Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Allemon
2018-09-22, 23:13
Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Autor Wiadomość
Pitashi 
Włócznik



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 93
Wysłany: 2018-04-21, 02:07   

Zapraszam do obejrzenia :)
D2 Dzieje Nevendaar Zwiastun Mroku Beta Trailer 2
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2018-04-21, 13:05   

Rozumiem chęć pokazania tego jak idą prace nad waszym dodatkiem, ale wrzucając wpisy na fp moglibyście inaczej formułować wiadomości, albo publikować je jako osoby prywatne? W tej chwili wygląda jakby był to projekt, w który zaangażowane jest całe forum i społeczność wokół niego zgromadzona.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2018-04-22, 08:04   

Tak czy siak - musicie to skończyć, albo polegniecie kończąc - za duże apetyty rozbudziliście :mrgreen:
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-05-27, 15:08   

Zapraszam do zapoznania się z częścią pierwszą, testowej rozgrywki która miała na celu sprawdzić stabliność dodatku.
Obyło sie bez jakiś wiekszych problemów i można śmiało stwierdzić że dodatek jest w pełni grywalny.
Prosiłbym o komentarze odnoszące się do mapy, nowych obiektów, jednostek oraz zadań, pomijając nasz styl gry.
Sami wiemy iż nie jest na wysokim poziomie :P
Ukazana mapa będzie dostepna w dodatku po wnesieniu poprawek. ( między innymi, zbyt silne wilki :P )
Liczymy rownież na wasze sugestie odnośnie tego.

-Twórca mapy- Pitashi.
-Rozgrywka na zmianę- Pitashi -Hordy Nieumarłych, Chresdel jako książę Demetrius (Imperium).

https://www.youtube.com/watch?v=lCnxDV5rM94

link do drugiej części

https://youtu.be/95w3zKsoh-A
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2018-05-27, 17:37   

Ok no to jedziemy :mrgreen:

1. Pierwsza rzecz, nie do końca jest coś złego w sumie, ale imho to mapa za duża jak na tylko dwie, grywalne frakcje. Wydaje mi się że mapa jest za duża jak na to co chcieliście pokazać, i nie mam tu na myśli wykonania mapy bo to jest zrobione dobrze samo w sobie, ale brakuje mi tu większej ilości nowych elementów, które chcecie pokazać w dodatku.
2. Jak na gameplay promujący dodatek to zdecydowanie za mało nowych jednostek, więcej mrocznych elfów nowych się też spodziewałem.
2. Nie była obecna widziana na trailerach mechanika zmiany miast po zdobyciu na barwy odpowiednich frakcji (motyw przepadł?).
3. Nie widziałem też (choć mogłem przewinąć bo czasu nie mam na obejrzenie całości materiału) ani jednego, nowego dodanego dówdcy, (w sensie jakaś jendostka za dowódce robiącego, nie nowego dla frakcji) a to obecał któryś z was że będzie.
4. Nowych krajobrazów też kożna było wincyj dać :>
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Pitashi 
Włócznik



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 93
Wysłany: 2018-05-27, 21:33   

Mape zrobiłem spora aby pomieścić wszystkie neutralne nacje, specjalnie nie ukazałem wszystkiego w tym gameplayu tylko polowe dostępnych nowych rzeczy.
Obecnie jest dodanych 10 nowych jednostek z czego Nekrogast i Modliszka maja nowe sprity. Więcej jednostek będzie dodawanych stopniowo w kolejnych wersjach.
Zmiany wizerunków miast można zrobić przy pomocy zadań, tutaj było to akurat zbędne na tej mapie.
Dowódcy będą tez dodawani stopniowo od kolejnej wersji, dodanie takiego jednego w pełni działającego zajmie do 3 dni wiec nie jest to takie hop siup ;d
Co do elementow krajobrazu nie chce dodawać calej zbędnej masy, bo sie później okaże ze braknie miejsca na ważne elementy na kolejne dodatki które planuje w przyszłości :P
W czerwcu będziecie mieli okazje wszystko sami przetestować :)
 
 
Pitashi 
Włócznik



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 93
Wysłany: 2018-06-01, 18:38   

Zapraszam do pobrania Bety :)

http://www.disciples.pl/v...p?p=56792#56792
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2018-09-22, 23:15   

Chylę czoła przed rozkminieniem kodu gry. Zrobienie nowego czaru to nie to samo co podmiana portretu.

Co do meritum - mocno zaburzy to balans w multi - wszak będzie można przeprowadzić silny atak we wczesnym momencie gry - może lepiej zrobić to tylko jako zwój albo inny gadżet?

Warto pójść dalej i od razu uśmiercać jednostkę dodaną, tylko to jak podejrzewam - wyższa szkoła jazdy.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-09-23, 17:02   

Allemon napisał/a:
Chylę czoła przed rozkminieniem kodu gry. Zrobienie nowego czaru to nie to samo co podmiana portretu.

Co do meritum - mocno zaburzy to balans w multi - wszak będzie można przeprowadzić silny atak we wczesnym momencie gry - może lepiej zrobić to tylko jako zwój albo inny gadżet?

Warto pójść dalej i od razu uśmiercać jednostkę dodaną, tylko to jak podejrzewam - wyższa szkoła jazdy.


Hurr Durr. Żaden portret nie jest podmieniony wszystkie są nowe.
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-10-04, 13:36   

Jeśli ktoś jeszcze nie widział to może obejrzeć sobie obiekty morludzi

https://www.deviantart.co...s-mod-766518339
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2018-10-04, 13:49   

Wyszły bardzo fajnie. Jak się mają rozmiarowo? Ile pól zajmują?
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-10-04, 14:16   

W grze oba obiekty zarówno ten zwykły jak i ten ogromny mają 2x2 pola

Pola obiektów morludzi można podzielić na 2 rodzaje. Pierwszym są pola "fizyczne" czyli te które przez grę są odczytywane jako faktyczny obiekt i w przypadku obu obiektów jest to 2x2 (część nawodna) oraz pola "nie fizyczne" (chyba tak można je nazwać) po których można swobodnie pływać a nawet stawiać obiekty i teren, ale w tym ostatnim przypadku nie będzie to ładnie wyglądało (cześć podwodna) tych nie wiem ile jest to raczej nie istotne. Mam nadzieję że pomogłem.
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2018-10-04, 14:44   

Jeszcze jedno. To są obiekty czy ruiny? I czy masz zamiar zrobić jakieś nowe jednostki dla Morludzi?
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2018-10-04, 15:50   

Wyglądają zacnie :) jedynie tak dziwnie wglądają krawędzie podstaw tych niefizycznych, podwodnych budynków. Nie da rady dodać jakiegoś efektu rozmycia żeby to przejście między budowlą a wodą jakoś łagodniej wyglądało?
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-10-04, 16:04   

Do-Raven Obecnie to podwodne miasto funkcjonuje jako obiekt krajobrazu. Świątynia jest ruiną i jak przystało na ruinę ma 2 grafiki. W wersji zniszczonej jest podtopiona. Zapomniałem jej wstawić na obrazku ale już go zaktualizowałem, można obejrzeć.
Jednostkami zajmuje się Pitashi i to on decyduje jakie trafią do gry. Najpewniej w dodatku nie uświadczymy nowych jednostek Morludzi. Niestety gra ma ograniczone zasoby i kiepsko znosi dodawanie nowych jednostek. O ile jednostki robione z już istniejących spritów edytor przyjmuje w miarę bezboleśnie to te z nowym modelem są już znacznym obciążeniem dlatego nie można z nimi szaleć. Ne wiemy czemu tak się dzieje. Przecież jedno i drugie jest dodawane jako sprity. Może kiedyś znajdzie się rozwiązanie tego problemu.

Do-Waskos Niestety w przypadku tak małych grafik jak do disciples w trybie indeksowanym (a edytor nie przyjmuje grafik w RGB) nie można zrobić łagodnych przejść. Albo ja po prostu nie wiem jak je poprawnie wykonać :-) . Po za tym chciałem to przejście zrobić tak jak zrobione jest oryginalnie przejście między teren wody i lądu by lepiej pasowało do gry.
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2018-10-04, 21:45   

Nie wiadomo czy komputery ludziom pociągną przy takich efektach :mrgreen:
Fajnie to wygląda :)
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Pitashi 
Włócznik



Wiek: 35
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 93
Wysłany: 2018-10-05, 23:54   

Raven
Nowe jednostki dla morludzi są planowane ale na daleka przyszłość.

Waskos
Jedynym sposobem aby przejście wyglądało lepiej było by zrobienie obiektu z porządna animacja, niestety przy paru takich obiektach na mapie prawdopodobnie gra by zaczęła lagowac bądź po prostu wywaliło by nas do pulpitu.

Allemon
O kompy bym sie nie martwił, raczej czy silnik gry to wytrzyma, a raczej pytanie ile jeszcze wytrzyma :D

Przy okazji dodałem nowa zdolność dowódcy, (ochrone przed atakiem fizycznym)
Nowa zdolnosc dowodcy

W chwili obecnej jest to test nie wiem czy dodawac to do pelnej wersji dodatku.
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2018-10-06, 11:34   

Tak od strony czystego balansu to ochrona przed atakiem fizycznym jest zdecydowanie OP. Dowódcy stają się szybko bardzo sili i nie jest wielką sztuką osiągnięcie dlań wysokich wartości pancerza (skill i itemek najsłabszy i już mamy 30) przez co stają się bardzo żywotni. Z racji na powszechność źródła oręż to dodatkowo ochrona przed tym to zdeycdowanie zbyt dużo
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Chresdel 
Rycerz
Ilustrator



Wiek: 27
Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 81
Skąd: Fergal City
Wysłany: 2018-10-06, 12:13   

Atak fizyczny i Oręż będą dwoma rożnymi źródłami.

Oręż naturalnie będzie tyczyć się ataków z wykorzystaniem broni.

Atak fizyczny będzie tyczyć się wszelkich ataków "niemagicznych" bez użycia oręża jak: ugryzienia, cięcia pazurami, uderzenia itp.

Oczywiście ochrona przed tym atakiem przyznawana będzie bohaterom na "wysokim" poziomie.

Wilkołaki na pewno przestaną być już tak męczące. :lol:
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2018-10-07, 10:58   

Dość spora liczba istot używa w walce pazurów czy zębów, myślę, że Waskos ma rację i taka umiejętność byłaby zbyt mocna. A w przypadku gdy byłaby dostępna na "wysokim" poziomie, jak mówisz, stałaby się bezużyteczna. Na wysokich poziomach zwykle bohater ma już tyle punktów życia i taki pancerz, że niewiele jest mu w stanie zagrozić.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum