wyraziłem się może zbyt "radykalnie".. tak naprawdę chodziło mi o to, by nic zombiakopodobnego nie łaziło na wysokich levelach. Ożywione zwłoki wydają mi się mało... elitarne. Co innego wampiry (będące niejako nieumarłą arystokracją) czy wszelkiej maści szkielety (myślę, że trzeba "silniejszej" magii, by zmusić kościeja do chodu aniżeli zwykłego martwego wieśka) lub duchy (wywołanie takowych z zaświatów wiąże się z użyciem większej mocy, jak wyżej).

w sumie macie rację, wycofuję się z tych dużych liter ;) ale po prostu zombiaki, ghule ghasty itp. mogą sobie być, ale niech potem zmieniają się w coś bardziej wyszukanego :)

chciałbym rozwinąć nieco pomysł z mojego pierwszego posta
otóż owo dwupolowe widmo mogłoby atakować cały skład, lecz nie za pomocą śmierci, a za pomocą umysłu (coś na podobieństwo koszmarów sennych). Oczywiście bez szans na paraliż, by nie przepakować. Co do formy to chętnie widziałbym coś w stylu potwora z "The thing" (oczywiście nie dosłownie i w "duchowym wydaniu")
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-09-07, 21:11   

Pasieka napisał/a:
Ożywione zwłoki wydają mi się mało... elitarne.


A w Disciples to niby jakie są? Wciąż gnijące ciało (prócz wiwern) mają tylko wojownicy, zombie i neutralne ghule. Jeśli coś przeoczyłem to aż tak dużo tego nie ma.

Pasieka napisał/a:
coś w stylu potwora z "The thing"


Ja osobiście „Cosia” nie widziałem. Czy mógłbyś przybliżyć jego wygląd/cechy?

Oczywiście przez PW
Pyriel
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
Ostatnio zmieniony przez Pyriel 2007-09-08, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Axel 
Wtajemniczony
Clown Killer



Wiek: 36
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-24, 01:12   

A może zamiast kombinować z jakimiś duchami - nie duchami, potworami z "the thing" (z tego co pamiętam to on mało nieumarło wyglądał) i tym podobnymi, to postawić na jakieś ziomskie bydle wykreowane z wielkiej liczby połączonych/stopionych ze sobą zwłok. Mam wrażenie, że taka bestia robiła by odpowiednie wrażenie i godnie reprezentowała hordę.
_________________
-Panie Axel, doszły mnie słuchy, że chce pan wykorzystać mój wizerunek w pańskim małym projekcie. Domagam się 90% zysków z tego przedsięwzięcia, a jeśli pan odmówi każę Shego porachować panu kości.
-Dr. Drakken, nie może pan...
-Ależ oczywiście, że mogę! W końcu jestem zły!
 
 
 
Horror 
Rycerz piekieł
Przegniły Męczennik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Krwawa Dziura
Wysłany: 2007-09-24, 17:15   

...ale nie byłaby zbyt klimatyczna. Poza tym, coś takiego występuje w innych systemach, więc nic wielce twórczego to by nie było.
_________________
Żegnaj, świecie...
Żegnajcie, ludzie...
Witajcie, demony!
 
 
Axel 
Wtajemniczony
Clown Killer



Wiek: 36
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-24, 20:13   

Wiesz, Horrorze, ciężko wymyślić w dzisiejszych czasach coś czego nie było więc czasami lepiej postawić na klasykę. A poza tym taka kreaturka na moje oko bardziej nadaje się na reprezentanta nieumarłych niż Np wilkołak. Przecież wilkołaki nie mają absolutnie niczego wspólnego z nieumarłymi.
_________________
-Panie Axel, doszły mnie słuchy, że chce pan wykorzystać mój wizerunek w pańskim małym projekcie. Domagam się 90% zysków z tego przedsięwzięcia, a jeśli pan odmówi każę Shego porachować panu kości.
-Dr. Drakken, nie może pan...
-Ależ oczywiście, że mogę! W końcu jestem zły!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum