Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ancalagon the Black
2010-02-03, 19:10
Celność
Autor Wiadomość
Dwarf 
Krasnolud
Dzielny Kurdupel



Wiek: 38
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Ni stąd ni z owąd
Wysłany: 2007-08-22, 14:23   

Nie chciałem tworzyć podobnego tematu w dziale D1, więc tu napiszę - jak grałem krasnalami i miałem lodowego giganta, to dziwnie często pudłował. Może to zwykły niefart, ale podejrzewałem czasem że to może jakiś bug. Mieliście podobnie?
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2007-08-22, 15:44   

Nie, w wypadku D1 to pudłowanie jest częstszą rzeczą niż w D2. Standardowe szanse są 75% i 75 razy na 100 trafia. Bugu nie ma.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Dwarf 
Krasnolud
Dzielny Kurdupel



Wiek: 38
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Ni stąd ni z owąd
Wysłany: 2007-08-23, 23:54   

No ja wiem, że w d1 jest 75% a w d2 80%. Przynajmniej tak jest w opisie stworów :-P Tylko kurde ja gram, mam jakąś bitwę poważną, liczę na tego lodowego giganta, myślę se, jak nie przylutuje im zaraz to im się odechce. A on co? Wiosło. I po prostu zrobił mi tak parę razy z rzędu. I tylko on. Dlatego takie dziwne mi się wydawało. A bugi to ja w różnych grach przenajróżniejsze widziałem, więc przyszło mi do głowy że może to też. Ale jak wam tak się nie trafiało, to pewnie miałem zakichanego pecha.

Tak przy okazji - d1 kupowałem dawno temu w empiku, takie biedne nieco wydanie w tekturce za jakieś 7zł :-P I w pojednyczych mapach mam coś w rodzaju pokawałkowanej kampanii tzn. scenariusze ponumerowane, ale jakby ewidentnie brak kilku, zatytułowane Boskie Imperium. Więc jakby dziwnie wydane trochę. Też tak macie?

Tak to są misje powiązane ze sobą jednak nie tworzące spójnej historii.
temat ten ednak nie tego sie tyczy.
Pyriel
Ostatnio zmieniony przez Pyriel 2007-08-24, 03:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2007-08-24, 08:37   

Czy trafi czy nie to jest przypadek.
Raz banda chłopów rozgromiła mi superarmię bo miałam cały czas pudło.

PS.Ja mam wersję angieslkojęzyczną i mam wszystkie części tego scenariusza.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-08-29, 21:53   

MachaK napisał/a:
banda chłopów rozgromiła mi superarmię bo miałam cały czas pudło

Taka natura walki ma swoje plusy i minusy. Chociaż przeważnie działa na naszą niekorzyść, to zdarzają się też wyjątki.
Kiedyś moją armię zaatakował smok, los chciał, że biedactwo cały czas pudłowało... gdyby nie to powybijał by całą armię (jednostki były na 1, 2 poziomie).
_________________

 
 
 
gufi102 
Wtajemniczony



Wiek: 37
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 23
Wysłany: 2007-08-30, 14:34   

tak bywa ale czasami jest na odwrót :)
 
 
Vasquez 
Giermek
Zwiadowca Dunedainów



Wiek: 41
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: z Westgate
Wysłany: 2007-10-11, 15:03   

ja tam kocham te "pudła", nadają nieprzewidywalności grze. Brakuje mi tylko tego, że jak mam np. inicjatywę podbita potionami do dajmy na to 90, a jakiś ogr ma powiedzmy 20, to ze nie mogę mu w czasie walki wyprowadzić dwóch, trzech ciosów, zanim ten mi zada swój pierwszy.
_________________
"it is a strange fate that we should suffer so much fear and doubt over so small a thing. Such a little thing.."
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2007-11-10, 14:35   Spellcaster na końcu posta dodałem jeszcze pytanie do Ciebie

Offtop z tematu o walkach jednostek
Vogel

Urich napisał/a:
Tyle ze ta gra jest ogolnie zlozona na pudlach i trafieniach i nawe 1 akoita, 1 lucznik, giermek + boh moze zabic czerwonego smoka...


Spellcaster napisał/a:
HAHAHA! Nie przesadzaj! Jednostki dużo słabsze nigdy nie trafią dużo silniejszej...A ta dużo silniejsza bez problemu trafi dużo słabszą....

Chybienia to mogą być w walce : jednostki podobne siłą..
A nie : dużo słabsza na dużo lepszą..


Urich napisał/a:
To powiedz mi dlaczego z takim teamem pokonalem cyklopa i wyszedlem z takiej walki bez szwanku?


Spellcaster napisał/a:
Kody. Nie wmówisz mi że nie używałeś kodów bo to nie możliwe... Kogo ty tu bierzesz za debila ? Wierz mi nikogo nie nabierzesz...


Musiałeś mało grać w Disa II (już nie mówię o jedynce gdzie szanse na trafienie są o10-15% niższe) Pudłowanie jednostek to jeden z najbardziej denerwujących przypadków w grze i jednocześnie podnoszący emocje. Pamiętam jak walczyłem giermkami przeciwko Ogrowi (120 DMG) i nikt moich nie ucierpiał.


Spellcaster napisał/a:
Dajcie sobie siana , musicie mieć zryty system gry - jednostka słabsza dużo nie trafi dużo silniejszej , a na odwrót z silniejszą do słabszej...


To największa głupota, jaka kiedykolwiek słyszałem każda jednostka ma określone szanse trafienia i nie zmieniają się one zależnie od siły przeciwnika. To czy giermek walczy z Chochlikiem czy z Tiamanthem nie zmienia jego szans na trafienie.

Spellcaster napisał/a:
A szanse na unik ? Im silniejsza jednostka tym to przwewyższa..

Ja potrafiłem asterothem 4 uderzenia z rzędu nie trafić tiamatha(dwa uderzenia na ture) a co dobiero giermek ma go trafić...
_______________



Człowieku opanuj się to właśnie znaczy, że w 100% wykorzystałeś swoje 20% szans na spudłowanie. W Disciples nie ma czegoś takiego jak szanse na unik.

Spellcaster napisał/a:
Szanse na unik są - nie wiem jakie wy macie wersje DII ale ja mam orginał i jest w statystykach - szanse na unik..


Tak się składa, że i ja mam w oryginale wszystkie dodatki tej gry. Do tej pory brak dowodów na swoje tezy tłumaczyłeś tym iż zapomniałeś źródła swej informacji. Ale teraz mając własnego ORYGINALNEGO Disa wrzuć tu screena pokazującego, staty jednostki zawierające właśnie szanse na unik. To nie będzie chyba problem :?: Bo u mnie to wygląda tak.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 15:20   

Nie umiem robić screenów podczas gry w DII , programem nie daje rady a print screen podczas rozgrywki mi się przycina i nie idzie...
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2007-11-10, 18:43   

Spellcaster w innych tematach dawałeś informacje, o jakich nikt wcześniej nie słyszał, choć wielu tutejszych bacznie obserwuje serwery polskie jak i zagraniczne w ich poszukiwaniu. Żadnej z Twoich informacji nie potrafiłeś potwierdzić ani nawet w przybliżeniu podać źródła ich pochodzenia. Teraz twierdzisz, ze jesteś jedyna osobą na forum, która posiada wersje gry gdzie jednostki maja dodatkowe parametry.

Spellcaster napisał/a:
jasne nie miał bym, co robić tylko okłamywać forum wiesz?

Są tacy, których takie rzeczy bawią i maja oni nawet swoja nazwę.

Grałem we wszystkie dostępne na polskim rynku części gry Disciples i po kilkudziesięciogodzinnej praktyce wiem, że poziom (podstawowy, nie licząc zdobywanych LV przy zatrzymanym rozwoju jednostki)nie ma żadnego wpływu na to czy jednostka trafi czy chybi. Jedyną możliwością jest ww wykluczona gdzie wraz z kolejnym poziomem celność jednostki zwiększa się o 1% na lv.
Stwierdzenie jednak, że słaba jednostka nie trafi silnej może oznaczać tylko jedno, całkowity brak praktyki w grze lub granie na kodach zwiększających lv jednostek ewentualnie granie tylko w mapy robione przez siebie gdzie zaczyna się z w pełni rozwiniętą drużyna. Tylko tak potrafiłbym wytłumaczyć Twoja niewiedze na temat skuteczności jednostek podstawowych.

Zrobienie screena to żaden problem, a programów od tego jest multum. Przyznaj po prostu, że się pomyliłeś zamiast iść w zaparte pogrążając swoją wiarygodność i znajomość gry.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Urich 
Wtajemniczony
Ignis Demonia



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 19:03   

Spellcaster napisał/a:
urich - są dodatkowe kody które można zdobyć , w nich pewnie jest taki kod...


Dodatkowe?? WoW Powiedz mi tylko od kiedy sie kody zdobywa i jak one wygladaja? Bo ja znam tylko takie co sie wpisuje...
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 19:40   

Vogel - Humm .. Serio ? Nie moja wina że mam wersje z dodatkowymi statami...

Urich - Albo jesteś walonym ignorantem albo źle zrozumiałeś moje stwierdzenie : zdobyć..
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Urich 
Wtajemniczony
Ignis Demonia



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 20:32   

Spellcaster napisał/a:
jesteś walonym ignorantem


Wypraszam sobie...

Spellcaster napisał/a:
Nie moja wina że mam wersje z dodatkowymi statami...


Hahahaha... Ty czasami na prawde potrafisz kogoś zwalić z krzesła :lol:


PS: Nie ma taikej wersji...

Jest jeszcze jedno wyjście. Sciągnąłeś z internetu/dostałeś od kolegi pirata(mnie to tam wali czy masz oryginał czy pirata) ze zmodifikowanymi kartami postaci...


Spellcaster napisał/a:
albo źle zrozumiałeś moje stwierdzenie : zdobyć..


To jak Ty to rozumiesz?
 
 
Thrall 
Giermek
Kolega Myzraela



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 24
Skąd: RP
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 20:47   

Nie jest możliwe żeby był taki parametr jak "szansa na unik" bo to zależy od atakującego, więc parametr ten nigdy nie będzie stały.Gram w Disciples 8 lat i nigdy o tym uniku nie słyszałem.No chyba że masz BE gold i tam go dodano.Ale wątpie bo nie było premiery wersji gold w Polsce.
PS-Jednak jet coś takiego, ale związane ze złodziejami http://gallean.net/index.php?art=D2/mp_zlodzieje3
Niektórzy przy zatruciu mają 80% sznsy :!:
_________________
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 22:08   

Urich : Co do walonego ignoranta - każdemu może się powiedzieć...A mówiąc zdobyć miałem na myśli gdzieś wygrzebać czy coś...

Thrall i wszyscy inni którzy sądzą że nie ma takiej wersji - ja mam po prostu dodatkowy paramert , i z nim gra nabiera sensu , bo kto to widział żeby giermek który dobiero co ukończył akademie trafił zwinnego i silnego rycerza piekieł?
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Urich 
Wtajemniczony
Ignis Demonia



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 22:36   

Spellcaster napisał/a:
bo kto to widział żeby giermek który dobiero co ukończył akademie trafił zwinnego i silnego rycerza piekieł?


Wszystko zależy od szczęścia... Czyli od tak zwanych pudeł i chybień... Gdyby było tak jak mówisz to bym nigdy nie chodził z pierwszopoziomowymi jednostkami na OGRA bo bym wiedział że NAPEWNO zginą... Albo przykład z dzisiaj: Gram sobie gram zdechlakami dla odmiany. Ide na Klanbrata który ma obok 1 krasia na 1 lvlu, za sobą kusznika i tego co dodaje dmg(nowicjusz chyba); a ja miałem: 2x nekromanta, 2x mroczny władca i boh wojownik... I gościu zabił mi 1 władce i 1 nekrusa bo cały czas pudłowałem...
 
 
Kathrin 
Rycerz piekieł



Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 444
Wysłany: 2007-11-10, 22:46   

Nie wiem po co są te dyskusje. Większość użytkowników o „możliwości uniku” w D2 słyszy po raz pierwszy. Zwycięstwo w znacznej mierze zależy od szczęścia: pudło, chybienie..
_________________

 
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 23:06   

To nie wiem - pytałem się o tą opcję co mam w swojej wersji - mówili mi że to jest w 100% orginał , widocznie w waszych coś pozmieali...
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Urich 
Wtajemniczony
Ignis Demonia



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 23:13   

Spellcaster napisał/a:
mówili mi że to jest w 100% orginał


-A murzyni mieszkają na Grenlandii, no i co z tego...

Spellcaster napisał/a:
widocznie w waszych coś pozmieali...


-Nie, na Grenlandii nie mieszkają murzyni tylko Pigmejowie, moronie ty.

A teraz na poważnie.

Spellcaster napisał/a:
mówili mi że to jest w 100% orginał


Zrobimy tak. Kupie od ciebie 50 zł za 20 zł. Co ty na to?

Spellcaster napisał/a:
widocznie w waszych coś pozmieali...


Pewnie tak... Włamali sie do każdego na forum tylko nie do ciebie i nam pozmieniali. Ale taki jest już los...

Coś ci nie wychodzi to wybrnięcie z bagna w które wdepłeś.

Jak powiedział MAMUT: "twoja wiarygodność na tym forum jest ZEROWA" - Nic dodać, nic ująć...
 
 
Eldehast 
Wtajemniczony
Plague Lord



Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 399
Skąd: Z otchłani bólu
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 23:16   

1. Prowokacja ? .. Jeśli nie to - nie! Mam tylko jedną sztuke... i gram se..
2. .... żal.br

LUDZIE OPANUJCIE SIĘ! WY NIE ROZUMIECIE ŻE NIE KŁAMIE ? NIE MAM CO ROBIĆ TYLKO WAS OKŁAMYWAĆ (MÓWIE PONOWNIE).....
_________________
Mściciel,działający dla Mortis, zabijący przez swoje cierpienie , ujeżdżający najpotężniejszego lorda smoczych liszy - eldehast...

Wojna Nevendaaru trwa! Renaissance!

www.anotherheroes.yoyo.pl - humor
www.sunless.yoyo.pl - fabuła
www.bitwy.com - uczestnicze tu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum