Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples III i Disciples Reincarnation w Windows 8.1
Autor Wiadomość
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-24, 19:19   Disciples III i Disciples Reincarnation w Windows 8.1

Witam
Wczoraj zaktualizowałem Windows 8 do wersji Windows 8.1.
Przed aktualizacją Disciples Reincarnation uruchamiało się bez problemów.
Jednak po aktualizacji gra już się nie uruchamia. Przyczyną jest System sprawdzający aktywację gry (zabezpieczenie DRM) plik: acpc.exe (Act/Control ) i na stronie producenta zabezpieczenia DRM wysłałem zgłoszenie o błędzie:
http://actcontrol.net/
Czekam na odpowiedź.
Czy miał ktoś podobny problem?

W załączniku kod błędu z Disciples Reincarnation.

Nie działa także Disciples III Odrodzenie i Disciples III Wskrzeszenie wersja polska wydana przez Cd Project.
Działa jedynie wersja Disciples III - Renaissance Steam Special Edition i Disciples III - Resurrection, gdyż mają inne zabezpieczenie DRM.

ACPC_Disciples III Wskrzeszenie.jpg
Disciples III Wskrzeszenie
Plik ściągnięto 368 raz(y) 38,18 KB

ACPC_Disciples III odrodzenie.jpg
Disciples III Odrodzenie
Plik ściągnięto 332 raz(y) 29,72 KB

ACPC_orcs.jpg
Kod błędu po próbie uruchomienia Disciples Reincarnation
Plik ściągnięto 335 raz(y) 35,48 KB

 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-08, 10:47   

Otrzymałem odpowiedź od producenta zabezpieczenia DRM, że tylko wydawca gry może wydać pach poprawiający ten problem.
"Hello Piotr,



This application is protected with protection system version which doesn't support Windows 8.1. The problem was solved in version 046.004 and higher.

You should contact your product customer support service and ask them to make a patch, which will either update protection system version.

Unfortunately, we can't build such a patch on our side since we neither have legal authority to produce any patches nor original application files required for that.



Sorry for the inconveniences."
Podobną odpowiedź dostałem od StarForce(zabezpieczenie Odrodzenie i Wskrzeszenia):
"Hello,

This application is protected with protection system version which doesn't support Windows 8.1. The problem was solved in version 5.70.046.004 and higher.

You should contact your product customer support service and ask them to make a patch, which will either update protection system version or remove protection at all.
Unfortunately, we can't build such a patch on our side since we neither have legal authority to produce any patches nor original application files required for that.

Sorry for the inconveniences.

Thank you for contacting our support group!"
Niestety Akella, chyba nie istnieje. Pisałem do nich, ale bez odpowiedzi. Pisałem tez to CDP, gdzie kupiłem Odrodzenie i wskrzeszenie i Muve, gdzie kupiłem Reincarnation, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Pisałem tez na forum Microosftu, ale też nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi:
http://answers.microsoft....81-7020e566227f

Jedyne, co udało mi się zrobić, to uruchomić grę i system aktywacji w Trybie awaryjnym z obsługą sieci (opis zamieściłem na forum Microsoftu).
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-26, 18:58   

Witam
Kilkanaście minut temu pojawił się patch na STEAM pozwalający grać w Disciples Reincarnation w Windows 8.1!
 
 
 
daronson 
Chłop


Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2013-12-12, 23:20   

sb8gapi napisał/a:
Witam
Kilkanaście minut temu pojawił się patch na STEAM pozwalający grać w Disciples Reincarnation w Windows 8.1!

Witam
Można prosić o link?
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-13, 13:13   

Patch jest pobieramy automatycznie po uruchomieniu STEAM i zalogowaniu na swoim koncie
Powinny być włączone aktualizacje automatyczne dla gry w ustawieniach steam lub właściwościach gry
 
 
 
Mathias 
Giermek


Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 2013-12-27, 12:24   

Witam, mam ten sam problem. Próbowałem zarejestrować swoją grę na Steam, aby uzyskać aktualizację, niestety kod, jaki posiadam na płycie, nie pasuje do formatu żądanego przez Steam. Przeszukałem internet w celu uzyskania odpowiedzi, jak zarejestrować moją grę na Steam lub też jak inaczej uzyskać niezbędne aktualizacje, aby wreszcie móc zagrać :/. Niestety, niczego się nie dowiedziałem. Mam Gamebook Disciples 3 Odrodzenie & Disciples 3: Wskrzeszenie od CD-Projekt, kupowałem niedawno (na święta). Może wy wiecie, co z tym fantem zrobić? O ile w ogóle coś się da i wydane pieniądze nie zostały zaprzepaszczone...
_________________

www.mathias.egildia.pl - polityka, literatura, historia, prawo.
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-27, 12:37   

Witaj
Tych gier nie rejestruje się na STEAMie, wiec nie działają numery seryjne z płyty.
To wersje na płycie DVD więc nie są przeznaczone na platformę cyfrową.
Instalujesz gry z płyty, a jeśli masz problem z aktywacją to już wina Windows 8.1.
Disciples Odrodzenie i Wskrzeszenie to wcześniejsza wersja Disciples Reincarnation, która jest w wersji elektronicznej na STEAMie, ale tak naprawdę to wersja poprawiona - Odrodzenie i Wskrzeszenie zostało połączone w całość.
Pisałem do pomocy technicznej CD Project (CDP) - na CDP.PL kupiłem Disciples III GOLD, w sprawie Odrodzenia i Wskrzeszenia, to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi w sprawie problemów z aktywacją gry.
Napisz do mnie na PW lub email: sb8gapi@o2.pl w razie innych pytań.
 
 
 
janomonnW7 
Chłop


Wiek: 31
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-01-18, 22:51   

A uruchomienie zgodnie ze starszą wersją systemu by nie pomogło ?
_________________
debt collection companies | company debt collection
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-18, 23:54   

Niestety nie pomaga. System zabezpieczeń nie działa w Windows 8.1, ani w trybie zgodności.
Jak pisałem już wcześniej:
sb8gapi napisał/a:


Jedyne, co udało mi się zrobić, to uruchomić grę i system aktywacji w Trybie awaryjnym z obsługą sieci (opis zamieściłem na forum Microsoftu):

http://answers.microsoft....81-7020e566227f

Dla Disciples Odrodzenie i Wskrzeszenie w wersji polskiej nie powstały oficjalne poprawki pozwalające uruchomić wymienione gry w Windows 8.1. Jedynym sposobem są patche nieoficjalne, ale niestety nie mogę zamieścić ich bezpośrednio na forum.
Ostatnio zmieniony przez sb8gapi 2014-02-02, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2014-01-19, 10:15   

Najlepiej napisz maila do Akelli, czy coś chcą z tym zrobić. Bo jak przeglądałem internet to większość poważniejszych twórców tworzy specjalne łatki do gier na Win8 i nie ma żadnej innej możliwości uruchomienia.
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-19, 10:26   

Pisałem do Akelli, ale nie otrzymałem odpowiedzi, wiec raczej Akella nic z tym nie zrobi. Pisałem też do pomocy technicznej CD Project (CDP) dwa razy, ale także te zgłoszenia pozostały bez odpowiedzi.
Gdyby ktoś potrzebował pomocy w uruchomieniu polskiej wersji Odrodzenia i Wskrzeszenia (Złota Edycja) w Windows 8.1 proszę o kontakt na e-mail: sb8gapi@o2.pl.
 
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2014-03-12, 16:16   

Jakiś czas temu kupiłem Złotą Edycję przez cdp.pl. Wczoraj próhbowałem bezskutecznie odpalić pod Windows 8.1 i napisałem do supportu. Otrzymałem dziś odpowiedź:

Przyczyną błędu jest brak zgodności z systemem Windows 8.1. Niestety w związku z tym, że producent gry nie prowadzi już dla niej wsparcia, niemożliwym jest przygotowanie odpowiedniej poprawki dla tej wersji Windows.

Pozdrawiam
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-12, 16:46   

Niestety brak wsparcia ze strony producenta. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest zmiana sytemu na Windows 8 lub niższy, albo pliki nieoficjalne. Można je zleźć w internecie przy odrobinie wysiłku.
 
 
 
Slawoj 
Chłop


Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-04-22, 11:57   

Jak w wersji anglojęzycznej D3Reincarnation z kupionego kodu na Allegro do Steam'a uruchomić Toolkit (edytor), gdyż po kliknięciu żąda numeru seryjnego (wstawiając kod od gry - nie działa), na anglojezycznym forum Steam piszą, że edytor działa tylko w wersji rosyjskojęzycznej.
dzięx
 
 
sb8gapi 
Zbir
sb8gapi


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-22, 16:20   

Ja kupiłem grę (klucz na Muve.pl) i edytor działa po polsku. Tak to jest jak kupuje się klucze na Allegro.
Po zakupie klucza na Stem, żeby odblokować Toolkit należy:

1. Wysłać email do support@bitcomposer.com o temacie: “Disciples 3 Toolkit unlock” lub napisac bezpośrednio do pomocy technicznej Steam podjąć w treści wiadomości klucz produktu i źródło zakupu. Po zakupie klucza z oficjalnej dystrybucji lub w sklepie STEAM jest możliwość uzyskania wsparcia. Co do klucza z Allegro różnie to może być.

2. Otrzymasz unikalny kod, który odblokuje toolkit.exe
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum